Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със светкавицата на Nikon D3300
Автор: Allicia   
Дата:   04-04-18 22:31

Здравейте,
От около година имам Nikon D3300. Проблемът ми е, че като снимам непосредствено една след друга няколко снимки в автоматичен режим, на третата или четвъртата снимка светкавицата не се включва и съответно, не мога да направя снимка. След 10-15 секунди, като опитам пак, сработва за следващите 1-2 снимки и пак спира. Апаратът е така, откакто е купен. Всички такива модели ли са с подобен проблем? Или може би има някаква настройка?...
Ако снимам с изключена светкавица, мога да направя последователно снимките, без да имам подобен проблем

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на Nikon D3300
Автор: dekov   
Дата:   04-04-18 23:45

Става въпрос за вградената светкавица,предполагам,така че всяка светкавица черпи много ток и не може непрекъснато бързо да зарежда.При непосредствено, т.е. бързо снимане една след друга при първите снимки кондезатора на светкавицата не се изпразва целия и затова зарежда по-бързо, след това, по- бавно.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на Nikon D3300
Автор: asahi   
Дата:   05-04-18 00:19

В менюала какво пише за последователни снимки със светкавица?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на Nikon D3300
Автор: bg2014   
Дата:   05-04-18 08:15

Това е входното ниво на Никон.
Ако имаш вече по-високи изисквания преминавай нагоре в нивото.
И не е само на Никон така, спокойно!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на Nikon D3300
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   05-04-18 08:33

Може би е време за допълнителна светкавица. Дори най-компактната SB-300 значително ще подобри резултатите.



Публикацията е редактирана (05-04-18 08:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавицата на Nikon D3300
Автор: Allicia   
Дата:   05-04-18 08:46

Благодаря ви много за бързите отговори. Може би ще е най- добре да закупя отделна светкавица. Бях поела ангажкмент да снимам тържеството на дъщеря ми в детската градина и тогава го усетих като голям проблем... При непрестанно движещи се 25 броя 3- годишни. Почувствах се незадоволена от резултата и се замислих дали пък не е фабричен проблем.
Благодаря още веднъж!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »