Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: ombre   
Дата:   06-06-18 17:01

P900,не беше ли модел на Никон?Май го даваха с най голям зум от този клас апарати....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   06-06-18 17:44

Да де те сравняват него , един Панасоник и това Сони за уж уайлд лайф килър, особено за видео, защото всички знаем, че с тези сензори няма как да се очакват забележителни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: bijud   
Дата:   06-06-18 18:08


stoyanvakarelov, освен че си се объркал за обектива на Sony rx 10 III, който е с 25 х оптичен зуум, 24-600mm (35mm екв.). Явно и не правиш разлика между големината на матриците на фотоапарат Sony rx 10 III, която е 1" inch (12.2mm x 8.8mm), и големината на матриците на фотоапарати от сорта на Никон Р 900, която е 1/2,3-инчова(6.17 x 4.55 mm). И много вероятно да си гледал и снимки, които не са правени със Sony rx 10 III. Ето като тези например. Какво не ти харесва в тях? https://camerajabber.com/wildlife-photographers-capture-rare-animals-sony-rx10-iii/



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   06-06-18 18:19

Не са лоши, и аз имах бридж камерка ФЗ 300, става, ама си личи, и колкото и да го мъчиш - цветове и детайли няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: bijud   
Дата:   06-06-18 19:28


stoyanvakarelov, продължаваш да се бъркаш? Панасоник фз 300 е пак с малката 1/2,3-инчова матрица, като тези които слагат в мобилните телефони. За разлика от 1 инчовата на Sony rx 10 III. Разликата е голяма. И затова логично е да има и разлика в картината. Към днешна дата няма смисъл да се набутват любители фотографи с канони и никони със сменяеми обективи. Единственото обяснение това да го правят фотографи с опит, които притежават подобни фотоапарати и обективи, е да има на кого да продават старата си техника. Което не говори добре за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   06-06-18 19:47

Добре де, може пък наистина това Сони да е по-добро за уайлдлайф от колкото Канон 7Д с 300мм обектив. Всеки случай канонът ще ти даде повече възможности за снимане от колкото малката матрица на бридж камерата. Ами ако човекът реши да снима портрет, колко ще трябва да зуумне за да постигне приличен дефокус?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: bijud   
Дата:   06-06-18 20:00



stoyanvakarelov, продължаваш да се бъркаш. Ще дадат каноните и никоните със сменяеми обективи от този клас, повече от Sony rx 10 III на любител фотограф, ама някой друг път. Първо, обикновенно си купува фотоапарата с китов обектив. Но не му е достатъчен, и купува обектив с по-голямо оптично увеличение. После някой твърд обектив за портрети. Така лека полека дава много пари, и има една торба с техника за снимане. И като тръгне за екскурзия например, или на море, на планина, се чуди какво да вземе. Къде да го държи. И ги гледаш като дядо коледовци с едни големи раници пълни с техника, които носят на всякъде. А в същото време тези с Sony rx 10 III взимат един фотоапарат, който носят в една малка чантичка.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   06-06-18 22:07

Не са чак толкова малки и тези чантички, както и да е, ставаше въпрос, че човекът може да не е чак такъв любител, за какъвто го смяташ. Ти искаш да го ограничиш като му дадеш фиксиран обектив. Може пък да му харесва да снима и да излиза сред природата точно заради това, а не просто апаратът да стои за спътник или ако се сети да снима, а тези апарати са направени основно за това - ако не си сигурен дали ще снимаш или ще се разхождаш. Лично аз бих имал такъв ако отида някъде, където нямам намерение да снимам, евентуално да не изпусна някой кадър. С канона и една проста Сигма 150-500 вече имаш 750 мм, а ако събереш още 300 лв за Тамрона, ето ти 900 мм еквивалент, при по-добро изображение и по-добър фокус. Сонито е много добро предложение, не го отричам, и аз няма да го върна, ако ми го подарят, но ми изглежда, че авторът на темата, идвайки от компактна камера, едва ли иска нова компактна камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: bijud   
Дата:   06-06-18 23:16


Отново се бъркаш. Точно обратното е. Фотоапарата с многото обектива ограничава фотографа. Като излезе с голямата раница, трябва да е постоянно на гърба му. Не може да я остави в колата, не може да я остави дори в заведението на стола без постоянен надзор. Привлича и вниманието на крадците. И накрая или си купува малък фотоапарат, или в повечето случаи снима с мобилния телефон. Докато точно Sony rx 10 III ти дава голяма свобода. Кеф ти широко, кеф ти голямо оптично приближение, кеф ти 4к видео, кеф ти слоу моушън 1000 к/с, кеф ти да снимаш птички и пички от далече, кеф ти да снимаш и интериор с малко светлина, защото има стабилизация. И всичко това в един фотоапарат, с един обектив. Е че то това беше мечтата преди години. Голяма матрица, супер зуум, в компактно тяло. А и като се добавят новостите за които преди не сме и мечтали 4к видео и 1000 к/с. Какво повече им трябва на 99% от любителите фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   07-06-18 14:57

Тези 1000 кадъра в секунда изобщо не стават за сносен клип. Евентуално само за някоя реклама в инстаграм. Да има режим с 200 кадъра, който е използваем. За лоу лайт забрави, каквато и стабилизация да има, освен ако не снимаш на 1/10. Забравяме и за боке, пак заради сензора. А относно лимитите, ти не ме разбра. Имайки тяло, на което можеш да закрепяш различни лещи, то възможностите на тялото значително нарастват. Купувайки такъв апарат можеш да правиш снимки под ръка, но ще са компромисни. Имайки професионално тяло, можеш да му слагаш от най-простите до най-добрите обективи, без значение дали си си ги купил, дали са ти ги или си платил за наем. Можеш да имаш феноменални снимки в зависимост от обектива. Със сонито можеш да имаш феноменални снимки в зависимост от ситауцията, светлината и късмета. Ако си фотограф журналист, това е апаратът. Ако си фотограф любител, който се стреми към професионално изледжащи снимки, тогава идва лимитиращия фактор. Няма да пиша повече, защото се изчерпахме, просто като даваш съвет на някого за техника не му казваш това е, няма друго, защото винаги има много НО-та, та нека авторът сам прецени от тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: Pavlov   
Дата:   07-06-18 15:39

Автор: bijud
Дата: 06-06-18 23:16
Фотоапарата с многото обектива ограничава фотографа.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


От фенщина чак не се усещате какви бисери ги ръсите ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: bijud   
Дата:   07-06-18 18:24


stoyanvakarelov, продължаваш с лъжите...

Pavlov, ти май гузен не гонен бягаш. Що се правиш на неразбрал. Че не ти е ясно, как ти и твои колеги набутвате любители фотографи с DSLR-и. Въпреки че като чуете какви са им познанията по фотография, и като им видите снимките ви е ясно, че не са за такива фотоапарати. Е до кога така? Каква е тази глупост да ме обвиняваш във фенщина, след като дори и мен ме дразнят зачестилите теми във форума за фотоапарати сони със сменяеми обективи. А за такъв невероятен апарат като Sony rx 10 III няма една тема? Дори не го споменават. Къде е логиката, освен да се набутват любителите фотографи с фотоапарати със сменяема оптика. За да може да им продавате старите си и амортизирани обективи. Както и така фирмите производители на фотоапарати да правят повече пари. В интернет пространството много се говори и пише, и то от най различни световно известни фотографи за Sony rx 10 III и Sony rx 10 IV. А във ФФ нищо!?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: machedev   
Дата:   08-06-18 14:16

Мерси на всички за полезните коментари.

Каквото разбрах, голяма разлика м/у Никон-а и Канон-а няма да усетя и може би няма да правя снимки на тъмно за списания, което ме устройва :)

Сони-то също звучи много добре, но този сензор ( 2.7 кроп vs 1.6 ) в тъмнината все пак ще изостава малко зад моят избор.

А и с ДСЛР-а винаги мога да сменя дължината, естествено срещу съответната сума.

Да мъкна обективи не ми пречи, това 18-55 едва ли ще го използвам изобщо някога.

Мерси !

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: tziko   
Дата:   08-06-18 14:20

DSLR е система, която може да бъде надграждана иразвивана с най-различни компоненти и в последствие те да бъдат сменяни. Аз пък призовавам, спрете да набутвате любители фотографи с турбо-сапунерки, това ограничава възможностите им за развитие. [smilie25]

Всеки фотограф с ДСЛР - агент на Никон/Канон!!![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: georgioiv   
Дата:   08-06-18 20:07

то вий никонианците и да искате друго няма какво да препоръчате... [smilie5] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   08-06-18 21:40

Аз само ще кажа, че току що се сдобих с Никон Д600, имам си фул фрейм, мога и да си снимам с кроп обективи в 10 МПх на 3200 исо детайлите не ми се развалят. Дори не мога да си представя за същите пари да си взема бридж камера. Като направят фул фрейм бридж камера с Цайс 600 мм и непроменлива 2.8 бленда, тогава вече няма да се поколебая.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D5600 vs Canon 800d
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   08-06-18 21:43

Ще се поколебаеш заради теглото.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »