Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търгове за SONY SEL 35 f1.8
Автор: dimovdid   
Дата:   07-04-18 11:42

Още една тема за СОНИ.[smile]
Отдавна искам да си взема обектив SEL 35 f1.8. Тези дни гледах в ebay търговете. Цените на втора ръка стигнаха до 235-245 паунда.
В същото време Кача предлага нови обективи за 295.
Въпросът е: Има ли смисъл за 100-150 лева по-малко да вземеш незнайно какъв обектив? И защо държат такава голяма цена употребяваните?

Отговори на това съобщение
 Re: Търгове за SONY SEL 35 f1.8
Автор: Simbon4o   
Дата:   07-04-18 14:32

Тука е по 600лв втора ръка... Като има промоции дори нов не е чак толкова скъп. Цената седи висока, защото рядко се купува и рядко има втора ръка. Иначе е чудесен за видео - малък, лек, стабилизиран, бърз АФ... Ако беше за фул фрейм щях да го залепя на едното тяло [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търгове за SONY SEL 35 f1.8
Автор: dimovdid   
Дата:   08-04-18 02:37

Благодаря за отговора Симо!
А кога се правят промоции в България обикновено. Ето сега по Великден не съм видял нищо. Може-би около Коледа, но дотогава надали ще чакам.
И специално към теб един въпрос: Доколко е по-добър този обектив в сравнение с китовия 16-50?
Имам NEX 5T.



Публикацията е редактирана (08-04-18 02:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Търгове за SONY SEL 35 f1.8
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-04-18 08:19

Промоции има и през годината... а за колко е добър - ами на 1.8 е. Това му е различното. Като острота на 1.8 не е феноменален, но става. Както казах - стабилизиран, мини, бърз аф. Това са му екстрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Търгове за SONY SEL 35 f1.8
Автор: Hsathv   
Дата:   08-04-18 14:05

А sigma 30/2.8 пробвал ли си? Чувствително по-евтин от сонито. Втора ръка се намира за 200 лева. С парите дето ще дадеш за сонито, може да си купиш трите сигми, 19/2.8, 30/2.8 и 60/2.8 и да имаш цяла система за некса. Пък може да видиш и сигма 30/1.4. Пак е по-евтина от сонито.
Примерни снимки https://www.dpreview.com/forums/post/50515430

Отговори на това съобщение
 Re: Търгове за SONY SEL 35 f1.8
Автор: dimovdid   
Дата:   10-04-18 00:12

Не съм пробвал нито Сигмата нито Сонито. Само съм чел за тях.
За Сигмата знам и съм чувал добри отзиви, но искам нещо по-униврсално, за да мога да се възползвам от стабилизацията при заснемане на видео. От време на време правя кратки филмчета.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »