Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Пак сватбарска тема
Автор: Dragobat   
Дата:   25-04-18 17:59

Здравейте,сценарият е познат,но бих искал лично да попитам.Познати(не приятели) искат да им снимам сватбата,а аз принципно снимам за кеф,но те държат аз да съм бил.Никога несъм снимал такова събитие и малко ми е притеснено,не защото не познавам ритуала(имал съм вземане даване със сватби по други причини)а защото техниката ме ограничава донякъде,разполагам с Д750 Никон 70-200 2.8 VRii,Никон 85 1.8 G и кропска 35ца на 1.8.Та въпроса ми е 35 и 85 да ги отпиша,защото 85цата се препокрива а 1.8 няма да минтрябва(според мен) а 35цата си е за кроп.Чудя се понеже имам мерак от доста време за широк светлосилен обектив дали Tamron 15-30 2.8 би ми свършил работа като ще се получат интересни кадри с широкото и за общите снимки,а и за сесията ще мине от полза.Или 24-70 под наем,макар че незнам как ще стане защото в моят град няма от къде да взема под наем или комбинацията с Тамрона +50 1.8,но проблема е че трябва да инвестирам,а не виждам смисъл понеже 50ката нещо не е моят обектив просто пресъздава ъгъл който човешкото око вижда и аз лично не виждам да стане някой интересен кадър освен боке.Светкавици имам два броя ,софтбоксове,чадъри няколко светлинни модификатора ,но нямам втора батерия за апарата,мисля да взема една китайска за зор заман.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: localhost   
Дата:   25-04-18 18:01

Наеми от някой второ тяло (ако може същото) с някой по-широк обектив за деня. Така ще се предпазиш и ако стане нещо с тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: aceontheriver   
Дата:   25-04-18 18:06

Аз бих наел 35ца на 1.4 и с 85/1.8 бих снимал

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: deandim   
Дата:   25-04-18 18:13

Ако си с едно тяло, без 24-70 е трудна работа..нещата са доста динамични при репортажа.За сесията да не те притеснява- имаш с какво да я правиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: iasen2   
Дата:   25-04-18 18:33

много се лъжеш, че 85мм няма да ти трябва и цялата светлосилна оптика. Вече 2.8 са тъмни стъкла и много случаи ще те ограничат силно в тъмните помещения - ресторанта и църквата.
Като правило на такива мероприятия се ходи с поне 2 апарата, съвета ми е да вземеш още едно тяло под наем и да не сменяш обективи.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-04-18 22:16

Стига с тези съвети "Купи си това или онова и наеми второ тяло"! Човека не знае дали ще продължи със сватбите след това. За един път може и с едно тяло да се справи!
Любимата ми комбинация за ФФ на сватба е 35мм + 70-200.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Gecata   
Дата:   25-04-18 23:52

Ако снимаш за кеф, а младоженците държат ти да си им фотографа, снимай с каквото имаш и не се притеснявай - каквото направиш това ще е, нали ще е безплатно :) Ако мислиш сериозно да се занимаваш със сватбена фотография първо си уреди регистрационния режим, надявам се не искаш да си "копърка", а останалото от което ще имаш нужда, практикта ще ти покаже и стилът ти на снимане когато си го изработиш. Познавам колеги, на които и 5 обектива в раницата не им стигат, познавам и такива които снимат цяла сватба с два. Няма пълно щастие, а само щастие което можеш да впишеш в собствената си концепция :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: asahi   
Дата:   26-04-18 00:54

Техническите ограничения са нищо пред организационните. Отдели време предварително да присъстваш на ритуалите, по възможност на същите места. Ще отпаднат въпроси, ще възникнат идеи.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: ipolit   
Дата:   26-04-18 10:57

И ние сме на същото дередже. Едни приятели правят сватба на 3-ти юни и искат жената да им направи фотосесийка. Иначе те си имат фотограф, тъй че не ни трябват резервни тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: theallseeingeye   
Дата:   26-04-18 11:24

Регистрационен режим?? WOW! Кой регулира и регистрира фотографите и решава кои са копърки, стана ми интересно... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: SprintGB   
Дата:   26-04-18 11:47

И на мене ме стана интересно, доста интересно!!! Аз снимам от 17-18 години професионално, със всичките документи и "кетапи" за професията си! Има и винаги ще има снимащи във сивия сектор - както ги наричате "копърки" !!! Ако някой ми каже инстанция отговаряща за това - но и работеща - ще бъде почерпен лично от мене!
Хубав ден!
Относно снимането - колкото повече се стараеш- толкова по зле, снимай просто за кеф![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Божидар58   
Дата:   26-04-18 11:53

Миналата седмица снимах сватба. От 14ч до 1ч през нощта. Снимахме аз и помощник фотограф. Снимахме с Никон D7200 и обектив на него Никон 17-55/2.8 и Никон D700, като на него слагах Сигма 50/1.4Art и Никон 85/1.8G. Бях сложил две светкавици от китайските, високоскоростните - 568EX. С първата комбинация направихме 1000 снимки без да сменявам батерията на апарата и използвани 2 комплекта батерии на светкавицата. С втората комбинация направиме 600 снимки с една батерия на фотоапарата и 2 коммплекта батерии на светкавиците. Трябва да отбележа, че слънцето беше силно и се наложи ползването на светкавиците и навън...Също така искам да кажа, че с първата комбинация фокусираше направо мигновено и нямаше нито една лоша снимка. С D 700 и Сигма 50/1.4Atr снимах предимно на бленди от 1.4 до 2 и също нямам нито една лоша снимка. С Никон 85/1.8G имаше известен брой снимки с пропуснат фокус.... Това е в общи линии, надявам се да съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: deerstalker   
Дата:   26-04-18 11:58

На село снимат с два обектива - един репортажен и един портретен с едно калпаво кроп тяло - и пак се справят. А ти имаш добра техника - ще се справиш. Обработка след това му е майката [smilie5]



Публикацията е редактирана (26-04-18 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: bvo   
Дата:   26-04-18 13:19

С две тела, на едното 35мм, на другото 85мм спокойно може да се изкара цяла сватба!
70-200 за фотосесията.
Това, че ф/1.8 обективите не виждаш къде ще ти потрябват не го разбирам. И при булката и при младоженеца, в църквата и в ресторанта няма да имаш идеалните светлинни условия! Е, баш там ще ти трябва ф/1.8 :)
85/1.8 се препокрива като мм със 70-200, но той първо е на ф/2.8, второ е голям и тежък! Не може да го мъкнеш 10-12 часа.
Моя съвет - наеми второ тяло, на едното слагаш 35/1.8, на другото 85/1.8, ползваш 70-200 само за сесията и за портрети на гостите от дистанция, без да те усещат, че ги снимаш по време на welcome drink-a. Задължително снимаш на две карти (не е нищо ново да се прецака мемори карта) и една батерия в резерв :)
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: EvaJor   
Дата:   26-04-18 15:21

НАП е контролния орган, свързан със съответния регистрационен режим. Независимо дали се продава бензин, клечки за уши или фотографски услуги. Да имаш кетап от НБУ, НАТФИЗ или семинар на еди-кого си е едно, да си регистриран като предприятие или СОЛ е съвсем друго. Първото не е особено задължително.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Dragobat   
Дата:   26-04-18 18:40

Май ще взема една 35ца Никонска или Тамрон 35 1.8 и толкова,имах си вземане даване с АРТ серията и бих казал НЕ БЛАГОДАРЯ.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Gecata   
Дата:   26-04-18 22:14

Автор: theallseeingeye
Дата: 26-04-18 11:24

Регистрационен режим?? WOW! Кой регулира и регистрира фотографите и решава кои са копърки, стана ми интересно... [smile]
Сериозно ли си мислите, че професията на фотограф е над закона и е освободена от данъци, регистрация или регулция или, че не се изисква квалификация преди да започнете да снимате за пари? Ехо събудете се, данъчните вече ви ровят във фейсбук профилите и ви привикват за обяснение ако имате сайт или фейсбук страница в която предлагате фотографски услуги...WOW [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: denoncolor   
Дата:   26-04-18 22:51

От опит,бих те посъветвал професионалист да свърши тази работа,а ти да снимаш за удоволствие,като втора камера.Осъзнаваш ли отговорността,ако прецакаш сватбата-там няма повторение.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: orkwideo   
Дата:   27-04-18 03:00

за 20 и кусур години демокрация ще покажете ли линк към гепан от НАП копърка фотограф?[smilie11] или те ся ще ги гепят,тия дни по коледа[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: SprintGB   
Дата:   27-04-18 07:33

Искам един осъден да видя, честно! Толкова много "фотографчета" снимат за стотинки а през другото време работят някъде на заплата. Коя инстанция е отговорна за това!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: localhost   
Дата:   27-04-18 07:36

ВиК?

Енергото?


Гледайте да си подобрите услугите бе хора, не как да спъвате другите. Даже наскоро имаше и подобна тема как да преебем колегата в Силистра [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: imitev   
Дата:   27-04-18 07:42

В Лом...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: dtangelov   
Дата:   27-04-18 09:46

Подобряването на услугите не става с подбиване на цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: Джъмбо   
Дата:   27-04-18 09:56

1600 снимки от една сватба... вие и видео ли сглобявате след това?!?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак сватбарска тема
Автор: dtangelov   
Дата:   27-04-18 11:41

Джъмбо [smilie24] [smilie5]

Ми сватба е:
-Сватбарска стрелба;
-Сватбарско снимане;
-...................;
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »