Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 некоректни обяви
Автор: peter73   
Дата:   05-06-18 14:43

Защо админите не трият обяви, в които са посочени цени от напр. 1 лв., а истинската цена е в текста на самата обява?

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: StraightEse   
Дата:   05-06-18 14:49

Обикновено пишат така, когато има няколко артикула в обявата или човек търси нещо и чака да му предложат цена.



Публикацията е редактирана (05-06-18 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: sibirska   
Дата:   05-06-18 15:29

Защо не мога да си изтрия старите обяви?

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: Admin   
Дата:   05-06-18 18:25

Всички въпроси по функционалност могат да бъдат зададени към контактите оставени на сайта, ако се очаква отговор от човек от сайта, както е записано в правилата.

Ако очаквате някой друг потребител да ви отговори, може да попитате и във форума.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: HP   
Дата:   05-06-18 19:56

Автор: Admin
Дата: 05-06-18 18:25

Всички въпроси по функционалност могат да бъдат зададени към контактите оставени на сайта, ако се очаква отговор от човек от сайта, както е записано в правилата.


Не разбирам защо продължавате тази странна практика. Човек задава въпрос относно функционалността на сайта, който интересува и немалка част от другите потребители. Каква е причината синтезирано да не отговорите, все пак е форум, нали? Дори и да не влизате в полемика, не виждам основателна причина да не се отговаря на елементарни въпроси относно вашият/наш форум.


Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: Admin   
Дата:   06-06-18 02:05

Причината е, че много от тези въпроси са отговаряни и могат да не занимават всички отново. Има често предложения, които са изпробвани в миналото и отново някой ги предлага.

Но нека опитаме, отговорът на въпроса с цените 1 лв. е, че преди можеше да се въвежда цена 0. Забранихме я и се появи цена 1. Ако я забраним и нея, нека да опитаме да познаем каква цена ще бъде въвеждана. Някой ще предположи ли?

Разбира се тези обяви могат да бъдат трити. Резонно ли е за това да изтрием цяла обява създавана поне половин час? Четенето на такива обяви по-лесно ли ще е ако няма цена или пише "по договаряне"?

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: peter73   
Дата:   06-06-18 09:21

Разбира се, че е резонно да се трият, независимо колко време е отнело на автора им да ги сътвори - така следващия път ще си помисли дали има смисъл от такива елементарни, но доста досадни хитрости на дребно.

Добавянето на опция "по договаряне" е абсолютен нон-сенс. Естествено, че цената е по договаряне, но договарянето винаги започва с предложение, което (освен с КАТ) обикновено се прави от продавача.

Проблемът не е, че не може да се види реалната цена в съдържанието, а че не може да се използва филтъра за цена на търсачката. Мислех, че това са очевидни неща?



Публикацията е редактирана (06-06-18 09:26)

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: JohnnyV   
Дата:   06-06-18 09:34

Здравейте и от мен.
Само да вметна, че преди беше възможно да има цена -100лв (отрицателна).
Което беше просто нелогично.
Сега е възможна всякаква цена >=1лв.
Хубаво е да има опция "по договаряне" за да няма цени от 1лв...

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: localhost   
Дата:   06-06-18 10:24

Странно какво ви пречи да отворите обявата която ви интересува и да видите цената. А и едно обаждане по телефона е тооооооооолкова сложно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   06-06-18 13:02

Според мен в тоя базар не е проблем, че пише един или два лева, а че хората писали - контакти - лично съобщение и влизат веднъж на 1 седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: Admin   
Дата:   06-06-18 15:23

При лично съобщение те получават и имейл.
Явно не си влизат в имейла или не искат да отговорят.

Peter73, имате предвид, че на вас ли не ви излизат в търсенето или че това е проблем на продавачите?

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: peter73   
Дата:   06-06-18 15:57

Имам предвид, че като сложа филтър с цена до Х лв. обявите с цена от 1 лв. и РЕАЛНА цена много над Х са първи в списъка с резултатите. Същото се отнася и за подреждането на резултатите по цена (от ниска към висока) - тези за по 1 лв. са най отпред. Мисля, че е съвсем очевидно, че те точно заради това го правят с надеждата, че някой все пак ще им се обади и те ще го омаят с невероятния си търговски чар. Може и да им минава номерът от време на време, знам ли. Аз лично априори съм крайно подозрителен към продавачи които използват такива плоски хватки и по принцип ги игнорирам, но за съжаление обявите им губят време и изместват коректните обяви.



Публикацията е редактирана (06-06-18 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: Beijing   
Дата:   06-06-18 16:02

[shtrak] Ползвал съм "Базар" повече, отколкото имате идея!
И.... не съм имал никакъв проблем, независимо, че съм на 10000км.
Като пише 1-но левче, се има предвид договаряне! Простичко е!
Имали сме противоречия с "Админ", но тук и в този случай съм съгласен, че няма как да насмогнат на изискванията ви!
Джапанки, море и слънце![smilie21]
Споровете на есен!
Поздрави на всички[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   06-06-18 16:09

Просто сложи на филтъра цена от 6 лева нагоре, щото съм виждал някои да слагат и 5 лева. Ама пак е лошо, щото можеш да изпуснеш добра възможност от тези, които са за 1 лев. Няма голям избор, по-добре да ги пригледаш и тях, аз така правя.

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: Admin   
Дата:   06-06-18 19:41

Добре, нека измислим хитър алгоритъм и да го направим.
Не може да сложим 5 лева лимит, защото всички обяви ще станат 5 лв., а ако има по-евтин артикул няма да може да струва да речем 4 лв.

Може да се изключват от списъка при търсене или да са последни, но пак над каква прагова стойност да е това?

Може да бъдат маркирани от оператор и така системата да ги знае кои са, но това е доста ресурс, а все пак Базар в момента е безплатна услуга в голямата си част и трябват средства за подобно време.

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: JohnnyV   
Дата:   08-06-18 09:28

Сложете едно тикче "по договаряне", което ако е избрано да блокира въвеждането на цена.
Или съвсем махнете цената от обявата, а да остане само в артикулите.
Това не е лоша идея, мисля, защото ако колега пусне обява с три артикула коя цена да посочи в обявата?
На най-евтиния артикул, на най-скъпия или общата цена?
От тук идват недоразуменията.

Защото другия вариант е да има бутон "купи"... Но това се превръща вече в сайт за търговия с договорени условия и продавачите ще са длъжни да обявяват реални цени, на които ще се извърши сделката. След "купи" идва плащането и доставката.

Но това е далече от идеята на фото-форум, където базара е безплатна услуга...

Затова, според мен, да няма цена в обявата. Да е само в артикулите и да има опция "по договаряне".

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: DeDomus   
Дата:   13-06-18 02:25

Работи ли- не го пипай! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: victory13   
Дата:   13-06-18 08:20

Човекът посочва реален проблем, отговаря му се с "алгоритъм" [smilie5]
Всички обяви с цена лев и по договаряне се трият, или кардинално тези, които не отговарят на цената в съдържанието... мисля до 2 дни такъв "алгоритъм" ще сработи... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: lamerko   
Дата:   13-06-18 12:15

Тоя "проблем" е малко измислен - действително при комбинация от няколко артикула, които не се продават в комплект (примерно "Продавам 99 обектива м42" в секция аналогова) вариантите са да не се посочва цена в основната част на обявата (нещо, което сега вече не е възможно именно заради друго подобно недоволство), или да се сложи цена на един от артикулите, като обявата става още по-"некоректна". Много пъти съм виждал примамлива обява - влиза вътре, но се оказва, че цената е само за едно от изброените. И продавача не е виновен...

Това пък "по договаряне" за мен е абсолютна глупост - или продавача не знае колко му струва стоката или просто целта е да загуби времето на хората. Лично аз в общия случай просто игнорирам тези обяви - продавачите са изтървали един евентуален клиент.

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: SaS   
Дата:   13-06-18 12:30

victory13,

нормално е като застъпваш позиция да имаш добър пример с нея.
Защо твоята последна обява
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=99164

не си я направил по предложения начин?
Как ще реагираш когато обява писана толкова дълго време някой администратор ти я дел-не с един бутон?

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   13-06-18 13:32

Защо не сложите бутон докладвай, който да се ползва за некоректни обяви. След като една обява бива докладвана, Админът ще реши дали докладването е било уместно. Ако да - профилът, създал обявата ще бъде информиран да я редактира, в противен случай ще бъде премахната.

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: mmjm   
Дата:   13-06-18 14:14

Може би защото това е фото форум, а не продавалник.


Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: victory13   
Дата:   13-06-18 15:48

Sas, обявата ми беше с много артикули, и цена на най-скъпия от тях. Въпросните 2 обектива се продадоха на втория ден, и аз я коригирах ктм цената на следващите ценово... което смятам за коректно.
И така си и умря... Никога не съм слагал цена 1 лев, за да ми излиза обявата напред в търсене...
И ако не схващате за какво иде реч, няма смисъл да се замеряме с примери... поддържам мнението на автора за некорекрност на посочвните "левови обяви"

Разбира се, крайното решение си е ваше...

Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: radikyokushin   
Дата:   13-06-18 18:50

Боже, каква "невероятна футболна драма"!!!
Как не им омръзна на някои само да мрънкат, бе? [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: некоректни обяви
Автор: RossT   
Дата:   13-06-18 19:55

Колега peter73,

Доколкото правилата на базара позволяват в една обява да има повече от един артикул, а обявата да има само една обща цена, никога няма да се намери логически издържан начин за публикуване на т.нар. "цена на обявата", която да отразява вярно цената на предлаганите повече от един артикули. Така че, спи спокойно, никой не се мъчи да те подвежда с цена 1 лев, за да му купиш обектива за 2000 лв., въпреки повратните ти впечатления.

Даването на обща цена 1 лв или друга смешна сума е начин да се накарат потенциалните купувачи да прочетат обявата и отделно описаните позиции и цени, а не да задават въпроси от вида "за апарата само колко", "продават ли се отделно" и т.н. подведени от общата цена на обявата, която в зависимост от прочита е или подвеждащо ниска или прекалено висока или подвеждаща...



Публикацията е редактирана (13-06-18 19:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »