Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: survivor3   
Дата:   11-06-18 11:55

Здравейте, от няколко години се колебая и честно казано ми е мерак да пробвам, затова реших първо вас да попитам.
Какво ще ми препоръчате като за първи дрон втора ръка, защото ако не ме бива като го продам да не съм на голяма загуба :)
Има толкова много модели, чудя се дали да не е нещо по-малко, по-компактно. Четох, че има някакви забрани и не може навсякъде да се лети и снима?
Бюджета ми е до 1000 лв. търся оптимален вариант цена/качество.
(разбира се може и по-евтин, но да не е повече от 1000 лв.?!)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: vga   
Дата:   11-06-18 12:23

И аз не им разбирам много, но бих си взел Спарк:

Комплект Спарк за 950 лв

Гледам че има оферти за някакво хакване, което позволява да се увеличи обхвата на машинката и да си летиш по-надалеч.

Аз бих почнал обучението си на някоя голяма ливада при безветрие :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: Божидар58   
Дата:   11-06-18 13:24

Преди няколко месеца купих дрон ФАНТОМ 4 втора употреба. Машината е перфектна и прави страхотно видео. Управлението е много лесно и не е нужно въобще да ходиш по поляните. Пуснах го първия път на площада и нямах абсолютно никакви затруднения с управлението. С ниска скорост можеш да го прокараш където си искаш...Купих го за 1300лв от колега от базара на ФОТО ФОРУМ.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: plamen_gb   
Дата:   12-06-18 11:49

Спарк е само за удоволствие като цяло, иначе ако си на бюджет определено Фантом 3 Про или П4, ако имаш късмет някой Мавик Про.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: IVO70   
Дата:   12-06-18 16:45

Абе късмет, късмет ама Мавик Про за 1000лв.[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: plamen_gb   
Дата:   12-06-18 17:58

Малко вероятно, но не невъзможно. Моя го взех за 1380лв. с две допълнителни батерии, Ловепро раница, филтри и това беше преди 6 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: lamerko   
Дата:   12-06-18 18:01

Като излязат пак слуховете за втора версия - като нищо може да закачиш на 1000-ка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: marves   
Дата:   27-08-18 16:32

Излезе Mavic Pro 2 и се почна с масовите разпродажби на Air и Pro 1, в eBay средно по 15-20 заминават на ден втора ръка :)

Някой сдоби ли се вече с Pro 2 и впечатления от към фото способности? С новата 1" камера и затваряща се бленда трябва да е сериозен конкурент на Phantom 4 Pro, само че в "джобни" размери.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: kollev3   
Дата:   27-08-18 19:33

[shtrak] [shtrak] Дали някъде правят курсове за управление на дрон [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: lamerko   
Дата:   27-08-18 20:21

Mavic Pro 2 е нещо разкошно. Май скоро ще имам втори дрон...

kollev3: с DJI не ти трябват курсове. Гледаш официалнитеклипчета и описанието на режимите, гледаш още 10-15 потребителски клипчета на такава тематика и излизаш на някоя поляна.Просто има някои правила, които трябва да спазваш преди и по време на летене, за останалото самия дрон ще се грижи. Малко "сухи" тренировки на равна поляна и ниска височина (да имаш пряка видимст на дрона) - направление, скорост, позоция спрямо теб... за няколко часа ще го схванеш достатъчно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: Imaginarium   
Дата:   27-08-18 22:22

Щом искаш да е компакет Mavic Air прави по-хубаво видео от Mavic Pro.
Осезаемо по-малък е и лети много стабилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: marves   
Дата:   27-08-18 22:34

Хмм, Mavic 2 Pro:

https://farm2.staticflickr.com/1873/42420592150_a68e9493fb_o.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: lamerko   
Дата:   27-08-18 23:17

Мдам, 2-ката е... това, което винаги съм очаквал :)

След няколко дена ще видим какви са вариантите за едно комбо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: georgioiv   
Дата:   28-08-18 08:35

как ги мразя тия DJI ... От Фантом 3 насам тъкмо купя поредния модел и се зарадвам и те вадят после нещо, дето стария ти се вижда безкрайно технологично остарял..

За сега само Спарка си ми остава "за винаги", защото е "мъст хев" (заради теглото, размера, стабилността и бруталните панорами).

Божидар58: радвам се, че ти харесва четворката [smilie24] И сега няма такава цена за почти нова 4-ка с втора батерия, беше ексклузивно предложение, поне попадна в добри ръце, не в прекупвач..

Боря се с желанието да натисна копчето "купи" в dji go, обаче серсемите са сложили такава яка снимка, всеки път като стартира...

И тая снимка де я показа marves [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: marves   
Дата:   28-08-18 09:27

Drone diaries: the 2018 DJI Mavic 2 Pro review

rone diaries: slices of green (more from the Mavic 2 Pro)

Само да знаете, че автора работи за Hasselblad (усвоени от DJI) и прави доста добри обработки, изглеждащи натурални.

Перфектната машинка за снимки според мен, заедно с 3 батерии се побира в малка чантичка като за DSLR+обектив. Ще върви като топъл хляб, едва ли до година-две ще падне драстично цената (евентуално след трета генерация).

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: Тед   
Дата:   28-08-18 11:52

Има един много важен въпрос - ако пътуваш със самолет и искаш и дрон, спарка ще ти се събере в ръчния, фантом-а с фотораница - не.

При вятър по-стабилен е фантомът.
Бих взел по-компактният.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: georgioiv   
Дата:   28-08-18 13:20

Автор: Тед
Дата: 28-08-18 11:52

Има един много важен въпрос - ако пътуваш със самолет и искаш и дрон, спарка ще ти се събере в ръчния, фантом-а с фотораница - не.

При вятър по-стабилен е фантомът.
Бих взел по-компактният.


При вятър около 10 м/с с Фантом 4 се мъчих да излетя и едвам успях, вятъра го събаря още като завърти перките. Спарка си излетя. Спарка има по-малка ветрова площ и е много стабилен без gps координати. Имал съм проблеми в това отношение и с Фантомите и с Мавика. Със Спарки - никога.

Инак това за ръчния багаж е така.

И още - преди месец снимах в друга държава, в гранична зона. Идваха да питат имам ли разрешение за снимки, като видяха дребосъка и им обясних че е детска играчка, под 300 грама, загубиха интерес, Спарки е точно колкото дланта ми голям.. [smile] С големите щях да имам проблеми, определено, имам опит и с това, ходил съм с полиция/милиция да се обяснявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: pisan60   
Дата:   28-08-18 14:48

Юни месец до Исландия - фотораница, вътре, Mavic Pro, с 3 батерии, Sony A7 с 2 обектива и 2 батерии, GoPro с 3 батерии, зарядни, аксесоари, кабели, Garmin навигация - никой нищо не каза по летищата.

Чакам към края на седмицата да ми се обадят от DJI в Ринг МолЪ да отида да си взема Mavic 2 Prо-то [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи дрон? /втора ръка?/
Автор: IVO70   
Дата:   28-08-18 15:34

Не бързайте още за Mavic2. Май имат проблем с отлепяне на един от моторите на гимбъла.
https://www.youtube.com/watch?v=Krbc0zRgXBY



Публикацията е редактирана (28-08-18 15:37)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »