Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: hotsnail   
Дата:   21-04-18 12:46

SmugMug са взели Flickr. За сега казват, че ще се развиват заедно.

За мен е много смислено да се обединят силните страни на двата сайта.

Сайта за търсене, споделяне и гледане на фотография като фликр със сайт за споделяне със семейство, модели и клиенти. Зедно ще дадат вероятно цялостна по-добра услуга. Двата сайта са фотографски ориентирани ....

Да им пожелаем успех! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: hotsnail   
Дата:   21-04-18 12:59

Обявлението на сайта

от ДПРевю

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: nyamago   
Дата:   21-04-18 13:26

Малко съм скептичен от личен опит. Във Фликър съм от около 2005-та, отначало беше наистина фотографски сайт: ника не беше перфектен, но беше за хора с интерес към фотографията и нещо повече от плажни снимки за спомен. Ползувателската общност имаше повече глас, основателите и стопани на сайта повече се вслушваха в желанията на публиката.

Оттам всяко преминаване в ръцете на нов собственик винаги е било само влошаване (от фотографска гледна точка):

Най-голяма вреда нанесе Мариса Майер в годините на Яху: без да разбира манталитета на фотографската тълпа (и без да я интересува даже), си въобрази, че може да го превърне в 'социален' сайт по модела на Фейсбук. Смени три 'гениални' началници на Фликър с техните стратегии и идеи - напълни се с бози и ненужни функции, а потреби функции се съкратиха и изчезнаха.

Времето под Верайзън беше твърде кратко, но стратегията беше все в 'социална' посока - като за баш-фотографски споделяния, дискусии и функции е оставено само едно малко ъгълче от тепсията (каквото ъгълче има и Фейсбук - но някой мисли ли го сериозно за фотографска платформа?)

Сливането с уж-фотографска, но откровено 'социална' платформа (макар и по-млад, СмъгМъг има подобна еволюция) не обещава нищо повече за хората с фотографски интереси. Те, разбира се, са незначителна част от масовото население и като потенциал за монетизация не са интересни за всеки следващ собственик. А монетизацията става все по-висок приоритет, та очаквам повече платени нива на членство, заключени допълнителни услуги и функции срещу пари, продажба на лични данни за 'подобряване на потребителското преживяване' (т.е. целенасочен спам с реклами) и пр...

Добре дошли в следващия Фейсбук!

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: iliyanb   
Дата:   21-04-18 13:30

"уж-фотографска, но откровено 'социална' платформа" - не познаваш smugmug в детайли. Генералният ти извод е не само далеч от истината, а и на съмсем противоположна страна. Аз ползвам smugmug от 2011 г. Мястото е не "уж фотографско", мястото е изцяло фотографско с безброй възможности.[smile] Една от най-добре развитите и развиващи се постоянно платформи. За всичките години на ползване нито веднъж не съм я ползвал "социално", не ми е предлагано и налагано или натрапвано такова ползване.



Публикацията е редактирана (21-04-18 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: hotsnail   
Дата:   21-04-18 13:45

До колкото разбирам smugmug е по-скоро фотографски сайт за "социопати". Плащаш си за място и имаш място, което ти контролираш.

мисля, че се ползва от фотографи, за да дават контролиран достъп до снимките си.


Ето и описание на услугите. Нищо подобно на социалка не виждам.....платен облак за снимки е.

https://www.smugmug.com/plans




Публикацията е редактирана (21-04-18 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: iliyanb   
Дата:   21-04-18 13:51

Не, smugmug e сайт за ФОТОГРАФИ /е разбира се може да се ползва и от социално-мрежово-зависими, който както иска, стига да му се дават пари/. Освен това е и онлайн-платформа за неограничено архивиране, споделяне с клиенти, и т.н. Освен това е и платформа с възможност за създаване на собствен, базиран на нея фотографски сайт - с комерсиална или не насоченост. Освен това е и платформа, чрез която могат да се продават изображения, ако има кой да ги купи. Има и други характеристики, но горепосочените са основни.

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: lamerko   
Дата:   21-04-18 14:28

Най-много да направят и Фликр изцяло платен и с това да го унищожат до някъде да инвестираш в нещо единствено с идета за добра печалба - това обикновено води до унищожаване на най-добрите платформи.

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: nyamago   
Дата:   21-04-18 18:50

Извинения за изказаните мнения по адрес на Мъг-а: базирани са само на поглеждания на чужди снимки (не съм отварял профил там) и на прочетено в специализираните дигитални медии за... дигитални медии. Там именно съм чел от време на време как платформата е започната с идеалистични цели от фотографи (също като Фликър), но под влияние на инвеститори непрекъснато търси форми за монетизация и оттам - други функции и друга публика. Дано да греша.

Не греша, обаче, в мнението си че такива големи сливания на фирми никога не се правят с идеалистични цели и от алтруизъм. ПарАта е зад всичко и то - голяма парА. Ще гледаме с интерес как ще се развият нещата.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: hotsnail   
Дата:   21-04-18 19:00

За съжаление активите на Yahoo! на дали се продават за много пари. Хубава и иновативна компания бяха, но изпуснаха влака т.е. много влакове изпускаха през годините. Технологичния бизнес е като да ходиш на среща без да имап уговорка с друг човек. Ако уцелиш момента срещаш страхотен партньор ама това е 1 на милион. Ако подраниш или закъснееш, дори да си с малко по-добри идеи просто свършваш парите и хлопваш кепенците......

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: hotsnail   
Дата:   21-04-18 19:11

малко анализ от imaging resource

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: marves   
Дата:   01-11-18 21:09

Ииии какво ни очаква през новата 2019 година - чИститУ!
Но главната страница на FlickR днес:

Free accounts will soon be limited to 1,000 photos or videos. Flickr isn’t Flickr without the contributions and participation of our free members, and we remain committed to a vibrant free offering.

If you are a free member with more than 1,000 photos or videos, you will have ample time to upgrade to Pro (for 30% off your first year) or download your photos and videos

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: hotsnail   
Дата:   01-11-18 21:24

Това става сложно.

От една страна 1000 снимки и реклами е ок за без пари т.е. при мен пише

680 Photos
Joined 2009

Демек, без да чистя, имам място за още няколко години с тия темпове. Няма спешност за мен поне.

А безплатни неща няма. Както е казал лидера на борците за независимост, живеещи в географската област Македония - "со паре или со дупе". Ако не Ви вземат пари, явно са намерили начин, да се докопат до дупето Ви.

От трета страна да си продаваш дупето е лесно, особено когато си по един гол гъз, както сме много от нас в БГ-то. А тия абонаменти по 3 по 5 по 10 евро на месец са тормоз. Хайде за фотошопа някак иди дойди, това е мега як инструмент, струваше малко куфарче с банкноти преди години, 20 лева на месец е някак психологически поносимо, Ама 100 лева на година (8 на месец) за хостинг на снимки на сайт със сравнително готин дизайн.....де да знам, дали си струва.....

Обаче явно интернет гигантите ще ни принуждават да даваме кинти ако искаме да сме част от интернет обществото. Интернет ни събира, интернет ни дели. Вижте Фейсбук и гугъл как принуждават бизнесите да дават по някой лев реклама, за оптимизация и т.н., щото иначе и нарочно не можеш, да стигнеш до писанията им.

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: lamerko   
Дата:   01-11-18 21:25

... по-добри заедно!

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-11-18 21:40

7,411 Photos

Joined 2009

Май горя :). Ама така е с безплатните неща... накрая стават платени. Жалко защото добра база от тестови кадри с различна техника си бях събрал.

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: hotsnail   
Дата:   01-11-18 21:57

Трябва да видим имат ли опция да си свалиш всичко и следващите.

Гугъл е някакъв вариант, ама и там има лимит за без пари. Аз им плащам 5$ на година за някакъв много странен план, който от много години не предлагат и ми стига......Адоби и те са скъпчии....а един диск е 100 лева за 2-3 ГБ.....


Мога да обясня как да си направите домашен уеб сървер от raspberry pi. Ама трябва да внимавате как е вързан в мрежата, за да не стане играчка плачка....

ПП има статии, как става свалянето



Публикацията е редактирана (01-11-18 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: Synthy   
Дата:   01-11-18 22:13

Flickr Pro е 10лв на месец, а ако платиш за година излиза даже по-евтино. Не е някаква голяма драма ми се струва... За телефон плащаме повече на скапаните ни оператори. А фликър все пак предлагат нещо доста добро (или поне на мен ми се трува чудесна услугата им).

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: io_bs   
Дата:   01-11-18 22:43

За 7 години имам 266 снимки... а сигурно мога да разчистя половината от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: uri64   
Дата:   02-11-18 01:52

За отделния потребител ясно, а какво ще стане с групите въобще, а и тези, имащи повече от 1000 снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-11-18 02:49

Не знам... Аз като цяло - не съм фен на flickr като цяло, имам 200-300 снимки качени общо от всичките си акаунти.

Казвайки това, хората държащи на услугата и по-специално безплатния лимитиран хостинг, би трябвало да им е светнала лампичката [smilie3]

10...20...30 акаунта х 1000 снимки и т.н. и т.н. [beer]

Ако и това вече ви е малко, търсите алтернативи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: quazimodo   
Дата:   02-11-18 07:36

PhotoBo написа:

> Не знам... Аз като цяло - не съм фен
> на flickr като цяло, имам 200-300 снимки
> качени общо от всичките си
> акаунти
.
>
> Казвайки това, хората държащи на
> услугата и по-специално
> безплатния лимитиран хостинг, би
> трябвало да им е светнала
> лампичката [smilie3]
>
> 10...20...30 акаунта х 1000 снимки и т.н. и
> т.н. [beer]
>
> Ако и това вече ви е малко, търсите
> алтернативи [smilie24]

Ъъъ, мислиш ли, че тия, подхванали играта, нямат и някоя българска жилка?[smilie18][smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-11-18 12:06

Нямам идея, аз казвам за себе си - нямам проблем да си ползвам различните акаунти. Който иска да си опита късмета, който иска и му е нужно повече - нека си плати и пак е спасен [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: hotsnail   
Дата:   02-11-18 13:35

то не е въпроса в хостинга. Тоя тип платформи са за обсъждане на снимки, гледане на автори и т.н. Аз примерно 2-3 пъти седмично гледам 100-тина автора какво са качили. Някои от тях ка§ват интересни неща. От едно нещо скачам на друго свързано по някакъв начин и попадам на интересни неща. Харесвам си разни неща....и т.н.

Симо примерно качва снимки от различни обективи с които се е сблъскал. Това си е полезно. Сайта дава място за организация. Показва ми , когато симо е качил нещо ново.....

Няма никакъв смисъл да имаш 5-10 или 100 account-а. Ако искам да пазя кадри в облак smugmug са по-добра услуга, backblaze, dropbox, amazon glacier и т.н.

фликр дори прецакват снимките както и гугъл и фейсбук след качване. Та не са много оферта за бекъп. Фликр сравнително добре ги прецакват т.е. подострят и оразмеряват за ка§ествено показване на екран. Фейсбука не ясно как ама наистина прецакват снимките и с преоразмеряването не шарпят а замазват детайла....



Публикацията е редактирана (02-11-18 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: Synthy   
Дата:   02-11-18 13:59

Във фликър се пазят и оригиналите без омазване. Така че са си много добре за бекъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: quazimodo   
Дата:   02-11-18 14:03

Synthy написа:

> Flickr Pro е 10лв на месец, а ако платиш
> за година излиза даже по-евтино. Не
> е някаква голяма драма ми се
> струва... За телефон плащаме повече
> на скапаните ни оператори. А
> фликър все пак предлагат нещо
> доста добро (или поне на мен ми се
> трува чудесна услугата им).

До преди известно време и аз разсъждавах така. Един ден ми дойде сметка, няма да уточнявам от кого, и се оказа, че услугата се е "подобрила" с 10-тина процента. Понеже както се казва "ми причерня пред очите" от бяс[smilie5], седнах и прегледах всички "услуги", които ползвам. Оказа се, че вече за всичко плащам с по 10-15% отгоре в рамките на една година, без да съм уведомяван официално, а приходите ми са същите[smilie18][smilie18][smilie18]. Накратко това разсъждение "е, 5 лева отгоре, голяма работа" не води до добри крайни резултати, по простата причина, че стават много големи работи на куп. Ся, ако си професионалист, хуу, ама аз не съм[beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Flickr е купен от SmugMug - по-добри заедно!
Автор: Synthy   
Дата:   02-11-18 14:07

Абе и ти си прав, но ако имаш нужда - ще платиш. И аз засега като теб нямам и тези 1000 броя са ми достатъчни. Ако престанат да бъдат, ще търся вариант. Ще видим, има време, но не е голяма драма според мен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »