Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Абитуренти
Автор: viara123   
Дата:   27-05-18 07:47

Наложи ми се да снимам. Искрено съчувствам на колегите, които си изкарват хляба с това. Каквато и да е цената е ниска. И една свещичка за бедната ни държавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: hotsnail   
Дата:   27-05-18 09:16

Що така? Какво прави модерната младеж така ужасна?

Аз в общи линии се радвам да контактувам/работя с млади хора, дето тепърва нагазват в дълбините.

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: peter_m   
Дата:   27-05-18 09:21

Не знам някой да снима на сила, по мои наблюдения всеки се натиска да го прави (снимането имам предвид) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: KadROo   
Дата:   27-05-18 11:17

Аз мисля че абитуриентски се снимат за да се спечелят пари нали така ? Ако искаш да ти е кеф отиваш и снимаш гъбки в гората :D [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: Mytronix   
Дата:   27-05-18 12:41

Аз със кеф си снимах тази година. Ето малко от 2018 https://www.flickr.com/photos/157355270@N03/sets/72157694123213922

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: t.marev   
Дата:   27-05-18 15:21

Браво! Имаш много добри попадения.


Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: burningice   
Дата:   27-05-18 16:00

Фотографа снима в тази позиция:

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2017/09/29/11/44DA689200000578-0-image-a-17_1506682526067.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: George_Todoroff   
Дата:   27-05-18 17:08

Снимане на абитуриенти е всичко друго, но не и изкарване на пари...Или поне като чувам за какви суми става дума...

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: Mytronix   
Дата:   27-05-18 21:29

t.marev Благодаря колега [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: viara123   
Дата:   27-05-18 21:51

Подозирам, че гъбките са с по-високо IQ от повечето изкласили. Аз ли попаднах на неправилното място /НИМ, Маринела/ или нещо друго, не знам. Зверилник.



Публикацията е редактирана (27-05-18 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: iliyanb   
Дата:   27-05-18 21:57

Снимки на абитуриентки, които не знаят как да застанат, снимани от фотографи, които не могат да им обяснят. Не са това абитуриентските албуми господа фотографи. Прецоцали девойки, чудещи се раменцето да го изкарат навън или да го вкарат навътре, снимани на серия белким случайно излезе някакво подобие на добър портрет. Абитуриентски снимки са да хванеш сълзите на някоя баба, прегръщаща внучката осъзнавйки какво нещо е животът. Внучката ще оцени снимката след години повече от нелепите опити за портрет с рокля на пайетки.

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   27-05-18 22:01

iliyanb [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: burningice   
Дата:   27-05-18 22:36

iliyanb, ти говориш за фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: t.marev   
Дата:   27-05-18 22:51

Абе прав е донякъде, НО и тази отречените от него снимки СА абитуриентски снимки.....Просто едните са за едни, а другите - за други! Тия снимки с разплаканите баби, могат да ги хванат "вътрешни" фотографи, нает едва ли, просто пред него не се случва, пък и фотографа го канят да направи снимките с пайетите, тия вътрешните ги правим с телефоните. Ако не хване дИтето в модната чупка - за кво даваме пари! В края на краищата наетият фотораф донякъде се съобразява с вкуса на клиентите, пък художествените чалъми да си ги снима за изложбите.
Абе хубаво е да се снимат млади хора...Лошото е, че някоя хубавица ти вика - Ей чичо, може ли да ни снимаш![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: iliyanb   
Дата:   27-05-18 23:14

Ти си далече от истината, t.marev. Всяка крушка си има опашка. Ниско ниво клиенти наемат ниско ниво фотографи. Всъщност това даже не са и фотографи, а някакви смелчаци, които се мислят за такива. От там идва неплатежоспособнотта. Хора без визуална култура и без изисквания те наемат да регистрираш нещо си. И двете прослойки са болшинство в България. В другата - малката ниша е кеф и за клиента и за фотографа. Там те наемат, защото ще снимаш точно ти, защото знаят какво правиш и искат твоята фотография. Най-смешно е да твърдиш, че фотографът трябва да отговаря на вкуса на клиентите, тоест те да му задават вкус. Да седнеш в ресторант и да кажеш на готвача как да ти приготви лютите чушля и боба в гърне, дето са в менюто. Глупости пълни.



Публикацията е редактирана (27-05-18 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: hotsnail   
Дата:   27-05-18 23:48

iliyanb има си клиенти за кебапчета с хлебче, има и за патешко магре с боровинки. Има и средно ниво за кръчми с хубава рибка например....

Хубаво е и абитуриента да бъде сниман ми се струва. Дори е хубаво да има някоя красива снимка.

Гледах вчера един американски фотограф, дето се мъчи с хлапетии, но взима на родителите им по 3-4 хиляди на фотосесия. Планират няколко седмици, правят си mood board-ове, локации, тоалети, аксесоари, декори, грим.....Имаше много интересни произведения и всяка година прави напълно нови концепции - бюти или с някакви локаци, повече като фешън, повече драматичен портрет и т.н. .

Ето това е абитуриентка с грима и всичко (момата е с руса дълга коса. Не е болна от рак)


http://resourcemagonline.com/wp-content/uploads/2015/08/unnamed-1.jpg





Тука има кадри от тоя и други подобни фотографи за реклама на семинар


Това е видеото, което гледах, ако представлява интерес

Видео



Публикацията е редактирана (27-05-18 23:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: t.marev   
Дата:   28-05-18 00:00

iliyanb написа:

> Ти си далече от истината, t.marev.
> ...................................
.......................
> Глупости пълни.
>


Случва се понякога да говоря и пиша глупости....
Вярно е също, че съм далече от Истината....Тя някъде там и само Оня горе знае къде е, а може би и Вие.
Аз знам само тази истина, че всеки който взема пари за нещо или е помолен да свърши нещо или му е заповядано да го свърши....се съобразява с нечий вкус. Дори и висшите творци, към която категория Вие несъмнено принадлежите, продават някому своите шедьоври, тоест те също се стараят да отговорят на нечии вкусове и предпочитания. Просто целевите групи са различни- Вие творите за елита, а ние за масите!
И понеже дадохте пример с ресторант - там не е по-различно! Ако готвачът не ти направи боба в гърне, така както ти харесва - втори път не ходиш в този ресторант. Същото е и с фотографа - ако не снима дИтето както го искаме - няма да го викаме вече, па може и да не му платим.


Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: iliyanb   
Дата:   28-05-18 00:03

Охлюв, аз къде съм казал да не снимат абитуриенти? Да снимат бре, ама да правят снимки. Трудно откривам СНИМКИ. Май повечето оправдават безпомощността си с апарат в ръка с безпаричието и липсата на вкус у клиента. Ако се смятат за добри, моят съвет е да снимат безплатно. Тогава няма да са затиснати под очакванията и вкуса на клиентите си. А за безплатно даже и ще могат да си изберат клиентите за да няма оправдания. Да се развихрят в безплатното снимане, да покажат какво могат и после може и да хапнат патица с боровинки. Лесно оправдание е, че клиентът няма вкус и няма пари. Щото щракачите и за клиент с вкус и пари ще произведат същите бози. Толкова си могат. И клиент с най-ниско ниво би оценил един добър кадър. Липсата на вкус и възможности у фотографа е главният проблем, а не липсата на такива у клиента.

t.marev, продължаваш с глупостите. Фотография се прави по поръчка. Поръчителят плаща някому да създаде фотография такава каквато умее фотографът. Фотографите обикновено имат стил. Стилът на фотографа кара клиентът да го избере или не. Поръчителите обикновено преглеждат портфолиото на фотографа и правят своя избор на тази база. Поръчителят не вярва на обещания от типа "аз съм фотограф, ще свършим работата, спокойно". Опитвам се да ти обясня, че възможностите и стила на фотографа са водещото, но ти трудно ще го разбереш. Опитвам се да ти обясня още, че вие, които снимате "дитето" както каже татя му, не сте фотографи, а кашици, регистратори. Наемат ви да държите техника и да й натискате копчето. Сериозните клиенти дават свободата на фотографа да твори, защото са го наели заради портфолиото му, което вероятно са харесали. Твоето не може да се нарече и клиент, щом нямало да ти плати, ако незнам си какво си. Фотографът казва как да стане снимката, а не стрина Пена. И това съм убеден, че няма да разбереш, но все пак направих опит. Лека и спокойна нощ!



Публикацията е редактирана (28-05-18 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: Rand   
Дата:   28-05-18 00:07

Какво общо има горната снимка с абитурентски бал?

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: hotsnail   
Дата:   28-05-18 00:27

rand виж видеото на човека или му разгледай сайта. Снимката наистина е малко нетипична, но се връзва с целия конктекст. Малко и от това дето Илиан казва.......не е само да документираш пайетите с телефон работата....

100% съм съгласен с Илиан, че дори най-простите клиенти като видят добре направена фотография и документална снимка до нея, ще видят разликата. От тука настне има и въпроса, колко можеш да ги убедиш да изхарчат.....

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: t.marev   
Дата:   28-05-18 01:44

iliyanb написа:


>
> t.marev, продължаваш с глупостите.
> Фотография се прави по поръчка.
...................
> Поръчителите
> обикновено преглеждат
> портфолиото на фотографа и правят
> своя избор на тази база.....
....................
> И това
> съм убеден, че няма да разбереш, но
> все пак направих опит. Лека и
> спокойна нощ!
>

Юпитере, гневиш се, значи си виновен!

Сам признаваш, че клиентът има водещата роля, той избира....
Някой ще отхвърли твоето портфолио, някой моето....Между другото аз нямам портфолио, не се занимавам професионално със снимане. Та както ти имаш своите аргументи към снимките на другите, така и те може би имат аргументи към твоите. Разликата е там, че ти отричаш правото им, искаш всички да харесват това което харесваш ти. Е не може брат, нЕма такъв филм!Те това наистина не го разбирам!
Но да седнеш да ме убеждаваш, че ти не се съобразяваш с вкусовете не твоите клиенти - не се хАби, нЕма смисъл! Просто ти си си избрал някакъв вид "клиентела", разучил си нейните вкусове и изисквания и "твориш" в тези рамки. Друг твори в рамките не друга клиентела.
Тук обаче не става дума за различните пазарни ниши във фотобизнеса, мисля че зад естетските труфила, виждаме уродливите черти на една философия на нетърпимостта, опитваща се да прикрие нечия безпомощност.


Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: nyamago   
Дата:   28-05-18 02:58

Абе тук се увлякохте да бистрите разликите от масова продукция 'на народни цени' до високохудожествено, интелектуално-заредено свещенодействие с фотоапарат (и 20-30 светкавици [smilie6] )

А темата, май не е за това? Може да се лъжа, но осбено с второто си включване авторката като че ли има предвид обектите, а не самата фотография? 'Децата' (те повечето момиченца са по-тежки от мене, какви деца?) с нещо разочароват или дори направо плашат. Защо не разчовъркате този аспект на темата? [smilie11]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: CDman   
Дата:   28-05-18 08:27

Не е много по темата.

Преди шест седем месеца се уговаряме с една госпожа (моя бивша съученичка) да снимам сина и на бала. Нямали пари за професионален фотограф пък детето искало, ала, бала, такиви работи. Момчето сериозно, отличник, с амбиции за чужбина, един на мама и тате. Казвам ще дойда ама не гарантирам за професионализъм. Няма проблеми, снимки за спомен, к’вото станело. Дообреее. Идва май месец. Никакви нишани за потвърждение на поръчката. Звънкам аз, така и така кво стана. Ааа той сина заряза школото. К’во ??! Ми хвана се на работа и диплома не му трябвала. К’ва работа бе ? Мии, ъъъъ ... сервитьор. Изкарвал по стотак на вечер само от бакшиши (т’ва майката). Плескам се аз по челото и затварям. Ама нещо не ми се вижда реална ситуацията. Звъня на друг мой познат - техен комшия. Абе вярно ли викам, че сина на ****** зарязал школото и се хванал сервитьор. Да бе сервитьор. Дилърче, дилърче.[smilie21]

Та така с поръчката. [smilie8]



Публикацията е редактирана (28-05-18 08:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: мара   
Дата:   28-05-18 10:46

тъй...за мен снимането на балове и сватби не трябва да бъде по-важно от самите балове и сватби.
не е лошо да има някой образен документ, който да припомня момента и какви са били в него момент хората, които участват...но това НЕ Е МОМЕНТЪТ! това би трябвало да е само неговото отражение :) отразяване...моментната снимка...НИЩО ПОВЕЧЕ!
както животът не би трябвало да е цоциалките, форумите и селфитата...
ама кво да прайм, че ценностите са променени...
и тва броене - хем е тъжно, хем е досадно...даже не е смешно.
не, че идиотизми не е имало винаги, ама май поне се предполага, че ако не друго - могат да броят [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   28-05-18 11:42

Аз пък съм на обратното мнение след тазгодишните балове - децата са си малко или много наред, но родата и родителите... Невъзпитани балкански субекти, които смятат, че за времето, за което са наели фотограф, той ще е там да натиска копчето, а те ще го влачат за ръка със заповеди "снимай я тука сега", "снимай я с ето този учител!". Видях адски много обидно и на моменти унизително отношение към фотографи, били те наистина добри (опитващи се да сътворят нещо визуално приятно от неприятната даденост на място / време) или посредствени (директни светки в муцунките и прочие абсурди).
На фона на тая крещяща простащина, децата ми се сториха напълно наред или поне далеч не най-сбърканото в обстановката.
А иначе - художествените и издържани кадри са страхотни, уловяването на емоции, на приемственост, различните погледи над възрастта и чистите човешки отношения са винаги в десетката, но не забравяйте, че в отразяването на бал или подобно събитие си има функцията "снимка за спомен" - лели, чичовци, баби и дядовци се радват на правилно експонирани, ясни снимки с абитуриентската си гордост. Това не включва сесията, разбира се, така или иначе главно тя е форматът, в който фотографът може да се развихри и да покаже фантазия и усет към изкуството.
Според мен не трябва да се изисква задължителна визуална и естетическа грамотност от хора, които са далеч от изкуството и не могат да оценят художествен кадър дори животът им да зависи от това. В никакъв случай не оправдавам посредствените, лошо кадрирани и слаби кадри тип snapshot, те така или иначе нямат място като като продукт в един платен ангажимент, но и не мисля, че трябва да търсим само и единствено кадри, достойни за окачване в музей на фотографското изкуство.



Публикацията е редактирана (28-05-18 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: bogdanov   
Дата:   28-05-18 12:02

Абе и аз да кажа :) Вчера една позната с фотоапарат ми се похвали: абе снимах бал! Незнаела как е станало, но и се доверили и тя отишла. Баладжийката била красива девойка. Моята позната никога преди това не е снимала друго освен птичка на клонка, тортата на рожденият ден на дъщеря си и много рядко природа от мястото където се е провеждала семейната разходка. Показа ми първият кадър от бала.
Брех... казах си...много истински, сигурно е случаен. Давай да видим другите! Пусна ми още. До един чисти, документални но уловени. Кадрирани и ненагласени. От всички струеше красота и мяра. Замислих се, че от много време насам не ми се е сучвало да гледам снимки от бал, които не са омазани, олигавени с пайнерска визия. Харесаха ми. Така, че няма как да не застана зад мнението на Мара. Баладжийските артисти до един са зависими от вкуса на клиента. Ако не изпълните очакванията му, няма да ви платят. Вярно е също, че и клиентите са различни, и изключения има, но другото е далеч по-вярно. Стандартите оеднаквяват визията и само опитното око може да оцени качеството. Предполагам пазарната ниша не се състои само от изкуствоведи и критици. Така като си говорим, се стих за един виц.
Интервю за работа:
-Как се казвате?
-Христо Христов.
-Женен ли сте?
-Да, за Христина Христова.
-Деца имате ли?
-Да две. Христомир и Христиана.
-Обичате ли животни? Имате ли домашен любимец?
-Да обичам, имам хамстер и се казва Христофор.
-Съжалявам господине, не сте подходящ за позицията креативен директор![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: CatandGoddess   
Дата:   28-05-18 14:12

Директните светки в муцуните не са толкова лоши, хайде стига [smile]

Момиче измежду клони, до и зад клони, пред клони - това по-артистично ли е от горното ?


Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: hose   
Дата:   28-05-18 14:55

тук някакви хора живеят с доста стари... идеализации

времената са доста различни, при все че не мисля че и преди е било точно така, за това казвам идеализации

с малки изключения тези поръчки са точно описани по-горе - "балкански субекти, които смятат, че за времето, за което са наели фотограф, той ще е там да натиска копчето, а те ще го влачат за ръка със заповеди "снимай я тука сега""
и няма как да е по-различно - цигански оркестър и "чалгатеси" викащи до 12...
може би и циганския оркестър е избиран по портфолио?! [smilie18]

не че няма изключения - има, но масата е това

по сватбите не е по-различно

останалото са илюзии на хора, които живеят в друга (не)реалност

също така не бъркайте художествената фотография с репортажната/документалната



Публикацията е редактирана (28-05-18 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   28-05-18 17:18

написа:

> Директните светки в муцуните не са
> толкова лоши, хайде стига [smile]
>
> Момиче измежду клони, до и зад
> клони, пред клони - това
> по-артистично ли е от горното ?
>

О.К., посипвам си главата с пепел на мига, в който ми покажеш хубав репортажен кадър от местната действително, направен с директна светка на мах в лицето на обекта. [smile]
Относно сесията - имах предвид, че в нея фотографът има малко по-голяма свобода върху фон / светлина, но все пак да сме честни - обективно кой-знае какво поле за художествена изява няма. Всичко е припряно, бърза се, хората хем искат хубави снимки, хем отделят за тях минимум време и усилия, гледат си часовника през 5 минути и ти казват, че в едисиколко часа трябва да са едисикъде... Ха твори, да те видя! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: CatandGoddess   
Дата:   28-05-18 17:57

А, не, аз изобщо нито оспорвам, нито обезценявам тия 30 минути за "сесия" на абитуриента. Само факта, че се спасяваш от тълпата шаренодрешковци си струва снимането.

Хареса ми историята на Богданов, удоволствие е да ти се падне случай да снимаш без да мислиш какво харесва клиента, хеле пък какво очаква.

Баладжийските артисти до един са зависими от вкуса на клиента - естествено и неизбежно. Единственото подобие на изключение е, когато вкусът на клиента съвпадне със собствения ни [smile]

Аз не снимам абитуриенти освен когато не мога да откажа, но съм снимал и помня добре как е.


Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: nyamago   
Дата:   28-05-18 20:04

Особено са зависими когато главният вкус на клиента е към 'тънкото', т.е. няма значение какво е на снимките и как изглеждат, най-важно е да е евтино.[smilie5]

Наистина май няма по-голям взаимно удоволствие от снимането безплатно: клиентът е на макс кяр, а на фотографа никой не може да му казва как да снима. Кеф!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: langel   
Дата:   28-05-18 20:30



Chacarron

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: t.marev   
Дата:   28-05-18 21:26

nyamago написа:


> Наистина май няма по-голям
> взаимно удоволствие от снимането
> безплатно: клиентът е на макс кяр,
> а на фотографа никой не може да му
> казва как да снима. Кеф!
> [beer]

Да , това е голям кеф наистина....Обаче моят комшия Шишо Бакшишо, вика че било още по-голям кеф, "да намериш някой балък и ем си праиш кото искаш, ем накрая му земеш парите!"

"Няма по-добра сделка от тази, при която и двете страни са доволни!" - бай Спиридон от Четвъртък пазара.


Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   29-05-18 10:21

Ангажимент за три часа, 17.00 до 20.00 часа. Снимане с всички гости и роднини плюс самостоятелна фотосесия (колкото е възможно). - 400 лв.

5 дни по 400 равно на 2000.

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: imitev   
Дата:   29-05-18 17:15


Сметка без кръчмар.

Добави предварителните срещи и обсъждане, времето за път, обработката на снимките, предаването на готовият материал, четкането на клиентите, за да се почувстват обгрижени и ВИП.

Ще установиш, че въпросното време не е изобщо толкова малко [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: victory13   
Дата:   29-05-18 17:56

Тъжна е тая тема...
И после всички реват в другите теми за "нивото" на форума, страната, континента и светът...
Няма "ниво" вече... даже и на река Дунав... лични данни било [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: CDman   
Дата:   29-05-18 21:38

Снимки на абитуриентки

Кво ше кажете [beer]


https://static.dir.bg/uploads/images/2018/05/27/1120630/orig.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: asahi   
Дата:   29-05-18 21:42

Вече две години няма sans changement.

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: imitev   
Дата:   29-05-18 21:48

Избери си - или махни "няма" или "sans", че така става няма няма [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   29-05-18 22:56

"Автор: imitev
Дата: 29-05-18 17:15


Сметка без кръчмар.

Добави предварителните срещи и обсъждане, времето за път, обработката на снимките, предаването на готовият материал, четкането на клиентите, за да се почувстват обгрижени и ВИП.

Ще установиш, че въпросното време не е изобщо толкова малко"


Сметката ми е тоана и правилна, този формат си ми работи вече над 10 годин, или поне от както има фейсбук, защото той промени правилата. Ухажване на киенти при мен - няма :) Когато поемеш пет клиента, и си отказал на 35, тогава всичко е наред.



Публикацията е редактирана (29-05-18 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: langel   
Дата:   29-05-18 23:05

Добре ще е по-височките фотографи леко да приклякват

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: imitev   
Дата:   30-05-18 00:12


Тц - практиката показва, че още повече се извисяват...

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: Nik1   
Дата:   30-05-18 08:35

langel написа:

> Добре ще е по-височките фотографи
> леко да приклякват


[smilie24]
или "шахта"

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   30-05-18 08:40

https://www.facebook.com/618093635068250/photos/a.655940281283585.1073741831.618093635068250/8415927...



Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: CDman   
Дата:   05-06-18 12:51

Втори опит.[smile]

За тези снимки какво ще кажете ?

Снимки

За тази:


https://trafficnews.bg/data/images/2018_06_03/33706764_1698888463482153_5756377953378238464_n.jpg



Лично аз недоумявам защо фотографа е избрал този "фон" [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: quazimodo   
Дата:   05-06-18 18:46

а фона не знам, ама защо детето прилича на Ити бих го попитал[smilie5] [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: MrPhoto   
Дата:   05-06-18 19:58

е как, за този фон вероятно са боядисвали три месеца всеки ден след работа горките. Я вижте каква лила са забъркали, чудо!
Няма да се излагат хората пред родата я!

Ама иначе мацата е готина, само ако можеше да пропусне модерните вежди, цена нямаше да има.



Публикацията е редактирана (05-06-18 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: asahi   
Дата:   05-06-18 23:33

Защо е избрал този фон? Може да не е имал избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: colorphoto   
Дата:   06-06-18 00:50

Снимано е в стаята на момичето и не е проблем фона.

Проблем е как е манипулирана снимката после че девойката да изглежда като от комикс!

Бас ловя че е снимала дама.

Или обработвала дама или по дамски вкус е обработвано.

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: MrPhoto   
Дата:   06-06-18 02:27

идеална си е дамата, е може би без лилата и китеника, но все пак ... има време, предстои и студентство, ще се ошлайфа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: CDman   
Дата:   06-06-18 08:02

Бас ловя че е снимала дама.

Точно под тази снимка няма упоменат фотограф. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: CatandGoddess   
Дата:   07-06-18 02:32

Лилата светла и тъмна ли е, това сякаш е доста модерно.
Виждах подобно като светло какао, а тъмното лайнееше леко, но двете заедно бяха добре. Лайнеещото е велик цвят, ако го докарат смесителите от Бриколаж.


Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: victory13   
Дата:   07-06-18 06:13

С тилефоня майна, толкова ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Абитуренти
Автор: MikeDimit   
Дата:   07-06-18 20:19

viara123

Ми то всяко светско събитие си е зоопарк с елементи на изпаднал цирк :-)
Ок са си абитурентите, ние остаряваме и ръсим акъл и мрънкане. Ама да ни го бяха казали преди 20-на години щяхме да се възмутим бясно.
През последните година има една друга тенденция - кибик с телефона в ръка, залепен до, под, около, върху сцената на обществено събитие. А спряха да дистанцират сцените от зрителите. Ходи обяснявай, моли, да се посмали, отмести посниши, че има и други искащи да снимат, заснемат. И той , както и ти, имате еднакво право да сте там.
Или другата версия - закърфичил се на столчето, пейката и ако некой му се мерни на визуалната линия почва да изразява благородно възмущение в стил " потомствен столичанин учи провинциален навлек".
Ако не го взема присърце, човек може доста да се забавлява :-)[beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »