Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Портретна фотография... дискусия
Автор: enizvk   
Дата:   17-06-18 14:29





Публикацията е редактирана (17-06-18 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография... дискусия
Автор: burningice   
Дата:   17-06-18 15:02

Ако светкавиците не се ползват на пълна мощност, а кото запълващо на наличното осветление, за мен е естествеено.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография... дискусия
Автор: nyamago   
Дата:   17-06-18 16:14

Броят и мощността на светкавиците (или други изкуствени източници) не може да се определя с правило: трябва във всеки конкретен случай да съответства на наличните светлинни условия и на художествения замисъл. Някъде трябват 20 лампи, другаде с едно рефлекторче (или даже без) е добре.

ОБАЧЕ: когато снимката е готова и зрителят я погледне, първата му мисъл НЕ БИВА да е какво осветление и ползвано! Доброто осветление е 'невидимо', други важни неща (които осветлението подпомага) грабват окото и въображението. В една добра снимка забравяме да (се) попитаме това със светкавица ли е, или без.

И тук именно е разликата между два вида майстори: майсторите на водещите числа и дистанционното управление, на чадърите и софтбоксовете (тук във форума има доста такива) - и майсторите на фотографската магия, където тези технически подробности 'изчезват' и имаме само картина и въздействие. По-рядко се среща, но аз лично това ценя повече.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография... дискусия
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   17-06-18 16:50

Какъв беше този Simple Portraits с 5 лампи? Какво му е простото на това. Мисля, че доста далеч от идеята на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография... дискусия
Автор: asahi   
Дата:   17-06-18 17:49

Идеята на темата: "Имам един въпрос, колко от хората занимаващи се с портретна фотография при снимане на открито или закрито (различно място от студио) използват само естествена светлина или други осветления ( компактни светкавици, моноблокове и тн.) и защо. предимства, недостатъци. Надявам се да се получи смислена, интересна и ползотворна дискусия....."

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография... дискусия
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   17-06-18 18:52

А уъркшопът е за промоутване на дадена марка лампи и през цялото време става въпрос за студио. Какво помага това на човека?

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография... дискусия
Автор: lamerko   
Дата:   17-06-18 18:54

Да си избере лампа от дадена марка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография... дискусия
Автор: LupusS   
Дата:   17-06-18 18:58

enizvk това със гледането на лицата, го правя, не постоянно де. Но ккто се каза по нагоре, какъв е този симпъл портрет с над 2,3 лампи ( иначе видеото е доста ползотворно)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография... дискусия
Автор: burningice   
Дата:   17-06-18 19:03

Тези лампи са бързи и яки и може да се контрира обедното слънце, но не са ми по джоба.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография... дискусия
Автор: LupusS   
Дата:   17-06-18 19:06

https://www.youtube.com/watch?v=L8OQ5LX24os
аз чакам това да ми простигне

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография... дискусия
Автор: bogdanov   
Дата:   17-06-18 23:12

enizvk, не ми казвайте, че сте изгледали цялото видео! Но ако сте, поздравления... имате огромна нужда да учите ! Аз издържах точно 2 минути с превъртанията. Не ме разбирайте погрешно. И това е смислено, но е и обидно. Ако искате да се научите, не си губете времето, а наблюдавайте и експериментирайте! Рецепта НЯМА!

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография... дискусия
Автор: enizvk   
Дата:   18-06-18 00:02

Чувствам се гузно заради това, че нарочихте човек, когото дори не познавам заради мен (в случая Ивайло Петров)затова си изтрих поста, за да не продължава още. Уважавам труда на всеки без да давам квалификации. А той дава конкретни отговори на зададения въпрос... Иначе ,да, имам нужда от учене. Такава ми е работата, да разрешавам сложни проблеми за максимално кратко време, без да откривам топлата вода и затова трябва постоянно да уча. Както и да е... Продължавайте нататък, това ще е последното ми мнение в този форум. Явно не съм дорасъл за местния манталитет ;)
Бъдете живи и здрави!



Публикацията е редактирана (18-06-18 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография... дискусия
Автор: bogdanov   
Дата:   18-06-18 00:40

enizvk, защо подскочихте сега? Помолих да не ме разбирате погрешно. Нищо лошо не видях нито във видеото, нито в поста ви. Това видео може наистина да бъде полезно най-малкото човека споделя опит. Ако някой открие нещо за себе си, значи има смисъл.Как може да сте толкова чувствителен мъж (предполагам)... Темата ме интересува, за това коментирах. Моето мнение е едно от всички други мнения. (предполагам до едно различни) Не ми вменявайте чувство за вина! Прекрасно е , че споделяте и аз го правя. Не се отказвайте заради глупаци като мен! Караше ли ме някой да коментирам? Не! По своя воля го сторих. Предполагам и вас не са ви принуждавали насилствено. Извинете ме още веднъж но не предполагах, че ще ви откажа да пишете като казах, че "за мен рецепта няма". Споделете линка още веднъж! Видеото е полезно за много съфорумци!

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография... дискусия
Автор: enizvk   
Дата:   18-06-18 15:52

Ще се разберем с Богданов на лични. Извинявам се за спама.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография... дискусия
Автор: Nik1   
Дата:   26-06-18 08:38

https://vesti.bg/lyubopitno/puteshestvia/izumitelni-portreti-na-izchezvashti-hora-snimki-6083787



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »