Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за SONY DSC-RX1
Автор: aiduka   
Дата:   03-04-18 15:53

Здравейте,искам да ви попитам какво ви е мнението за фул фрейм апаратчето SONY DSC-RX1? Трябва ми да прави много хубави и качестврни снимки. Ще снимам почти всеки ден и то предимно през деня и навън. Всякакъв вид снимки. Ще става ли за портрети стоя 35мм обектив? Няма ли да са малко по меки снимките като няма стабилизация? Или да си взема друг фул фрейм със стабилизажия и обектив 50мм?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за SONY DSC-RX1
Автор: ombre   
Дата:   03-04-18 16:08

Хм със стабилизация май са само сони и пентакс,ако правилно разбирам въпроса.Колкото до 50-ката има и стабилизирани и без стабилизация.Иначе,ако обектива е добър,а вярвам че е ,без да съм притежавал камерата но съм гледал доста семпли,това,че няма стабилизация тази камера не би трябвало да е проблем.То и с стабилизиран джам или тяло пак може да имаш меки снимки или размазани.Дано обаче правилно съм разбрал въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за SONY DSC-RX1
Автор: Nik1   
Дата:   03-04-18 16:14

aiduka[smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за SONY DSC-RX1
Автор: Pac   
Дата:   03-04-18 16:29

Как само Сони и Пентакс? Олимпус, Панасоник, вече и Фуджи имат тела със стабилизация. Или може би говорим за фул фрейм тела само? Ако е така, да.
Стабилизацията няма много общо с остротата на снимките, освен когато скоростта падне под някаква граница. С доволно светъл обектив, едва ли стабилизацията ти е толкова важна. Тя има повече значение за видео като цяло.
Иначе става ли за портрети 35мм, ами зависи от стила ти на снимане. Ако не знаеш дали става, по-вероятно няма да става. Най-класически дължини за портрети са 85 и 135мм. 35 си е широчко и иска малко по-друга нагласа и повече внимание към фона.
Иначе, ако съществува универсален твърд обектив, то най-вероятно е точно 35мм. Наистина става за снимане на висчко, но в доста ситуации на мен би ми било ограничаващо.
Ако въросът ти е наистина сериозен, а не се шегуваш с тази тема, значи имаш доста неизяснени неща във фотографията. RX1, както и другите сходни решения (с фиксиран твърд обектив) са за хора, които много добре знаят какво искат, наясно са с ограниченията, но се кефят на такъв минималистичен подход.
Ако още не знаеш какво точно искаш да снимаш и какви са подходящите обективи за различни случаи, по-добре почни с нещо със сменяема оптика.



Публикацията е редактирана (03-04-18 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за SONY DSC-RX1
Автор: ombre   
Дата:   03-04-18 16:32

Pac-като гледам от кога има профил колегата,най-вероятно се гъбарка с нас,но да става дума за фф,или поне аз така разбирам въпроса.Иначе така е,изброените от теб марки и модел на фуджи имат стаб. в тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за SONY DSC-RX1
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-04-18 17:32

Дам, може и да е онзи дето купи RX1цата от сони център за 1000лв и я продава за 2200 в базара [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за SONY DSC-RX1
Автор: iasen2   
Дата:   03-04-18 18:45

Може да се сложи сенник на обектива, ще помогне много при правенето на по-добри снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за SONY DSC-RX1
Автор: mmjm   
Дата:   03-04-18 20:36

Скромният ми опит показва, че леко закръглена дама, когато си види портрета (ако е правен отблизо с 35мм обектив) става раздразнена, като пеоска* в цикъл през пубертета.

*пеоска - кръстоска м/у пепелянка оса и кобра

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за SONY DSC-RX1
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-04-18 21:49

Снимай я от далеч с 85 или по-дълго да видим как ще реагира [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за SONY DSC-RX1
Автор: mmjm   
Дата:   03-04-18 22:19

Ще опитам, пък е и по-безопасно. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »