Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-18 11:25

я малко се успокойте. Идвате в тема за Сони и почвате колк щяло да е хубаво да ги направят кати фуджи...

Автор: Myth
Дата: 06-03-18 10:13

Само да питам A9 влаго и прахозащитен ли е? Не че съм тръгнал да го взимам ама... Сони ако си направят камерите като Fuji влаго и прахозащитени цена няма да имат...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ararat   
Дата:   06-03-18 11:40

Автор: hotsnail
Дата: 06-03-18 11:25

я малко се успокойте. Идвате в тема за Сони и почвате колк щяло да е хубаво да ги направят кати фуджи...


Не се заяждам, но е интересно че в тази тема за Никон потребител със същото потребителско име говори колко било хубаво да го направят като Сони. Случаеност? Нищо лично, просто ми се ще във форума нещата да се мерят с един и същи аршин, ако ме разбирате.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Myth   
Дата:   06-03-18 11:49

Автор: hotsnail
Дата: 06-03-18 11:25

я малко се успокойте. Идвате в тема за Сони и почвате колк щяло да е хубаво да ги направят кати фуджи...



Успокой се ти, нищо лошо не сме казали за Сони и ние сме си спокойни, казваме, че ако са и влаго и прахозащитени, просто няма да имат НИКАКВИ кусури ще е камера мечта... А подобно нещо не е трудно да се направи и неразбирам защо не го правят.

Бахти драмата, че сме сравнили нещо на Сони с друга камера, какво като е темата за Сони, нали именно за нея говорим или в тая тема споменаването на други марки е строго забранено?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: StraightEse   
Дата:   06-03-18 12:24

Пенявите се колко пореден велик апарат са пуснали, а след 7-8 месеца сонистчетата ще се чувстват прее**ни като се появи новия модел, който ще засенчи всичко досега. Нищо лично, просто такава е политиката на Сони :)
А и нека не забравяме, че всички ревюта и мнения досега са на хора, на които им е платено рекламират въпросния продукт.
Замислил съм се скоро да взема нещо безогледално и си имам чуденка между Сони и Фуджи, но като се познавам и знам, че ще излакомея за GM обективи...



Публикацията е редактирана (06-03-18 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: lamerko   
Дата:   06-03-18 12:28

hotsnail: то нали всичките тези "драми" с X-Trans-a са именно най-вече заради моарето. Е все пак си е физика - няма как да се избегне съвсем, още повече с новите резолюции, премахнати филтри и т.н., каквато е пазарната тенденция :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-18 13:04

Х-Транса дава предимство при снимки на пейзаж, щото няма АА филтър и няма нужда от него. Това е хубаво наистина. Лошото е, както и с апаратите без АА филтър, че когато снимаш неща направени от човек с повтаряща се структура тя неизбежно съвпада на места с честотата на сензора и се появяват някакви паразитни неща, дето ги няма в оригинала.

Единствените познати решения без грешка са (а) АА филтър на байер матриците т.е. ограничена загуба на детайли, (б) трислоен сензор като оригиналните фовеони, (в) пиксел шифта дето Олимпус, Пентакс и наскоро Сони започнаха да слагат.

Имаше едно интересно решение в RX1R на сони с управляем AA филтър т.е. можеш да го изключиш при снимки на пейзаж.

Не знам дали наистина е необходимо толкова да дълбаем. Както писахте фуджитата си снимат и толкова рядко има проблеми, че явно не Ви пречат.


ПП Извинявам се на феонвете на фуджи за непремерения пост.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-03-18 15:19

Фуджи не правят Фул Фрейм камери, защо са в темата. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: sirkhann   
Дата:   06-03-18 15:48

Fuji правят средноформатни, имат моаре, и зеленината я правят на акварел. Пейзажен апарат и XTrans...?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: nyamago   
Дата:   06-03-18 16:03

Много са ми забавни такива теми - и следенето на последните технически новости. Аз не мога да ъпгрейд-вам нещо, на което за 3 години не съм научил всичките настройки (камо ли да съм използвал и една десета от възможностите с тях). [smilie2]

А твърдението 'камерите не снимат сами' поостаря, снимат и още как! Днешните камери - с изкуствения интелект, с който са натъпкани - направо си снимат сами, по-добре от повечето от нас. Напредъка в автофокуса (бърз, следящ, с разпознаване на обекти, лица, очи и пр.) гарантира все по-качествен кадър, та понякога и шедьовър може да извади. Експонацията и динамиката също са автоматизирани и невероятно напреднали, както и цветоусещането и цветопредаването. Дори за такива човешки умения и дарби като кадриране и композиция, много апарати вече имат вградено понятие и ако сами не композират, поне подсказват на носача (ние им служим само за крака и здрав гръб) възможните добри композиции. Моята евтина безогледалка автоматично ми прави алтернативни кропове за по-добре композиран портрет, ако разпознае човек в кадъра...

Не се ли усещате как самоснимащите камери са ни станали господари: снимат си и се кефят, а ние само ги разнасяме насам-натам като безгласни слуги [smilie25]

Почвам да разбирам лудитите-мазохисти с ръчни стъкла, лентови тела и пинхол кибрити. Пиниза не е със самоаснимаща камера да направиш читав кадър (какъвто всеки идиот в селото също може да направи с неговата си самоснимаща камера). Номерът днес е с примитовно-неспособен уред да докараш нещо смислено и, дай Боже - ценностно.

Няма да се върна на лента, нито на пинхол - отвикнал съм и съм станал още по-мързелив. Но и няма да робувам на 'последната дума' роботи и да съм им хамалин-разносвач.
---

А иначе изделието, познато като А7III или А7М3, е супер отвсякъде - със здраве да си го носите!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Myth   
Дата:   06-03-18 16:24

Автор: Pd
Дата: 06-03-18 15:19

Фуджи не правят Фул Фрейм камери, защо са в темата


Единствения контекст в който споменах Fuji беше за влаго и прахозащитата :) ама като питаш.... правят среден формат и е доста читава камера :) Ама да не продължаваме да спамим, нека темата си продължи за Сони, камерата е повече от чудесна. За мен е недостатък липсата на пълна влаго и прахозащита ама ....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: ZENON   
Дата:   06-03-18 17:05

Като стана дума за недостатъци...
От това, което се знае за сега 2 неща не ме устройват (мен).
Едното е видимите пиксели на ФАФ сензорте, второто - невъзможността (за сега или завинаги) да се ползват приложения. Нещо, което беше и е голям плюс на Сори нещата за снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: enizvk   
Дата:   06-03-18 19:03

Вземете си по един среден формат, какво се занимавате с фф и кропки[smile]

Поздрав: http://blog.leica-camera.com/2018/01/05/le-naufrage/



Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: burningice   
Дата:   06-03-18 19:06

Средноформатна кропка.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-03-18 19:27

Как си дефекирате по темичките едни на други [smilie18]

Кот такова... сега чакаме да дойде и да го видим на живо що за камера ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: dagon   
Дата:   06-03-18 21:02

А дали ще работи EYE фокуса със Sigma MC-11 и Канонски обективи някой дали има представа .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-18 21:30

dagon написа:
> А дали ще работи EYE фокуса със Sigma
> MC-11 и Канонски обективи някой дали
> има представа .

Да, работи! Виж видеата които споделих по-нагоре има приемри с Канон 85/1.2, 24-70, 85/1.4 и работят на МЦ-11 със следящ фокус върху очите.

Колко е надеждно и в какви условия не е много ясно. Защото в част от клиповете очевидно не боравят правилно с апарата. В бощи линии трябва да ена нивото на А7р3 и А9.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-03-18 21:37


https://farm5.staticflickr.com/4728/39069648611_54682c4957_b.jpg

sony-af-modes_01 by Simeon Kolev, on Flickr


https://farm5.staticflickr.com/4595/38188145755_5831209483_b.jpg

sony-af-modes_02 by Simeon Kolev, on Flickr

Трябва да актуализирам, но в общи линии, което е на А9 и А7р3 е и при А7м3.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-18 22:37

Браво Симо!

Страхотно си го нпаравил Сони направо да го изкупуват [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: localhost   
Дата:   07-03-18 00:56

Неща да му развалям кефа на Киро, ама ето малко инфо кое, как и колко е защитено от влага [smilie5]


Water Torture: Nikon D850 vs Sony A7RIII, Canon 5D Mk IV & Olympus E-M1 II


Също едно друго нещо имаше при А9 да питам дали е оправено - когато качваш снимки по мрежов кабел, можеш ли в същото време да снимаш? Или само гледаш и цъкаш с език?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: kireto_a   
Дата:   07-03-18 15:51

оправено е, нема мрежов кабел, слава богу. и флопи нема. и приложения нема да има, щото преди проблем беше прегряването, сега са сменили процесорот и не им се дават пари да пренесат приложенията, щото явно не се ползват освен за тест. аз поне за това ги ползвах.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: hotsnail   
Дата:   07-03-18 16:00

Това за водата си има развитие

В общи линии както писах - има си защита освен долния панел.....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: lamerko   
Дата:   07-03-18 23:00

Тия сертификати за водоустойчивост ги дават ей-така ;(

видео

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Ivan_A   
Дата:   08-03-18 07:05

Sony Eye AF explained

От тема в DPReview, стори ми се интересно.

Sony EyeAF - [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: Тед   
Дата:   08-03-18 10:56

Ivan_A, благодаря. Не знам до колко е вярна статията, но това ми направи впечатление за AF EYE:
"It can be a bit more accurate if you use AF-S (if your subject isn’t moving) and if you have plenty of light."
Ако е движещ се и ти трябва повече светлина - чакам те, когато вземеш 3-а да видя какво става.
Явно без да се пипне ...няма да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7III
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-03-18 15:09

Sony Eye AF използва само фазовата система при следящ фокус (AF-C) и е технологично обусловено да не е абсолютно точна. При единичен фокус (AF-S) се включва допълнително потвърждение от контрастната система, която на теория гарантира 100% точност. На практика такава стойност едва ли е възможно да се постигне.
Така или иначе, Sony Eye AF непрекъснато се развива и е голямо улеснение при снимане на портрети и събития. В "света на DSLR" не съществува нищо подобно. Дори Канон нямат никаква алтернатува в моделите с Dual Pixel сензори, а биха могли да я предложат - въпрос на софтуер и процесор. Апропо, Панасоник предлагат фокус по очи във всичките си съвременни модели със сензори 1 инч и микро 4/3. При тях системата работи само на контрастен принцип и не "хваща" окото толкова сигурно, колкото при Сони.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  20 ..  28  29     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »