Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при избор на статив
Автор: phototest   
Дата:   31-03-18 16:12

Здравейте,
Моля Ви, за помощ при избор на статив.
Общо взето параметрите ми са да е с височина до около 150 cm, с ябълковидна глава и да издържа тежест над 4 kg (ще снимам с Никон Д7200, но искам да мога да си закачам раницата на него като допълнителна тежест). Ще е хубаво да е между 300-400 лв. и е за предпочитане да е с малка минилана дължина като е събран, за да го използвам като травел статив.
Май станаха доста изискванията, но се надявам да помогнете.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: stojcho88   
Дата:   31-03-18 16:21

Това е малко трудна задача с параметрите които си поставил

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Pavlov   
Дата:   31-03-18 16:22

Покрай новогодишните промоции отнесох един Cullmann Mundo 525M , беше намален на 209 лв. Пробвах го един път, категорично си заслужава парите. Отговаря на повечето ти изисквания, само е малко тежък.



Публикацията е редактирана (01-04-18 09:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: StraightEse   
Дата:   31-03-18 16:46

Аз ползвам този с d7200 и съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: SEURET   
Дата:   01-04-18 01:29

Това е доста близко до търсеното


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: hotsnail   
Дата:   01-04-18 01:39

мене манфротото бефрее (би фри) не ми допадна. Малко тънки ми се сториха най-тънките елементи на краката. Инак е лек и прекрасно изработен. Виж го. Мисля, че има и модел с щипки, тия врътливи неща за мен поне са доста пипкави. Дизайна на манфрото е много готин - впечатлява.

Аз се спрях на едно стативче Сируй от Фотопавилиона. Доста здраво изглежда. Тоя дето избрах е малко над бюджета, но има и по-бюджетни.

Ето този може би

сируйче



Публикацията е редактирана (01-04-18 01:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Yavkatavet   
Дата:   01-04-18 07:05

Сируйчето не е лошо. Аз си взех такова с идея оптимизиране багажа при пътуване със самолет.
За момента като недостатъци мога да изтъкна много малката плочка, която изисква здраво стягане, и връткавото освобождаване на фотоапарата. Крачетата са тънки, ама все пак ако се гони размер и компромис с теглото- няма как. За 150 см ще трябва да се разпъне целия и определено смятам, че тогава ще има трептения. Не е чак толко бавен за разпъване, но си трябва прецизност при нагласяне на "щрачките".
За ценовия клас и тегло е екстра за травъл статив и плюс това е червен [smilie5] ...ама май всичко дето е травъл е як компромис...Тъй, че избираш кое ти е водещо и кое ще жертваш. И
П.П. Главата му е екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: menton   
Дата:   01-04-18 08:24

Спести си парите и вземи това https://www.gearbest.com/photography-accessories/pp_401477.html
няма да съжаляваш, не е марков, но е добре направен и е с отлична цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: alexcubata   
Дата:   01-04-18 23:20

Врътките са много по-удобни от щипките. С едно движение отваряш всичките секции и само разпъваш крака, сетне затягаш.
Да не говорим за изработката на самото Манфрото, в пъти по-добра от Сируи, Бенро и т.н.
Като гледам е произведен в Италия и има 10 години гаранция, което хич не е зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: lamerko   
Дата:   02-04-18 01:07

Имам би фри, версия със щипки - и аз намирам врътките за по-неудобни, лично мнение. Чудесно туристическо стативче като размер и тегло, но наистина е компромис. Освобождаването на плочката е леко затруднено, а самата глава не съм много сигурен дали ще издържи 4 кг.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-04-18 03:03

Аз съм с Benro (стативът за пътуване) iTrip IT25, не е казано, че трябва да е той - погледни го, отговаря на повечето от критериите. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: AlexHD   
Дата:   02-04-18 07:33

Аз ползвам Benro IF28 на д7100 и съм много доволен. Достатъчно стабилен и солиден. Краката се обръщат и става мн компактен. Нося го на много места.
Погледни и него, бях го взел за 300лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: SEURET   
Дата:   02-04-18 10:11

Befree Advanced е със съвсем различна глава, по-голяма, по-издръжлива и има функции за контрол на фрикцията и панорамно движение. Съвсем различен статив е, имам го и съм го сравнявал.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на статив
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-04-18 19:48

имам травъл бенро (дето единият му крака става на монопод... безценно
струваше около 329 лв мисля, че това е актуалният модел

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »