Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Залепване на огледало DSLR
Автор: y3yHoB   
Дата:   20-05-18 14:25

Здравейте, някой знае ли с какво лепило мога да залепя огледалото на Nikon D7000.

След престараване при почистване му започна да издава неприятен звук, не е напълно отлепено, но се вижда как се движи при затварянето му.

Ще съм благодарен на всеки, който бъде полезен със съвет, мнение или друга информация. :)

(Наясно съм с рисковете, които крият подобни авантюри)

Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледало DSLR
Автор: videolux   
Дата:   20-05-18 14:41

Предполагам, че B-7000 ще свърши работа. Но само предполагам, успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледало DSLR
Автор: y3yHoB   
Дата:   20-05-18 20:00

Благодаря! Отворен съм за още мнения.

(D7000, B7000 случайност ?! Не мисля ..)

Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледало DSLR
Автор: Джъмбо   
Дата:   20-05-18 20:23

огледало не се чисти... жив късмет е, че не си го "изчистил" окончателно

Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледало DSLR
Автор: iasen2   
Дата:   20-05-18 21:21

няма абсолютно никаква логика да чистиш огледалото. прахта по него не влияе на нищо. за фокуса има друго огледало, макар че и неговото зацапване едва ли влияе на фокуса. не си прави експерименти и го дай на сервиз

Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледало DSLR
Автор: mugen   
Дата:   21-05-18 10:53

Моето 2 години по-късно още си седи на мястото [smilie5]

Писал съм 2 поста по-надолу какво съм ползвал, но предполагам ще стане с някой силикон за авто механици.

Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледало DSLR
Автор: JohnyWalker   
Дата:   21-05-18 11:01

Рано или късно всички ще минете на безогледален :)

Сериозно, по-добре го дай на сервиз, няма гаранция че ще го залепиш точно на мястото му или че изпаренията от лепилото няма да ти скапят нещо (случвало ми се е много пъти).

Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледало DSLR
Автор: nikita   
Дата:   21-05-18 12:05

Опитай със силикон за залепяне на автомобилни гарнитури

Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледало DSLR
Автор: Petri   
Дата:   21-05-18 22:37

Преди време ми падна огледалото на 5Д, Зентекс го залепи...

Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледало DSLR
Автор: ZENTEX   
Дата:   23-05-18 19:58

Аз ги лепя с един композит на Бизон,към 18-20 кинта струва,прави се същата констистенция като маджун и за около 2 дни лепи и втвърдява окончателно.Може и със силиконови,ама не съм пробвал.Има такива които хващат много здраво и завинаги,ама са само в производството,не ги продават шир потреба,защото се водели токсични..............Иначе почистването на съвременните модели огледално рефлексни камери си е риск голям,все едно да галиш пеперуда на 5 двойни текили.И аз тка спрях да си чистя апаратите,първо матриците,след това огледалата,накрая спрях и да снимам за да не им стане нещо и накрая ги наредих в Ибей и ги изпродадох до последната джаджа.После си купих за 500 доларес един кит Алфа 5000 с две обективчета и изпитах невероятно удоволетвориние от живота,по точно житейското приключение да не си собственик на съвременен ,японски,огледален апарат.....

Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледало DSLR
Автор: BXMarkov   
Дата:   23-05-18 22:17

Това е решението
https://markita.net/sites/default/files/imagecache/product_full/produkti/poksipol_70ml._1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледало DSLR
Автор: amore_mio   
Дата:   24-05-18 10:25

Ей,Zen,МНОГО МИ ДОПАДНА ФИЛОСОФИЯТА ТИ[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледало DSLR
Автор: y3yHoB   
Дата:   08-07-18 21:45

Здравейте отново, преди около седмица извърших операцията по залепването и до момента съм направил 250 снимки. До момента не намирам никаква разлика с това, което беше преди инцидента, дано и за в бъдеще всичко е наред...
Използвах B 7000 защото се намира лесно, а и имаше доста добри отзиви из нета. Няма нищо сложно, но си иска малко "топки", 1,2 дена сухи тренировки, няколко проби, за да видя как "хваща" самото лепило, до колко цапа и така... избърсах потта по челото, прекръстих се и екшън! За щастие всичко стана абсолютно перфектно и няма и следа от залепването.
Ако на някой, му се наложи да прави същата процедура, да има едно на ум за нишките, които се точат от лепилото, че може да се получи голям мазаляк, на много неприятно място. След залепването е хубаво да се изчака поне 24 часа преди всякакви тестове, а в първите 5 6 минути да се притиска с клечка за учи по цялата повърхност на огледалото, но щом сте стигнали дотук, значи знаете, че отново се действа много деликатно, като внимавате да не оставите власинки. В общи линии е това...
Благодаря на всички за мненията и съветите! Живи и здрави! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледало DSLR
Автор: asahi   
Дата:   08-07-18 21:53

Уточни каква е клечката и как с 1 клечка притискаш цяла повърхност?

Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледало DSLR
Автор: y3yHoB   
Дата:   08-07-18 22:06

Въпрос на стил, колега. Целта е да се хване добре огледалото, оттам кой както му е удобно. Аз лично притисках в центъра на огледалото първите 2,3 минути после с няколко натискания по краищата, защото четох, че първите 6 минути специално за това лепило са много важни да прилепне както трябва.
Клечката е каквато имаш, не знам колко вида има, не ги разбирам много.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »