Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Купуване на кино камера
Автор: k7   
Дата:   28-06-18 21:13

Здравейте. Помолиха ме за съвет. По някаква европрограма, някакъв пич ще си купува техника за видеозаснемане. Бюджета е 30 000 лева. Дайте идея. Аз се колебая между Канон Ц5ОО марк2, Blackmagic URSA, Сони ФС5 или...Може би трябва да са нови. И обективи ще трябват.


Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: Джъмбо   
Дата:   29-06-18 01:01

то не е само до камерата, а какво ще се снима... усрсата снима в рав... канон ц200 също, но след себе си изискват мощна техника

а за този бюджет май само самянг оптика

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: obscureman   
Дата:   29-06-18 07:45

Не е посочено какво ще се снима...
Ако ще се асемблира техника от висок клас, този бюджет няма да стигне до никъде. Доколкото виждам какво ползват, много фирми имат по няколко Panasonic GH5, други имат системи от Canon C серия, други снимат със Sony, има още репортерски екипи с Canon 5D Mk.2, универсални комбинации могат да се съберат от няколко наземни гледни точки и въздушни също + екшън камери - всичко обаче зависи от това какво ще се снима... Blackmagic е качествена алтернатива, като аз лично бих предпочел канонския байонет за този бюджет. Джъмбо е писал също, че след себе си подобна техника си изисква и други неща, които също не са евтини, както и оптика, допълнителни аксесоари и друга техника като микрофони, рекордери, осветление... Този бюджет само за камера (камери) ли е или за пълен набор оборудване, какво ще се снима, какъв тип краен продукт се цели?

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: nick70   
Дата:   29-06-18 09:45

Предвидените за закупуване активи (техника) по европрограми (европроекти) трябва задължително да са нови! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: IshootPeople   
Дата:   29-06-18 13:19

Пак далавери ясно ми е пак някой е лапнал едни пари за нищо .Кой е тоя дето кандидатства и го удобряват пък няма знания каква камера му трябва и то за 30К или цялото начинание е както винаги да се вземат едни пари :)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: KadROo   
Дата:   30-06-18 00:24

Точно на място !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-18 03:39

Наивно!
Техника НЕ се купува, защото могат да се намерят пари (евентуално!) по някаква (евро)програма, а защото някой има необходимост от нея.
Ако някой има необходимост от техника, той/тя БИ трябвало да знае ТОЧНО от каква техника се нуждае. Ако не знае - значи техниката НЕ му трябва.
В момента в България (че и в ЕС) има предостатъчно техника под наем за всякакви цели на ужасно ниски цени. Не виждам никакъв смисъл да се купува нещо, което не е ясно как ще се използва, как ще се компектова, как ще се поддържа, как ще се ...
Намерих си копче. Това означава ли, че непременно трябва да си ушия сако към него???
Камера за 30'000? А обективи? А компендиум? А филтри? А стативи? А батерии? А зарядни? А компютърна конфигурация за монтаж? А дисково пространство? А сервизно обслужване? А ...???
Знаете ли изобщо с какво се захващате?
Според мен - НЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: t.marev   
Дата:   30-06-18 08:43


chrisnoch написа:

> Знаете ли изобщо с какво се
> захващате?
> Според мен - НЕ!



Знаят те, знаят...
Има едни пари за усвояване - що да не ги вземат?! Няма да снимат "Кръстникът",а нещо дето ще го гледат 10 човека. Достатъчно е да става за Тубата, другото е бошлаф.

Не им разваляй сефтето на хората....


Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: k7   
Дата:   30-06-18 09:13

Сега да поясня. Дойде при мен колежка, сценаристка и ме помоли за нейн приятел , който е кандидатствал по такава програма, да дам акъл за техника. И понеже аз съм основно телевизионен оператор и фотограф, с малък допир до кинокамери, се консултирам с Вас. Иска да снима пичът впоследствие нещо от рода на National Geographic в Мадагаскар, даже искал с мен да се срещне да снимам аз. Иска камера, някакви обективи (зависи от това колко пари ще останат от камерата) и статив, без осветление. Явно е за репортажно снимане или подобно. Така го разбирам. Не сме говорили за филтри, батерии, и тн. До колкото разбрах има студио и най вероятно има компютри и софтуер за монтаж.


Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: KadROo   
Дата:   30-06-18 09:53

Е добре и как така не знае какво му трябва ? :D

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: paparak_ivi   
Дата:   30-06-18 11:19

Калояне нека си закупи човека Сони фс 7 марк 2 с обектива 18-110 ф4.Това е окей за това което ще снима ако иска да прави кино винаги може да си закупи пл моунт за тази камера това е най доброто за 30 000 лв.Камерата е жестока за парите си бие всичко останало в ентри левел про камерите.Обектива е супер хем кино хем тв е,но с 30 000 е само това и нищо повече-Толкова излиза камерата с в маунт дока 3 карти плюс Вокас комплект периферия и пл маунт

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: Han_Solo   
Дата:   01-07-18 18:57

k7 написа:

> Сега да поясня. Дойде при мен
> колежка, сценаристка и ме помоли
> за нейн приятел , който е
> кандидатствал по такава програма,
> да дам акъл за техника. И понеже аз
> съм основно телевизионен оператор
> и фотограф, с малък допир до
> кинокамери, се консултирам с Вас.
> Иска да снима пичът впоследствие
> нещо от рода на National Geographic в
> Мадагаскар, даже искал с мен да се
> срещне да снимам аз. Иска камера,
> някакви обективи (зависи от това
> колко пари ще останат от камерата)
> и статив, без осветление. Явно е за
> репортажно снимане или подобно.
> Така го разбирам. Не сме говорили
> за филтри, батерии, и тн. До колкото
> разбрах има студио и най вероятно
> има компютри и софтуер за монтаж.
>

--------------------------------------------

След като "явно е за репортажно снимане" видеокамера за "кино" по-скоро не е подходяща... а "някакви обективи колкото останат пари" това е меко казано несериозно.
Ночев го е написал по-горе... не трябва да се мисли само за камера а за система... системата зависи от целите...

И да не забравя твоя приятел че за тези камери картите/носителите започват като цена от 300-400 лева за брой а ще му трябват минимум 3-4, че ако се засили да прави някакви каданси /слоумоушън/ картите заминават като топъл хляб

в една продукция позната е била асистент... и продуцента се заял с оператора а оня му го върнал като решил да снима на arri open gate... продуцента изревал на умряло като му представили сметката за сториджите после [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-07-18 16:01

k7,
Не се заяждам!
Техника се купува ЧАК след като знаеш каква точно ти трябва и как точно ще я комплектоваш, използваш и поддържаш.
Сценаристка, която иска съвет за неин приятел??? [smilie5]
Недей, ще ме заболи корема от смях!
Мадагаскар??? [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Недей, ще пукна от смях!
Кажи на сценаристката да каже на приятеля си да изгледа поне няколко клипчета как се снима в Мадагаскар за National Geographic! Ако още при гледането на първото клипче не се е отказал от безумната си идея, значи нещо не е наред с главата и никой не може да му помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: k7   
Дата:   02-07-18 21:55

Добре де chrisnoch , какво да ти кажа. Опитах се да поясня нещата. Нито го знам, нито знам какво иска или има. Понеже съм в този бранш, идва момичето и ми казва: така и така до 30к, каква кино камера със обективи и статив може да се купи. Това е всичко което знам!!! Не ме хранете мен. Да, знам че посредника е лайно, ама в случая съм точно такъв. И то не че макара някой, а защото се опитвам да помогна на някой непознат.


Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-07-18 00:59

k7,
Извинявай, че не съм се изразил достаъчно ясно. НЕ "храня" теб, а непознатия за теб "мадагаскарец". Трябва да си много "зелен" и много нагъл, за да замислиш схема с 30 бинки от фонд, професионална камера и снимки в Мадагаскар, без да имаш никакво понятие с какво се захващаш. Ама какво ли се чудя?! Наглите тъпаци са единствените, които виреят безпроблемно по нашите географски ширини.

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: SEURET   
Дата:   03-07-18 11:44

Само не разбрах, какво предизвика този изблик...характерен за хората в критическата...
Ако иска, ще си купи и совалка, това си е негова работа.
Който много вика, явно нещо пропуска...



Публикацията е редактирана (03-07-18 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-07-18 15:58

SEURET,
Аз пък не разбирам смисъла на твоя коментар. Не знам дали е характерен за възрастта ти, но със сигурност е глупав.

С пари от фондове някои си построиха сараи, други - хотели, трети - ...
'Що да не може някой да си купи совалка! Нищо, че няма квалификация за космонавт. [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-07-18 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Купуване на кино камера
Автор: ipolit   
Дата:   05-07-18 10:43

Според мен човекът трябва да си купи нещо дето ще му върши работа за негови си неща после, а финансираният проект може да се заснеме с каквото и да било, без оглед качеството на крайния резултат.
Мнозина смятат, че парите от еврофондовете имат за цел да произвеждат резултати, но това не е така. Тези пари се наливат без да има идея за краен резултат, като единствения ефект, който произвеждат е стимулиране на търговците и доставчиците на материалите по проекта и създаване на заетост на участващите. Което изобщо не е малко.
Тъй че човекът да си купи най-готините неща за парите, които може да вземе и да си знае, че за в бъдеще е достатъчно добре технически обезпечен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »