Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-04-18 23:21

линк със сравнение на моделите




И ко прайм ся? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   24-04-18 23:25

Щото му хлопа... огледалото

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-04-18 23:30

Хлопа, не хлопа - с процент да е, ама са му дали на дъртото повече [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: horrible   
Дата:   24-04-18 23:30

Тихуууууууууууууууууу, Ща чуяТ... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-04-18 23:41

Почва се, то това е и целта [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: mugen   
Дата:   24-04-18 23:47

Оценката в DPR по начало нищо не значи, понякога камера с 90% е сребро, а друга под 80% може да е злато.
Сигурно след края на ревюто хвърлят зарчета.

Отделно сравнението е некоректно защото едното ревю си е за 2014г.

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-18 00:01

То и Д700 имаше много хубаво ревю преди 11 години, ма гледам в базара вече са в секция преспапие


ПП Не вървели много за преспапиета, щото с тия разлепящи се гуми......



Публикацията е редактирана (25-04-18 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-04-18 00:05

Сега това дали значи или не и колко изобщо са акуратни тия данни си е въпрос на лична преценка, човек понякога най-добре да се абстрахира от всякакви източници (особено ако има съмнение, че са платени и защитават нечии интерес), лично мнение!

Но пък от друга страна много народ четат и гледат за сравнение именно там и в DxOMark и подобни оценки, ако не са достоверни, може да подведат мнозина, ако разбира се не е това целта!

Все си мисля, че уважаващ себе си сайт, като горе цитирания би следва да е взел в предвид дадената оценка преди 4 години или критерия по който се оценява да е същия или сходен и сега, както и преди години. Не знам, аз само споделям!

ПП: Настоящ собственик съм на Никона и бъдещ (до месец) на Сони-то, така, че аз лично освен да наостря уши за интересни мнения по темата, друго не целя. Не заставам от отбора на едните или другите, щото ще съм от двата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: mugen   
Дата:   25-04-18 00:10

Критерия се мени с времето.

Не знам кога въведоха процентите, но ако се поразровим сигурно ще намерим някой стар апарат със подобна оценка дето е бил супер на времето си, но сега издиша.
Както Кирил е писал за D700 примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: denkich   
Дата:   25-04-18 00:11

Пичове, какво значение има коя техника е по-добра, след като в ръцете на невежеството става зла?

Шедьоврите не са от техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: mugen   
Дата:   25-04-18 00:12

Това го знаем всички, не е нужно да се напомня във всяка тема.
Отворете си една за фотография и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-18 00:24

има значение кое е по-добро като си избираш следващата камера.

Преценяваш - тая има пиксели ама много големи файлове, другия добре са пикселите и има много кадри в секунда ама много пари, третия не знам си какво.....


От тая тема и от самото ревю на А7м3 извода е, че златаната среда на камерите са точно тия модели - 5Д мк3, Д750, А7м3. Ако търсиш нещо, дето хем да върши работа, хем да не е много скъпо...това е сегмента. Тия камери могат зверски много макар и да им липсват някои от най-най-яките екстри и да имат по някоя друга особеност.....Просто тоя път Сони изкараха камерата....

Иначе видно като оценката е нещо усреднено от проценти няма как да е сравнима във времето. Мисля, че от ДПРевю си го бяха писали и мисля, че сме го дъвкаи във форума. Цифрите не са сравними и между сегменти т.е. оценката на Д7500 не е сравнима с А7м3 - просто критериите за оценка са различни.

Горе долу сравнимо е a7m3 с 6д мк2 и д850 вероятно....Да знам Д850 е конкурент на А7р3 по-скоро....



Публикацията е редактирана (25-04-18 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: asahi   
Дата:   25-04-18 01:14



Ужас някакъв!

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-04-18 01:20

драма, asahi , не ужас [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-04-18 02:46

Къде видяхте драма?
В секцията FAQ (често задавани въпроси) на DPReview е написано:
"Ratings are given at the time of review based on the state of the competition. Camera Y may well be a far better camera than camera X but it receives a lower score because of its performance in comparison to other cameras in the same category at the time of review. It is impossible to rate cameras based on a 'future prediction'."

В резюме - за тези, които се затрудняват с английския:
Рейтингите се поставят по време на писането на ревюто и се основават върху състоянието на конкурентни модели по същото време. Невъзможно е да се поставя рейтинг чрез "предсказване на бъдещето".

Ерго, техниката се развива - критериите за оценка стават по-високи.

Апропо, DPReview направиха промени в рейтинговата си система през 2009 г. и резултатите от "преди" и "след това" не са съпоставими.

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: Pavlov   
Дата:   25-04-18 07:15

PhotoBo,
Ето ти една статия , пак в DPReview, на тема "Измества ли A7 III като най-препоръчван апарат D750". Направи ми впечатление следния абзац:
"Another hesitation in recommending the well-priced a7 III is the present lack of well-priced autofocusing glass available for it. One major reason I like to point folks to the D750, especially those on a budget, is due to the enormous catalog of autofocusing lenses offered for the system at varying prices. With Sony full frame, most AF lenses are pricey, large and the selection is currently limited."
Тоест - за разлика от някои форумци, в DPReview не са коне с капаци, и си дават сметка, че ефективността на един фотоапарат със сменяема оптика не се определя само от екстрите, вградени в него, а от това, колко добре е развит като система. В това отношение засега Nikon води. Въпреки че, трябва да се признае, и Sony се развива доста бързо, особено с помощта на стъкла и от други производители, и може скоро да го настигне.
Така че, преди да скочиш на А7, помисли добре с какви обективи ще го съоръжиш.

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: krstef   
Дата:   25-04-18 07:38

https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Sony-A7-III-versus-Nikon-D750___1236_975



https://s5.postimg.cc/gzhnlg5k7/Untitled-1.jpg



DxOMark казват нещо доста по-различно за сензора. Като че ли никонския доста изостава. Ама нали не се гледат такива неща...

96 срещу 93

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: sibirska   
Дата:   25-04-18 08:01

Нормално е. Единия е произведен 2014 а другия е 2018. Същото е и при колите старата е по-хубава от новата[smilie18] , за това българина купува втора ръка автомобили.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: tokki   
Дата:   25-04-18 08:03

sibirska, заглавието на темата обаче е друго. А виж сега как млъкнаха прецаканите любители на старото [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: philip   
Дата:   25-04-18 08:05

sibirska, точно така е, новите се трошат по-бързо[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: krstef   
Дата:   25-04-18 08:11

Комплекс на Българина. Казва: Ще си купя стар автомобил, защото новите не струват, не че не мога.
Не казва: Ще си купя стар автомобил, защото съм мързелив и не особено умен и цял живот не се сетих как да изкарам пари за нов [smilie18]

Кое е истината не знам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: sibirska   
Дата:   25-04-18 08:12

За да не се чудиш повече истината е "Ще си купя стар автомобил, защото съм мързелив и не особено умен и цял живот не се сетих как да изкарам пари за нов"[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: mugen   
Дата:   25-04-18 08:26

Значи тия с Бугатита, Бентлитата и Ламборджинита са най-умните и работливи в БГ. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: tokki   
Дата:   25-04-18 08:29

Със сигурност са умни. За трудолюбиви не знам. Понякога умен човек от мързел измисля гениални неща да успее без много труд. Това, че на бедния човек му се иска богатия да е глупав и нещастен е само завист.

Отговори на това съобщение
 Re: 4 годишния Nikon D750 с по-добра оценка от новото Sony a7III в dpreview?!
Автор: sohk   
Дата:   25-04-18 09:56

Добре де ... D750 се предлага и в момента и си е актуален модел, в продажба и т.н. ... това значи, че при оценката на Сорито, е взет предвид и D750.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »