Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   11-04-18 12:20

Клиентите са нещото, без което не можем.
Как ибаче се търсят и агитират клиенти?! Само онлайн ли.

http://www.snap.bg/фотограф-в-лом/

В града ми сме само двама, но колегата е от дълги години и има връзки в общината, по училищата навсякъде. Не знам как да процедирам.

Знам, че това са тайни, но ако решите да ги споделите...

Мисля да направя едно като табло с рамка и снимки да ходя из града.

Моля, помогнете.

П.п. портфолиото в сайта до една седмица ще се поднови.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: imitev   
Дата:   11-04-18 12:27


В общината, училищата и т.н. се влиза с %.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-04-18 12:34

Аз не си вадя хляба с фотография, но мога да ти кажа, как да прецакаш “щатния” училищен фотограф, който дава процент на г-жите- намери и се свържи с онези активни майки, дето дърпат конците на другите в класа. Във всеки клас или група има една такава майка или групичка от няколко. Умират да им се обръща внимание и да са основни организаторки на всяко събитие и с добре подбран подход и протфолио ако ги спечелиш, нито г-жата, нито директорката могат да направят нещо, ако те изберат ти да снимаш децата им.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: MrPhoto   
Дата:   11-04-18 12:43

Раздавай ваучери и после казваш, че срокът е изтекъл, пожелаваш лек ден и ... следващият [smilie5]
Виж, не ти трябват тези общински хави, повярвай ми!
Това, че сте само двама е чудесен плюс, за да го хабиш с подобни глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: uri64   
Дата:   11-04-18 13:10

cvetanov95 написа:

>
> П.п. портфолиото в сайта до една
> седмица ще се поднови.

За портфолиото не знам, но според мен профилната снимка в този сайт трябва да бъде сменена максимално бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: iasen2   
Дата:   11-04-18 15:02

А сайтченце ?
реклами в гугъл за сватбени фотографи, кръщенета и т.н.

снап е кенеф, не се занимавай изобщо там



Публикацията е редактирана (11-04-18 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: asahi   
Дата:   11-04-18 15:25

Тайната е сам да си разработиш пазар. Ако колегата снима в общината няма за какво да му завиждаш. Снимай бебета, майки, семейна фотография, артистични фотосесии, букове на моделки, абитуриентска фотография, фотожурналистика, а има и още.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: imitev   
Дата:   11-04-18 15:49


Интересното е, че колегата сигурно и той чете форума... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: Aleksandr   
Дата:   11-04-18 16:55

Не сте само двама в Лом! Я се огледай!...:)


Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: RHCP   
Дата:   11-04-18 17:21

Със сигурност опитай да си по-човечен, а не да се правиш на "гъзар" като на снимката ти. А съвети от рода на това как "да прецакаш другия" само в България може да видиш.

Клиенти се печелят с отношение, а не с прецакване на конкуренцията...

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   11-04-18 18:58

Илюстрацията с колегата беше с мотив да се разбере трудната ситуация за развитие- и че съм нов, което го доказва. Съжалявам, нямах това предвид. Извинявам се и на колегата. Ако има още съвети ще съм ви благодарен (за развитие, не за прецакване) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: imitev   
Дата:   11-04-18 20:38


Ти искаш да си го намислиш и да стане в кратки срокове.

Не става така в бизнеса за съжаление.

Полека лека ще ти се случат нещата, ако си коректен, ангажиран, мотивиран. Ако всяка задача я изпълняваш по-добре от предната.

PS: Едва ли ще станеш богат от фотография, особено в Лом...

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: El_Fuego   
Дата:   11-04-18 21:18

Ориентирай се към по-тъмнокожите ломчани - сватби, абитуриенти, кръщенета, сюнети, едно-друго...

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   11-04-18 22:59

Не е само до пари,а до развитие, реализация, цели и т.н.

Черните ломчани не разбират фотографията, за да плащат за нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: orkwideo   
Дата:   12-04-18 03:00


искаш да прецакаш колегата си, но не се ли страхуваш че може да има по дебели връзки в лом от теб и да ти стъжни живота?

примерно да насъска някой НАПаджия?

някой от общината?

или знам ли още какво, аз бих се притеснил така открито да напиша че искам да прецакам някой като тоз дето ти написа

като искаш да прецакаш някой.. подбий му цените на половина и се докажи че си също толкова добър като него и дано издържиш на ниските цени

у лом едва ли ще те бият за подбив на цени

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-04-18 03:52

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: asahi   
Дата:   12-04-18 07:49

"като искаш да прецакаш някой.. подбий му цените на половина и се докажи че си също толкова добър като него и дано издържиш на ниските цени"
Трудно може да се даде по-лош съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: Synthy   
Дата:   12-04-18 08:43

Излез извън Лом. Това е малък град, но с многобройни села покрай него.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: cvetanov95   
Дата:   12-04-18 12:11

Пак казвам, че не съм се иззаил и споменах колегата, за да ви обясня, че нямам шанс.

Целта ми е аз да се развия и да 'вляза' в бизнеса, а не да прецаквам някого. За всички има пазар! Или поне трябва да има.

Благодаря на всички за съветите. Ако има още някои ще се радвам. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: iasen2   
Дата:   12-04-18 13:44

имам чувството, че подценявате социалните медии и гугъл :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: ipolit   
Дата:   12-04-18 14:40

Що не си направиш едно студио? Едва ли наемът в Лом би бил повече от стотина лева. Като го налепиш със снимки, които си правил, хората ще знаят къде да те търсят. Ми то за реклама се плащат повече пари, а така ще имаш и реклама, и място за студийни снимки, ако ти се занимава. Ако не ти се занимава, просто място.
Или ако не искаш да се легализираш пред данъчните, на някой твой познат или приятел в магазинчето не пречи да направиш едно табло със снимки и контакти.
Освен това изобщо не смятам, че човек трябва да разбира от фотография, за да хареса някоя снимка. Тъй че по-тъмните клиенти хич не са за подценяване. Имам някои наблюдения от подобни места и мога да ти кажа, че там по-тъмните ходят по чужбина и правят разлика между хубаво и грозно. А голяма част от по-белите са абсолютни селяни.
Иначе от сайт едва ли има файда. 90 процента от човечеството в малките градове няма навик да ползва интернет извън фейсбук, камо ли да търси нещо из интернета.
Естествено връзка със сватбена агенция е най-доброто. То няма друго за снимане на места като Лом освен сватби, балове и студийни снимки на деца. Снимането на деца в детски градини и училища е по-сложна работа и там общо взето учителките си работят с някой фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: iasen2   
Дата:   12-04-18 14:43

"90 процента от човечеството в малките градове няма навик да ползва интернет извън фейсбук, камо ли да търси нещо из интернета"

Късаш ми сърцето.... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: ipolit   
Дата:   12-04-18 15:19

90 процента от хората въобще, не само в малките населени места, не подозират за съществуването на интернет извън фейсбук. Нямат компютри, само телефон. Всеки път като си купят нов телефон си правят нов google акаунт, правят и нов фейсбук.

Всъщност не си правят, а някой друг, дето много разбира, им го прави.
Сега нещата малко се подобриха с възстановяването на акаунти с телефонен номер.



Публикацията е редактирана (12-04-18 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   12-04-18 16:50

Това с детските градини и училищата е бая гадничка работа и няма много общо с професионализма. Същото е като строителните фирми, които живеят и са създадени САМО заради обществени поръчки. Щом не си станал такъв "фотограф", значи не ти е там мястото...търси по-авторитетни клиенти,които след време ще ти носят нови клиенти.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене клиенти?
Автор: pbg   
Дата:   12-04-18 18:58

А сядали ли сте с Ангел на по кафе и заедно да обсъдите нещата? Предполагам че за всеки ще се намери място под слънцето.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »