Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Пътуване до Тайланд
Автор: r0shaf   
Дата:   18-04-18 21:49

Здравейте приятели,

От дълго време мечтая да посетя тази екзотична дестинация и планувам ако всичко върви гладко другата година да отида. Поинтересувах се като четох статии, гледах цени на екскурзии, но се досетих, че тук е пълно с пътешественици и все някой може да даде някой друг съвет и насока. :)

Прегледах доста оферти, като попаднах на няколко в esky.bg, които включват двупосочен самолетен билет и 15 нощувки, но са на съмнително ниска цена като цените започват от под 600 евро. За да Ви покажа съм качил скрийншот:
https://prnt.sc/j719rp


Някой може ли да каже каква е уловката и дали това е реално?

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: MarinY   
Дата:   18-04-18 22:15

"Уловка" може и да няма, но да пътуваш до такова място и седиш 14 дни в един хотел е страшно ограничаващо.

Принципът е да си харесаш местата, които искаш да посетиш. Последователността и времето за всяко едно от тях.
- търсиш Само самолетни билети и хотел за една-две нощи в първата дестинация.
- в няколко туристически агенции, проверяваш за вътрешен транспорт - самолети, автобуси или организирани посещения до всяко следващо място. След като си се спрял на транспорта и датите за посещение - избираш хотели.
Трикът е Основната агенция, която ти осигурява самолетите и първия хотел, да я информираш за останалите ти намерения - дати,места и хотели и имената на туристическите фирми, които ги предлагат. Тя ще се погрижи за пълното съгласуване на твоята екскурзия между тях (фирмите).

Чети мненията на други клиенти за всяка фирма, услуга и място!
Ползвай местни фирми с дълъг опит и с положителна акредитация. Не е необходимо да са световно известни, луксозни и скъпи. Българските, като съгласуване и организация са на светлинни години назад. Контактува се с имейли и всичко е черно на бяло.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: r0shaf   
Дата:   18-04-18 22:19

Благодаря много. Ще взема съвета ти в предвид, защото едва ли ще съм на едно място през всички тези дни. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-04-18 22:21

Аз не бих рискувал, но ти си решаваш. Две седмици с включен двупосочен полет за подобна цена крие огромен риск. Пусни си търсене в реномирани сайтове и сравни.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: MarinY   
Дата:   18-04-18 22:40

Процесът е малко стряскащ, като за първи път. Може да продължи повече от месец, но ще имаш твоето пътуване, а не локално разглеждане на забележителности.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: Rand   
Дата:   18-04-18 22:47

Аз имах късмета да посетя с помощта (като организатор) на приятел Тайланд(и Камбоджа). Много четене си трябва за да се намерят хотели и екскурзии, но си заслужава. ЮИ Азия е невроятна, колкото повече видиш, толкова повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: r0shaf   
Дата:   18-04-18 22:57

Започнах да се интересувам доста и все повече разбирам как не съм си имал идея :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: MrPhoto   
Дата:   18-04-18 23:02

бил съм 30 дни на остров 15км от край до край и не видях нищо ограничаващо. Взимаш си кола или атв под наем и - газ! Кеф на бучки!

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: MrPhoto   
Дата:   18-04-18 23:04

реномирани сайтове

по-реномиран от esky в бг аз не знам да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: MarinY   
Дата:   18-04-18 23:18

MrPhoto, Тайланд е четири пъти по-голям по площ от България. Не е плажна разходка с АТВ.
Кола под наем в белите страни. Ако не сте група и поне с две-три коли и местен, силно, сериозно и категорично не препоръчвам.
Карал ли си кола, в голям град или някъде в джендема из Южна Азия или Южна Америка или Северна и Централна Африка?!!!
Ще ти трябва хубава застраховка и кеш за бързо разплащане. (кеша няма да стигне). [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-04-18 23:32

MrPhoto, кой ти говори за в България, освен това не е да не са яли маса норад дървета точно с esky!

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: denkich   
Дата:   18-04-18 23:44

В тайланд внимавай с момите... СОвите не са това.... абе както и да е ... просто внимавай :D

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: egwene   
Дата:   19-04-18 00:05

За Тайланд фирма не ти трябва. Всичко можеш да си организираш. Двупосочен билет на промоция до Бангкок може да се намери и за под 500 евро. Има хотели на всякакви цени. НО, първо трябва да се насочиш какво точно искаш да видиш и правиш. Плажове и почивка е едно. Буди, храмове, древни градове и пр. друго. Може и да се съчетае с вътрешни полети. В Тайланд е много лесно да си организираш трансфери, екскурзии, всичко. Всички полети до там съм резервирала през trip.bg. Хотелите през booking. Трансфери и част от екскурзиите от тук по мейл. Чети в tripadvisor. Хората са писали за всичко. Понякога евтини билети означава полет 20-30 часа,с големи престои което е безумие.



Публикацията е редактирана (19-04-18 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-04-18 00:38

Ще следя темата с голям интерес. Ако котка не ми мине пътя натам съм се запътил още това лято и по специално към Пукет (Phuket). Мисля да си почина и да поснимам с безогледалка, ще се пазя от жени-мъже със сигурност и ще се забавлявам. Споделяйте опит, кой какъвто има там, все ще е от полза! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: spotter84   
Дата:   19-04-18 01:27

Мисля, че това е много подходяща група за питането. Постоянно има подобни дискусии: https://www.facebook.com/groups/862303527167671/

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: Beijing   
Дата:   19-04-18 04:29

Здравей r0shaf!
Живея дълги години в Азия и съм я обрисал отвсякъде. Това е дестинация, която много хора организират веднъж в живота си. По тази причина, най-добрият вариант е, да си купиш само самолетни билети, а маршрута сам да си го начертаеш. Какво искаш да видиш и колко време и пари имаш, ти си знаеш.
Единствената ми организирана екскурзия беше "Пътят на Коприната", защото се посещават места, на които сам не можеш да ходиш. Пълен кошмар!!! Нямаше ден и обект, на който да не чакаме по час, два няколко кретена, които закъсняваха, и така проваляха програмата за целия ден. Никога повече организирана екскурзия:(((
PhotoBo,Боби,
За Пукет ти препоръчвам най-южната част на острова, близо до фара. Там ще снимаш залези до откат. Има страхотни малки хотели с басейнчета и ресторантчета, и невероятна кухня на мнооого прилични цени. Градът Пукет е интересен и в колониален стил, и там ще можеш да се нащракаш на воля. В Югозападната част на острова са красивите плажове, но са осрани като Слънчака, и е голяма лудница. Но по пътя, на високото, от южната част на курортите, има специално място за снимане. Кеф голям! Естествено, че ще отидеш и до Ко Пи Пи! Ко на Тай е остров. Никаква организирана екскурзия! Тръгват в 11.00ч. от Пукет таун, корабът е фрашкан с туристи със смартфони, които те ръчкат отвсякъде. Обикалят на ход другите островчета и в 13-14.00ч., в най-голямата жега те стоварват на Ко Пи Пи. Имаш два часа и обратно. Пълна загуба на време и пари! Транспортът е най-добре да си наемеш моторче. Наемът е 180-200 бата на ден, но за седмица, десет дена правят отстъпка. Има и по-евтино, но са таралясници. Задължително до 50 кубика, ако нямаш книжка за голям. Масово дават 150 кубика, но и полицията масово ги спира, чужденците, и глобата е 500 бата. Довечера, когато се прибера в къщи, ще пусна малко снимки да се ориентираш. А пък, ако ти харесва Ейжията, идваш при нас в Пекин. Има да снимаш до забрава. Има и еднодневни екскурзии до невероятни места, за около 150-200 юана. Хем ще ме научиш на нещо:))) Та това е в общи линии. Ако те интересуват още неща, питай. Поздрави!
Дано съм Ви бил полезен и на двамата!
[beer]
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: lamerko   
Дата:   19-04-18 05:19

То и аз замислям нещо за Тайван/Китай, но искам в същото време не искам да се навирам из най-популярните туристически маршрути, където накрая се чудиш какво точно правиш там...

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: Beijing   
Дата:   19-04-18 06:04

lamerko,
За Китай и Тайван ти препоръчвам да НЕ ходиш между 1-10 октомври, когато е "Golden Week", и по време на Китайската Нова Година, която е около три седмици през февруари-март, зависи. Пълна гмеж е навсякъде:((( Не че през другото време не е пълно, но се понася!
Когато отидох за първи път на Китайската Стена, беше един 16-ти декември, четвъртък, минус два градуса и вятър. Пълно, та препълнено!!![smilie9] Няколко дена преди това, някаква австралийка или канадка, не помня, се беше спънала и паднала по стъпалата, и така си останала на място! Много си е опасничко там! Имам в предвид тази част, която е до Пекин, на 30-40 км. и винаги е фрашкано до козирката! Когато идват приятели и роднини ги водя на 150 км. на север от Пекин на друга част, която е изключително запазена и няма много хора. Ей тази снимка я направих там преди около две седмици. Спокойно и без много хора!:
https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-04/1523087089_16_57.jpg
Ако решиш нещо, давай на лични! Ще ти обясня с подроности, кое, къде и как!
Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: nyamago   
Дата:   19-04-18 09:39

Знам само два начина да виждам от време на време (ЮИ) Азия и виждането не е много:

- по работа (Хонг Конг, Сингапур, Филипините - Манила само). Там ако открадна по някой друг час за лутане из големия град е берекет, но до природа и провинция не съм стигал. Най-големият ми успех е да си продължа командировката с един уикенд, когато съм (почти) турист за (почти) 2 дни...

- на ваканция ('на почивка') (Тайланд, Малайзия, Индонезия). Извън големите градове, но в позлатени концлагери (оградени курортни комплекси), където само ядеш, пиеш, търкаляш се по плажове и басейни, и взимаш някой друг масаж за 'разнообразие'. И спиш - много! (Че аз лично много имам да наваксвам). Снимането е ограничено до скучни плажове и близки паркове, които се правят на 'джунгли'. Никакъв апетит за предлаганите екскурзии до 'интересни' места, защото съм пробвал - местата са по-малко интересни от брошурите за тях, а туристическите тълпи са навсякъде и най-мразя да ме водят под строй. Затова се излежавам - на почивка съм - и най-много да си взема допълнителен ден (или два) в големия град. Уж за разнообразие, но винаги разочарова, уморително е и бързам да свърши (макар, че има доста снимане на архитектура и 'стрийт').


Виждам много хора да си планират и осъществяват пътувания из провинция и природа, донасят супер интересни снимки. Видели са неща, където няма да стъпя и им завиждам, но жегата и умората не са за мене. Повече от 2 часа без душ и кондиционер ме карат да си мисля за прибиране на моя мрачен и студен Остров...

Успех на всички с амбиция и кураж за по-авантюристични преживявания по по-интересни места. Чакам снимките ви! [smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: kefalcho   
Дата:   19-04-18 11:23

Може и някой да е написал но и аз да кажа. Имунизирай се срещу коремен тиф задължително, вода само бутилирана, обикновено в хотелите е безплатна и я доставят , когато оставиш празни бутилки пред вратата. Аз бях там 40дни но по работа във старата столица Phra Nakhon Si Ayutthaya
но имахме само два дни да разгледаме. Бях част от септември и целия октомври и беше доста влажно и трудно за мен да изкарам цял ден навън.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: r0shaf   
Дата:   19-04-18 16:31

Да споделя и аз наученото до сега, тъй като виждам, че и други хора се интересуват.

1. Пътуване, като се взема само билет, а поносими за спане места са между 300-600 бата (20-30 лв.).

2. ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ИМУНИЗАЦИЯ!Хепатит А и B, тетанус и дифтерия, коремен тиф, полиомиелит, менингококова инфекция, бяс. Застраховка и виза.

3. Храната не е скъпа и уличната храна е между 30-50 бата (1.50 - 2.50 лв.), а ресторантите около 100 бата (5.00 лв.)

4. Не всичко което изглежда като жена е жена!

5. Транспорта може да се осъществява с тук-тук таксита или наем на скутер (до 50 кубика).

6. Повечето туристи ходят в най-благоприятното време което е от декември до февруари, като вариант е от април до май, тъй като през останалото време е дъждовният сезон.

Целта да отида на там е да посетя нова култура, обичам да си почивам, но апарата ще бъде неизменно с мен за да направя спомени и хубави снимки. Както разбрах в един от постовете, най-добре е южната част на Пукет заради страхотни залези. Ако някой има какво да добави много бих се радвал. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: egwene   
Дата:   19-04-18 16:55

Два пъти съм ходила в Тайланд. Планирам трети в момента. Никога не сме се ваксинирали. Просто трябва да се внимава, да се ползват репеленти, да не се пие небутилирана вода и да не се яде храна от улицата, която не е приготвена пред вас. Даже зъбите си миехме с минерална вода. Не подценявайте ваксинирането. А пък, да си сложиш толкова много ваксини на куп...е неразумно. Ходила съм октомври и ноември. Перфектно време. По-малко хора. Топ туристическия сезон не бих си го причинила, ценя си нервите и спокойствието.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: kefalcho   
Дата:   19-04-18 20:23

Да, забравих да добавя, че имах и здравна застраховка. От уличната храна само тази с топлинна обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: victory   
Дата:   20-04-18 01:38

r0shaf ". Пътуване, като се взема само билет, а поносими за спане места са между 300-600 бата (20-30лв.-Много зависи къде е мястото,ако си в Банкок, няма как да нощуваш за толкова.Храната ти е минимум 100-150 бата по заведенията и ресторантите в Банкок и по курортите,бирата също струва толкова!Тук-тук е по-скъпо от нормално такси!Казва си някаква измислена от него и на момента цена в зависимост от клиента.Обикновено е два пъти по висока от обичайното и може да се смъкне наполовина!За такси се взема само с taximeter-Ако не иска да го пуска-измамник,следващото.Трябва да знаеш,че постоянно ще спират до теб разни таксита и тук-туци и ще те питат настойчиво"накъде ще пътуваш"?Същото важи и за лодкарите по-цялото крайбрежие и по островите-те са си измамници на принципа ден година храни..egwene е много права за топ туристическия сезон!Аз бях от 1 до 23-ти Март,като се надявах да е вече нисък сезон..да ама не,пълна лудница навсякъде и страшен комерс!П.С.Плажовете и красивите местенца по островите няма да можеш да ги видиш така,както са на снимките в интернет :) Те ще са препълнени с хора и шумни бучащи лодки.

Отговори на това съобщение
 Re: Пътуване до Тайланд
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-04-18 02:14

Темата е уникално полезна, поне на мен ми е. Ще се връщам и ще чета отново и отново преди и моя трип. Само исках да попитам кой сезон или месец е най-подходящо за туризъм в Тайланд?

Аз бях решил в края на това лято да се метна, но колега ми каза, че добрия туристически сезон започва след септември-октомври [smilie11] През другото време или е адска жега и мор или бури? Така ли е реално и кога е най-подгодящо да се иде?

Beijing на теб специално на лично ще ти пиша за някой подробности, като наближи... [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »