Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 SONY A7 III - видео възможности
Автор: georgioiv   
Дата:   04-04-18 18:25

Понеже са малко темите за Сони :)


Но пък темите до тук са все фотографски, а мен фокусът ми е върху водеото.

Има ли вече някой практически наблюдения ? Интересува ме 4к режима - на какви карти пише добре, ролинг шътър, видео при ниска осветеност/високо исо. Който е пробвал или има поглед върху интересни ревюта - да сподели. Симо де ги е дал ревютата съм ги гледал, ама те бяха с препродъкшън бройки.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: mitpis   
Дата:   04-04-18 18:33

сега е съвършено и шестте теми за Сони са една до друга, дано някой не го наруши съвършенството с друга тема, то и аз имам един делови въпрос за Сони, ама ще станат много темите:)



Публикацията е редактирана (04-04-18 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: Fifata   
Дата:   04-04-18 19:13

Приготви бутилка уиски и идвам да тестваме ако искаш :)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: georgioiv   
Дата:   04-04-18 19:56

Бутилка виски можем да изпием и без тестове, винаги ще почерпя )))) Ама ми се иска преди да е пристигнал моя апарат, да съм сигурен че ще ми върши работа, повече oт А7ii в помещения на закрито, с разнородно осветление, без да имам възможнист да му влияя (на oсветлението) .. ))



Публикацията е редактирана (04-04-18 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: kiten   
Дата:   04-04-18 19:59

Какви карти бре ? Това е сони и когато картата е менте или не отговаря за 4К не иска да бачка![shtrak]
За 4к само на макс 100 фрейма и 64 гб. ще ти стигнат за един час видео[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-04-18 20:17

Всичко вече ти е ясно :) няма изненади. Кажи, кое те притеснява конкретно и какво искаш да тестваш, 7р3 е много близо като резултати и може да тестваме. Единствено на тъмно 7м3 ще е по-добре. Ролинг шътъра варира според режима...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: georgioiv   
Дата:   04-04-18 20:21

Симо, ти нали знаеш какво снимам :) Ама няма как да тестваме, щото фестивала няма как да го пуснем тестово по-рано.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-04-18 20:33

Teст
Това как ти се струва [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: georgioiv   
Дата:   04-04-18 20:44

Това ми се струва доста добре в тая тъмница. може би една идея по-агресивно шумоподтискане, но може и от тубата да е ефекта... Само не разбрах защо прави тия гимнастики - да снима на 1080 и да ъпскейлва до 4к, и после ъплоудвайки в ютуб на 4к, да получи добро каюество на FHD [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: keri-di   
Дата:   04-04-18 20:57

https://www.youtube.com/watch?v=54IUA2p_ig4
\

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: kiten   
Дата:   04-04-18 21:10

[smilie5] Защо не направят тест с 5 осевата стабилизация например с а6500 или 7S-2

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: keri-di   
Дата:   04-04-18 21:17

https://www.youtube.com/watch?v=y4woFL9s8nY

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: georgioiv   
Дата:   04-04-18 21:26

keri-di: в примерите които линкваш никъде няма А7III

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-04-18 21:29

Ъплоуда на 4К в тубата в момента е единствения начин да ти го компресират с хубавия кодек, ако го качиш 1080 го мачка много лошо и има и проблеми с някои браузъри пада контраста.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: keri-di   
Дата:   04-04-18 21:43

Нямам нищо против Сони-точно обратно!
Проблема е,че нещата се фанатизират?

"в примерите които линкваш никъде няма А7III"

Ако някой вярва,че ФФ матрицата може да бъде стабилизирана като М4/4-Проблема си е негов???

https://www.youtube.com/watch?v=pWfg_JzPKpU


Сравненията не ги правя аз!

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: hotsnail   
Дата:   04-04-18 21:51

Keri стабилизацията на А7м3 е доста по-добра от А7рм2. Все едно да сложим Олимпус М1 срещу някое супер дупер последно творение.

Така или иначе за видео Олипус не се дискутира много. Сигурно става ама явно някакви неща още им куцат. Та не виждам къде ги буташ.

Сони, Панасоник или Канон е избора за видео. Масово 90% от всичките видео дискусии са с тия 3 марки. А хората дето разбират май вземат две или имат определена идея защо са предпочели едно определено.

Олимпус, фуджи, Никон и дори Лайка имат не лошо видео. Просто не ги взимат, когато целта е снимане на видео основно. Сигурно са неща дето с теб не ги разбираме - кодеци, лог профили, плавност на фокуса, толерантност към мигащи лампи, зебри, камили, върхове и някакви други видео екзотики. Аз също не ги разбирам и не споря на тая тема. Просто отбелязвам, че за м43 е друга марката за видео, не е Олимпус.



Публикацията е редактирана (04-04-18 21:52)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: georgioiv   
Дата:   04-04-18 22:00

Нямам нищо против Сони-точно обратно!
Проблема е,че нещата се фанатизират?

"в примерите които линкваш никъде няма А7III"

Ако някой вярва,че ФФ матрицата може да бъде стабилизирана като М4/4-Проблема си е негов???


Никой не спори, че малката матрица се стабилизира по-лесно. Имам Панасоник с 5 осева стабилизация и съм наясно.

Обаюе темата е за Sony A7 III.

Стабилизация ако искам за видео - слагам гимбъл. Матриюната стабилизация помага само до някъде.

Обаче снимане на тъмно ако искаш за м4/3 не е толкова лесно, освен с Пaнасоник GH5..., но аз си имам вече Сони система и ме интересува дали ще наградя качествено от А7-2 на А7-3 по отношение на видеото и по-точно по отношение на лоши светлинни условия. Всъщност, любопитно е, че никъде не видях директно сравнение точно между А7-2 и А7-3.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: stef7   
Дата:   04-04-18 22:36

Според ревютата Sony A7 III ако не по-добро то го дават поне на нивото на А7S II. Не знам какво повече от това може да искаш по отношение на високо ISO. А7S II се счита за върха в това отношение.

https://www.youtube.com/watch?v=_k6-B2H4XlE

https://www.youtube.com/watch?v=9YIMkJbxrGU

https://www.youtube.com/watch?v=Ga4Wb1e4aOI


И разбира се че е по-добро от А7 II което доколкото знам стига що годе добре до 3200, 6400 ISO във видео.

А7 II няма дори свястно 1080р като хората. Пълно е с моаре.
Новата генерация я дават по-добра по отношение на видео от А7R II и А7S II. Наличие на ново цветово пространство BT.2020, Hybrid LOG Gamma, по-добри цветове по default в профилите, 4К, 120FPS на 1080р и т.н. и т.н.

https://www.eoshd.com/2018/01/sony-a7r-iii-review-the-bbc-fixed-sonys-colour/


А7 III по отношение на А7 II във видеото е много много по-напред. Да не говорим за другите шукарийки с които идва 3тата серия.



Публикацията е редактирана (04-04-18 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: stef7   
Дата:   05-04-18 07:48

Philip Bloom казва че А7 III е малко по-добра от А7R III по отношение на видеото и той я ползва в момента. Казва също че А7 III е като 2-3 генерации напред спрямо А7 II пак по отношение на видеото:

https://www.youtube.com/watch?v=XS-vZqKSupo


За съжаление звука на това интервю е записан ужасно, без подходящ микрофон.

Bloom подхвърля няколко подсказки какво може да очакваме от А7S III. Заедно с последния слух който се появи може да се добие добра представа какво ще представлява А7S III. На който му е интересно защото това е върховият модел на Сони по отношение на видео в този клас хибридни камери:
- stacked sensor подобно на А9, което означава много малко или почти липса на rolling shutter,
- 24MPx подобно на А9 и А7 III
- 10bit 4:2:2 internal запис подобно на GH5.
- форма, бутони и всичко останало (освен видео) като А7 III. Наскоро изтече инфо за предстояща книга на немски един вид ръководство за А7 III и (изненада) А7S III.

Няма да се изненадам ако го обявят до дни по време на NAB show.

Дори на този фон А7 III изглежда повече от достойно.

Като любопитен факт. Върховият модел в професионалния клас видео камери - Sony Venice CineAlta (30000$) също използва Full Frame 24Мпх сенсор, вероятно същия или подобен на този в A7 III, A9 и бъдещото А7S III.


Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: nsirakov   
Дата:   05-04-18 08:45

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: georgioiv   
Дата:   05-04-18 09:01

Дам, А7III вдигна доста очакванията към А7SIII [smile]



Всъщност си открих до някъде отговори на въпросите в това видео след 2:05 някъде...
Човекът е смаян от резултата при low light на 4к с профил Slog2, аз също.


Дали има по "леко" решение от Moza air, или това е минимума за добри резултати ? Някой ако има наблюдение... Трябва ми за събития два пъти годишно не знам до колко си заслужава... За сега ползвам статив, а отскоро и монопод от тия де са за видео...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-04-18 09:09

За гимбала... зависи от това какво ще слагаш на него. За безогледалка с лек обектив и Moza Air Cross ще върши работа. За по-тежко стъкло може да трябва и по-коравия модел.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: georgioiv   
Дата:   05-04-18 09:22

е как какво - любимите за видео 55/1.8 и 28/2 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: goldstar   
Дата:   13-07-18 19:04

Е дали някой го е тествал в реални условия в действителност, за видеото имам предвид? Тоест дали загрява , прегрява или там каквото и да е. Реално някой снимал ли е цяло събитие като сватба? Под сватба имам предвид цялото събитие от ритуали и прочие до края[smilie11] Любопитен съм просто.



Публикацията е редактирана (13-07-18 19:05)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY A7 III - видео възможности
Автор: IshootPeople   
Дата:   14-07-18 17:46

4 Сватби около 5-7 часа материал на сватба при летни температури за сега не прегрява :) АЗ го взех главно за видео и наистина съм впечатлен от възможностите му.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »