Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ВЪПРОС за фото принтер
Автор: rossen76   
Дата:   07-05-18 21:17

Canon-PIXMA-iP7250
Здравейте колеги насочих се към този вид принтер , ако няко има подобен въпроса ми е следният .За да се принтира върху диск има ли софтуер които е с принтера или трябва да са си изтегля програма за колаж върху диск .Също ако няма и знаете добра програма моля да споделите.

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: radison   
Дата:   07-05-18 21:21

Принтера би трябвало да си идва с програма за предпечат и печат на дискове. Не мисля, че ще ти е необходима някаква друга. Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: fototo   
Дата:   07-05-18 21:32

Има към диска с драйверите и готови проекти ако не сте взискателен
Може да се направят във фотошоп и след това да се принтират
Аз така работя

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: rossen76   
Дата:   08-05-18 08:36

Другият ми въпрос е някои пробвал ли е неоригинални консумативи защото в интернет виждам на доста по достъпни цени .Дали се справят добре или засъхват?

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: asahi   
Дата:   08-05-18 08:43

С неоригинални консумативи се абонираш за нов комплект проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: Божидар58   
Дата:   08-05-18 08:48

Аз работя повече от две години с неоригинални консумативи. До сега не съм имал никакви проблеми. Просто цената на оригиналните консумативи е космическа. Един оригинален патрон е на цената на два комплекта неоригинални патрона. Разлика в качеството на печат не съм забелязъл.

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: asahi   
Дата:   08-05-18 09:14

Няма как с определението "неоригинални консумативи" да дадеш оценка на безкрайното количество боклуци, което се предлага на пазара. Коректно е да кажеш какво точно ползваш и по какви критерии го оценяваш.

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: stanetzz   
Дата:   08-05-18 18:37

За въпросния принтер. Струва ли си за домашна употреба, само и единствено за копиране на снимки? С молба за отговор и от Божидар58. Харесал съм си тази оферта:
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fulk%2Fitm%2F310293233896


Какво количество снимки 10х15 мога реално да очаквам от един комплект мастила?



Публикацията е редактирана (08-05-18 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: mmjm   
Дата:   09-05-18 01:15

Имам опит с неоргинални мастила на предишен модел канон, горчив е. С времето разпечатките драстично промениха цветовете си, други „изтекоха“, но по-лошото е, че се прецака главата, а цената ѝ е по-висока от цената на принтера. Абсорберите не ги броим. Все пак е възможно и някой от производителите на алтернативни мастила да предлага и качество, но не бих рискувал повече.

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: da.fo   
Дата:   09-05-18 01:23

Епсон са по добрите принтери като качество и на принтера и на копието и по добре понасят менте мастила.


Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: asahi   
Дата:   09-05-18 10:18

Имам горчив опит с Епсън и неоригинални мастила. От доста време марката има читав представител в България и добри цени. Вие да не би да искате с цените на вестникарски печат да правите гурме разпечатки?

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: rossen76   
Дата:   12-05-18 22:10

Интереснодве различни мнения за неоригинален консуматив .Предполагам има значение и начина на ползване в смисъл да не се остава принтера дълго време без да принтира . Друго предполагам производителя , от къде са и с какво качество..Аз за сега съм с оригиналните все още от комплекта .Работят добре .Забелязвам че принтера ако го спра после с връзването към wi fi to итнема доста време около 7 минути

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: mmjm   
Дата:   12-05-18 23:12

С wi fi имах проблем с предишния ми рутер, нещо не бях направил като хората с настройките за сигурността, а и сигналът беше слаб, не е болка за умиране.

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: videolux   
Дата:   13-05-18 09:33

mmjm написа:

> Имам опит с неоргинални мастила на
> предишен модел канон, горчив е. С
> времето разпечатките драстично
> промениха цветовете си, други
> „изтекоха“, но по-лошото е, че се
> прецака главата, а цената ѝ е
> по-висока от цената на принтера.
> Абсорберите не ги броим. Все пак е
> възможно и някой от
> производителите на алтернативни
> мастила да предлага и качество, но
> не бих рискувал повече.


Аз също печатам с по стар модел на Canon и имам същите впечатления.
С неоригиналните мастила, снимките избледняват, докато с оригинални, цветовете са по трайни дори от термосублимациите на Canon Selphy, (в продължение на една година снимката стоя под пряка слънчева светлина и не загуби цвета си).
Наскоро поръчах онлайн, печат на снимки в едно от най-известните фотостудиа в България, и разликата в качеството е в полза за мастилената разпечатка.
Гледам, че конкурентите от Epson предлагат по добри цени за печат с оригинални консумативи и се замислям да се насоча към тях.



Публикацията е редактирана (13-05-18 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: rossen76   
Дата:   17-05-18 07:04

Здравейте отново .Разбрах че цветовете избледняват в времето . Но не разбрах ще ми се прецака ли главата от неоригиналните мастила на принтера , или не .Виждам че доста хора ползват неоригинални .Някои споделят че саимали засъхване на мастилата други че си ги ползват с удоволствие .

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: mitpis   
Дата:   17-05-18 11:33

Задължително се прецаква, ако си от София мога да ти подаря два такива прецакани.

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: da.fo   
Дата:   17-05-18 11:36

Зависи от "менте" мастилото. За най евтино - купувам от Вали по 28/29 лева литъра а по качествено от Прокарт 4,20 за 100мл. Имам два принтера(Epson R 285 със СНПМ) на които разпечатвам самолетни билети, молби за работа, ученически презентации и всякакви документи , които не се нуждаят от качествен цвят. Принтерите работят от 2006та и 2008ма година и не са създали никакви проблеми. Преди имах 2 Canon принтера 8500 и 9950, които не издържаха и по 2 години.


Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: mitpis   
Дата:   17-05-18 11:41

da.fo човека пита за Канон, защото вече има такъв, а не за Еpson, на Канона се прецаква електрониката на главата.



Публикацията е редактирана (17-05-18 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: da.fo   
Дата:   17-05-18 14:08

mitpis, именно за това му дадох пример колко издържат едните с менте мастила и колко издържат другите. Той сам ще си прецени [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: rossen76   
Дата:   17-05-18 21:07

Разбирам че за принтера ми канон мога да си направя проблем с електрониката наглавата . По добре да заложа на оригиналните , въпреки че са по скъпи .Те струват около 100 лева намерих неоригинални за 9 лева за 5 цвята и тази разлика в цената малко ме притеснява,

Отговори на това съобщение
 Re: ВЪПРОС за фото принтер
Автор: da.fo   
Дата:   18-05-18 00:00

Ако мислиш , че много ще печаташ - направо си потърси един Epson. Втора употреба ги има за много малко пари. Успех !!!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »