Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Olympus Mju I
Автор: mi6o.s   
Дата:   05-04-18 19:40

Здравейте,
Наскоро се сдобих с лентов апарат Olympus Mju I. На пръв поглед всичко изглежда добре - работи, щрака, включва/изключва светкавица, но за жалост се показа следния проблем:
При опит да заредя лента механизмът започва да върти но не зарежда кадри. Предполагам че проблема е в зъбците, които трябва да я захванат. Някой имал ли е същия проблем с подобен апарат и как да постъпя? Също може ли да препоръчате читав майстор, който да го погледне (от Пловдив съм)?
Благодаря,

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Olympus Mju I
Автор: keri-di   
Дата:   05-04-18 21:56

И на моят Mju Zuum понякога ми се случва нещо подобно.
Когато не иска да захапе,на отворен капак му помагам с първо превъртане.Губя 2-3 кадъра,но след това няма проблем.
Дали е от филма ,и дали при Вас ще помогне,това,което аз правя не знам-но не е проблем да се опита.
Ако това не помогне,явно има механичен проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Olympus Mju I
Автор: mi6o.s   
Дата:   05-04-18 23:48

Привет,
Какво имате впредвид под помагам с първото завъртане. Щракате кадър? "Е" ли ви показва когато заредите лентата или "1"?
Благодаря,

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Olympus Mju I
Автор: BXMarkov   
Дата:   06-04-18 16:25

Има предвид, че трябва да поставиш и превъртиш на ръка края на филма, така че двете зъбни колелца да захапят перфорацията, преди да затвориш капака.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »