Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фантом 4 про
Автор: PIXEL5   
Дата:   14-06-18 14:20

Колеги пускам темата с молба за съдействие и с втора молба да не я обръщаме на неконструктивна говорилня.
От месец ползвам дрон DJI Phantom 4 Pro. питането е следното - има ли нормален начин да увелича максималната заложена височина от 500 м поне на 750-800. Това не е каприз, не използвам дрона за да си играя и бих оценил всеки съвет. Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Фантом 4 про
Автор: Imaginarium   
Дата:   14-06-18 14:51

Единствено чрез промяна настройките на config файла.
Но трябва по DJI форумите да видиш как се стигаше до него, понеже за всеки дрон мисля, че беше различно.
Но имай предвид следното:
На голяма височина ветровете са тотално различни от приземните и има много случаи на заминали дронове точно поради тази причина. Вятъра го хваща и започва да го отнася и докато се усетиш не ти ш останала батерия да се прибереш.
Неслучайна е тази граница от 500м. Да не говорим, че навлизаш и във въздушни коридори на самолети и хеликоптери, така че умната с тези настройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Фантом 4 про
Автор: PIXEL5   
Дата:   14-06-18 16:19

Благодаря колега, то и на 500 м ветровете вече се усещат по различен начин. За 20-тина кадъра не ми достигат може би не повече от 100-150 м, но ще опитам с панорама - изглежда ми по лесно отколкото пипане в Config - с което въобще не съм в час. Има софтуер който е като радар и ми позволява да следя трафика - ползваш ли нещо такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Фантом 4 про
Автор: abozhilov   
Дата:   14-06-18 16:33

Без да съм ползвал дрон някога, си мисля, че едва ли има софтуер, който да ползваш като радар и да разбереш дали някоя от малкото останали работещи, летяща машина на армията или гражданска защита няма да ти отнесе дрона. Всъщност дрона в такъв случай ще е най-малкият проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: Фантом 4 про
Автор: nsirakov   
Дата:   20-06-18 09:38

даже и 500 метра са много за някои места, хеликоптери, делтапланери, парапланери, даже и самолети летят на височини под тези 500 метра... Фантомът не е играчка, недейте предизиква съдбата с неразумни действия...

Отговори на това съобщение
 Re: Фантом 4 про
Автор: Dimi7ar22   
Дата:   27-06-18 09:11

Относно ограничението не съм си правил опити да го махам, но за вятъра има решение:
Сваляте си приложението "UAV Forecast" и чрез него може да следите скоростта на вятъра на различните височини до 1500м. Може би повечето собственици на дронове го знаят, но все пак може да съм полезен на някой начинаещ "пилот".

Отговори на това съобщение
 Re: Фантом 4 про
Автор: chukov   
Дата:   27-06-18 09:52

Eldibor написа:

> Благодаря колега, то и на 500 м
> ветровете вече се усещат по
> различен начин. За 20-тина кадъра не
> ми достигат може би не повече от
> 100-150 м, но ще опитам с панорама -


От това разбирам, че желанието Ви да увеличите височината на полета идва от необходимостта да хванете по-голям ъгъл на сниманото под Вас

Да внеса малко трезвеност. Тук въпросът се решава именно с панорамнен тип заснимане, а не с височина. При този обектив, който е на 4-ката, и на 800 метра да го вдигнете няма да увеличите толкова ъгъла и все няма да Ви стига.

Повечето обширни кадри, които виждате, са заснети именно по панорамния способ (сглобени от няколко кадъра)

Само за справка мога да кажа на ония, които не са имали възможност да погледнат отгоре, че например прословутия завой на язовир Кърджали, от 500 метра височина не влиза в кадъра

Отговори на това съобщение
 Re: Фантом 4 про
Автор: lamerko   
Дата:   27-06-18 12:25

Аз използвам DJI GS PRO за заснемане на подобни големи обекти. Обикновенно се генериртат голям брой кадри, като понякога се налага да се прави повторно заснемане, понеже някой от кадрите се размазан заради порив на ватър и там подобни, но като цяло крайния ефект е едно огромно изображение в много детайл. Въпреки, че се води платено приложение, много от функциите му са безплатни.

Отговори на това съобщение
 Re: Фантом 4 про
Автор: Стефан   
Дата:   27-06-18 15:32

Ако наистина е само за да се обхване по-голяма площ в един кадър определено трябва да се направи с панорама, просто не си заслужава да се изразходва ресурс да се вдига дрона толкова високо само заради това дори и да не беше проблема с хакването и безопасността [smilie8] Между другото, останал съм с впечатление, че такива издигания на по-големи височини (поне такива които са доста над 500м) ги правят предимно с по-малки дронове като Мавик, щото после за да ги приземят без да им свърши батерията често просто спират двигателите и ги оставят в свободно падане докато слязат на примерно 200м, където палят и кацат, ако същото се направи с Фантом при неговото тегло не съм сигурен дали ще издържи натоварването, поне аз не бих рискувал...
Наскоро открих като безплатен и доста добър софтуер за панорами Image Composite Editor, сега пробвам създаването на 360 градусови панорами даже от видео, дава изненадващо добри резултати само с 3 връткания около оста, доста по-бързо от колкото със снимки, което в някои случаи може да е решаващо. Последната ми снимка във ФФ е част от тази 360 градусаова панорама заснета на видео:

https://roundme.com/tour/285139/view/890732



Отговори на това съобщение
 Re: Фантом 4 про
Автор: vga   
Дата:   28-06-18 11:53

А защо в небето пак има земя? [smilie10] Мисля, че доказа плоската планета! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фантом 4 про
Автор: Стефан   
Дата:   28-06-18 12:08

Това е Горната земя, която се появява само на Еньовден по изгрев [smilie8] [smilie3]


А иначе ето без нея, но с малко повтарящи се облаци [smilie3]

https://roundme.com/tour/285685/view/893281


Трябва да видя какво ще се получи като снимам през перките, може би ще е по-добре от колкото измислени добавени небеса [smilie8]



Публикацията е редактирана (28-06-18 12:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Фантом 4 про
Автор: vga   
Дата:   28-06-18 13:20

Обърни го с корема нагоре [smilie18] Много е красиво така сред облаците...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »