Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на видео сендер
Автор: mimko7   
Дата:   15-04-18 08:54

Някой да препоръча изпитана марка и модел . Трябва ми за поне 70 м. със няколко стени . Гледам има на 2,4 и 5,8 Ghz . Някой ползва ли такова нещо и да пише от личен опит . Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: Hsathv   
Дата:   15-04-18 13:38

70 метра през стени? Няма да стане. Освен ако не си платиш на някой радиолюбител да ти преправи някое крайно стъпало на 1.2 ghz. Но имай предвид, че лъченето в ефира с висока мощност без лиценз е забранено и наказуемо от закона. То затова няма готови решения.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-04-18 14:15

Автор: mimko7
Дата: 15-04-18 08:54
... Трябва ми за поне 70 м. със няколко стени .


Тази задача НЕ може да се реши със сендер.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: paparak_ivi   
Дата:   15-04-18 22:25

Teradek bolt 500 и нагоре покриват твоите изисквания :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: chrisnoch   
Дата:   16-04-18 05:48

Глупости! Сигналът ще прекъсне още зад първата стена, да не говорим за три.
Малка подробност: Teradek Bolt 500 струва 1990 USD.
Ето един професионален тест на няколко такива системи - Teradek Bolt 500 и Teradek Bolt 3000 включително:
https://www.youtube.com/watch?v=AqovsPS5ZcI

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: paparak_ivi   
Дата:   16-04-18 14:06

Понеже съм собственик на терадек 500 и 300про ви казвам че от 500 нагоре всичко ще стане тъй като серията 500 е много по добра от серията 300 про нова технология и двоен обхват и за разлика от chrisnoch аз почти всеки ден работя с тях да 500 болта има 155 метра фул HD 60pза разлика от 300 про което има едва 95 метра и да знаете 500 болта излиза 7500 лв ане 1990 долара приемник плюс предвател аксеоари HDMI(IN/OUT) и SDI HD (in/out)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: hardcpz   
Дата:   16-04-18 14:21


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: Hsathv   
Дата:   16-04-18 15:09

През колко стени минава сигнала,като работиш всеки ден? И знаеш ли как 5 ghz сигнал минава през стени. Този приемник е едва 50mw и на първата стена ще клекне. Chrisnoch много правилно ви казва. Той има 150 метра при пряка видимост. За стени не се говори. Преди време един във форума имаше същата тема и пробва различни ресивъри за подобни растояния но през стени. Пробва и 1w предавател демек 20 пъти по мощен и нищо. Отделно, че се мъчи с аналогов сигнал което е доста по благоприятно. То домашните рутери са по мощни, макар, че мощността при 5ghz има значение съществено само при пряка видимост.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-04-18 00:57

Автор: paparak_ivi
Дата: 16-04-18 14:06
Понеже съм собственик на терадек 500 и 300про ви казвам че от 500 нагоре всичко ще стане тъй като серията 500 е много по добра от серията 300 про нова технология и двоен обхват и за разлика от chrisnoch аз почти всеки ден работя с тях да 500 болта има 155 метра фул HD 60pза разлика от 300 про което има едва 95 метра и да знаете 500 болта излиза 7500 лв ане 1990 долара приемник плюс предвател аксеоари HDMI(IN/OUT) и SDI HD (in/out)


Ти може и да си собственик на нещо си, ама професионалните тестове показват друго. Твоята дума срещу тази на TFS? Как ти се вижда?
Teradek Bolt 500 струва точно 1990 долара - HDMI версията:
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1304901-REG/teradek_10_0905_bolt_905_pro_500.html

При пряка видимост покрива 155 м, че и повече, но зад първата стена умира на втория метър.



Автор: hardcpz
Дата: 16-04-18 14:21
ти работиш ежедневно с техниката, но господин професора вече се произнесе с 'глупости!', така че не вървиш [smilie5]
как да не ги храним троловете, като те са навсякъде и всичко знаят... категорично [beer]
айде ристе, произнеси се пак за моята грамотност [smilie3]


Защо се "изхвърляш" неподготвено, тролченце?
Работя почти ежедневно с доста по-мощни и по-скъпи сендери, SNG и 3G линкове и прочие безжични технологии, каквито ти не си виждал дори и на картинка. Къде си тръгнал да се ежиш?
А за твоята грамотност нямам какво ново да ти кажа. Две нули - пълен кенеф! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: hardcpz   
Дата:   17-04-18 01:14


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   17-04-18 13:28

Аз съжалявам, че се обаждам ни в клин в ....
обаче тази госпожа случайно ли я качихте там!?
Как я свалихте!?

https://photo-forum.net/i/960615
paparak_ivi

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   17-04-18 13:29

Иначе много уважавам хората, които работят с толкова скъпа техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   17-04-18 13:32

Вземете да ги изправяте тия кадри
https://photo-forum.net/i/2104740

Малко естетика! Работа с диагоналите в пространството, не може да се пльосне един кадър и айде, малко сериозност към фотографското изкуство!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   17-04-18 13:58

Вижте аз всички ви уважавам и mimko7 и paparak_ivi и другите в темата, прекрасно, е че се поставят такива теми, целящи задълбочаване познанията, но би било хубаво и е крайно време когато се задават въпроси първо питащия да е наясно какво прави, в чичо гугъл има много информация да е попрочел някой неща предварително и да пита наистина реално реализуеми цели.

И сега конкретно наистина не се сърдете ако някой са малко резки, но е крайно време да поставяте реални практични въпроси, а неща от сферата на нереализируемото.

Полетите до Марс ще са реалност, но още е рано...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   17-04-18 14:53

..тук преди имаше тема как един човек искал да снима филм в Кавказ май беше и питаше дали Zoom H6 би бил добро решение...

За съжаление всички зумове работят от около 0°C, след това работния ресурс се съкращава при под 0°C в пъти за няколко минутки, малко трябва да се прочете, включително и за Sound Device.
А на тази фирма може да и се свали шапка, пусната малки аудио рекордери работещи в диапазона от -20 °C и то на символична цена. Грандиозен успех! На въпроса вие ще направите ли компромис с тези малки рекордери... отговора беше риторичен
- Ние сме Sound Devices, ние не правим компромиси, дори и в по-ниския ценови клас!

Нека не забравяме, че няма "професионална видео камера" в диапазона до 8000$ работеща под 0°C /включително и всеки вид DSLR на Sony, Nikon или Canon да работят под 0 °C, дори и най-скъпите, Leica също, друг въпрос, е какво видео ще снимаш с Никон Канон, учудващо, че Panasonic имат два модела работещи в диапазона от -25 -20 °C, което си е постижение. Pentax още от времето на сътрудничеството си с корейската Samsung пуснаха серия "водоустойчиви" обективи, което се потвърждава и от Pentax K1 прекрасно защитен и спокойно работещ на -10°C.

Все пак да не забравяме, че Pentax имат огромен опит в разботването на обективи и апарати среден формат, а това е много важно, Hasselbad стандартно имат много издръжливи камери също, но пир тях ценови диапазон започва от ...6000$ като рядко срещан минимум и по-скоро изключение.


Първи извод.
Много е важно какъв стандарт ще се зададе, както в изкуството, така и в средата на живот, отношенията между хората. Когато няма такива в България, когато държавата е абдикирала резултата е повече от ясен! Същото е и с камерите, няма почти дигитална камера с PL mount, която да не снима при под -10°C, -15°C. Sony също можеха да зададат този стандарт поне при Sony a9 или a9r/s. Тоест важно е как е се зададат въпросите, като и стандартите! Има ли критерии, има и рузултати!


Та човекът питащ за филм в Кавказ не се и обади повече, а беше изявено желание да му помогнем.

Втори извод.
Има доста информация онлайн, книги и други източници, чрез който човек може да се запознае преди да започне дадена тема или независимо на каква тематика - видео, аудио или естетика.

Трети извод.
Ако някой е с по-голям опит, нека му го признаем, от това глава не боли, що се касае до опитът с камери, хардуер или софтуер, а като резултати е въпрос на лично мнение и признание! Но е ясно всички виждаме какво е дереджето на държавата, явно това ни харесва, че търпим всичко случващо се. Всички сме в кюпа.

Поздрави! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: bako_1955   
Дата:   18-04-18 08:15

Аз ползвам видео сендер честота 900Mh- 1.2Gh .....3 стени не са проблем...на открито до 900м.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: mimko7   
Дата:   18-04-18 08:50

Благодаря на всички включили се . Ще се възползвам от съветите ви .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на видео сендер
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   18-04-18 19:13

Наистина се радвам, ако тук присъстващите по някакъв начин са ви помогнали. Дори да съм понякога рязък, винаги съм готов да съдействам и дори да направим тестове с камери и прочие да се убедите. Аз мисля, че всеки трябва да се учи и самоусъвършенства с времето, всеки има нещо да изправя и изглажда. За жалост наистина у нас не са много местата с толкова професионална техника, съветите и опитите на всеки един, на всеки един от участниците в темата са нещо много важно, всеки глас е важен. Аз лично се радвам когато някой колега получи съвет, ъпгрейдва се и това му служи, доволен и печели добри пари. В България нещата са трудни, в много случай не лесни в сравнение с западна Европа, но това не пречи да си помага взаимно и кой знае, защо да не си мечтаем за добри дни за българската култура, това зависи и много от нас самите, ние сме промяната към по-добро или продължаване на статуквото.


Успех на автора и всички! И нека си помагаме, включително с практически срещи и съвети. Нека вървим напред в името на разбирателството и взаимопомощта, така всеки един от нас ще е по-щастлив и ще води по-смислен живот. [shtrak]



Публикацията е редактирана (18-04-18 19:15)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »