Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Коя от двете батерии е за предпочитане?
Автор: AsahiPentax   
Дата:   18-06-18 21:24

Имам видео камера Sony HXR-MC2000, но едната от трите батерии модел pdx 11700 милиампера вече не държи ток. Максимум 10 до 15 минути снимане.
Сега разлеждах във Фотосинтезиса два модела батерии с 10лв. разлика между тях. Бюджета е твърде ограничен в момента и мога да си позволя само една за сега. Единия модел е същата марка като на лампата ми, но с по-голям капацитет, а другата Duracel и съм малко скептичен към нея. Но пък тя е с 1000 милиапера повече от другата. Ето ги и двата модела:

Const NP-F970 6800 MAH 7.2V

Duracell DRSF970 еквивалент на SONY NP-F970

Въпроса е коя от двете е за предпочитане?
Знам, че оригинална е най-добре, но 419лв. за батерия на тая стара камера няма да дам!

Отговори на това съобщение
 Re: Коя от двете батерии е за предпочитане?
Автор: asahi   
Дата:   18-06-18 21:46

За да се сравнят двете батерии трябва да се заредят и разредят на умно зарядно, което да отчете капацитета. Едва ли някой тук ще го е направил, но можеш да потърсиш чуждестранни тестови резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Коя от двете батерии е за предпочитане?
Автор: da.fo   
Дата:   18-06-18 21:50

Ето

За 40 лева батерия + зарядно и за 220 волта и за кола ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Коя от двете батерии е за предпочитане?
Автор: Atman   
Дата:   18-06-18 22:18

Реплики повече не вземам. На няколко пъти в много неподходящ момент ми изпише на екрана - " моля поставете подходяща батерия" и камерата изключва. Вземам оригинални от тук https://www.fotokoch.de/Sony-Akku-NP-F-970_67625.html
По евтини са от нашенско и съм по сигурен, че няма да бера ядове, а и издържат много години.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Коя от двете батерии е за предпочитане?
Автор: AsahiPentax   
Дата:   18-06-18 23:34

Atman написа:

> Реплики повече не вземам. На
> няколко пъти в много неподходящ
> момент ми изпише на екрана - " моля
> поставете подходяща батерия" и
> камерата изключва. Вземам
> оригинални от тук
> https://www.fotokoch.de/Sony-Akku-NP-F-970_67625.html
> По евтини са от нашенско и съм по
> сигурен, че няма да бера ядове, а и
> издържат много години.[smilie7]
>

Пак идва скъпо, а за тази стара камера не си заслужава!
Другите две батерии, които имам държат за сега по 6 часа едната, а другата 8, но не знам на колко цикъла са!? За това искам да взема още една поне до като си оправя заема и тогава ще мисля направо за нова 4К камера, но за тази цел ще има нова тема като му дийде времето. Понеже доста спорове и разногласия видях от колеги за 4К Про камерите!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »