Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Не продавайте своя Никон д7200.
Автор: ivjordan   
Дата:   12-05-18 00:09

Как ше го продавам бе, хора!?!
Аз го взех преди няма и година...
С моите темпове на снимане, поне десет години ше го ползвам и още ше е нов на финала ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Не продавайте своя Никон д7200.
Автор: ombre   
Дата:   12-05-18 10:55

И аз мисля,че 7200 е страхотна машина и малко съжалявам,че не го купих преди време.Вярвам,че става в 99% за нещата които най-често се снимат.
7500 е също прекрасна машина,но за един е важно двойния слот,за друг не,но наистина няма логика да го махнат,при положение,че всички 7-серии и нагоре са с двоен слот.Може би тогава щеше да се доближава до перфектната кропка и са решили да не пуснат гювеч.

Отговори на това съобщение
 Re: Не продавайте своя Никон д7200.
Автор: TPECHAT   
Дата:   12-05-18 12:26

никон па са едни фотоапарати въобще ...

Отговори на това съобщение
 Re: Не продавайте своя Никон д7200.
Автор: StraightEse   
Дата:   12-05-18 12:39

ombre, махнаха единия слот и грипа, и сложиха само новото мерене, но не и новата автофокусна система, за да е затрият D500. Разликата между двата щеше да е само кадрите в секунда и буфера, и тогава малцина биха си взели D500.
Аз това, което не мога да разбера при Никон е защо използват сонешката рожба XQD, при положение, че дори и създателите им не ги слагат никъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Не продавайте своя Никон д7200.
Автор: Argo   
Дата:   12-05-18 12:47

д7500/2400лв с батерия във Фотосинтезис.

Къде ги гледате тези цени? във Фотосинтезис е 2899 лв. [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Не продавайте своя Никон д7200.
Автор: StraightEse   
Дата:   12-05-18 12:51

2400 е цената с резервна батерия и без обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Не продавайте своя Никон д7200.
Автор: Argo   
Дата:   12-05-18 13:00

Явно нещо са си объркали цените из сайта


Отговори на това съобщение
 Re: Не продавайте своя Никон д7200.
Автор: ombre   
Дата:   12-05-18 13:09

ТРЕСНАТ-предполагам мнението ти е в кръга на шегата...,ама и да не е КаниКон-са си имена доказали се с времето...[beer]

StraightEse -искаш да кажеш,че в 7200 и 7500 е еднакава аф ли?Питам понеже не съм се интересувал от 7500.Само за малко го пипнах в павилиона но до там.Иначе си прав,няма как да си затрият топ кропката,политика,която се следва от всички марки и която е съвсем логична....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не продавайте своя Никон д7200.
Автор: StraightEse   
Дата:   12-05-18 13:19

ombre, да и двата са с Advanced Multi-CAM 3500DX II, но на d7500 са сложили 180,000-pixel RGB sensor 3D Color Matrix Metering III от D500, а на D7200 e 2,016-pixel RGB sensor 3D Color Matrix Metering II.



Публикацията е редактирана (12-05-18 13:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Не продавайте своя Никон д7200.
Автор: pencp   
Дата:   12-05-18 22:51

Без да претендирам за изчерпателност,NIKON D7200 е една наистина,много добра камера и то не само за парите си!Имам го от около година и това е четвъртото ми тяло на Никон.Страхотно мерене-тази негова хистограма ме радва от всякъде...рядко ми се налага някаква корекция.Знам че,каквото ми покаже на нея,наистина е това!Изключителна бързина на фокуса! Дори и с най-крайните точки пак е бърз.С 50/1,8G ме изумява от всякъде,какво може да направи /нямам по-скъп обектив от този за сравнение/ представям си,какво може да покаже с някой от новите и скъпи N или ED обективи на марката.В лайф-вю отцъства, какъвто и да е брак но е бавен. Линкване на точка за белия баланс,страшна работа...не се подвежда и не греши,когато ми трябва супер точен и верен бял баланс. ИСО - рядко снимам над 400, но отнася и 1600 без артефакти, които да дразнят или да вкарва интерпретации в картинката. Дисплея, вероятно няма равен на себе си поне сравнено с този на моя телефон Samsung J7 и моето Sony Rx100IV! 100% зумване на фокусната зона-всичко започва да става от ясно-по-ясно!Този Picture control се отключва в няколко режима,на всяка позиция,което е просто мечта за снимащия. Моделираш го от всякъде спрямо това,какво очакваш и какви са ти разбиранията и усещането ти за цвят.Мери индивидуално, точно според конкретната сцена.Това се казват -дълбоки цветове,а бе страхотия..!Черното,наистина черно като цвят. Активния D lighting до такава степен го дърпа, че на силно контрастни сцени, по добре е да се изключи. Визьора-уникален, оптика! И два часа да гледаш само през него,пак няма да усетиш напрежение в зрението.Каквото виждаш,това е реалното. На Сонито,голямо напрягане пада с този негов визьор,голямо нещо.Не мога да му свикна още и ме мори здраво.Затова карам на дисплей, само. Почти не снимам видео с него, но позволява контрол на блендата. Не бих го сменил с Д7500 защото си мисля,че за кроп камера от класата на DLSR ,от тук нагоре просто няма на къде повече. Нищо не ми липсва или ограничава в Д7200. За миролес кроп камера, бих се замислил единствено за X-Pro 2, но на каква цена!? Надявям се, няма да е далеч момента в който, да се метна на един FF. От тук нагоре,това е вярната посока.Затова бих инвестирал в FF стъкла и нищо повече.



Публикацията е редактирана (12-05-18 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Не продавайте своя Никон д7200.
Автор: io_bs   
Дата:   13-05-18 00:00

> Нищо не ми липсва или ограничава в Д7200.

> Надявям се, няма да е далеч момента в който, да се метна на един FF.

Чакай малко, щом не те ограничава Д7200, защо ще го сменяш с ФФ? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не продавайте своя Никон д7200.
Автор: ecobo   
Дата:   13-05-18 00:52

7200 е прилична камера, с един много голям кусур - не можах да изкарам читав цвят от него. Като сравня картинката (цветово) с дъртия ми Д3х, ми не мога да повярвам, че това е 10 години по-нов модел. Продадох го, не става. За някой щракач на кръщенета сигурно е ОК, но за мен е греда.

Отговори на това съобщение
 Re: Не продавайте своя Никон д7200.
Автор: ombre   
Дата:   13-05-18 10:58

Pro-то има уникални цветове..[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Не продавайте своя Никон д7200.
Автор: obscureman   
Дата:   13-05-18 15:51

Аз си правя експеримента с D7200 да снимам последните дни без ограничение за таван на ИСО и имам кадри на 5600, 12000, 20000... С по-умела работа в обработката до ИСО 8000 ми се получават страхотни неща в мащаб за екрана на компа, които са пределно достатъчни за нормален принт А4, че и А3... Цветовете са изключително читави предвид екстремното ИСО, в сумрак на стъмване кадърът си изглежда чудесен без съществено увеличение... Машинката е прекрасна и върши чудесна работа. Не бих я заменил с D7500. В оптиката ми имам известни ограничения, но тялото не куца в нищо, освен буфера, който обаче си държи идеално до 7-8 поредни RAW кадъра, което ми стига, а и не снимам основно птици...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »