Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   11-04-18 12:20

Клиентите са нещото, без което не можем.
Как ибаче се търсят и агитират клиенти?! Само онлайн ли.

http://www.snap.bg/фотограф-в-лом/

В града ми сме само двама, но колегата е от дълги години и има връзки в общината, по училищата навсякъде. Не знам как да процедирам.

Знам, че това са тайни, но ако решите да ги споделите...

Мисля да направя едно като табло с рамка и снимки да ходя из града.

Моля, помогнете.

П.п. портфолиото в сайта до една седмица ще се поднови.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: imitev   
Дата:   11-04-18 12:27


В общината, училищата и т.н. се влиза с %.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-04-18 12:34

Аз не си вадя хляба с фотография, но мога да ти кажа, как да прецакаш “щатния” училищен фотограф, който дава процент на г-жите- намери и се свържи с онези активни майки, дето дърпат конците на другите в класа. Във всеки клас или група има една такава майка или групичка от няколко. Умират да им се обръща внимание и да са основни организаторки на всяко събитие и с добре подбран подход и протфолио ако ги спечелиш, нито г-жата, нито директорката могат да направят нещо, ако те изберат ти да снимаш децата им.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: MrPhoto   
Дата:   11-04-18 12:43

Раздавай ваучери и после казваш, че срокът е изтекъл, пожелаваш лек ден и ... следващият [smilie5]
Виж, не ти трябват тези общински хави, повярвай ми!
Това, че сте само двама е чудесен плюс, за да го хабиш с подобни глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: uri64   
Дата:   11-04-18 13:10

cvetanov95 написа:

>
> П.п. портфолиото в сайта до една
> седмица ще се поднови.

За портфолиото не знам, но според мен профилната снимка в този сайт трябва да бъде сменена максимално бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: iasen2   
Дата:   11-04-18 15:02

А сайтченце ?
реклами в гугъл за сватбени фотографи, кръщенета и т.н.

снап е кенеф, не се занимавай изобщо там



Публикацията е редактирана (11-04-18 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: asahi   
Дата:   11-04-18 15:25

Тайната е сам да си разработиш пазар. Ако колегата снима в общината няма за какво да му завиждаш. Снимай бебета, майки, семейна фотография, артистични фотосесии, букове на моделки, абитуриентска фотография, фотожурналистика, а има и още.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: imitev   
Дата:   11-04-18 15:49


Интересното е, че колегата сигурно и той чете форума... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: Aleksandr   
Дата:   11-04-18 16:55

Не сте само двама в Лом! Я се огледай!...:)


Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: RHCP   
Дата:   11-04-18 17:21

Със сигурност опитай да си по-човечен, а не да се правиш на "гъзар" като на снимката ти. А съвети от рода на това как "да прецакаш другия" само в България може да видиш.

Клиенти се печелят с отношение, а не с прецакване на конкуренцията...

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   11-04-18 18:58

Илюстрацията с колегата беше с мотив да се разбере трудната ситуация за развитие- и че съм нов, което го доказва. Съжалявам, нямах това предвид. Извинявам се и на колегата. Ако има още съвети ще съм ви благодарен (за развитие, не за прецакване) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: imitev   
Дата:   11-04-18 20:38


Ти искаш да си го намислиш и да стане в кратки срокове.

Не става така в бизнеса за съжаление.

Полека лека ще ти се случат нещата, ако си коректен, ангажиран, мотивиран. Ако всяка задача я изпълняваш по-добре от предната.

PS: Едва ли ще станеш богат от фотография, особено в Лом...

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: El_Fuego   
Дата:   11-04-18 21:18

Ориентирай се към по-тъмнокожите ломчани - сватби, абитуриенти, кръщенета, сюнети, едно-друго...

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   11-04-18 22:59

Не е само до пари,а до развитие, реализация, цели и т.н.

Черните ломчани не разбират фотографията, за да плащат за нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: orkwideo   
Дата:   12-04-18 03:00


искаш да прецакаш колегата си, но не се ли страхуваш че може да има по дебели връзки в лом от теб и да ти стъжни живота?

примерно да насъска някой НАПаджия?

някой от общината?

или знам ли още какво, аз бих се притеснил така открито да напиша че искам да прецакам някой като тоз дето ти написа

като искаш да прецакаш някой.. подбий му цените на половина и се докажи че си също толкова добър като него и дано издържиш на ниските цени

у лом едва ли ще те бият за подбив на цени

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-04-18 03:52

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: asahi   
Дата:   12-04-18 07:49

"като искаш да прецакаш някой.. подбий му цените на половина и се докажи че си също толкова добър като него и дано издържиш на ниските цени"
Трудно може да се даде по-лош съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: Synthy   
Дата:   12-04-18 08:43

Излез извън Лом. Това е малък град, но с многобройни села покрай него.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   12-04-18 12:11

Пак казвам, че не съм се иззаил и споменах колегата, за да ви обясня, че нямам шанс.

Целта ми е аз да се развия и да 'вляза' в бизнеса, а не да прецаквам някого. За всички има пазар! Или поне трябва да има.

Благодаря на всички за съветите. Ако има още някои ще се радвам. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: iasen2   
Дата:   12-04-18 13:44

имам чувството, че подценявате социалните медии и гугъл :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: ipolit   
Дата:   12-04-18 14:40

Що не си направиш едно студио? Едва ли наемът в Лом би бил повече от стотина лева. Като го налепиш със снимки, които си правил, хората ще знаят къде да те търсят. Ми то за реклама се плащат повече пари, а така ще имаш и реклама, и място за студийни снимки, ако ти се занимава. Ако не ти се занимава, просто място.
Или ако не искаш да се легализираш пред данъчните, на някой твой познат или приятел в магазинчето не пречи да направиш едно табло със снимки и контакти.
Освен това изобщо не смятам, че човек трябва да разбира от фотография, за да хареса някоя снимка. Тъй че по-тъмните клиенти хич не са за подценяване. Имам някои наблюдения от подобни места и мога да ти кажа, че там по-тъмните ходят по чужбина и правят разлика между хубаво и грозно. А голяма част от по-белите са абсолютни селяни.
Иначе от сайт едва ли има файда. 90 процента от човечеството в малките градове няма навик да ползва интернет извън фейсбук, камо ли да търси нещо из интернета.
Естествено връзка със сватбена агенция е най-доброто. То няма друго за снимане на места като Лом освен сватби, балове и студийни снимки на деца. Снимането на деца в детски градини и училища е по-сложна работа и там общо взето учителките си работят с някой фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: iasen2   
Дата:   12-04-18 14:43

"90 процента от човечеството в малките градове няма навик да ползва интернет извън фейсбук, камо ли да търси нещо из интернета"

Късаш ми сърцето.... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: ipolit   
Дата:   12-04-18 15:19

90 процента от хората въобще, не само в малките населени места, не подозират за съществуването на интернет извън фейсбук. Нямат компютри, само телефон. Всеки път като си купят нов телефон си правят нов google акаунт, правят и нов фейсбук.

Всъщност не си правят, а някой друг, дето много разбира, им го прави.
Сега нещата малко се подобриха с възстановяването на акаунти с телефонен номер.



Публикацията е редактирана (12-04-18 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   12-04-18 16:50

Това с детските градини и училищата е бая гадничка работа и няма много общо с професионализма. Същото е като строителните фирми, които живеят и са създадени САМО заради обществени поръчки. Щом не си станал такъв "фотограф", значи не ти е там мястото...търси по-авторитетни клиенти,които след време ще ти носят нови клиенти.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: pbg   
Дата:   12-04-18 18:58

А сядали ли сте с Ангел на по кафе и заедно да обсъдите нещата? Предполагам че за всеки ще се намери място под слънцето.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: DAOSA   
Дата:   12-04-18 19:15

Нищо не идва даром/за повечето хора/.Иска борба , доказване , труд и коректно отношение. Рано или късно всичко си идва на мястото. Не съм фотограф,снимам за да разпускам. Хлябът си го изкарвам с друго но и там беше голяма борба за да мога за хобито си да не пестя средства сега.Тка ,че ...иска се креативност. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: MrPhoto   
Дата:   12-04-18 23:01

Едва ли наемът в Лом би бил повече от стотина лева

Ма разбира се, едни 100лв и е готов.
Има и едни 150лв осиг и още едни 15% данък, като си плати и една рекламка в гугъл или фейса ще почне да плаща и 150лв на счети за ДДС, след като вече са го глобили за изпуснат срок.
Има и един касов да регне и след половин година да го плати пак.
Нищо работа, жик-так и си в бизнеса.
Гараж за студио, два чаршафа за уайт бек и два софта от 150лв кита с навити крушки е27 и парата потича.
Като лъзне и някой и друг ваучер по бизнес-плана на фотоколибата .... и ето ти първия милион.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: orkwideo   
Дата:   13-04-18 03:53

бутай, бутай цените надолу да му е гадно на сегашния фотограф

ако си як и издържиш па една година на символични цени, къде взел пари, къде не взел пари, цялото село за теб ще говори, другия няма да го потърсят за нищо, ке умре от яд и ще се възнесе в облаците после вдигаш цените и си ти [cool]

и да те кани на преговори, няма се съгласяш, те така се прави [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: localhost   
Дата:   13-04-18 04:14

Аз от цялата тема разбрах само, че човека си е купил фотоапарат.
И е мнооого далеч от разбирането как се прави бизнес.

Направи си студио, покажи качествена услуга, рекламирай се и клиентите сами ще дойдат.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: denkich   
Дата:   13-04-18 07:15

Аз бих го посъветвал да пусне стръвта с няколко безплатни снимания

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: bg2014   
Дата:   13-04-18 07:55

Човекът не иска клиенти. Той иска клиентите на конкурента. Там е проблема.
Давайте съвети как да вземе чуждия хляб, а не как да си омеси свой.
Какво ще стане след година, като дойде и трети фотограф в Лом?
Шарен свят...тъжен.


Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: Synthy   
Дата:   13-04-18 08:46

написа:

> Човекът не иска клиенти. Той иска
> клиентите на конкурента. Там е
> проблема.
> Давайте съвети как да вземе чуждия
> хляб, а не как да си омеси свой.
> Какво ще стане след година, като
> дойде и трети фотограф в Лом?
> Шарен свят...тъжен.
>

Ти както винаги не си разбрал за какво иде реч...

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: bg2014   
Дата:   14-04-18 08:50

....но колегата е от дълги години и има връзки в община..

Щом това е само илюстрация, "че нямаш шанс" то тогава промени правилата.
Обяви конкурс за най-добър модел "Цветанов 95".
Публикувай всички снмки в местния вестник (дори хонорар може да поискаш)
Снимай всички кандидати и дай награди за първите 10 класирали се. МОже спонсори да намериш за наградите. Не е трудно и не се иска кой знай какви големи суми.
Направи фейс група за този конкурс да те намират лесно всички (вкл. и НИЕ)
Оценките да са сбор от твоите решения и гласуването на хората от града.
Това освен ШУМ около теб, освен популярност ще те направи и цел на бъдещите клиенти.
Смисълът е ясен и въображението е безкрайно.



Публикацията е редактирана (14-04-18 09:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: Pavlov   
Дата:   14-04-18 09:28

А бе, хора ...
Някой от вас поне за малко ходил ли е в Лом, да знае какво представлява? Това е малко градче, всеки знае всичко за всеки. За Cvetanov са разбрали, че иска да става фотограф в момента, в който се е появил по главната с фотоапарат [smile] . И щом не го искат за фотограф, значи го знаят какво и колко може, и колко иска.
От друга страна, след като той сам не знае местните пинизи да пробие [smilie3] , а е тръгнал да иска съвет от случайни хора във форума, значи и той толкова е в час. Ама тръгнал кинти да вади ...

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: MrPhoto   
Дата:   14-04-18 09:54

Град с 30000 население. И двама фотаджии.
Дай Боже всекиму такава конкуренция.
Пловдив е 300000 и аз лично познавам поне 50-60 фотографа, които снимат за пари, вероятно са над 1000.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: baraba   
Дата:   14-04-18 16:29

добре е да се знае , че като си купи човек голям и черен фотоапарат, не се става фотограф и няма как да вземеш клиентите на доказалите се в бранша[smilie18]

ще пощрака малко питащия с голям и черен фотоапарат [smilie25] , ще се попъчи по центъра като го носи увисен на връта[cool] и ще смени попрището, може и да изкара някой лев между другото , но едва ли ще си изплати и инвестицията ако е купил чисто нова техника

а, има хора дето ходят първо да се учат, после да работят[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: denoncolor   
Дата:   14-04-18 17:05

Това с "детските градини и училищата" си е гадна работа вече, но е точно професионална.Във времето на соц-а,когато се знаеше що е то,професионален фотограф тази работа се извършваше от отдел "външно зеснемане" в Държавната фабрика "Българска фотография" мили ми колега NORMAN KUK и незная сега на кое му казваш профи работа.Тогава за да станеш професионален фотограф,трябваше да се учи,да се влагат пари в образование,после в плащане на едни лицензии за майсторски свидетелства,създаване на фирми и т.н.И недай си боже,да те хванат,че работиш "часпром".Сега никой няма страх от никого и нищо,купува профи техника и ето ти един "професионалист",който е готов винаги да прецака колегата по един,или друг начин!И никой не иска ей така да седне на кафенце с колегите и да обсъди проблемите,защото сме голяма работа!Как едни зарзаватчии на пазарите се разбират за цената на доматите и краставиците,а фотографите не можем?!Във всеки един град проблема е един и същ!И българский манталитет фотографски също!

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   15-04-18 01:29

MrPhoto

Аз съм черен, а белите представители, особено в Лом не ни искат НИКЪДЕ. Това са фактите, не търся съжаление нито се оправдавам. Ти като си толкова умен защо не се досети? Големи разбирачи. Благодаря все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: hotsnail   
Дата:   15-04-18 01:46

Пловдив и Лом малко се различават. Пловдив се води един от най-богатите градове в републиката и доближава нормалното ниво за Европа. Северозапада е най-бедното място в цяла Европа и България.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: baraba   
Дата:   15-04-18 03:49

cwetanov, щом си черен снимай си маалата, що се буташ да снимаш в общината?
оня от общината няма да дойде ти снима маалата , ето ще има работа и за двама ви
ще живеете в разбирателство

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: videolux   
Дата:   15-04-18 08:32

Това, че си черен ти е най-големият проблем. От българина по-голям расист не познавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: pm03   
Дата:   15-04-18 08:38

Всеки един негър е още по-голями расист

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: Synthy   
Дата:   15-04-18 08:52

написа:

> MrPhoto
>
> Аз съм черен, а белите
> представители, особено в Лом не ни
> искат НИКЪДЕ.

А, е щом си от "братята", знчи целият ромски контингент там е твой. Имаш ОГРОМНО предимство пред другите в този случай. Използвай го.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cameraman   
Дата:   15-04-18 10:45

Пулт, усилвател, колони, микрофон, лаптоп, видеокамера и принтер.
След това откриваш комплексни сватбени услуги "Рамо, Рамо". Естествено трябва да имаш подходящи хора, които да работят с тези неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   15-04-18 17:27

denoncolor
Съжалявам, но не съм на твоето мнение. Аз също съм от по-старото поколение и ги знам нещата..,минал съм през всичките етапи. Фотографите от държавната "Българска фотография", бяха първите, които отпаднаха на свободния пазар - точни поради тази причина, защото не са свикнали да си търсят клиенти, а просто да им ги "доставят". Що се отнася до часпрома също не съм съгласен, 88-90 одина си купувах филми и фотохартия точно от един такъв, който ми ги изнасяше от държавното фото. Просто ги нямаше редовно на магазина, затова си взимах от него.



Публикацията е редактирана (15-04-18 17:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: imitev   
Дата:   16-04-18 07:44

Не бъркай частпрома с краденето на материали.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: CDman   
Дата:   16-04-18 08:16

Г-н Цветанов.

Дайте една основателна причина клиенти като общината, училищата и навсякъде където вашия конкурент има "връзки" да сменят човек , който познават, който е коректен във всяко отношение и който знаят, че ще им свърши работата както трябва и в срок с непознат за тях фотограф. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: asahi   
Дата:   16-04-18 11:51

Да погледнем проблема от гледна точка на ПР и масови комуникации.

Професионални фотографи в Лом:

Играч 1:
Казвам се Румен Илиев.Снимам от дете.От повече от 20 години хобито ми е професия, а работата- любимо занимание.Правил съм снимки в собствено фото ателие, за вестници, списания, сайтове.Снимам семейни тържества-сватби, кръщенета, абитуриентски балове-снимки и видео.
Какво се вижда: Улегнал човек с опит. Представя се с името и част от семейството си. Това внушава доверие.
Декларира сериозен стаж.
Разказва за работата си с познати на публиката примери.
Какво се разбира: Ще свърши работа. Знае си цената. Подходящ за сериозна поръчка.

Играч 2:
Гарантирам коректност, отговорност и професионализъм. Фотографията е моята страст. Позволете ми да разкажа вашата история и запазя спомените ви в снимки от емоции.
Какво се вижда: Млад мъж, показва се с част от техника, подхожда със страст. Облечен е малко неподходящо за ситуацията, в която се намира. Дава гаранции. Има лично емоционално послание към клиентите.
Какво се разбира: Младо момче в началото на професионалната си кариера. Иска да се доказва и е склонен на компромиси. Може да се товари с работа, но трябва да е под контрол заради емоцията. Ползва клишета в изразяването си. Става за по-неотговорни и нискобюджетни поръчки.

Както виждаш, Цветане, обстоятелството че си по-мургав не е онова, което основно спъва работата ти. Аз познавам и работя с хора от твоя етнос, които са интелигентни, възпитани, отговорни, разбират си от работата, а в морално отношение превъзхождат доста бледолики, които познавам, но не работя с тях.

В своето представяне пред клиента трябва да бъдеш такъв, какъвто клиента очаква - сериозен и отговорен професионалист. Това се научава с опита. Става и с копиране на поведение, но трябва да имаш наистина добър пример. Някой го правят и с учене, но аз ги хващам, че са "ходили на училище". Не е лошо, защото вероятно са научили и други неща, свързани с професионалната им работа.

И това с таблото със снимките го забрави. Можеш да си направиш рекламни кампании в някой бизнес партньор. Упражнението се нарича cross-selling. Така ще те научат по-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: IDA   
Дата:   17-04-18 13:31

"Черните ломчани не разбират фотографията, за да плащат за нея."

Честно казано, не бях чувал по-голяма глупост! Няма човешко същество на тази планета, независимо от етническата му принадлежност, култура и образователен ценз, което да не се зарадва на една красива, въздействаща и професионално направена фотография на уникалната визия на собствената му личност! Просто няма, приеми го като даденост!

Когато започнах да се занимавам сериозно с фотография, първите ми клиенти бяха от ромския етнос. От тях научих няколко много важни неща, които много ми помогнаха за развитието ми като фотограф:

1) Няма в България друг етнос, който толкова много обича да се снима, както ромския. Съответно, няма и по-голям кеф от това да снимаш роми, особено ромски дечица!

2) Няма в България друг етнос, който толкова много и искрено се радва на една добре направена фотография, както ромския. Един възрастен ром, който продава цветя на пазара, все ме пита - абе как тъй ги правиш тез твойте снимки така, че хората на тях изглеждат като живи?

3) Няма в България друг етнос, който толкова много цени коректното, добронамерено и професионално отношение на фотографа към клиентите му, независимо колко нископлатежни са те, както ромския. С някой от тези мои клиенти станахме добри приятели и до ден днешен ме търсят да им снимам децата, внуците и семействата.

=========================

По-горе ти дадоха някои изключително полезни практически съвети. Ето и няколко от мен:

Научи се да правиш красиви, живи и въздействащи снимки на хората, като се опитваш да ловиш моменти, в които те наистина изглеждат добре. Купи си един качествен фотопринтер и се научи грамотно, бързо и качествено да си печаташ фотографиите. Определи си такава цена на печатна фотография, която всеки би платил. Ако един ромски баща би купил на детето си един сладолед, който то ще изяде за 5 минути и ще забрави, той със сигурност би платил същата цена и за една красива и професионално направена снимка в А5-формат, която ще му остане за цял живот! Това е смисълът на фотографията - да носи радост на хората и да съхранява спомена за тях за поколения наред. Ромите особено ценят това, възползвай се!

И накрая един съвсем добронамерен и приятелски съвет. Спри да питаш по форумите, а започни да работиш и да показваш в тях резултатите от твоя труд, както например прави Бони. Профилът ти във Фотофорум е идеалната безплатна възможност да се представиш като фотограф пред обществото. Затова, обърни особено внимание на това, какви снимки ще качиш в профила си. Така не само ще спечелиш множество клиенти, но и ще получиш ценна обратна връзка за собственото си развитие като фотограф.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: Aleksandr   
Дата:   17-04-18 13:38

Да благодариш на IDA, за мъдростта и добронамереността му! Особено последното е дефицитно качество в тоя форум. А и аз да ти кажа като се съглася с него, че на територията на поне три общини у видинско снимам предимно роми /цигани/. Точно така е. А в северозапада ако нямаш дебели връзки в общините, не си мобилен, т.е. със собствен превоз и нямаш еврейска закваска - все ще си беден. А, и това за 20-те процента е вярно. Отваря врати. Многократно изпробвано...:)


Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: viara123   
Дата:   17-04-18 16:02

IDA [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   17-12-18 12:47

Благодаря на всички за отделеното време и внимание.

И на теб, IDA. Опитът ти е безценен. Аз допуснах грешка още в началото. Трябваше да подчертая, че не исакм да снимам роми, но няма значение...

Планът ми е следният. 2019 както всявка година ще имаме много сватби. Всичките младоженци имат само оператори с фотоапарат - нямат фотографи. Добра идея ли е, ако снимам на колкото се може повече сватби безплатно, за практика и портфолио - да се уча. ?!

Другият въпрос пък е, че цигански и Български сватби се различават и не знам до колко това ще ми помогне, ако утре искам да се развивам сред БГ пазар.

Благодаря още веднъж :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: Synthy   
Дата:   17-12-18 13:45

Първите няколко сватби снимай на познати, без пари. На непознати - задължително с пари. Ако не искаш пари - не те уважават (лично изпробвано), а колкото повече пари им вземеш, с толкова по-голямо уважение ще се отнасят с теб.

Ако снимаш без пари, подхождай така, сякаш си нает. Недей да мислиш "абе какво искате за без пари, на харизан кон зъбите не се гледат". Това, че няма да имаш финансова изгода от сватбата не значи, че не трябва да се свърши качествено работата.



Публикацията е редактирана (17-12-18 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: tili   
Дата:   17-12-18 15:10

"В града ми сме само двама, но колегата е от дълги години и има връзки в общината, по училищата навсякъде. Не знам как да процедирам."

Много яка тема, изчетох всичко с голям интерес. Само не можах да разбера demiman ли е другия фотограф, който трябва да прецакаш или него не го броиш за конкуренция, след като сте само двама?! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: dreamer   
Дата:   17-12-18 23:56

Деми и сватби - тогава щеше да има само един фотограф в Лом, а тази тема никой нямаше да посмее да я пусне. :)

Доколкото разбирам Цветанов иска да вдигне летвата и да покаже нещо по-различно и по-съвременно звучене от журналистическия стил на Румен.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   18-12-18 16:32

Доколкото знам Великият фотограф от Лом demiman не снима комерсиално. Казвам го съвсем искрено. За какво да се излага, да се излагаме аз, който се уча да снимам и Румен отчасти.

https://www.snap.bg/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84-%D0%B2-%D0%BB%D0%BE%D0%BC/

Моля, ще се радвам на всякакви съвети, критики, дори и обиди. Споделете мнението си за сегашното ми почти 0 състояние, трябва ми обратна връзка - (изобличение) :D Thanks! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   18-12-18 16:34

https://www.snap.bg/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84-%D0%B2-%D0%BB%D0%BE%D0%BC/
Snap Click

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: asahi   
Дата:   18-12-18 18:13

Прякото сравнение "7 години <=> 20 години" не е в твоя полза. Трябва да го избегнеш. Пиши "снимам от доста време" или "от много години съм на пазара на фото и видео услугите".

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: mitpis   
Дата:   18-12-18 18:50

Не разбирам само защо трябва да иронизираш demiman, хубаво научил си се да снимаш с по отворена бленда и какво от това, има много да учиш от него, иначе видях ти снимките, прилични са, но с нищо не се открояват от множеството подобни, нито с оригинален сюжет или някое по-интересно място, където би могъл да заснемеш младоженците...

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: tili   
Дата:   18-12-18 19:41

"Доколкото знам Великият фотограф от Лом demiman не снима комерсиално. Казвам го съвсем искрено. За какво да се излага, да се излагаме аз, който се уча да снимам и Румен отчасти."

Радвай се, че не иска да се излага, защото ако искаше, вие двамата професионалисти, трябваше да си търсите друга работа!


Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   18-12-18 19:55

Много лош коментарът отдолу под профила ти в снап. Изтрий го, професионалистите така правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   18-12-18 20:42

asahi

Въобще не го иронизирам по никакъв начин. Засичали сме се, не се познаваме толкова лично. Наистина е на много високо ниво, няма финансовата нужда да се занимава с комерсиална фотография и си е доста добър - на 1-во място във форума. Пада ти шапката!!

Аз не казвам за себе си, че съм добър. Точно затова пиша тук за критики и съвети.

Благодаря иначе :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: asahi   
Дата:   19-12-18 09:54

Писал ли съм, че иронизираш някого?

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   19-12-18 17:27

Извинявай, исках да кажа mitps



Публикацията е редактирана (19-12-18 17:32)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »