Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   14-06-18 12:15

Привет на всички !

Надявам се да не изглежда като поредната глупава тема и за това ще поставя само няколко конкретни въпроса. Искам да подаря едно такова нещо на жена ми . Да ,тя си снима с GSM-a ,който пак избрахме от съветите от тук, но когато реши да разпечата някоя снимка за семейния албум се оказа ,че не са чак така хубави. Не коментирам защо .
Спрял съм се на Panasonic LX 15, Panasonic LX100 и Sony RX 100 IV ,не за друго ,а защото ги има в един магазин във Варна и могат да се купят веднага. Изчетох доста за тях и естествено най-много ми харесва LX100, но сякаш най-няма да го хареса заради големината и нужда от настройки.
Трябва да е малък за да стои в дамска чанта и да не заема място, няколко снимки за спомен от семейно тържество или от тържеството на детето в градината , дето все ме няма, някое клипче и няколко снимки на площадката или в парка ,естествено после да се разпечатат, за другото има GSM. Пейзажи - едва ли.
Въпросите са ми :
- с кой се борави най-лесно включително и с тъчскрийна
- кой снима най-добре на автоматичен режим и на готовите режими
- и да кажем кой е най-дуракоустойчив.:)))


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   14-06-18 12:16

Предварително благодаря на всички които изкажат някакво мнение и положително и отрицателно!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: anjsan   
Дата:   14-06-18 12:31

Малко апарати се управляват с тъча... Ползват ги предимно за видео и са по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   14-06-18 12:41

Да , разбирам . Имах в предвид по-лесен преход ,след като е използвала тъча на GSM-ма. Ми няма да е основен критерий !

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: e-design   
Дата:   14-06-18 12:46

https://www.dpreview.com/products/sony/compacts/sony_dscrx10iii

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   14-06-18 12:50

e-design , гледах го преди за мен , но няма да се събере лесно в дамска чанта пълна с хиляди неща , иначе е повече от хубава камера.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: e-design   
Дата:   14-06-18 13:01

Ето и решение /поне за мен/ и за раницата
https://www.bestbuy.com/site/manfrotto-adventure-1-camera-backpack-black/6092823.p?skuId=6092823



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: ubp   
Дата:   14-06-18 13:03

1. Fujifilm X70 - много трудно е да се намери обаче...

Canon G7X Mark II от базара

Canon G7X Mark II чисто нов

[shtrak]



Публикацията е редактирана (14-06-18 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: kokotoo   
Дата:   14-06-18 13:36

Те това отнесох от един колега във форума и съм страшно доволен, а преди това имах и рх100, но това е много по-красиво, компактно и тъч има, не че ми трябва, ама е страхотно апаратче.

https://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/canon/powershot-g9-x-mark-ii-p359646085/


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: keri-di   
Дата:   14-06-18 13:41

Всичките модели изброени до тук,са добри машинки,но Panasonic LX100 според мен е най-удачен.
Независимо,че е 12.8 мп,сензора е най-голям,и оптиката е страхотна.
Успех със избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   14-06-18 13:53

ubp , гледах го ,но го няма в магазина .

kokotoo , този също го няма ,вярно че е по малък, но пък е и с по-тъмна оптика.

keri-di , и на мен най ми харесва ,а ма е най-голям .

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-06-18 16:06

Освен че е най-голям, Canon G7X Mark II има куп сериозни проблеми - от значителни вариации в качеството на обектива през странно работеща и бъгава автофокусна система до дърварски алгоритми за потискане на шума дори и при ниски ISO стойности.
В този фотоапарат е монтиран едноинчов сензор на Сони от първото поколение, но Канон не са успели да оползотворят напълно потенциала му - поне в сравнение с Панасоник, които вграждат същата матрица в няколко свои модела. Сони - съвсем очаквано - се справят най-добре със собствения си сензор.
Предимствата на Canon G7X Mark II са в по-големия диапазон на варио обектива и по-добрата интеграция на тъч екрана (в сравнение със Сони). Липсата на визьор обаче е голям минус за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: marves   
Дата:   15-06-18 19:11

Имах Canon G7X II, Panasonic LX15, Sony RX100 III
Сонито ми се стори най-адекватно откъм картина (гледам само RAW на компютъра, JPEG не ме интересува как го украсяват).
Сонито ми се стори с най-натурална картина, докато Canon/Panasonic цветовете са някакви акварелни. (в RAW формат, да повторя отново...)
Малкото визьорче на RX100 III всъщност е мноого полезно на слънце (съвсем адекватно за кадриране), както и застопорява апарата много по-добре от протегнати напред ръце и може да се снима на по-ниски скорости (игнорирайки стабилизацията, която не е сред най-ефективните и при трите апарата).
Да отблежежа, че аз тъч не използвам и не го зачитам за предимство при останалите (Сонито няма тъч). За да ползваш тъч трябва да държиш апарата с две ръце, иначе захвата на всичките е с по два-три пръста и не е удобно да местиш палеца, с който притискаш, за да се възползваш от тъч функциите при G7x/LX15. Но предполагам е субективно мнение и други му се кефят.
Автоматичните режими на всичките са на добро ниво, както и ръчните настройки.
И трите апаратчета не са много надеждни за свободно джунджуркане в чанта покрай други твърди предмети - могат да се огънат лесно ламелите през обектива, след което ще откаже да работи. Копчета, врътки, изкачащи панели (светкавица/визьор) - всичко е нежно. За дамска чанта според мен само с твърд калъф или поне в отделно джобче в чантата с твърдостенни страници, ама като знаем за хаоса в тях...

Panasonic LX100 - няма тъч скрийн, дори екрана не е подвижен. Няма вградена светкавица (дават в комплекта една мъничка, която светка колкото вградената при rx100/g7x/lx15, но трябва да си я носиш отделно и монтираш по време на употреба). Няма ламели пред обектива, трябва всеки път да се сваля и поставя капачка (или да се вземе "автоматична" капачка, която се разгъва и прибира сама от изкачащия обектив). По-голям е като размери. Визьора е по-приятен от този в RX100III, картината също в определни сцени може да бъде по-добра (държи малко повече на ISO и цветовете са една идея по-натурални). В ръцете се чувства като много по-солидна изработка от мъниците, но дали е реално така не мога да кажа.

Sony имат страхотен сервиз, ако стане нещо мистериозно с апарата в чантата. Другите апаратчета след сервиз могат да дойдат с нови болежки или да развият хронична болест от стари рани.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   16-06-18 12:24

chrisnochр благодаря !За пореден път се убедих ,че няма нужда да го поглеждам този канон.

marves, благодаря за обстойния анализ . По всичко личи ,че ще е сонито .
Реших разваляйки елемента на изненада да я заведа в магазина да си избере. Нави се само защото и обясних ,че ще има по-добро видео от телефона.
До колкото разбрах сонито прави добри клипчета , но дали си съм прав?
и LX 100 и LX 15 също имат 4К в спецификацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-06-18 18:01

До сега на колко приятели съм препоръчал RX100 коя да е версия (според бюджета) един няма оплакал се!!! Дори вчера на една мацка с ограничен бюджет след много дискусии и избор между DSLR-и нисък клас с Китов обектив (18-55) и други подобни турбо-сапунерки с малки матрици и оптичен зуум от 30х нагоре, заедно стигнахме до консенсус да е Sony RX100 първа версия като за начало, въпреки силното ми желание да и повлияя да вземе безогледалка със сменяеми обективи (в случая Fuji X-A10, че пак влизаше в бюджета). Поръча си Сони-то, че да си го носи в дамската чанта и да си кифлее където ходи и иска да се снима [smile]
Нейния първоначален вариант беше да си ъпгрейдне айфона, нещо което се радвам, че спрях като идея още в зародиш [smilie18]


Въпреки всичко от изброените в темата аз си имам личен фаворит, що се отнася до цена/качество и това е Panasonic-a LX15. Ако взимах за себе си и гонех бюджет това щях да взема. Провери при 4-ката каква е продължителността на видеото, което можеш да заснемеш, че помня имаше някакви драми с това и с прегряване при продължително снимане на видео при първа версия, ако не се лъжа. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   16-06-18 19:34

Да ! LX 15 !
Отидохме в магазина , подредиха трите камери , LX 100 се оказа голям за дамската чанта и отпадна почти веднага . Между RX 100 IV и LX 15 беше голяма чуденка . Но RX 100 Трудно се задържаше в ръката или по-скоро по-несигурно. А след като видя местенето на фокусната точка и следенето на обекта при LX 15 ,както и пост фокус-а вече беше сигурна ! / Може и да го има и при сони-то , но но човекът в магазина го показа на LX 15 /

Така че вече е горд собственик на LX 15 .

Разгледах го на бързо и ими се струва ,че има доста благинки в менюто , но няма да го гледам повече ,да не вземе да ми хареса. [smile]

Благодаря на всички ! Убеждавам се за пореден път ,че въпреки критиките за нивото и какво ли още не на ФФ ,ФФ си е истински форум където може да получиш съвет и на базата на мненията и съветите на колегите да не сбъркаш в решението.

Благодаря още веднъж.!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-06-18 19:46

[beer]
Със здраве да се ползва! [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: mmjm   
Дата:   16-06-18 19:53

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   16-06-18 22:50

[beer] [beer] [beer] Да сме живи и здрави!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: smilen_k   
Дата:   18-06-18 17:58

Правилен избор, така ще имате готини снимки и страхотно Видео, със Сонито това няма как да стане. Честито и със здраве да се ползва[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за компактна камера с несменяем обектив.
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   18-06-18 20:54

Благодаря !!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »