Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Epson L1800 Мнения ?
Автор: djSony   
Дата:   11-05-18 20:11

За Фото студио:
1.Мнения/наблюдения за L1800 срaвнен с L805 ?
2.Предимство на L1800 освен формата?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: Джъмбо   
Дата:   11-05-18 20:22

1 - 1:1 като печат (а това е най-важно)
2 - само формата

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: lamerko   
Дата:   11-05-18 20:35

3 - Формат А3 срещу А4 на 805 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: burningice   
Дата:   11-05-18 21:32

Ha СД принти ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: asahi   
Дата:   11-05-18 21:35

А някой не иска ли да му прочете спецификацията?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: djSony   
Дата:   11-05-18 21:42

Прочел съм я (asahi), но опита е друго нещо!
Мисля че е излишно да се пишат подобни коментари.
По темата по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: asahi   
Дата:   11-05-18 21:49

Да не очакваш да се държи по-различно от описаното в спецификацията? Няма. Оттук можеш да научиш за колко време си чисти главите и дали ти клати бюрото/масата като печата.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: stoikovv666   
Дата:   12-05-18 22:26

А справя ли се с B&W този? По малкия му брат не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: asahi   
Дата:   12-05-18 22:38

Че кой принтер в цветен режим печата коректно черно-бяло изображение? И някой постарал ли се е да си калибрира конкретния принтер на конкретната хартия, за да получи максимума от качеството?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: iliyanb   
Дата:   13-05-18 08:49

asahi, не може този. Има едно черно мастило. Всички полутонове бягат в една или друга посока. За цвят L серията е просто ок, защото е бюджетен принтер с по-малки възможности. Мъчил съм черно-бялото как ли не. Черно има, сиво не.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: Джъмбо   
Дата:   13-05-18 11:04

Автор: asahi
Дата: 11-05-18 21:49

Да не очакваш да се държи по-различно от описаното в спецификацията? Няма. Оттук можеш да научиш за колко време си чисти главите и дали ти клати бюрото/масата като печата.

Да, Фактор го правят. Имат профили създадени от тях за L1800 и всички хартии Катана.

За останалите.. не печата добре черно бяло, за целта има Р600, но там цената с мастилата е друга.
L1800 не печата дискове
Формата е А3+

има ревю на бг за който му се чете и знае къде да погледне

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: asahi   
Дата:   13-05-18 11:51

Създаването на профил минава през измерване, а всяко измерване има някаква неопределеност. Неправилно се нарича грешка. Ако Фактор.бг, аз или някой друг направят някакъв профил той носи тази неопределеност, която после се вижда в някаква степен на крайния резултат от разпечатката. Когато изображението е черно-бяло това се вижда повече. Практиката е показала, че колкото и да се усъвършенства измерването поради други фактори, генериращи неопределености, перфектно ч/б изображение според критериите на фотографите няма как да се получи. Затова има разумна граница, до която трябва да се спре и нататък да се продължи със специализирани мастила и машини.

В интерес на истината и в конвенционалната ч/б фотография сивото не е сиво, но никой не го прави на въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: iliyanb   
Дата:   13-05-18 13:29

asahi, имам и l800 и друг доста по-висок клас епсон. При високия клас най-добър рузултат дава black and white стандартът на епсон, при който принтерът управлява цвета. Това за високия клас.
Ниският клас не може да отпечата качествено черно-бяло, това е факт и никакви магии и измервания не могат да му помогнат. Просто в единия случай се работи с 3 черни мастила, а в другия с едно. L800 и производните му са чудесни машини за непретенциозна работа. Трудно им е понякога да се справят със сложни тонално изображения дори и в цвят. Просто това е нисък клас принтер, който е чудесен за ежедневна употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: asahi   
Дата:   13-05-18 13:34

Потвърждаваш мнението ми по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: iliyanb   
Дата:   13-05-18 13:35

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: Джъмбо   
Дата:   13-05-18 19:19

асахи точно нищо не каза, но излезе, че профилите които е генерирал търговеца са съкс и всеки с принтер трябва да си купъ спектрофотометър за няколко бона и преди всяка разпечатка да прави профил... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: IDA   
Дата:   13-05-18 19:54

Може ли някой да даде актуална цена за един принтерски профил (за един вид мастила и един вид хартия)? Къде в София правят такива профили и въз основа на колко броя мишени?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-05-18 20:59

Ако пример сменим цветовете в принтера с нюанси на сиво, оставим черния цвят. Пак ли няма да се справи с B&W? Някой да е правил подобни извратени експерименти? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: iliyanb   
Дата:   13-05-18 21:30

stoikov666, не вярвам някой да е експериментирал, а също и не вярвам да има dye-мастила с нюанси на сиво. Класът печат и неговата дълготрайност поне за мен не предполагат някой да произведе такива мастила. Може и да бъркам.

IDA, аз лично ползвам хартии от сериозни производители, които предоставят безплатно профили за принтерите с които работя. От резултата съм доволен, както и хората за които съм печатал, вкл. изложбени изображения на арт хартии (не говоря за епсон Л серията). Веднъж се наложи да помоля фактор за профил за хартия, с която търгуват и който профил липсваше при производителя. Направиха ми такъв безплатно. Предполагам asahi може да отговори колко взима за тази услуга.



Публикацията е редактирана (13-05-18 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   13-05-18 21:39

Една година работих с 800/805 и 1800. Малкия е по-бърз. Но 1800, като цяло ми е правил по-малко проблеми(зацапвания, захапана накриво хартия, препълване на памперси и т.н)



Публикацията е редактирана (13-05-18 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: asahi   
Дата:   13-05-18 22:38

"Автор: IDA
Дата: 13-05-18 19:54

Може ли някой да даде актуална цена за един принтерски профил (за един вид мастила и един вид хартия)? Къде в София правят такива профили и въз основа на колко броя мишени?"

Актуална - не, но типична цена 60-100 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: mihajlov2   
Дата:   14-05-18 00:05

За принтерските профили. Ако си купите хартия Катана от Фактор и поискате от фирмата, ще ви изпратят на мейл пълен комплект профили за всички видове хартия Катана за принтер Епсън, какъвто имате - L800, L805, L1800 и т.н.

Естествено с фирмените мастила на Епсън.



Публикацията е редактирана (14-05-18 00:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: victory13   
Дата:   14-05-18 00:06

Профилирането на принтер с непрекъснато подаване е загубена кауза... чисто физически.
Вариант е да профилирате конкретно преди всеки по-сериозен печат, или периодично. Което значи едно мънки към сметката.

Но конкретно по темата... 1500вв се справя по-добре, защото е с патрони. А патрони дал Господ [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: Yassay   
Дата:   10-01-21 16:18

Нека споделя и аз моя опит с Epson L1800.
Преди по-малко от две години купихме от factor.bg един Epson L1800, който сме използвали сравнително рядко. След около 2500 копия се появи дефект в печатащата глава, който първоначално отказаха да отстранят гаранционно, защото е имало проблем с регистрирането на удължената гаранция в сайта на Epson. След като показах разпечатка от сайта на Epson, удостоверяваща, че все пак съм подал заявката, те поднесоха извинения за недоразумението и приеха принтера за гаранционен ремонт, който беше извършен буквално в същия ден. Самият дефект в главата се състоеше в пробив в преградите между различните цветове вътре в самата глава. С прости думи, това означаваше, че вкарва черно в жълтото и циан в магентата, което води до много изкривени цветове в първата принтирана снимка след няколко часа idle режим. С цифри, това означава 400+ лв. разход. Ето защо, моят съвет е, ако купувате такъв принтер на старо, много внимателно проверете дали няма дори минимално смесване на цветовете в тестовата страница Nozzle check. Ако има, с времето се влошава и накрая става неизползваема главата. Ако купувате нов принтер, непременно вземете с максималната гаранция и регистрирайте покупката си в сайта на Epson, за да бъде гаранцията валидна.


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L1800 Мнения ?
Автор: papi   
Дата:   11-01-21 08:27

"Прочел съм я (asahi), но опита е друго нещо!
Мисля че е излишно да се пишат подобни коментари.
По темата по-добре."

чукча писател, не читател...[smilie18]



Публикацията е редактирана (11-01-21 08:29)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »