Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Отлепена гума на фотоапарата
Автор: intelman   
Дата:   25-06-18 14:15

Здравейте
може ли да ми препоръчате вариант за залепяне на гума на фотоапарат Канон 50Д. От поставянето в раницата се е разлепила
Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: ombre   
Дата:   25-06-18 14:31

https://fenix-light.bg/lepilo-za-mdf-mitre-apel-50gr-200ml-dvukomponentno.html

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: ombre   
Дата:   25-06-18 14:32

Предполагам ще стане,и е брутално здраво.

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: lamerko   
Дата:   25-06-18 14:38

Това май е твърде лепило - май не е подходящо за гума.

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: asahi   
Дата:   25-06-18 15:11

Лепилото ще стане, но за да работиш с него се изисква тренировка. Много е бързо и не търпи компромиси.

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: ombre   
Дата:   25-06-18 15:19

До автора,Асахи е много прав.Лепилото е страшно бързо и трябва да се залепи от първия път,в смисъл всичко да пасне,защото след това няма разлепяне.Говорим за залепване буквално на първата секунда,най много втората,с много малки изключения,може да се наложи да се изчака малко повече докато хване,но за конкретното нещо като гума,трябва човек да е много бърз и внимателен.

Ламерко,лепилото е в малка тубичка с малък отвор и това позволява равномерното му нанасяне в/и някаква повръхност,другата част е спрей,нещо с което колегата трябва да внимава,ако реши да го ползва това лепило.Проблема,е че ако не я залепи от първия път,не може да я махне,само скъсане или рязане,затова той да си прецени дали ще се справи.Идеята на Асахи да се отренира преди самото лепене,хич не е за пренебрегване.



Публикацията е редактирана (25-06-18 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: lamerko   
Дата:   25-06-18 15:32

Ами не знам... не бих се хванал с подобно лепило да мацам върху по-скъпа техника. Но в слуая предполагам, че не е толкова критично ако нещо леко се поомаже. То да не ти идва на главата де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: intelman   
Дата:   25-06-18 16:01

В една тема пишеше, че лепилата има вероятност да попият в пласмасата и да отидат до някоя платка, ако има наблизо

Едно от тези ми се струва подходящо.
Пише че са устойчиви при различни атмосферни условия

Moment



Публикацията е редактирана (25-06-18 16:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: asahi   
Дата:   25-06-18 16:12

Добре е да пишете за лепила, с които сте работили и познавате свойствата им.

Ако на мен ми се отлепи гумата ще я залепя с прясно полихлоропреново лепило за гума. Ще си го купя от магазина за велосипеди и части за 0.5 лева в тубичка колкото кутрето ми. Преди слепване ще облепя с хартиена лепенка около мястото за да не изцапам нещо. Това, обаче, е моят начин. Вашият може да е по-добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: ombre   
Дата:   25-06-18 18:03

Асахи,занимавам се с мебели вече над 8 г.,ползвам въпросното лепило когато ми се наложи и говоря от опит,че е много здраво,бързо и т.н.Също така предупредих,че ако се спре на този вариант,автора трябва да знае нещата които изброих и сам да реши дали да го използва.Това,което предлагаш,също заслужава да му се обърне внимание.Иначе лепилото е много гъсто и не мисля,че би попаднало по платките,освен,ако не е умишлено направено.

Ламерко,предполагам не си работил с това изделие и затова,смяташ,че ще има омазване.Ако,човека който го прави е мърляч,то и с пластелин да е,пак ще е мазало.Не, тук нещата могат да станат много финно направени,и в същото време много здраво.Дето се вика,затвора ще се скапе,ама тази гума става вечна...:)Просто с тази тубичка може да се нанесе ,толкова колкото трябва и това е,а и не вярвам колегата да е с две леви ръце.

Спирам по темата,колега успех с ремонта....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: lamerko   
Дата:   25-06-18 19:08

А, определено тази дейност не ми е силата и спокойно мога да кажа че съм с две леви ръце [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: hotsnail   
Дата:   25-06-18 20:02

Гумите на някои камери (Никон и Сони поне знам) и някои други изделия (мишките на майкрософт) са направени от изненада истинска гума! Това е много яко на пипане, обаче тая гума се разлага от човешка пот. Та обикновено не е само разлепване, ами гумата е със сменена форма. Може би, има чалъм да се изреже и намести като света (обикновено пораства при разлагане).

Най-добре е да се купи гума и лепило като сервизен комплект. За моделите камери дето имат нужда от подобни неща, има и аналози на оригиналните комплекти в ибей и али експрес.

Та това е ваиранта - нови гуми и подходящо лепило (идва с гумите обикновено)

Самото лепило за тоя случай обикновено е двустранно залепваща лента. Не знам знам дали има някакви специфики като химически състав и свойства или и обикновено двойно залепващо от практикер ще стане добре

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: intelman   
Дата:   25-06-18 21:18

А в някой сервиз дали ще я залепят?
Зентекс
Канон
...

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: asahi   
Дата:   25-06-18 21:58

Харесай си части.



Публикацията е редактирана (25-06-18 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: hotsnail   
Дата:   25-06-18 22:17

май темата е за 50д.

Не разбрах добре предна или задна гума....ама и двете ги има

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: kiten   
Дата:   25-06-18 23:32

Имам въпрос по темата, а с какво се лепят разлепени гумените гривни на обектив, като се има в предвид отдолу има винтчета за разглобяване. В момента съм решил въпроса времмено със свинска опашка.

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: da.fo   
Дата:   26-06-18 00:30

Аз ги лепя с Хелмевект(полихлоропреново) на Вектор. Два /три лева най много да струва цяла тубичка 60 мл. Мажеш, чакаш 5-6 минути и притискаш. Ако излезе някъде лепило - или веднага с мокра кърпичка забърсваш или ако е изпъкнало като засъхне го изрязваш с макетно ножче.

Kiten, гривна на обектив Nikkor 17-55 лепих с двойнозалепващо тиксо.



Публикацията е редактирана (26-06-18 00:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: hotsnail   
Дата:   26-06-18 00:53

Същото като с камерите - ибей, нова гума комплект с лепило

Фирмените сервизи могат да ти доставят оригинална.

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: kiten   
Дата:   26-06-18 09:17

Мерси на dа-fо за инструкциите, но не разбрах къде го продават, къде да го търся това лепило!
Пробвал съм двойнолепящо двустранно тиксо два вида, последното бе черно за автомобили като порест каучук и нищо пак не стана. От жегата и горещината се разлепва освен това гривната стои доста халтава и разпъната.
[smilie11]



Публикацията е редактирана (26-06-18 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: ombre   
Дата:   26-06-18 14:44

Така понеже се спомена двойно лепещо,нямам идея дали няма да изръся някоя глупост,но понеже карам И такси,табелата е с двойно-залепващо и няма махане.Със 160 на магистралата,табелката стои като закована,на ръка съм се опитвал да я махна,шанса е нулев.Говорим за махане без поражения де....:)Другото което ми идва на акъл,когато бях млад тренирах тенис на маса,там ползвахме лепила за гумите,които държат много здраво,но в същото време ти позволяват,след време да отлепиш вече захабената гума и да залепиш нова на нейното място.Може-би не са приложими тези неща при фотките,ама все пак реших да споделя.

Ламаеко,убеден съм,че не си такъв....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: asahi   
Дата:   26-06-18 18:02

Двойно(не)лепящите са много видове и марки. Лидерът там е 3М.

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: kvakioh   
Дата:   27-06-18 11:16

Само нова гума с лепилен слой оригинална или през сайт. За Канон преди търсех една гума и чак на третата стана както трябва. Или лепилен слой е гаден или гумата се разтегля. За съжаление и при Канон има проблем. Не са само Никон и Сони А7-ци.

Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: da.fo   
Дата:   27-06-18 11:42

Ползвам двойнозалепващо купувано от Метро. Продават ги по 2 броя комплект. Нещо като черно с червено беше картончето. Аз ползвам много ... за разни календари, за снимки и т н .


Отговори на това съобщение
 Re: Отлепена гума на фотоапарата
Автор: hotsnail   
Дата:   27-06-18 13:00

kvakioh написа:

> Само нова гума с лепилен слой
> оригинална или през сайт. За Канон
> преди търсех една гума и чак на
> третата стана както трябва. Или
> лепилен слой е гаден или гумата се
> разтегля. За съжаление и при Канон
> има проблем. Не са само Никон и
> Сони А7-ци.

Точно така се прави!!!

Няма как да лепиш добре разлагаща се гума. То самия материал на гумата е тръгнал, не е проблем лепилцето.

При сони на НЕКС-7 съм имал проблем (първите бройки бяха с "Никонска" гума). Сменя се там целия корпус. Адаша ми имаше проблем с пръстена на 16-50/2.8 за А байонет. Май на едната А7-ца имаше някаъв проблем с едната гума около капака на СД картата и я смениха гаранционно - не помня дали на самия капак или задната гума...ама се наду май и .... но не съм сигурен това дали беше на А7 или нещо ме лъже памета и примерно за Д700 да си спомням...

Актуалните модели мисля, че нямат проблеми...ама времето ще покаже. Като имаш 5 години гаранция....



Публикацията е редактирана (27-06-18 13:03)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »