Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Пак сватбарска тема
Автор: Dragobat   
Дата:   25-04-18 17:59

Здравейте,сценарият е познат,но бих искал лично да попитам.Познати(не приятели) искат да им снимам сватбата,а аз принципно снимам за кеф,но те държат аз да съм бил.Никога несъм снимал такова събитие и малко ми е притеснено,не защото не познавам ритуала(имал съм вземане даване със сватби по други причини)а защото техниката ме ограничава донякъде,разполагам с Д750 Никон 70-200 2.8 VRii,Никон 85 1.8 G и кропска 35ца на 1.8.Та въпроса ми е 35 и 85 да ги отпиша,защото 85цата се препокрива а 1.8 няма да минтрябва(според мен) а 35цата си е за кроп.Чудя се понеже имам мерак от доста време за широк светлосилен обектив дали Tamron 15-30 2.8 би ми свършил работа като ще се получат интересни кадри с широкото и за общите снимки,а и за сесията ще мине от полза.Или 24-70 под наем,макар че незнам как ще стане защото в моят град няма от къде да взема под наем или комбинацията с Тамрона +50 1.8,но проблема е че трябва да инвестирам,а не виждам смисъл понеже 50ката нещо не е моят обектив просто пресъздава ъгъл който човешкото око вижда и аз лично не виждам да стане някой интересен кадър освен боке.Светкавици имам два броя ,софтбоксове,чадъри няколко светлинни модификатора ,но нямам втора батерия за апарата,мисля да взема една китайска за зор заман.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: localhost   
Дата:   25-04-18 18:01

Наеми от някой второ тяло (ако може същото) с някой по-широк обектив за деня. Така ще се предпазиш и ако стане нещо с тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: aceontheriver   
Дата:   25-04-18 18:06

Аз бих наел 35ца на 1.4 и с 85/1.8 бих снимал

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: deandim   
Дата:   25-04-18 18:13

Ако си с едно тяло, без 24-70 е трудна работа..нещата са доста динамични при репортажа.За сесията да не те притеснява- имаш с какво да я правиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: iasen2   
Дата:   25-04-18 18:33

много се лъжеш, че 85мм няма да ти трябва и цялата светлосилна оптика. Вече 2.8 са тъмни стъкла и много случаи ще те ограничат силно в тъмните помещения - ресторанта и църквата.
Като правило на такива мероприятия се ходи с поне 2 апарата, съвета ми е да вземеш още едно тяло под наем и да не сменяш обективи.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-04-18 22:16

Стига с тези съвети "Купи си това или онова и наеми второ тяло"! Човека не знае дали ще продължи със сватбите след това. За един път може и с едно тяло да се справи!
Любимата ми комбинация за ФФ на сватба е 35мм + 70-200.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Gecata   
Дата:   25-04-18 23:52

Ако снимаш за кеф, а младоженците държат ти да си им фотографа, снимай с каквото имаш и не се притеснявай - каквото направиш това ще е, нали ще е безплатно :) Ако мислиш сериозно да се занимаваш със сватбена фотография първо си уреди регистрационния режим, надявам се не искаш да си "копърка", а останалото от което ще имаш нужда, практикта ще ти покаже и стилът ти на снимане когато си го изработиш. Познавам колеги, на които и 5 обектива в раницата не им стигат, познавам и такива които снимат цяла сватба с два. Няма пълно щастие, а само щастие което можеш да впишеш в собствената си концепция :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: asahi   
Дата:   26-04-18 00:54

Техническите ограничения са нищо пред организационните. Отдели време предварително да присъстваш на ритуалите, по възможност на същите места. Ще отпаднат въпроси, ще възникнат идеи.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: ipolit   
Дата:   26-04-18 10:57

И ние сме на същото дередже. Едни приятели правят сватба на 3-ти юни и искат жената да им направи фотосесийка. Иначе те си имат фотограф, тъй че не ни трябват резервни тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: theallseeingeye   
Дата:   26-04-18 11:24

Регистрационен режим?? WOW! Кой регулира и регистрира фотографите и решава кои са копърки, стана ми интересно... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: SprintGB   
Дата:   26-04-18 11:47

И на мене ме стана интересно, доста интересно!!! Аз снимам от 17-18 години професионално, със всичките документи и "кетапи" за професията си! Има и винаги ще има снимащи във сивия сектор - както ги наричате "копърки" !!! Ако някой ми каже инстанция отговаряща за това - но и работеща - ще бъде почерпен лично от мене!
Хубав ден!
Относно снимането - колкото повече се стараеш- толкова по зле, снимай просто за кеф![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Божидар58   
Дата:   26-04-18 11:53

Миналата седмица снимах сватба. От 14ч до 1ч през нощта. Снимахме аз и помощник фотограф. Снимахме с Никон D7200 и обектив на него Никон 17-55/2.8 и Никон D700, като на него слагах Сигма 50/1.4Art и Никон 85/1.8G. Бях сложил две светкавици от китайските, високоскоростните - 568EX. С първата комбинация направихме 1000 снимки без да сменявам батерията на апарата и използвани 2 комплекта батерии на светкавицата. С втората комбинация направиме 600 снимки с една батерия на фотоапарата и 2 коммплекта батерии на светкавиците. Трябва да отбележа, че слънцето беше силно и се наложи ползването на светкавиците и навън...Също така искам да кажа, че с първата комбинация фокусираше направо мигновено и нямаше нито една лоша снимка. С D 700 и Сигма 50/1.4Atr снимах предимно на бленди от 1.4 до 2 и също нямам нито една лоша снимка. С Никон 85/1.8G имаше известен брой снимки с пропуснат фокус.... Това е в общи линии, надявам се да съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: deerstalker   
Дата:   26-04-18 11:58

На село снимат с два обектива - един репортажен и един портретен с едно калпаво кроп тяло - и пак се справят. А ти имаш добра техника - ще се справиш. Обработка след това му е майката [smilie5]



Публикацията е редактирана (26-04-18 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: bvo   
Дата:   26-04-18 13:19

С две тела, на едното 35мм, на другото 85мм спокойно може да се изкара цяла сватба!
70-200 за фотосесията.
Това, че ф/1.8 обективите не виждаш къде ще ти потрябват не го разбирам. И при булката и при младоженеца, в църквата и в ресторанта няма да имаш идеалните светлинни условия! Е, баш там ще ти трябва ф/1.8 :)
85/1.8 се препокрива като мм със 70-200, но той първо е на ф/2.8, второ е голям и тежък! Не може да го мъкнеш 10-12 часа.
Моя съвет - наеми второ тяло, на едното слагаш 35/1.8, на другото 85/1.8, ползваш 70-200 само за сесията и за портрети на гостите от дистанция, без да те усещат, че ги снимаш по време на welcome drink-a. Задължително снимаш на две карти (не е нищо ново да се прецака мемори карта) и една батерия в резерв :)
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: EvaJor   
Дата:   26-04-18 15:21

НАП е контролния орган, свързан със съответния регистрационен режим. Независимо дали се продава бензин, клечки за уши или фотографски услуги. Да имаш кетап от НБУ, НАТФИЗ или семинар на еди-кого си е едно, да си регистриран като предприятие или СОЛ е съвсем друго. Първото не е особено задължително.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Dragobat   
Дата:   26-04-18 18:40

Май ще взема една 35ца Никонска или Тамрон 35 1.8 и толкова,имах си вземане даване с АРТ серията и бих казал НЕ БЛАГОДАРЯ.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Gecata   
Дата:   26-04-18 22:14

Автор: theallseeingeye
Дата: 26-04-18 11:24

Регистрационен режим?? WOW! Кой регулира и регистрира фотографите и решава кои са копърки, стана ми интересно... [smile]
Сериозно ли си мислите, че професията на фотограф е над закона и е освободена от данъци, регистрация или регулция или, че не се изисква квалификация преди да започнете да снимате за пари? Ехо събудете се, данъчните вече ви ровят във фейсбук профилите и ви привикват за обяснение ако имате сайт или фейсбук страница в която предлагате фотографски услуги...WOW [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: denoncolor   
Дата:   26-04-18 22:51

От опит,бих те посъветвал професионалист да свърши тази работа,а ти да снимаш за удоволствие,като втора камера.Осъзнаваш ли отговорността,ако прецакаш сватбата-там няма повторение.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: orkwideo   
Дата:   27-04-18 03:00

за 20 и кусур години демокрация ще покажете ли линк към гепан от НАП копърка фотограф?[smilie11] или те ся ще ги гепят,тия дни по коледа[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: SprintGB   
Дата:   27-04-18 07:33

Искам един осъден да видя, честно! Толкова много "фотографчета" снимат за стотинки а през другото време работят някъде на заплата. Коя инстанция е отговорна за това!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: localhost   
Дата:   27-04-18 07:36

ВиК?

Енергото?


Гледайте да си подобрите услугите бе хора, не как да спъвате другите. Даже наскоро имаше и подобна тема как да преебем колегата в Силистра [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: imitev   
Дата:   27-04-18 07:42

В Лом...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: dtangelov   
Дата:   27-04-18 09:46

Подобряването на услугите не става с подбиване на цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Джъмбо   
Дата:   27-04-18 09:56

1600 снимки от една сватба... вие и видео ли сглобявате след това?!?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: dtangelov   
Дата:   27-04-18 11:41

Джъмбо [smilie24] [smilie5]

Ми сватба е:
-Сватбарска стрелба;
-Сватбарско снимане;
-...................;
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: baraba   
Дата:   28-04-18 00:50

на сватба не се търси качесто, а количесто, на други места е качеството [cool]

пуцай куме [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Dragobat   
Дата:   29-04-18 12:14

Бих искал да допълня а евентуално Никон 24 1.8 +85цата на 1.8 + 70-200 и всички други светлинни модификатори и джаджи.Така бюджета е поносим,а и ще ми остане 24ката за пейзажи и звезди(нищо че не е най най най перфектният но за мен бива) ще ми липсва 35цата,но нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: MrPhoto   
Дата:   29-04-18 12:27

данъчните вече ви ровят във фейсбук профилите и ви привикват за обяснение ако имате сайт или фейсбук страница в която предлагате фотографски услуги

е и?
какво като те привикат, като си взел на ръка стотинката?
не казвам, че не трябва да се регистрира, но ако снима една сватба в месеца ще е на загуба постоянно.
По-скоро нап прекаляват от известно време насам с подобни издевателства над хората. Снимал сватба, взел 200лв на 3 месеца веднъж, голямо престъпление сторил ... ай по-полека!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Nik1   
Дата:   29-04-18 13:07

MrPhoto написа:


...не казвам, че не трябва да се
> регистрира, но ако снима една
> сватба в месеца ще е на загуба
> постоянно.

В такъв случай няма да снимам, кой ще ми покрие загубата?

> По-скоро нап прекаляват от
> известно време насам с подобни
> издевателства над хората. Снимал
> сватба, взел 200лв на 3 месеца
> веднъж, голямо престъпление
> сторил ... ай по-полека!

Задължението да си плащаш данъка не е издевателство
Данъка в/у 200 лв. е 20 лв.
Има ли значение колко е загубата - 180 или 200,
щом има кой да я покрие?

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: baraba   
Дата:   29-04-18 13:38

НАП трябва да докажат колко точно сте взели, и представяте ли си ако в цяла БГ се започне това разследване, в какъв филм ще се вкарат тия от НАП? или избирателно ще се глобява? тогава ще има наши и ваши и дайте го на НАП ,че ми е конкуренция [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: MrPhoto   
Дата:   29-04-18 14:21

Данъка в/у 200 лв. е 20 лв.

Верно?
Явно имаш фирма, та да питам:
Колко са ти осигуровките?
Дивидент нямаш предполагам, щото си честен и правиш скрито разпределение на печалба?
Счети нямаш, той всеки фотограф е и счетоводител, годишно - няма нужда.
Касовите ги подаряват на фотографите от нап, та не го броим за разход.
Фотоапаратът ти е с данък уикенд, нали?
Целият софтуер ти е легален?

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: enizvk   
Дата:   29-04-18 15:32

Парадокса, е че самите НАП до най-висшите им постове са корумпирани .... Ами сега...
Не защитавам, нито тези, които укриват данъци, нито НАП. Но тази държава е толкова много в калта, че ми се иска да защитя тези, които печелят едни мижави пари с труд и не си плащат данъците, защото са на загуба... вместо онея фирми, които укриват милиони всяка година. И се чудя колко фотографа трябва да укриват данъци, за да успеят да укрият поне 5% от това, което само една голяма фирма укрива за година.
Но пък от друга страна, защо аз да си плащам данъците, пък други хора да не го правят.
Логиката куца там. И такива спорове водят до още повече скандали и спорове.

https://youtu.be/UlNC_uzOoEI

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: lord_kik   
Дата:   29-04-18 16:15

Явно човека е объркал форума,това явно е форум за правни въпроси!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Nik1   
Дата:   29-04-18 18:20

MrPhoto написа:

> Данъка в/у 200 лв. е 20 лв.
>
> Верно?
> Явно имаш фирма, та да питам:
> Колко са ти осигуровките?
> Дивидент нямаш предполагам, щото
> си честен и правиш скрито
> разпределение на печалба?
> Счети нямаш, той всеки фотограф е и
> счетоводител, годишно - няма нужда.
>
> Касовите ги подаряват на
> фотографите от нап, та не го броим
> за разход.
> Фотоапаратът ти е с данък уикенд,
> нали?
> Целият софтуер ти е легален?



Последно: Да не плащаме данъци или да бачкаме на загуба(ако може)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: MrPhoto   
Дата:   29-04-18 19:14

Последно: Да не плащаме данъци или да бачкаме на загуба(ако може)

То си е твоя работа, само не ми разправяй, как са 10% !
Всъщност са:
31% доо и здравно и не са ти разход!;
10% данък;
5% дивидент;
20%, ако си по ддс на целия приход, щото не се сещам какви разходи ще докараш!
Така че по-полека с коментарите!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Nik1   
Дата:   29-04-18 20:15

MrPhoto написа:

> Последно: Да не плащаме данъци
> или да бачкаме на загуба(ако може)
>

>
> То си е твоя работа, само не ми
> разправяй, как са 10% !
> Всъщност са:
> 31% доо и здравно и не са ти разход!;
> 10% данък;
> 5% дивидент;
> 20%, ако си по ддс на целия приход,
> щото не се сещам какви разходи ще
> докараш!
> Така че по-полека с коментарите!


Така!
Това само за онези 200 лв. ли е или за всички доходи?
ДДС-то да го оставим за сега. То е друга бира.

Относно поста ти, който репликирах: трябва ли да разбирам,че си против
против облагането на "случаен доход"?

И пак ще ти кажа - като не ти изнася, не снимай!
Недей да роптаеш!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: MrPhoto   
Дата:   29-04-18 20:50

Така!
оставяме ддс-то и уикенда на страна и на онези 200лв ще имаш:
- 141лв доо и здравно минимум;
- 100лв счетоводител;
последното ти е разход, т.е. ще имаш 10лв данък и 4,5лв да си освободиш печалбата в джоба!
и така, при 200лв доход на месец имаш:
55,50лв загуба!
други въпроси?

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: t.marev   
Дата:   29-04-18 21:17

Долу данъците![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Nik1   
Дата:   29-04-18 21:18

MrPhoto написа:

> Така!
> оставяме ддс-то и уикенда на
> страна и на онези 200лв ще имаш:
> - 141лв доо и здравно минимум;
> - 100лв счетоводител;
> последното ти е разход, т.е. ще имаш
> 10лв данък и 4,5лв да си освободиш
> печалбата в джоба!
> и така, при 200лв доход на месец
> имаш:
> 55,50лв загуба!
> други въпроси?


Това, че двеста лева на сватба е кокошкарска работа е отдавна
известно. Аз пак те питам за какво роптаеш - да не се снима
за 200 лв. или да не се плащат данъци?

ПП. Ако си провериш горната сметка и я прецизираш
може да излезнеш на 0.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: baraba   
Дата:   30-04-18 05:41

ся стана интересно до къде са кокошкарите и откъде кокошките и пилетата?
как ги преценяте тия неща?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: MrPhoto   
Дата:   30-04-18 08:07

не роптая срещу нищо.
Просто казвам, че понякога нап прекаляват с тормоза над хората!
не мисля, че е нормално човек, който снима сватба на месец да бъде преследван като престъпник, само защото с уменията и труда си е решил да си подпомогне бюджета си от 510лв мрз, или 200лв майчинство ...
Мен не ме касае цялата тази работа, аз си плащам като поп, но просто не разбирам това издевателство, което се прави от октомври насам и какво се очаква да се случи! Човек, който изкарва 300лв няма да регне къмпани, просто ще стане още по-неплатежоспособен, от което не знам как точно държавата ще спечели!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Nik1   
Дата:   30-04-18 09:23

baraba написа:

> ся стана интересно до къде са
> кокошкарите и откъде кокошките и
> пилетата?
> как ги преценяте тия неща?[smilie11]


Има поне 2-3 теми във ФФ по този въпрос - повдигнати
по различни поводи и с активното участие на колегите, които
се занимават с това. Трябваше да почетеш малко...

И в тази тема МрФото направи някои сметки, които въпреки
закръгленията дават отговор на въпроса ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Nik1   
Дата:   30-04-18 09:33

МрФото написа:

> не роптая срещу нищо.
> Просто казвам, че понякога нап
> прекаляват с тормоза над хората!
> не мисля, че е нормално човек,
> който снима сватба на месец да
> бъде преследван като престъпник,
> само защото с уменията и труда си е
> решил да си подпомогне бюджета си
> от 510лв мрз, или 200лв майчинство ...
> Мен не ме касае цялата тази работа,
> аз си плащам като поп, но просто не
> разбирам това издевателство,
> което се прави от октомври насам и
> какво се очаква да се случи! Човек,
> който изкарва 300лв няма да регне
> къмпани, просто ще стане още
> по-неплатежоспособен, от което не
> знам как точно държавата ще
> спечели!

Аз роптая за квалификациите които даваш.
Данъците трябва да се плащат.
Спазването на закона не е издевателство над хората.
Начинът на прилагането му... ХМ

Съжалявам,
че станах причина за разводняване на темата.
[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Myth   
Дата:   30-04-18 12:15

Не е задължително да имаш фирма, за да си платиш данъка... има си и други начини, например граждански договор, какъв е проблема?

Или пък винаги може издадете фактура през фирма на някой познат, което не е съвсем легално, но...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Myth   
Дата:   30-04-18 12:23

Автор: iasen2
Дата: 25-04-18 18:33
Вече 2.8 са тъмни стъкла и много случаи ще те ограничат силно в тъмните помещения - ресторанта и църквата.
Като правило на такива мероприятия се ходи с поне 2 апарата, съвета ми е да вземеш още едно тяло под наем и да не сменяш обективи.
Успех!



Първо да питам що вече, кога са били по-светли? И второ, сериозно ли ще го ограничат в тъмни помещения при наличието на светкавици, да не говорим за, че отдавна техниката снима съвсем прилично и използваемо на доста на 800-1600ИСО

Да колкото повече толкова повече, по-светлото си е по-светло ама на фул фрейм да кажеш, че 2.8 СИЛНО ЩЯЛО да те ограничи....


Да се чуди човек как хората снимаха сватби преди 5-6 и повече години с кропки и обективи 2.8 на макс ИСО 800-1600.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: MrPhoto   
Дата:   30-04-18 12:48

Аз роптая за квалификациите които даваш.

Ако съм те засегнал лично - се извинявам, коментирам единствено мненията, написани в темата.

Не е задължително да имаш фирма, за да си платиш данъка

така е, може да се регнеш като свободна професия например, където секирата е още по-остра.
Граждански договор е несериозно да коментираме при фотограф на свободна практика, освен това май и те се вписват вече, за което не съм много сигурен.
Спирам и аз с глупостите, и без това твърде много омазах темата на човека, за което също се извинявам, ако писанията ми не са на място, моля да се затрият от модератора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Myth   
Дата:   30-04-18 12:55

Граждански договор е несериозно да коментираме при фотограф на свободна практика,

Що да е несериозно, напълно законно, легално, легитимно, всичките думички които се сетиш и означават същото...

Когато нежелаеш, да се регваш на свободна професия (поради редки ангажименти например) не искаш да правиш фирма поради същите причини, гражданският договор е единственото напълно законно решение и не виждам какъв е проблема.

За полулегалното (то всъщност хич не е легално де) вече писах, фактура от фирма на приятел...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: baraba   
Дата:   01-05-18 02:59

да попитам как се издава фактура като отсреща няма булстат?

на ЕГН ли да му я пиша таз фактура на младоженеца?

дано поне булката не иска данъчна фактура, че нещата ще се омажат яко, кой ще плаща ДДС-то[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: localhost   
Дата:   01-05-18 03:14

Е как кой - булката [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Konstantinov   
Дата:   01-05-18 03:30

Като искат фактура с ддс плащат плюс 15 процента данък печалба ,плюс 140 здравни и за пенсия плюс 20 процента данък ддс и от 1000лева сумата става 1520 дето ще искаш да ти платят.



Публикацията е редактирана (01-05-18 03:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: iliyanb   
Дата:   01-05-18 10:26

Konstantinov, няма филм "като искат еди какво си". Фирмите издават фактури според собствения си режим на регистрация а не според какво иска сульо и пульо. Сульо и пульо не може да определи дали ще получи фактура по ДДС или не. Темата е пълна с некомпетентни мнения на хора, които легално и семки не са продавали от собствено име с отчетни документи....

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Aleksandr   
Дата:   02-05-18 11:13

"Парадокса, е че самите НАП до най-висшите им постове са корумпирани .... Ами сега...
Не защитавам, нито тези, които укриват данъци, нито НАП. Но тази държава е толкова много в калта, че ми се иска да защитя тези, които печелят едни мижави пари с труд и не си плащат данъците, защото са на загуба... вместо онея фирми, които укриват милиони всяка година. И се чудя колко фотографа трябва да укриват данъци, за да успеят да укрият поне 5% от това, което само една голяма фирма укрива за година.
Но пък от друга страна, защо аз да си плащам данъците, пък други хора да не го правят.
Логиката куца там. И такива спорове водят до още повече скандали и спорове."


Това е! Каза го enizvk

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Myth   
Дата:   03-05-18 21:14

Автор: iliyanb
Дата: 01-05-18 10:26

Konstantinov, няма филм "като искат еди какво си". Фирмите издават фактури според собствения си режим на регистрация а не според какво иска сульо и пульо. Сульо и пульо не може да определи дали ще получи фактура по ДДС или не. Темата е пълна с некомпетентни мнения на хора, които легално и семки не са продавали от собствено име с отчетни документи....


Че Константинов е писал глупости писал, ама и ти не си прав... клиента в правото си да иска каквото си ще, ако е чак толкова важно да получи фактура с ДДС ще се обърне към друг... просто е...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: asahi   
Дата:   03-05-18 22:02

Относно финансовите взаимоотношения може да иска само това, което e законно.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: iliyanb   
Дата:   03-05-18 22:11

Myth, колко фактури си издал през живота си от свое име? Какво знаеш за ДДС и сигурен ли си че добре си го разбрал?
Единственото законово право на клиента сватбар е да иска фактура. Няма право да определя със или без ДДС. Защото няма да я отчете. А няма да я отчете в счетоводството на нито една фирма и пред данъчните, а ще му е за семеен архив и личен отчетен документ. И това, защото по правило във фактурата ще пише "фотографиране на сватбено събитие". В други случаи и не по правило ще е различно. Тук не се коментират те. Нормалните търговци, които предлагат услуги (наблягам на думата услуги) и нямат ДДС регистрация обикновено работят на 20 % по-ниски цени от имащите такава регистрация. Като попрочетете туй онуй ще го разберете. А другите с 20 % отгоре, дето са регистрирани по ДДС, обикновено има причини да са регистрирани, тоест не им липсва оборот. От което следва, че не са лоши в това, което предлагат и заплащането на 20% отгоре при тях, вероятно е подплатено. Толкова[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Konstantinov   
Дата:   05-05-18 12:18

Последно снимах 2 сватби на роднини разочаровани от профи със фф сони дето не могат една снимка да изкарат.Аз снимам с некс ф3 с 18 - 55.И с телефон да снимам хората не ги интересува и не разбират искат снимки и видео да се видят.Това за фф сони аз го видях и го пиша.Те ми казват земи си апарата няма да викаме фотографи.Същото стана и на детско парти рожден ден.В София и взех д750 с24-120 и 50мм.И нексф3 със статив за видео.Близките смятат че некса е по скъп и ме питаха мой ли е.Викам да за 10х го взех....

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: mishadaniel   
Дата:   27-07-20 18:04

Някой да ми препоръча добър сватбен фотограф?

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »