Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пак вирус
Автор: asahi   
Дата:   14-06-18 14:27

Този път много добре направен. Подателят е с адрес Fibank <ebank@my.fibank.bg>. Направо да повярваш. Съдържанието, обаче, е крайно съмнително:

Уважаеми клиенти ,

Известна информация за профила Ви липсва или е неправилна

че от време на време трябва да проверяваме информацията за профила, за да сме сигурни, че вашите клиенти ще могат да използват нашите услуги правилно Искрено

Моля, актуализирайте информацията си незабавно, за да можете да продължите да се радвате на всички предимства на профила си.Ако не актуализирате информацията си в рамките на 2 дни, ще ограничим какво можете да направите с профила си. Искрено Ваш, ,

актуализиране на данните

Искрено Ваш, ,

ПИБ,

Поначупил се е малко словореда. Явно не го е съчинявал грамотен българин.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: Synthy   
Дата:   14-06-18 14:29

Това е по-скоро reply адреса? Вътре в хедъра пише истинският имейл, от който е изпратено писмото.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: turntablism   
Дата:   14-06-18 14:30

Това е генерирано много извън България и много далеч от българи вероятно. В детайлите на писмото можеш да видиш истинския подател, а не това, което ти се показва на пръв поглед в полето "sender".

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: asahi   
Дата:   14-06-18 14:36

Може, но не е необходимо. Идеята банка да събира лични данни по мейл е абсурдна. Както и да пускаш пари на непознати през терасата.

В хедъра:
Return-Path: <rounecsdcsujc@runcloud.io>
Received: from [209.97.128.224] (HELO runcloud.io)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: Synthy   
Дата:   14-06-18 14:42

Да, Благодаря за алармата. Аз съм получавал от купища банки такива иемйли (на повечето не съм клиент), както и от ибей, пейпал, ипей...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: Otvorenia   
Дата:   14-06-18 16:57

Получих го и аз точно това писмо, ама нямах време да го разглеждам и го изтрих. Не съм клиент вече на тази банка. Бях преди

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: dizela   
Дата:   15-06-18 09:12

Всеки ден имам подобни писма в пощата си, с някой дори се забавлявам и попълвам "нужната" информация. Така или иначе заминават в папката със спама.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: CDman   
Дата:   15-06-18 09:13

Получавам ежедневно такива. [smile]

потвърдете вашата информация!
от:
"CCBank.bg" (supporti@ccbank.bg)
дата:
15.06.2018 01:03
до:



скъпи клиенти,

Вашата електронна сметка в CCBank.bg е временно заключена от съображения за сигурност.

Ако искате да активирате профила си, следвайте инструкциите по-долу.

можете да го направите тук:

Отключване на профила

С уважение,

Обслужване на клиенти


Свикнах. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: Argo   
Дата:   15-06-18 11:08

Нарича се скам а не вирус

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: dialektika   
Дата:   15-06-18 11:22

Типичен пример на phishing /Фишинг/ - нито е вирус, нито е scam

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: lamerko   
Дата:   15-06-18 11:22

Пращат и "вируси" - всъщност разни макроси и други подобни в категория "злонамерен софтуер"... нямам идея защо интелигентни хора се хващат толкова лесно на неща, които очевадно са измама. Единствените прикачени файлове, които получавам (официално) от банка са криптирани месечни баланси по сметки. Дори и те са напълно безсмислени, понеже декриптирането им е доста по-неудобно спрямо справките в онлайн банкирането.

Колкото до горните "съобщения" - банките не работят така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: gore   
Дата:   15-06-18 19:13

Чакат някой да клъвне.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: marves   
Дата:   15-06-18 19:34

Аз съм доволен от AVAST безплатната антивируса, хваща 95% от прикачени крипто/вируси и malware към съпътстващи .pdf, .xls, .doc и други файлове към писмата. Фишинг страниците също разпознава, ако са в датабазата им (но доста рядко и обикновено по-старите, вече изтъркани). Автоматично ги праща под карантина. Страхотна е за компютри на хора/служители, които нямат богата компютърна грамотност и не са добре запознати/инструктирани за тези вредители.
Хостинг фирмите също внедряват вече допълнителни защити, за да предотвратяват изцяло получаването на подобни писма (не отиват и в спам, директно се филтрират към "канализацията").

Не отваряйте .pdf, .xls, .doc или какъвто и да е прикачен файл от мейл, който не очаквате и/или звучи съмнително. Да не говорим даже, че 99% от компютрите по подразбиране не са настроени да показват разширенията на файловете и виждат само иконката и наименованието... пращат се и директни java script файлове :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: burningice   
Дата:   15-06-18 21:29

He e вирус.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: imitev   
Дата:   16-06-18 10:04


Аваст е боза.

Самият Аваст е толкова досаден, че направо го причислявам към програмите, с които би трябвало да се бори.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: asahi   
Дата:   23-06-18 20:02

Съвети от северно-македонските ИТ-та:

Ако нешто изгледа дека е премногу добро за да биде вистина… Најверојатно е измама.

Секогаш, ама баш секогаш проверете го url-то пред да внесете лични податоци!

Не купувајте онлајн преку отворена или небезбеднa Wi-Fi мрежа.

Ако тука сте ги внеле податоците јавете се на банката и блокирајте ја сметката.

Речиси секогаш кога некој за награда ви бара некои податоци однапред, или број на кредитна картичка, најверојатно станува збор за измама.

Поставете лимит на картичката.

Користете Google. Добра вест е и дека најчесто не сте прва жртва на некоја измама. Ако нешто ви изгледа сомнително, искористе го пребарувачот и проверете дали некој веќе напишал нешто.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак вирус
Автор: pllb   
Дата:   29-06-18 09:52

Тези вируси са ужасни...
италиански продукти,custom website development,гръб на кухня,екзотични почивки



Публикацията е редактирана (06-07-18 08:21)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »