Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 lightroom въпрос / анкета
Автор: georgioiv   
Дата:   23-05-18 16:47

За колко време експортвате 20 снимки с последната версия ?
Примерно с минимални корекции, оразмеряване и някакъв воден знак. Да знам бавен ли ми е компютъра или си е Ок [smile] Съвсем грубо като време - от порядъка на 5 сек., 20 сек., минута... ?

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom въпрос / анкета
Автор: mihajlov2   
Дата:   23-05-18 17:45

Вчера експортнах над 200 файла. Не съм засичал време, но беше за по-малко от 5 минути примерно.
Забележка: Компютърът ми е старичък, но сравнително мощен - i7, 24 GB RAM, SSD,на който е инсталиран Лайтрумът.Файловете са РОУ от Олимпус PEN F. С минимални корекции.

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom въпрос / анкета
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   23-05-18 18:12

Аз експортвам една снимка 10-15 секунди. 4рам. Ай3 процесор и ССД. Файловете са Роу 12 МП

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom въпрос / анкета
Автор: StraightEse   
Дата:   23-05-18 18:41

Лаптопа 30-40 снимки ми ги експортва за около две минути.

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom въпрос / анкета
Автор: Stef1   
Дата:   30-05-18 16:42

ъъ. дали нямам някакъв проблем? Някакви настройки на лайтрума, може би? На мен 100 файла с цветова корекция, воден знак, кроп, шумоподтискане..абе обработка ми ги експортва за около 20-25 минути. Нещо такова. С последен лайтрум съм и с CPU Type QuadCore AMD A10-6800K, 4100 MHz, 16 гъби рам, 480ГБ SSD, инсталиран на него +уин и все ми се струва, че нещо е бавно. Идеи? Или съвети, нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom въпрос / анкета
Автор: Mispic   
Дата:   30-05-18 17:04

И при мен експортваше бавно. После от настройките махнах отметката на "Use graphic processor" и сега работи много по-бързо, макар че логично ако мисля трябва да е точно обратното...?

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom въпрос / анкета
Автор: Stef1   
Дата:   30-05-18 17:16

Хм, да взема и аз да го махна, освен, защото си ми е сложена. видео картата ми е добра. 3 гъби е. По логичен път и на мен ми се струва, че уж трябва да е по-бързо, като се ползва

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom въпрос / анкета
Автор: bam-bam   
Дата:   31-05-18 00:07

Стеф1, Цпуто на 100 % ли ти е докато експортва ?
Понеже имах като твоето, после минах на ФХ 8320 и сега с райзен 7 нещата са нищо общо.
Наскоро експортвах 300 снимки с някакъв пресет бяха за има няма 5-6 мин и цпуто ми беше на 100 %
А разликата е огромна спрямо ФМ2 платформата .. смемих ги мъчейки се да подкарам 4к видео в премиера и само райзена успя да се справи.
Та, при мен ренди и експортва яко с цпу-то, виж си твоето как е.

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom въпрос / анкета
Автор: George_Todoroff   
Дата:   31-05-18 08:41

При експорт има значение и оразмеряването на фаиловете. По-малки, по-бърз експорт.

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom въпрос / анкета
Автор: Stef1   
Дата:   31-05-18 10:13

Не, bam-bam, не ми товари процесора на 100%. Малко го товари, за това не си обяснявам защо е така

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom въпрос / анкета
Автор: bam-bam   
Дата:   02-06-18 11:42

George_Todoroff, аз си ги правя на 100 % и много не го мисля, но видях разликата, която описах по-горе, понеже и аз бях с такива проблеми и доста време се мъчех с бавни неща явно.

Stef1, нямам обяснение, но намери някой с по-бързо пц и ще видиш сам разликата.
То по някога не е до товаряне .. самите нови платформи са си по-бързи и то доста в някои неща.
Дори да не товари, той си смята по-бързо и от там разликата.
Ако искаш качи ги някъде в облак, дай да пробвам и да сравним какво ще се случи за да си направиш изводите.
Драсни ми ги на ЛС и ще видим какво ще излезе.

Отговори на това съобщение
 Re: lightroom въпрос / анкета
Автор: Stef1   
Дата:   03-06-18 13:07

Ндааа, сега видях пак какво се случва и ми товари CPU-то на 100%. Баси

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »