Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Първи фулфрейм
Автор: zazoman   
Дата:   26-06-18 09:46

Здравейте, до момента снимах с никон д7000 и искам да сменя системата с фулфрейм.
В момента се колебая между сони а7 или канон 6д.
Ако не беше толкова по леко сонито и нямаше този афтофокус който проследява окото нямаше да се чудя, единственото нещо което ме притеснява е че обективите за фулфрейм сони са доста по скъпи от тези на канон.Главно снимам портрети и стриит.
П.с. Знам че темата има потенциал да се превърне в битка на сони срещу канон фенове за което се извинявам предварително.Всички предложения и съвети са добре дошли.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: quazimodo   
Дата:   26-06-18 09:51

Sony + автофокусен адаптер + 135/2 L. [cool][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: zazoman   
Дата:   26-06-18 09:58

Читавите адаптори не са ли прекалено скъпи? От сорта на 300$?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: quazimodo   
Дата:   26-06-18 10:02

O, нямам представа! Просто идея за събиране на положителните неща от двете марки и системи. Не съм фен на Сони м/у другото[smilie5].

П.П. Канонския 17-40Л, сигурно става за стрийт, пък май е и най-евтината Л-ка.



Публикацията е редактирана (26-06-18 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: ZENON   
Дата:   26-06-18 10:03

КОлко да е скъп 85/1.8 на Сони + 35/2.8 или 24/2.8 на Самянг за сори. Имаш и 50мм/1.4 на Самянг.
Излезна и Тамрон 28-75/2.8 пак за Е.
Не е чак толкоз зле сиуацията с цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: zazoman   
Дата:   26-06-18 10:06

За начало бюджета за тяло ми е 1400 и отделно мислех един твърд обектив примерно 35 1.8 или 50 ка и по късно по читави обективи за да не се налага да ям инстант нудълс цял месец [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: quazimodo   
Дата:   26-06-18 10:09

ZENON написа:

> Не е чак толкоз зле сиуацията с
> цените.

Прав си, направо е трагична за човек, който няма надиплени сватбарски ангажименти за до края на следващата година[smilie18][beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: spotter84   
Дата:   26-06-18 10:33

За 1400 ползван А7II, има и много добре работеща стабилизация, хайде още 100 лв. Да са нужни.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   26-06-18 10:37

Защо изведнъж, преминавайки на фул фрейм, Никон отпадна? Само кроп камерите на Никон ли стават?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: zazoman   
Дата:   26-06-18 10:41

Предполагам и никон стават просто ползвах канона на един приятел и като визия и удобство ми харесва повече от никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: ubp   
Дата:   26-06-18 11:10

Щом си ползвал и ти харесва CANON EOS 6D разгледай базара и си го купи. [shtrak]



Публикацията е редактирана (26-06-18 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: ZENON   
Дата:   26-06-18 11:14

quazimodo,
що бе човек?
Ето, Тамронци пускат съвсем прилично и леко варио за 1500-1600.

Онзи ден снимах с ДСЛР системата, дето ми е сантимантално да я продавам и си признавам, че леко ми откъсна ръцете, та в този смисъл може би има накъде човек да мисли, в случая като този, когато се сменя система.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: victory13   
Дата:   26-06-18 11:25

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

[cool]



Публикацията е редактирана (29-06-18 08:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: zazoman   
Дата:   26-06-18 11:34

Ами за мен 1500 лева са много при положение че съм любител фотограф (за сега). Идеята ми беше да си взема тяло за около 1200-1400 и един по нормален твърд обектив за около 400 колкото да снимам с нещо докато събера пари за нещо от по високия клас

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: Synthy   
Дата:   26-06-18 11:34

Еми тогава си купуваш 6Д за по-нормални пари, които можеш да отделиш, и после за колкото останат си купуваш обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: kvakioh   
Дата:   26-06-18 13:25

Аз съм за Сонито, но ще повторя както винаги да се има впредвид за А7/А7R, за слабите батерии (трябват мин 3бр.), също и байонета да се смени с метален. Което са едни 300лв отгоре. За стъкла има вече, за портрет може би ще е недотам бавно с преходник, но за улично не става. Имам впредвид за по-изгодни обективи спрямо бюджета.
Тъй като имам и ползвам и Канон, за Фф ще се наложи леко да се нагодят нещата, защото 50мм има само 1 като хората донякъде, 85мм няма толкова нов, а под 50мм е сложно да се нагоди нещо като кеш. По-скоро няма да е дотам бързо и евтино.
Трети вариант е смяна на д7000 с д7200 и наличните обективи се запазват.
Да го кажа накратко, за 2000лв с тяло и дори 1 обектив на Сонито ще е сложно, на 6д ще е леко орязано, но като картинка ще е ок, за Никона може да се въртят нещата. Кеш няма за д750 Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: sohk   
Дата:   26-06-18 16:46

а7 ако не се лъжа нямаше "прочутия" фокус по око. Не знам какви обективи имаш, но защо не потърсиш D610/D600 втора ръка в базара. За мен D610 е по-добър в много отношения и от 6D и от а7. В допълнение ако имаш 50ка или 35ца спокойно решаваш проблема с обективите, без допълнителна инвестиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: bg2014   
Дата:   26-06-18 17:38

Който чел...чел.



Публикацията е редактирана (27-06-18 09:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: MrPhoto   
Дата:   26-06-18 18:00

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-06-18 18:59

Има някои неточности дето се изговориха в темата :).

Първо - цените на обективите са сходни, ако има разлики са минимални. Това, че сони обективите били скъпи е някакъв мит. Все още не се намират така лесно втора ръка като канонските и никонските, но и това време идва.

Второ - адаптерите позволяват работа с канонски обективи на сони тела. Читав адаптер е на сигма МС-11. Намира се по 300лв втора ръка, от щатско има оферти където идва почти безплатен с обектив сигма арт, нов не виждам смисъл да се купува като е на бюджет човек понеже се продава сравнително често ползван.

Трето - Има евтини преходници по 100лв, които с доста от телата и обективите работят като сигменския адаптер. Трябва да се пробва обаче...

4-то - А7 първа генерация няма АФ с канонски обективи.

https://farm5.staticflickr.com/4728/39069648611_54682c4957_b.jpg

sony-af-modes_01 by Simeon Kolev, on Flickr

https://farm5.staticflickr.com/4595/38188145755_5831209483_b.jpg

sony-af-modes_02 by Simeon Kolev, on Flickr

5-то - ако питаш мен :) с твоя бюджет се напъни малко и си вземи Д750. Много по-добра камера е от 6Д за репортажни цели. Втора ръка вече са под 2000лв като гледам базара. За да получиш такава функционалност или по-добра дори ще трябва да вземеш А7м3. А7м2 е по-скоро на кантар с 6Д-то. Лично за мен А7м3 е по-доброто тяло от всичко изброено, за парите си предлага повече от 5Д4 дори.

6-то :) защо не бих взел 6Д. Да камерата снима, има приятни цветове в JPEG. Обаче като динамичен обхват, АФ и липсата на втори слот за карти за мен лично го правят много непривлекателно. Това е камера с АФ от ниския клас кропки с една фокусна точка в центъра дето работи и 8 около нея дето не хващат добре. Ако снимаш на отворена бленда с плитък фокус си е доста зле. Видеото е зле... ако ти е важно. Общо взето зависи как и какво снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: iasen2   
Дата:   26-06-18 19:55

Ta за какъв 4еп ти е ФФ , ако не ти трябва високо исо не знам :)Ей така да пробваш, нали ? и да видиш, че е това е кропка на средния формат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: Offroad   
Дата:   26-06-18 20:55

Which will suit you best?

Street Photography: APS-C, smaller, lighter cameras
Macro Photography: APS-C, greater depth of field
Sports, Wildlife: APS-C, greater reach for a given focal length
Architecture, Landscape: Full frame, larger field of view, more suitable for wide-angle shots
Night Photography: Full frame, sensor captures more light
Creative Flexibility: Full frame, greater ability to choose a narrow depth of field
Superior Image Quality: Full frame, higher pixel pitch

ZEISS Camera Lenses Team


Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: TPECHAT   
Дата:   26-06-18 23:25

тъъжно...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: Mogila   
Дата:   29-06-18 13:36

За да потвърдя точка 6 от мнението на Simbon4o, погледни авторе последните 6 снимки в профила ми. Те са с 6Д на максимално отворени бленди. 4 От тях са на бленда 1.2. Толкова е зле фокусът. Просто неизползваем нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: zazoman   
Дата:   29-06-18 17:55

Mogila Супер са :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: Krassy   
Дата:   30-06-18 00:17

Как да прецени човека?
Може за тези читави 4 кадъра да си изпраскал три кошници шотове...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   30-06-18 00:55

Mogila 6д има 5 фокусни точки или бяха 8 или 9? А7м3 има 600? Сонито на практика не греши при статични сцени. ДСЛР какъвто и да е знаем много добре как е, няма нужда да го хвалиш. Купували сме си и сме ги продали. Повечето сме снимали с ДСЛР-и с по-хубави фокусни системи от 6д....

Безсмислено е да се ползва подобна камера 2018-а. Съжалявам, ама това е истината.

Същите обективи от 6д работят по-добре на Сони камери....

Ти си си избрал да страдаш. Добре. Това понякога помага на творческото мислене. Снимките ти са страхотни. Перфектни композиции. Страхотни идейки с разни неща на преден фон да тонират кадъра. Обработката ми допада.

Просто за голям процент от хората това не е нито полезно, нито приятно. Иначе има и хора, дето снимат само с ръчни обективи. Дори има хора дето купуват камери за по 10 хиляди евтро и обективи по 5-6 хиляди евро за да снимат с ръчен фокус. Супер! Но това не е за всеки.



Публикацията е редактирана (30-06-18 01:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: localhost   
Дата:   30-06-18 07:13

Не четеш Киро, ами караш с родзавите очила, подарък от Сони [smilie18]

Човека има бюджет около 1500 лева. Ако му намериш А7м3 за толкоз - ами да се наредим още 10-на човека [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: Mogila   
Дата:   30-06-18 12:00

Еми за какво да чете? Той е писател.


Няма нищо на преден фон да тонира кадъра.


Хостнейл, ясно, че фокусната система на 6д не е супер, но е напълно използваема дори с най-светлосилните обективи. През 2018та е безсмислено да се ползва такава камера СПОРЕД ТЕБ. Можеше това да добавиш в мнението си.



Публикацията е редактирана (30-06-18 12:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   30-06-18 13:24

Викате 6д без пари идва..... където 6д там и а7м2... просто на единичен фокус е по-точно.....

Ако има 1000 лева за един 55/1.8 или 500 за един 50/1.8 да взима а7 оригинал - за 1500 ще е с гаранция

За 1000 лева може и а7 с ръчни обективи....за разлика от 6д поне кадрите ще стават за обработка.

И да 6д е безсмислено ако гледаме технически на нещата. Просто е толкова зле че няма нужда да се дискутира. Динамичен обхват по-зле от кроп, аф слаба работа, кадри в секунда фира. Единствено канонски цветове на кожата, което е колкото хубаво толкова и не

Ако искаме да ни е трудно е друг въпрос.

Ако толкова държиш да не е Сони има д700 и д600 в базара и двете са толкова класи над 6д....



Публикацията е редактирана (30-06-18 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-06-18 13:30

Бих препоръчал Никон д610. Много подценена камера за 1-рви фулл фрейм. Определено считам че избора на обективи е по-добър в този ценови диапазон при Никон.

а7 първата става за лигавене и за ръчнофокусни обективи на бюджет но определено не става за нещо по-сериозно.

6д е добър избор въпреки горните две. Ако ти харесват Канонските стъкла според бюджета които имаш. Никон имат много по добри стъкла спец серията 1.8г която се простира от 20, 24, 28, 35, 50, 85 мм. Канон не могат да се похвалят с тези цени и качество тук. Сони още по-малко ако говорим за автофокусни обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: ZENON   
Дата:   30-06-18 13:56

Pd,
очаквам да поясниш "по-сериозно"!
Регистриране на субатомни частици, гравитационни вълни...?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: iasen2   
Дата:   30-06-18 14:00

За онзи а7 : "Стандартный аккумулятор имеет емкость всего 1020 мАч, что хватит не более чем на 250 кадров. "

Та мислете като купувате нещо за къв чеп ви е? Все едно да си вземеш Нисан Лииф и да ходиш с него до София - е няма как да стане.......

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: ZENON   
Дата:   30-06-18 14:03

А не е ли по-добре да се пита собственик на А7, да си ползваш главата, вместо да се чете из нета?
За един преател питам...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: iasen2   
Дата:   30-06-18 14:04

Да питаме, ама никой не казва, щото ще си признае как се е прецакал

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: vga   
Дата:   30-06-18 14:08

Да ви имам ръчичките, с които ги ползвате тия Сонита. А7 е сякаш нарочно направен неергономичен, за да мога да ви се чудя как се оправяте с него за повече от 5 снимки. Толкова чепат дизайн никой досега не беше изобретявал, почти невъзможно е да натискаш спусъка, камо ли да му изхарчиш 200-те снимки батерия [smilie8] Китката ти трябва да е мека, за да я огънеш по апарата... [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-18 14:24

Автор: Mogila
Дата: 29-06-18 13:36
За да потвърдя точка 6 от мнението на Simbon4o, погледни авторе последните 6 снимки в профила ми. Те са с 6Д на максимално отворени бленди. 4 От тях са на бленда 1.2. Толкова е зле фокусът. Просто неизползваем нали?


Статичните композиции в общ план са нелеп пример за качествата на коя да е автофокусна система. Има си хас да не работи в тези условия - предостатъчно светлина, статичен обект, голямо предметно разстояние и т.н.
Легендата за "цветовете на Канон" е също толкова нефелна. Измислете нещо ново, че тази плоча се изтърка!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-18 14:30

zazoman,

Първо трябва да решиш дали наистина ти трябва фул фрейм.
След това трябва да разбереш защо ти трябва.
И на мен ми се струва (след като разгледах снимките в профила ти), че преходът D7000 >> D7200 в твоя случай е по-удачен. Помисли!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: ani_im   
Дата:   30-06-18 14:36

Взимай 6D, и няма да съжаляваш. Това е най доброто за тези парички.
hotsnail не го слушай, той има договор със Сони[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: ZENON   
Дата:   30-06-18 17:01

Той Кирил договор със Сори няма, но момчето разбира от техника повече от всички вас взети заедно (без мен де :D).
Това първо и второ, да даваш на някой съвет да купува огледално през 2018, като тенденцията върви към заминаване на огледалото е безотговорно от какъвто и ъгъл да се погледне.
И трето, когато се говори за нещо е най-добре да бъде от първа ръка, ама някак българския ген не може да се стърпи да не дрънка на ангро (политика, футбол, жени... а?)



Публикацията е редактирана (30-06-18 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: burningice   
Дата:   30-06-18 18:05

По-добре една фокусна точка, която фокусира бързо и точно, отколкото 100, които фокусират като на сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: kvakioh   
Дата:   30-06-18 18:40

hotsnail, Кирил винаги се изразява според последните неща, които дори и той самият не може да си позволи...което го прави наистина доайен и рицар на Сони тук, вече обаче му прилапват нещата разни фалшиви Сонибойз, които са плахи и хилави без дори да пипат марката. Трябва да уважаваме Кирил, той е последният. Той се старае, иска и може.
1500 са малко. Казвам го според пазара, масовото предлагане и т.н. Може да се нагоди нещо, но ще липсва после друго...даже други.
Д610 е добра идея, по-добра от 6д и а7. Цветовете са дигитална манипулация само, минимален фактор. Точка за фокус- втори минимален фактор...Хубаво е и да не се изоставя понякога кроп-а. Едно тяло фф е работа и старание. И начален силен капитал.
А7/А7R са недоносените деца на Сони и са за малка аудитория потребители.



Публикацията е редактирана (30-06-18 19:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: ZENON   
Дата:   30-06-18 19:10

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: Mogila   
Дата:   30-06-18 21:40

chrisnoch не твърдя, че фокусната система е супер. Твърдя, че е напълно използваема доли с най-светлосилните обективи. Поне за моя начин на снимане. Ако автора на темата иска да снима спорт на 1.4 или движещи се хора или животни, да си бере гайлето.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   30-06-18 23:52

квако само да кажа, че не обсъждам и не препоръчвам камерата с която снимам в момента. Не защото е лоша. Не е подходяща за 1-ва камера.

А камерите които препоръчах съм ги купувал и ползвал и д600 и д700 и сонитата и трите.

Не нямам договор или спонсорство от който и да било. Просто 12 години ползвам на Сони нещата, защото са най-добри. Продължават да са най-добри.

Разликата с Канон и Никон е толкова голяма в момента, че е смехотворно, жалко и срамно да ги препоръчвате.

след 5-6 месеца да сме живи и здрави и канон и никон ще последват сони с техни интерпретации на а7, тогава ще се наредите на опашка да си купувате супер недоклатените им безогледални, които ще са само...4 години назад......а аз съм на 5-тата си камера от тая серия. Никон и Канон сега се сетиха да се побарат.......Обаче пазара не прощава. Канон са вече Номер 2 а Никон са номер 3 по продажби на фул фрейми......Само много объркан и незапознат човек би купил ДСЛР 2018-а година.....



Публикацията е редактирана (01-07-18 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: bg2014   
Дата:   01-07-18 00:09

А запри се бе, човек!
Има хора, и ние сме били, с ограничени финанси. Те питат и се съобразяват с парите си. Затова и са готови на компромиси. Тях направо ги обиди. Да не си Рокфелер или Господ? Не се самозабравяй.
Иначе всеки знае какво да вземе и не е само Сони, ами са много други скъпи по 10-20 бона камери.
Ясно е, в твоите очи ти си велик. Но недей да обиждаш другите не толкова велики.


Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: uri64   
Дата:   01-07-18 00:15

Хаде сега...да, третата генерация на А7ците на Сони са много добри наистина (и пак не са перфектни, но то никоя камера не е)... но да се твърди, че продуктите на Сони са били най-доброто за последните 12 години е малко пресилено :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   01-07-18 00:30

Юри за известно време снимах и с никон.....просто бяха по-добра комбинация. Прекрасен фул фрейм и страхотни не скъпи обективи......,ама сега не са оферта [smile] Все едно сега да заглеждаш парен локомотив, като нова технология....не е нова технология. (Трябва да отбележа, че най-добър е моя субективна оценка базирана на бюджета ми съпоставен с технически характеристики и разбира се представата ми за моите нужди)

Иначе чета още бисери - нямало евтини хубави обективи за Сони.....аха добре благодаря за дезинформацията. Ако за Сони няма, то за канон и никон ептем нищо няма......не че нещо ама всички канонски работят на Сони, че и никонските ама с по-скъп и смотан адаптер.....

Сега има 24/2.8, 28/2, 35/2.8, 50/1.8 и 85/1.8 които са на поносими цени, да го кажем. Отделно чакаме тампона 28-75/2.8. За ултра широкото има Самянг 14/2.8 с аф. Тия си работят прекрасно с а7 първа серия......тия всичките са нови дизайни с доста добра оптика за модерните фул фрейм сензори, заснемане на видео и т.н. Не са проектирани преди 2014 за филм или 12мп, както са 80% от обективите за слр



Публикацията е редактирана (01-07-18 00:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: kvakioh   
Дата:   01-07-18 09:22

До ZENON, не си Сонибой, спокойно, не си лош, ако мислиш, че някой ще ти каже така...Достатъчно направи преди време с блокиране и фалшиво докладване. Виж кой пуска теми за новите апарати на марката и виж как пита и пуска само линкове, а има Д7000Никон.
За Сони има варианти все още както казах, но са компромисни в ниското като цени. Мисля, че съм казал всичко по темата. Лично аз на Сони мога да ползвам обектив за 20 и за 20 000лв. Удобно ми е, без да ползвам така нарочените екстри в телата. Но не го пускам тук колко е голямата работа. Гледам и от страната на кеша, което е винаги определящо, не някакви фокуси по очи, точки, цветове, дизайн и т.н. ПАрите са си пари. За Сони, Мони, Канон, Никон и т.н. Който не може да си свърши работата с каквото може да си позволи, да не почва изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: ZENON   
Дата:   01-07-18 10:56

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: mmjm   
Дата:   01-07-18 11:58

Охладете малко страстите. За всеки влак си има пътници. Погребахме филмовата фотография, а все още има немалко хора снимащи на филм и кефещи се на магията на тъмната стая. За привържаниците на безогледалните ще кажа, че удоволствието от снимането не завсеки и не само и единствено се крие в най-новите технологии, строго субективно е чувството за удобство, стабилност и бързина. То е различно за различните хора, да не пренебрегваме и сантименталността при някои от нас.
За привържаниците на огледалните пък ще кажа, че безогледалките не са на нивото отпреди 5 години, повечето нови модели са със значително подобрена ергономия, бързина, качествена оптика и т.н. Усещането при снимане с топ безогледалка от 2017-2018г е много по-различно от снимането с безогледалка от 2014г при които имаш чувството за нещо непълно и недовършено. Пак казвам за всеки влак има пътници.
Ще се съглася напълно с думите на hotsnail „най-добър е моя субективна оценка базирана на бюджета ми съпоставен с технически характеристики и разбира се представата ми за моите нужди“
Охладете страстите и на фокус [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   01-07-18 12:07

mmjm никой нищо не погребва.

Филмовата фотография е идеален пример. Много от нас имат по някоя филмова камера за забвление. Ама никой не подскача в темата 1-ви фул фрейм да предлага филмови камери. Не предлагаме и среден формат и голям формат.

Време е да спрем да бутаме и ДСЛР-и, където не им е мястото.

Просто е добре в подобни теми да се предлага актуална техника на добра цена.

Колегите предлагат реликви от балканската война т.е. Канон 5д мк2 ама орязания модел брандиран 6Д



Публикацията е редактирана (01-07-18 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: uri64   
Дата:   01-07-18 12:11

тъкмо щях да предложа филмова лайка -примерно М6 с 50-ца [smilie5]
шегичка

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: Mogila   
Дата:   01-07-18 12:52

Не предлагаме нищо. Авторът се колебае между а7 и 6д.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: blr   
Дата:   01-07-18 12:59

Без да съм фен на Сони (никога не съм имал апарат от тази марка), от тези две предложения, А7 определено.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: kvakioh   
Дата:   01-07-18 13:12

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: mmjm   
Дата:   01-07-18 13:16

hotsnail, съгласен съм с теб в общи линии изключвайки за себе си поставянето на актуална камера и добра цена в едно изречение (добра цена е силно субективно понятие)
blr, не съм сигурен, че А7 първа версия е добро предложение, ако авторът на темата намери втората или с повече късмет третата версия на добра цена, друг въпрос.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: ZENON   
Дата:   01-07-18 13:35

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: kvakioh   
Дата:   01-07-18 15:56

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   01-07-18 15:58

Прочетох тук един коментар, че Сони били най-добри и то от години. Не знам как това може да е възможно, при наличието на Д500 и Д5. Но може и да е така, не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: blr   
Дата:   01-07-18 16:42

Не са най-добри, но със сигурност са най-прозорливи. Вече имат функционална, пълноформатна, безогледална система, нещо което Никон и Канон тепърва ще трябва да изграждат. В това отношение са години напред, определено.



Публикацията е редактирана (01-07-18 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: keri-di   
Дата:   01-07-18 16:58

Много ми е интересно,след като Никон и Канон пуснат своите безогледалки,а това се очаква да стане през есента на тази година-Как ще ги рекламират и налагат като качествени апарати,като ще трябва да "оплюват" собствените си огледалки [smilie11]
Каква ли ще е тактиката на маркетолозите,които ще трябва да обърнат мирогледа на заклетите фанатици?
Интересни времена ни очакват,края на тази и началото на следващата година [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: lamerko   
Дата:   01-07-18 17:13

Не подценявай маркетинговия отдел на Канон, при Никон може и да се поиздънят малко, след като им видях гафовете с Д500/Д5 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: agop4o   
Дата:   01-07-18 17:38

keri-di А дали автомобилните компании имащи в гамата си класическите автомобили с бензинови и дизелови двигатели и новите хибридни и електро задвижвания отричат тотално първите.Не ги мислете тях.Колкото повече модели и системи имат толкоз повече клиенти обират.Както се казва за всеки влак си има пътници.А пазара ще се нагоди спрямо търсенето.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: Offroad   
Дата:   01-07-18 17:42

Промяната в мисленето обикновено не е моментална, но надали ще има чак толкова носталгичен елемент, както навремето когато Дслр-ите бяха може би единствената алтернатива на аналоговите камери.
Дали ще е огледалка или безогледалка ... все е дигиталка!

А и Канон и Никон най-вероятно ще задържат известно време позициите на Дслр-ите в някои ниши като спортната фотография и фотожурналистиката заради хората и фирмите, инвестирали средства там (представям си отделите на Ройтерс или А.Прес).

Свиващия се пазар на Дслр-ите за момента изглежда много повече за сметка на смартфони и сапунерки, отколкото на безогледалки. Евентуално догодина като излезат данните за 2018 ще се види някакво по-осезаемо увеличение?
Но за посл. 5 год. не виждам резки скокове в данните.


https://petapixel.com/assets/uploads/2018/03/image3-800x281.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: quazimodo   
Дата:   01-07-18 19:26

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: Nik1   
Дата:   01-07-18 20:55

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: t.marev   
Дата:   01-07-18 21:03

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: quazimodo   
Дата:   01-07-18 21:16

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: kvakioh   
Дата:   01-07-18 21:26

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: marrio31   
Дата:   01-07-18 22:20

zazoman ,щом ти е мерак за фул фрейм..взимай д610 с 50/1,8г и 85/1.8г,никоя друга система не може да предложи подобни обективи и тяло на такава цена,иначе и канон 6д не е зле,но нямат такива обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: ZENON   
Дата:   01-07-18 22:53

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: kvakioh   
Дата:   02-07-18 05:15

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: t.marev   
Дата:   02-07-18 07:41

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: Nik1   
Дата:   02-07-18 08:01

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   03-07-18 00:45

Брей нищо не останало от темата. Аз мисля, че и с А7 и 6Д ще е доволен авторът. Имаше и един коментар за Д610 и за цената на системите и мисля, че чуденето трябва да е по-скоро между А7 и Д610, макар че Канонът ще е по-добре за видео. Абе най-добре май е А7, ама ще е по-скъпичко като гледам Сони обективите как вървят.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: sohk   
Дата:   10-07-18 14:45

Не знам дали автора вече е взел решение, но Nikon влязоха с оферта


http://www.photopavilion.bg/source/2018/Nikon/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8/Full%


D610 тяло - 1999
D810 тяло - 3999

За D610 не знам, но D810 мисля да му скачам. На тази цена направо си е подарък.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: uri64   
Дата:   10-07-18 15:45

Хъм, подарък...бих казал че това вече са нормални цени за тези тела [smilie24] ....да ги бяха пуснали така на времето, преди 2 години, преди една година, преди 6 месеца....репликата не е специално към БГ представителите на Никон, а принципно мнение на никонджия от 2006та година, който вече е пипнал безогледалка (не Сони!) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: quazimodo   
Дата:   10-07-18 16:57

написа:

> Хъм, подарък...бих казал че това
> вече са нормални цени за тези тела
> [smilie24] ....да ги бяха пуснали така на
> времето, преди 2 години, преди една
> година, преди 6 месеца....репликата
> не е специално към БГ
> представителите на Никон, а
> принципно мнение на никонджия от
> 2006та година, който вече е пипнал
> безогледалка (не Сони!) :)

По тази причина цените точно сега станаха такива - баращите безогледалки се увеличиха твърде много[smilie18][smilie18]
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: tonyf   
Дата:   11-07-18 11:53

Kansas: Дъст ин дъ уинд
[thankyou]


Също така, мога ли да помоля някой да ми даде да пощракам с някакво Сони, каквото и да е, да разбера и аз къде зимуват раците?! Пардон, ами че аз имам смартфон-камерафон-фонфон Сони... И откакто го имам, май не снимам с друго... А хората, като видят снимките, вече ми искат моя смартфон да снимат с него, вместо със своите самсунги, хуайовеи, айфони и т.н. ... Явно има нещо [smilie11]

А иначе по темата, ако позволите... в случай, че ми се занимаваше с фотография, аз бих продължил да си снимам с Д7000 на такъв етап и вместо в техника, да инвестирам в самоусъвършенстване, поне докато достигна нивото на един съфорумец, които, доколкото разбирам, има публикуване (или предложение за публикуване) от Нешънъл Джиографик на кадър, сниман с Никон D5000 [smilie24] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: bbfl   
Дата:   11-07-18 13:16

Не знам дали още се чудиш между двата фотоапарата, но имай в предвид, че Сонито е пълен ужас от към автофокус, ще имаш мноооооого ядове, чак при А7 III е оправен афтофокуса, затова бягай далече от А7. Избирай между Никон 610 и Канон 6Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: ZENON   
Дата:   12-07-18 12:21

С риск отново да бъда делнат, искам да обърна внимание на несъстоятелността на постове, подобни на този от:

"Автор: bbfl
Дата: 11-07-18 13:16

Не знам дали още се чудиш между двата фотоапарата, но имай в предвид, че Сонито е пълен ужас от към автофокус, ще имаш мноооооого ядове, чак при А7 III е оправен афтофокуса, затова бягай далече от А7. Избирай между Никон 610 и Канон 6Д."


Вкарване в заблуда поради незнание или пристрастност е може би равносилно на лъжа.

Би следвало и е нормално поведение, всеки да се изказва когато/ако е достигнал реалните вузможности на хардуера с който оперира, а не границите си на компетентност/некомпетентност.

В този смисъл, 9/10 от постовете във форума са неадекватни и от там възникват доста колизии (за съжаление).


Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: prosperity   
Дата:   13-07-18 17:40

Получих информацията, която ми беше нужна, мерси.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »