Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: Alexstudio   
Дата:   25-06-18 10:51

Здравейте,
търся да купя приличен 27' за фото-обработка.
Среден клас от БГ вносител?
Старият ми тотално сгъна, а отдавна не съм се интересувал от новостите при тези технологии.
Ще съм благодарен за всякакви съвети, брандове, насоки!! [cool]

Търсих в търсачката подобни теми, но нищо ново не излезе, последните са от 2012а година [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: blr   
Дата:   25-06-18 11:07

За по-нормални пари, Dell U2718Q.

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: marves   
Дата:   25-06-18 11:08

До какви пари... среден клас не помага за ориентира, защото има фото-монитори над 5 хиляди лева и среден клас да подразбираме до 2 хиляди, примерно... или среден клас потребителски монитор до няколко стотин лева?
Мониторът ще се ползва ли за предпечат (AdobeRGB и други широки гамути необходими ли са) ?

Имай също предвид, че мониторите си ги сменяме много рядко, някои хора тук карат по 5-10 години и повече с читав модел и препоръките ще са им към стари, но изпитани такива, които няма да намериш вече в магазина или ще има нещо по-добро за тези пари (по-ново). Заложи на марка и ако можеш да си позволиш прегледай добре монитора, които си избрал - за равномерна подсветка най-вече, защото това им е основна болка на новите "среден клас" IPS монитори.

Ако е втора употреба гледай на да не е на много хиляди работни часове - подсветките си променят цветната температура, загуба на осветеност, което води до по-нисък контраст и т.н.

Основното е да е IPS 10bit матрица, новите 4K панели са добри, макар такава резолюция да е излишна и дори проблемна при 27" монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: Alexstudio   
Дата:   25-06-18 11:33

Благодаря!
Насочил съм се към HP или Dell и по-скоро потребителски клас. Последните години работя служебно на 27'Mac и всичко останало ми изглежда много зле като изображение [smile]
Ако ще се дават 4-5хл лв, то по-добре направо Mac. По-скоро нещо до 700-800лв макс колкото да спася ситуацията сега в къщи. Стария ми крашна нещо и колкото и да калибрирам просто не става.

Чудя се за тези показатели?
- HP, Dell или друго?
- Контраста (статичен/динамичен) не съм много наясно-има сравнително скъпи модели с подобни характеристики-но единия е 1:1000, другият е 1:5000000 примерно? Повече по-добре ли е или не.. Не ми е много ясно.
- Опресняването важи повече за видео/геймърско изображение, нали?
- Яркост - 350cd и нагоре?
- IPS с LED подсветка?
- pixel pitch - по-малко е по-добре, нали?

Общо взето това са ми чуденките [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: lord_kik   
Дата:   25-06-18 15:13

Benq BL2711U или LG еквивалента модела не се сещам.Относно 4К няма проблеми масово приложенията вече поддържат висока резолюция,но иска ресурс т.е. мощен компютър.По важно е дали се иска Adobe RGB или sRGB ще свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: StraightEse   
Дата:   25-06-18 15:42

.



Публикацията е редактирана (29-06-18 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: Alexstudio   
Дата:   25-06-18 21:41

Днес реших набързо проблемът с един Dell 27'. Малко пари, но ще ми спаси задника за това лято...
докато узрея догодина за Mac-a..[cool]
Благодаря на всички! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: pllb   
Дата:   29-06-18 09:51

Надявам се да е добър! Сподели мнение после
италиански вина в българия,website development company,указателни табели,хотели созопол



Публикацията е редактирана (06-07-18 08:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: Hsathv   
Дата:   29-06-18 11:03

Той пък мак-ка голяма хубост. Ребрандирано LG. Dell са същите, само, че ребрандиран Benq. Важното е да купуват баламурниците лепенки.

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: Alexstudio   
Дата:   29-06-18 17:03

Взех Dell SE2717H за 379лв от Технополис.
Оптимален за мен вариант като картина, цена и очакване.
IPS,Full HD, реални ненапушени тонове. Направих му калибрация със калибратор Gretag и ми направи впечатление, че няма очевадна разлика по дефолт и след.. [smile]
За тези кинти е супер!

А за Мак-а не съм съгласен вАобще. Повече от година работя на тая пуста Retina 5k и за себе си преоткрих какви възможности в динамиката ми има Pentax K1-цата [shtrak]
Обработил съм буквално десетки хиляди снимки и съм потресен от стабилността в системата. Но тук освен дисплей има и хардуер все пак.. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: airborne76   
Дата:   29-06-18 17:59

27" монитор с резолюция 1920x1080 е оптимален като картина???
Аз ли нещо съм с високи изисквания, или 27-цата трябва да е поне със 1440р ...
(да не се приема като заяждане - просто питам за собствено изясняване)

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: iasen2   
Дата:   29-06-18 18:16

Купили сте си монитор за фотообработка от магазин за прахосмукачки, сериозно ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: MarinY   
Дата:   29-06-18 18:19

Аз пък, ще се заяда. [smilie3]

За Алексстудио - Като има динамика 5К-то и е страхотно, забраняваш на всички, които не го притежават да гледат снимките ти? А как се виждат, те на всички останали монитори? А ако ги печаташ, как хартията успява да предаде изумителните способности на този монитор?

За еърборн76 - монитора от 30-35 см. ли го гледаш, та трябва да е минимум 1440р? При обработка, програмата ти няма ли зум за детайлно разглеждане и обработка, та 1920х1080 е малко?

От хилядите фотографи в този сайт, я има десет, на които им трябва (професионално) топ техника. Останалото е пъчене, че го притежавам или знание, че съществува.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: Hsathv   
Дата:   29-06-18 18:42

Автор: Alexstudio
Дата: 29-06-18 17:03

А за Мак-а не съм съгласен вАобще. Повече от година работя на тая пуста Retina 5k и за себе си преоткрих какви възможности в динамиката ми има Pentax K1-цата

E каква динамика по точно има този 8 битов монитор? Това, че е 5к няма отношение нито към цветовете нито към динамиката. Това е скопен вариант на този монитор
http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=59416 но последния е 10 битов и къде по-добър. Отделно и ейзо и нек да не говорим за сони имат къде по-добри монитори като в ценово отношение доста по-изгодни, щото ябълката като цяло продава скъпо техника с качество близо до посредственото. Отделно почти всички собственици на Мак виждат на мониторите си невидими неща. Подобно на аудиофилите дето чуват несъществуващи звуци.

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: paparak_ivi   
Дата:   30-06-18 13:02

За мен по добър избор от DELL UP2716D невиждам на БГ. пазара.Супер монитор,който бори дори и скъпите Ейзо като не им отстъпва-Според мен Дел са се леко прецакали с този модел и парите за ,които го продават.Това не е теория факт имам Дела и Ейзо за 4000лв (EIZO ColorEdge CG246W-BK) е н ему се дава калибрирал съм дела с I1profiler.


Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: vga   
Дата:   30-06-18 14:02

Папарак, не лъщи ли много тоя монитор? Има ли вариант с матов екран, че иначе е несериозно? Иначе добре изглежда действително, само BenQ имат еквивалент (няма да се учудя чарколяците да се окажат еднакви).

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: paparak_ivi   
Дата:   30-06-18 14:49

Монитора е супер за мен е най-доброто на пазара

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: johnny_fx   
Дата:   03-07-18 08:28

Много е хубав UP2716D, да:

https://i.imgur.com/aFyE4ru.jpg



Може би скапания и скопен софтуер е хубав, или почти работещата компенсация на хомогенността (която на всичкото отгоре не работи на потребителски профил, ами само на фабричните)? Единственото хубаво е, че е евтин и до там.

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: asahi   
Дата:   03-07-18 10:29

Динамиката на калибрирания монитор е 256:1. Какво си мислите, че виждате, е друг въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: hotsnail   
Дата:   03-07-18 13:59

колко еднакви теми ни трябват за фотографски монитори??

Избор на 4к монитор (през 2018)


Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-07-18 17:59

johnny_fx
от къде ги извади тези графики?

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: lord_kik   
Дата:   03-07-18 19:09

За цената си Benq BL2711U незнам нещо по добро,малко по скъпичко идва LG 27UD88 ,но пък има usb-type C за тоз който му трябва,но пък тънка рамка което не е много куул и стойката му е малко паянтова,но надали ще се мести така че не е от значение.Другото хубаво което видях е този Nec от линка по-горе,което си е оферта за 4К NEC,но всички тези монитори са без Adobe RGB,защото ако някой не го използва по предназначение това цветово пространсто просто няма смисъл,а за споделяне в мрежата хич и дума да не става,но ако е за собствен гъдел и душевна ч...я това вече е друга работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: hotsnail   
Дата:   03-07-18 20:12

Benq BL2711U май е монитор за CAD/CAM не за фотография.....

SW271, SW270 и SW320 са фотографските.

За под 1000 лева ако е целта има сгодни 24" или 27" без 4К или 32" с 4К. 27" с 4К и AdobeRGB много се доближават май като цена до 32" и за мен поне не си струват.

Както оня дел по-горе дето е по-скъп от 32" или Benq SW271 .... все тая

ПП Аз гледам Dell UP3216Q от около година. Ама пусто много е скъп. Отделно ми трябва и нов компютър. Та сметката става като за кола....



Публикацията е редактирана (03-07-18 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   03-07-18 23:33

USB C лично аз ще го ползвам, защото мен ретина дисплея на мак бука не ме възхищава и не се прехласвам по нереалните му цветове и контраст. Предпочитам да ползвам стария си Dell 2412, ако ще гоня някакви реалистични цветове.
За това дали покрива 99 или 100% Adobe RGB не мисля, че има голямо значение за бюджетен монитор около 1 000лв.
На този етап, аз съм се насочил най-много към LG 27UD88-W

Отговори на това съобщение
 Re: Monitor 27' за фото-обработка?
Автор: lord_kik   
Дата:   04-07-18 05:58

Hotsnail,от кога има монитори които като са за cad/cam нестват за снимки? Еди си кой модел бил за фотография ЗАЩО аджаба,защото имал Adobe RGB мале мале,а сега чакам някой да каже за какво и как използва това цветово пространство,че като гледам явно само това ви интересува.Чул някой за Адоуб и хайде юрууушшш да купуваме.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »