Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Първи фулфрейм
Автор: zazoman   
Дата:   26-06-18 09:46

Здравейте, до момента снимах с никон д7000 и искам да сменя системата с фулфрейм.
В момента се колебая между сони а7 или канон 6д.
Ако не беше толкова по леко сонито и нямаше този афтофокус който проследява окото нямаше да се чудя, единственото нещо което ме притеснява е че обективите за фулфрейм сони са доста по скъпи от тези на канон.Главно снимам портрети и стриит.
П.с. Знам че темата има потенциал да се превърне в битка на сони срещу канон фенове за което се извинявам предварително.Всички предложения и съвети са добре дошли.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: quazimodo   
Дата:   26-06-18 09:51

Sony + автофокусен адаптер + 135/2 L. [cool][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: zazoman   
Дата:   26-06-18 09:58

Читавите адаптори не са ли прекалено скъпи? От сорта на 300$?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: quazimodo   
Дата:   26-06-18 10:02

O, нямам представа! Просто идея за събиране на положителните неща от двете марки и системи. Не съм фен на Сони м/у другото[smilie5].

П.П. Канонския 17-40Л, сигурно става за стрийт, пък май е и най-евтината Л-ка.



Публикацията е редактирана (26-06-18 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: ZENON   
Дата:   26-06-18 10:03

КОлко да е скъп 85/1.8 на Сони + 35/2.8 или 24/2.8 на Самянг за сори. Имаш и 50мм/1.4 на Самянг.
Излезна и Тамрон 28-75/2.8 пак за Е.
Не е чак толкоз зле сиуацията с цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: zazoman   
Дата:   26-06-18 10:06

За начало бюджета за тяло ми е 1400 и отделно мислех един твърд обектив примерно 35 1.8 или 50 ка и по късно по читави обективи за да не се налага да ям инстант нудълс цял месец [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: quazimodo   
Дата:   26-06-18 10:09

ZENON написа:

> Не е чак толкоз зле сиуацията с
> цените.

Прав си, направо е трагична за човек, който няма надиплени сватбарски ангажименти за до края на следващата година[smilie18][beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: spotter84   
Дата:   26-06-18 10:33

За 1400 ползван А7II, има и много добре работеща стабилизация, хайде още 100 лв. Да са нужни.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   26-06-18 10:37

Защо изведнъж, преминавайки на фул фрейм, Никон отпадна? Само кроп камерите на Никон ли стават?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: zazoman   
Дата:   26-06-18 10:41

Предполагам и никон стават просто ползвах канона на един приятел и като визия и удобство ми харесва повече от никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: ubp   
Дата:   26-06-18 11:10

Щом си ползвал и ти харесва CANON EOS 6D разгледай базара и си го купи. [shtrak]



Публикацията е редактирана (26-06-18 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: ZENON   
Дата:   26-06-18 11:14

quazimodo,
що бе човек?
Ето, Тамронци пускат съвсем прилично и леко варио за 1500-1600.

Онзи ден снимах с ДСЛР системата, дето ми е сантимантално да я продавам и си признавам, че леко ми откъсна ръцете, та в този смисъл може би има накъде човек да мисли, в случая като този, когато се сменя система.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: victory13   
Дата:   26-06-18 11:25

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

[cool]



Публикацията е редактирана (29-06-18 08:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: zazoman   
Дата:   26-06-18 11:34

Ами за мен 1500 лева са много при положение че съм любител фотограф (за сега). Идеята ми беше да си взема тяло за около 1200-1400 и един по нормален твърд обектив за около 400 колкото да снимам с нещо докато събера пари за нещо от по високия клас

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: Synthy   
Дата:   26-06-18 11:34

Еми тогава си купуваш 6Д за по-нормални пари, които можеш да отделиш, и после за колкото останат си купуваш обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: kvakioh   
Дата:   26-06-18 13:25

Аз съм за Сонито, но ще повторя както винаги да се има впредвид за А7/А7R, за слабите батерии (трябват мин 3бр.), също и байонета да се смени с метален. Което са едни 300лв отгоре. За стъкла има вече, за портрет може би ще е недотам бавно с преходник, но за улично не става. Имам впредвид за по-изгодни обективи спрямо бюджета.
Тъй като имам и ползвам и Канон, за Фф ще се наложи леко да се нагодят нещата, защото 50мм има само 1 като хората донякъде, 85мм няма толкова нов, а под 50мм е сложно да се нагоди нещо като кеш. По-скоро няма да е дотам бързо и евтино.
Трети вариант е смяна на д7000 с д7200 и наличните обективи се запазват.
Да го кажа накратко, за 2000лв с тяло и дори 1 обектив на Сонито ще е сложно, на 6д ще е леко орязано, но като картинка ще е ок, за Никона може да се въртят нещата. Кеш няма за д750 Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: sohk   
Дата:   26-06-18 16:46

а7 ако не се лъжа нямаше "прочутия" фокус по око. Не знам какви обективи имаш, но защо не потърсиш D610/D600 втора ръка в базара. За мен D610 е по-добър в много отношения и от 6D и от а7. В допълнение ако имаш 50ка или 35ца спокойно решаваш проблема с обективите, без допълнителна инвестиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: bg2014   
Дата:   26-06-18 17:38

Който чел...чел.



Публикацията е редактирана (27-06-18 09:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: MrPhoto   
Дата:   26-06-18 18:00

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-06-18 18:59

Има някои неточности дето се изговориха в темата :).

Първо - цените на обективите са сходни, ако има разлики са минимални. Това, че сони обективите били скъпи е някакъв мит. Все още не се намират така лесно втора ръка като канонските и никонските, но и това време идва.

Второ - адаптерите позволяват работа с канонски обективи на сони тела. Читав адаптер е на сигма МС-11. Намира се по 300лв втора ръка, от щатско има оферти където идва почти безплатен с обектив сигма арт, нов не виждам смисъл да се купува като е на бюджет човек понеже се продава сравнително често ползван.

Трето - Има евтини преходници по 100лв, които с доста от телата и обективите работят като сигменския адаптер. Трябва да се пробва обаче...

4-то - А7 първа генерация няма АФ с канонски обективи.

https://farm5.staticflickr.com/4728/39069648611_54682c4957_b.jpg

sony-af-modes_01 by Simeon Kolev, on Flickr

https://farm5.staticflickr.com/4595/38188145755_5831209483_b.jpg

sony-af-modes_02 by Simeon Kolev, on Flickr

5-то - ако питаш мен :) с твоя бюджет се напъни малко и си вземи Д750. Много по-добра камера е от 6Д за репортажни цели. Втора ръка вече са под 2000лв като гледам базара. За да получиш такава функционалност или по-добра дори ще трябва да вземеш А7м3. А7м2 е по-скоро на кантар с 6Д-то. Лично за мен А7м3 е по-доброто тяло от всичко изброено, за парите си предлага повече от 5Д4 дори.

6-то :) защо не бих взел 6Д. Да камерата снима, има приятни цветове в JPEG. Обаче като динамичен обхват, АФ и липсата на втори слот за карти за мен лично го правят много непривлекателно. Това е камера с АФ от ниския клас кропки с една фокусна точка в центъра дето работи и 8 около нея дето не хващат добре. Ако снимаш на отворена бленда с плитък фокус си е доста зле. Видеото е зле... ако ти е важно. Общо взето зависи как и какво снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: iasen2   
Дата:   26-06-18 19:55

Ta за какъв 4еп ти е ФФ , ако не ти трябва високо исо не знам :)Ей така да пробваш, нали ? и да видиш, че е това е кропка на средния формат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: Offroad   
Дата:   26-06-18 20:55

Which will suit you best?

Street Photography: APS-C, smaller, lighter cameras
Macro Photography: APS-C, greater depth of field
Sports, Wildlife: APS-C, greater reach for a given focal length
Architecture, Landscape: Full frame, larger field of view, more suitable for wide-angle shots
Night Photography: Full frame, sensor captures more light
Creative Flexibility: Full frame, greater ability to choose a narrow depth of field
Superior Image Quality: Full frame, higher pixel pitch

ZEISS Camera Lenses Team


Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: TPECHAT   
Дата:   26-06-18 23:25

тъъжно...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: Mogila   
Дата:   29-06-18 13:36

За да потвърдя точка 6 от мнението на Simbon4o, погледни авторе последните 6 снимки в профила ми. Те са с 6Д на максимално отворени бленди. 4 От тях са на бленда 1.2. Толкова е зле фокусът. Просто неизползваем нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи фулфрейм
Автор: zazoman   
Дата:   29-06-18 17:55

Mogila Супер са :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »