Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Компютърна конфигурация
Автор: Hagrata   
Дата:   19-04-18 11:46

Добър ден прикачвам снимка на конфигурация, може ли някой който разбира да ми каже дали ще ми еърши работа? Благодаря!
https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZouVY7ZE7IVwohYTEFR02hedjr52hDg1qvX

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: sibirska   
Дата:   19-04-18 12:11

Супер са

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: Hsathv   
Дата:   19-04-18 12:20

За каква работа става въпрос? Иначе относно надеждност на компонентите си на най-ниското ниво?

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: Hagrata   
Дата:   19-04-18 12:21

За обработка на снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: peio87   
Дата:   19-04-18 12:50

кое му е супер?
Рам памет на 2400мхц, а процесора може да комуникира с рам памета на 2667мхц???
По добре само 8гб на 2667, от колкото 16гб - ако ще и 64гб рам на 2400 !!!

Принципно много магазини правят така, пробутват си рам памета която е по старичка и не върви и такива които не разбират ги копуват!
Виждал съм скъпа конфигурация от магазин за 2000лв с рам памет 32гб на 2133 :)



Публикацията е редактирана (19-04-18 12:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: Synthy   
Дата:   19-04-18 12:55

peio87 написа:

> кое му е супер?
> Рам памет на 2400мхц, а процесора
> може да комуникира с рам памета на
> 2667мхц???
> По добре само 8гб на 2667, от колкото
> 16гб - ако ще и 64гб рам на 2400 !!!

>
> Публикацията е редактирана (19-04-18
> 12:53)

Грешиш за "по-добре".

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: peio87   
Дата:   19-04-18 12:58

АМД Процесорите ползват по-малко Рам от Интел, Дори и да го натовари максимум да му заеме 4-5гб!
Така че по-важното е по-бързата комуникация между процесор и памет!
Пак казвам, ако ще да сложи 128гб (ако е възможно:)) няма да има никакво значение ако е на по-ниска скорост!

2x8gb с по-добро охлаждане на 3000мхц е 360лв!
Разликата не е фрапираща между 320лв на тази която си избрал без охлаждане и на 2400мхц!



Публикацията е редактирана (19-04-18 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: Fifata   
Дата:   19-04-18 13:08

Аз бих сменил хард дисковете на първо време. Вземи си 250гб Самсунг примерно и 2тб някакъв по надежден диск от Тошиба.
На второ четене, ако не ти трябва тая записвачка я махни и нея и си сложи 2х8гб памет, че рано или късно ще ти трябват 16ГБ.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: MixMike   
Дата:   19-04-18 13:30

peio87 се е нагълтал с информация, чел - недочел...
Пич недей бърка хората.
ПРИ RYZEN - най-важна е съвместимостта. Т.е. Ryzen е капризен адски много към паметите, а пък със памети с нечетни тайминги рестартира като луд. Не го бърка толкова бързината, и донякъде не е оправдана супер бързата памет за много повече пари.
Ако няма пари за 3200, и 2400 са си супер памети за AMD.
Ако беше INTEL - колкото повече- толкова повече!
Второто което трябва да се направи, е да говориш с хората дето ти сглабят компа, да ти дадат възможност да смениш паметта, ако има някаква несъвместимост, или да ти препоръчат която и да е, с която не са имали проблем досега.
И аз бих махнал записвачката - вече не е нужна, освен ако не пишеш дискове по цял ден.
2ТБ Тошиба дискове ползвам от 4-5 години (всекидневна употреба) и са си достатъчно надеждни, а цената им е страхотна. Няма да получиш нищо повече ако си вземеш WD BLACK дори, само ще е доста по скъп. Гаранцията от 5 год, не е точно това, което си мислите. След втората година, ако има проблем, диска се оценява като "втора употреба" и се доплаща за съответния нов. Никой няма да ви даде същия диск - чисто нов ако даде проблем между 2-рата и 5-тата година.
Също бих взел 16GB ram, но ако не е належащо - бих изчакал. Паметите от няколко месеца са с безумни цени заради недостиг.
SSD-то е едно от най-добрите на A-data, но бих взел по-голям обем. Не само софтуера да е инсталиран на бърз диск, а и самите снимки, които се обработват - също да го ползват. След като са готови - се прехвърлят на "бавното" HDD. Всъщност за малко левчета отгоре, е по-добре да се вземе Crucial SSD. Почти не отстъпват на най-бързите Samsung-и.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: flac   
Дата:   19-04-18 13:34

Захранването би могло да е по-качествено, дъното също.

Като компенсираш с по-слаб процесор и видеокарта.

РАМ - колкото повече, толкова по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: lamerko   
Дата:   19-04-18 15:16

С дъно, което е сглобено от компоненти, дали някакво отклонение в тестовете, по-добре да не се насилва много - все пак това е платформата на всичко. Над 2667 влизат в режим на OC и там става мазало. Като цяло за фотообработка си трябва количество - това, че 8Гб с 200мхз повече, (които могат да направят системата нестабилна) били по-добре от 16ГБ на 2400, или пък че процесора не използвал повече от 4-5ГБ? [smilie11]

Като цяло това е евтина и предполагаща нестабилност система, но предполагам бюджета е ограничен и няма да се вмести с Интел аналог. В тоя случай само мога да предложа да подмениш ССД-то на Самсунг, да помислиш дали ти трябва оптичното у-во, HDD-то го насочи към WD (Тошиба дават висок процент преждевременни нарушения на покритието) и най-вече се замисли дали не може да събереш средсва за интелска платформа.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: Hagrata   
Дата:   19-04-18 15:26

1500 Ми е бюджета... За момента това е тавана, дали е възможно да се сглоби нещо по-добро в този ценови диапазон ?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: marves   
Дата:   19-04-18 15:35

Ryzen може да не стартира, ако не поддържа RAM паметта. По принцип с нови BIOS версии на дънната платка оправят тези мъки, но е твърде вероятно тази от магазина да е с някоя ранна версия на BIOS. Прави се гимнастика с намиране на "поддържана" РАМ плочка, ъпдейт на BIOS и монтиране обратно старата плочка.
Не обръщай внимание на MHz-те на рамта, те са интересни при най-висок клас конфигурация и наклокан процесор, за едни допълнителни 5% производителност при точкоброенето по бенчмаркове.

A320 дъно не може да клоква процесора, за някой лев отгоре си вземи B350 дъно. Обикновеното охлаждането на Ryzen е много добро и държи на овърклок. Плюс това платформата ще поддържа поне още едно ново поколение Ryzen, сега излезе Ryzen 2х00 серията с по-голям овърклок потенциал, така че ще имаш варианти за евтин ъпгрейд след някоя друга годинка. При Intel тенденцията с всяко ново поколение процесор по нова дънна платка за 200 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: lamerko   
Дата:   19-04-18 15:41

Основния проблем е, че дъното може да "замаже" проблема със съвместимостта и в началото да тръгне, но впоследствие да ти изкара нервичките до степен да го изриташ през терасата. Затова подчертавам, че дъното всъщност е много важно, но и най-пренебрагваната карантия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: sibirska   
Дата:   19-04-18 15:42

Супер е за игри.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: Mihalaki   
Дата:   19-04-18 16:07

ASROCK AB350M PRO4 AM4
Crucial 8GB DDR4 2400MHz CL16 Sport LT BLS8G4D240FSEK (x2/16GB)
Toshiba 3.5 2TB SATA6Gb 7200rpm 64MB
CRUCIAL MX500 250GB SSD CT250MX500SSD1
DeepCool PSU 500W Bronze DA500-M FULL MODULAR
AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz AM4
Zalman Case mATX ZM-T4 USB3.0 Black
PALIT GTX1050TI DUAL OC 4G GD5

Обща стойност - 1 583.88 лв. с ДДС

Малко надвишава бюджета, но си струва за мен.



Публикацията е редактирана (19-04-18 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: orkwideo   
Дата:   19-04-18 16:37

отдели някой леф за софтуер, че ако си фото ателие ще ти искат законен софт, ако си в дома, там може и от замунда

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: imitev   
Дата:   19-04-18 17:02

Моите 5 стотинки:

Кутията и захранването, които си избрал, са боклуци. Нищо лошо - просто трябва да си наясно с това.

Аз бих си взел i5 7400/7500 вместо капризните АМД. Поне знам че ще работи. Разликата в производителността не е голяма в парите също каквото и да ти приказват. По-малко грее, по-стабилна работа. 5-10% разлика в скоростта никога няма да ги усетиш. Дъно например Asrock B250M Pro4.

SSD го вземи SSDe na PCIe 3.0 слот - поне 3 пъти по-бърз е. Дъното ти го поддържа. За момента 120 ГБ са достатъчни за системния дял, освен ако не инсталираш много тежки приложения, но ако има пари за по-голям -> Колкото повече, толкова повече. Мечо Пух.

RAM паметта дали ще е на 2400 или 2600 е все тази, ако не правиш тестове и да си мериш компютъра с приятели постоянно.

Видеото може и по-слабо (евтино) да е ако няма да играеш игри.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: imitev   
Дата:   19-04-18 17:04

Peio написа,

АМД Процесорите ползват по-малко Рам от Интел, Дори и да го натовари максимум да му заеме 4-5гб!

А аз си мислех, че операционната система и приложенията ползват паметта. Даже до днес бях 100% убеден в това...

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: nsirakov   
Дата:   19-04-18 17:50

Аз понеже не разбирам много да питам за рам паметта, гледам недоволни сте от 2400Мхза... а моята като е само 2138Мхза за хвърляне ли е?

тоест не знам коя стойност гледате - цпу-з казва че паmетта ми е ддр3 с NB frequency - 2138 i DRAM frequency - 534.5Mhza...

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: Hagrata   
Дата:   19-04-18 18:06

Няма да играя игри... какво ще ми препоръчате като по-евтин алтернативен вариянт? При положение, че монитора ми е Full HD.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: kiten   
Дата:   19-04-18 18:10

на паметта се гледат таймингите - CAS, RAS латентността. Колкото по-малко по-добре е.



Публикацията е редактирана (19-04-18 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: nsirakov   
Дата:   19-04-18 18:31


https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-04/1524151851_17_80.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-04/1524151851_17_10.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: MarinY   
Дата:   19-04-18 18:41

Също питащи, налазихме темата.
Ще ме извини авторът, че ще добавя още един въпрос.
Време ми е да подменя петгодишният ми компютър и имам оферта за следната конфигурация.

- INTEL Core i7+8700 Processor with Intel 16GB M.2 Optane Memory (12M Cache, up to 4.60 GHz) FC-LGA14C
- ASUS ROG Maximus X Hero (Wi-Fi AC) LGA 1151 Intel Z370 HDMI SATA 6Gb/s USB 3.1 ATX Intel Motherboard
- ANTEC Nine Hundred Black Steel ATX Mid Tower with Upgraded USB 3.0
- KINGSTON 32GB 3600MHz DDR4 CL17 DIMM (Kit of 4) XMP HyperX Predator
- INTEL SSD S4600 Series 480GB, 2.5in SATA 6Gb/s
- Graphics Card - NVIDIA GeForce GTX 1050 2GB
- Power supply - 850 W

Вече се губя в океана на съкращенията и цифрите, та може ли, да сваля летвата на някой от елементите.
Ползвам само за снимки. Да правя клипчета, не ме запали.

Отговори на това съобщение
 Re: Компютърна конфигурация
Автор: Mihalaki   
Дата:   19-04-18 18:47

@nsirakov паметта ти е DDR3 и рабори на 1066MHz, това nb frequency е малко по-различно от скоростта на паметта.


@MarinY не знам фирма или човек ти го предлага това, но на пръв поглед:
- крайно скъпо дъно за процесор, който е заключен и не се клоква
- бавно SSD на фона на другите компоненти, има доста по-добри предложения
- според мен 850w са прекалени, особено за тази доста слаба видео карта, а и така описано звучи като силно куча марка, което не е добре за захранването



Публикацията е редактирана (19-04-18 18:55)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »