Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony RX100 1ва серия
Автор: k7   
Дата:   20-05-18 20:39

Здравейте:)
3амислих се за джобно апаратче и по скоро за Sony RX100 1ва версия - не ми се набиват много пари - 500 лева макс, като Сонито го има за 400лв. За продесионални цели си мам Canon 5DM3 с комплект хубави обективи, но не ми е удобен за ежедневието.
Та...какво мислите за Сонито. Дали е по зле от новите попълнения в серията :)
Не ми се занимава със смяна на обективи и тн.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 1ва серия
Автор: marves   
Дата:   20-05-18 21:06

За парите си е добро апаратчето (няма аналог за 400лв при джобните апарати), ползвал съм го, както и RX100 III, Canon G7X, G7X II и Panasonic LX15.

RX100 I:
- на 28мм в ъглите не е рязък, защото има голяма рибешка деформация, която софтуерно се изправя и от там ниска резолюция в краищата на кадъра.
- в дългия край отива на f/4.9, което не е много готино за апарат, който след базово ISO започва много да издиша (в сравнение с APS-C сензори).
- не може да се ползва bracketing и timer едновременно, под едно меню са.
- има бройки, които проявяват фабричен дефект - апарата сам се включва/изключва, без натискане на бутона. Не знам колко струва ремонта, но поне Sony имат страхотен сервиз - Стемарк.
- няма въртящ се дисплей (фиксиран е, трябва да държиш апарата на нивото на очите винаги, за да виждаш какво кадрираш).

Представянето на сензора общо взето е същото като на новите модели. Подобренията при тях са нови процесори, които софтуерно чистят по-добре шума на високо ISO, както и по-бърз фокус, по-бързо стартиране, WiFi и т.н.

Ел.визьорът на RX100 III е много малък, но много полезен на слънчево време (дисплеите лъщят и нямат достатъчна осветеност, за да се вижда ясно), обективът е по-светъл и по-рязък, подвижен дисплей, софтуерни подобрения. Втора ръка е около 650лв и според мен си заслужава да отделиш тези пари.

Panasonic LX15 втора употреба е с малко повече, по-светъл е в широкия край (f/1.4) и има бърз и удобен тъчскрийн, но е без ел.визьор.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 1ва серия
Автор: Offroad   
Дата:   20-05-18 23:30

Да - по-зле е от следващите.
До 500 лв. изскача и втора версия на РХ100, а те са значително по-добре от 1-вата.
Чупещ екран, матрица много по-близо до 3-ката и най-дълъг живот на батерията.
Обектива на 1-ва и 2-ра версии е еднакъв - 28-100, но не е достатъчно широк.
За мен лично 28мм във фотографията винаги са били най-"никаквата" дължина.
24мм (от 3-та версия нататък) е много по-използваем.
p.s. Ако те устройва загубата на 100-те мм.

Неприятното на ел. визьора (от 3-ка нагоре) е, че всяко прибиране = изключване на апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 1ва серия
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-05-18 11:23

Aз имам 4-ката. Добра машинка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »