Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-03-18 14:01

Поредната провокативна тема - ще си кажат някой [smilie5] ама не, сериозно питане имам и се нуждая от сериозен подход и разбиране [smilie3]

Значи, който ме знае - снимам с Nikon oт 2009-та година и съм минал през почти всички кроп и фф тела, обективи от всички марки съм имал. В момента притежавам следното:
Nikon D750 + 20/1.8G + 35/1.4 Art + 50/1.8G + 85/1.8G + 24-70/2.8 VC + 70-200/2.8 VC и светкавица YN-565 EX.

Снимам за кеф портрети предимно, малко (веднъж-дваж в годината) пейзаж по екскурзии и почивки и не отказвам ангажименти от рода семейна и сватбена фотография (последното срещу заплащане).

Фактите: в последната полвин или година в комбинация с тялото използвам най-много Тамрон 70-200/2.8 VC по разбираеми причини и се насилвам да ползвам Sigma 35/1.4 art за портрети в цял/половин ръст, защото също много ми допада този обектив. Останалото от техниката си стои неизползваемо, айде чат пат взимам за всекидневен 24-70/2.8. Светкавица не знам от кога не съм ползвал, ама има поне година или повече вече.

Та сега през май месец имам ангажимент за едно сватбено тържество, а на следващия ден точно един приятел ми идва на гости от Щатите и ще ми донесе новото Sony a7 mark III.

Ясно е, че при тия цени дори от продажбата на цялата ми техника не мога да си сглобя същата система, като при Никон и за това ще са нужни компромиси от моя страна, но все пак искам да ме упътите в правилната насока според моите нужди какво би следвало да ми е приоритет сега в началото.

Мислех си за варианта а7 III и 70-200/2.8 G Master, като това ще ме ошушка на макс и ще остана непокрит в широкия край и започнах да мисля някакви други схеми от рода на а7 III + Sony 16-35/4 или 24-70/4 + 85/1.8 или пък само един прайм 24/1.8 + 85/1.8 (55/1.8) и какви ли не още варианти ми минаха през акъла.

Истината е там, че не познавам системата, не знам кои са качествените стъкла за нея (освен очевидините светли и скъпи обективи), нито пък какви са алтернативите на другите марки за E-mount. Например сега чувам за Tamron 28-75/2.8, който излизал скоро?! За това ми се иска да изкажете мнения и препоръки, като по-запознати и съобразявайки се с моите нужди.


Ааа и без хейт, моля [smilie18]

Споделяйте свободно иначе вашите мнения, аз разполагам с доста време до към средата на май месец, така, че не бързам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: aceontheriver   
Дата:   28-03-18 14:15

Мога да ти кажа само наблюдения за твърди обективи.
Имах ФЕ50/1.8 бюджетният като картината му е хубава но бързината на АФ може да те накара да се самоубиеш.
Сега взех 55/1.8 Цайс и там нещата откъм картина и бързина на АФ са на макс. Не съм имал по-пъргав обектив.
Самянг 35/1.4 АФ е много добър като картина, бързина и точност на АФ. Може би най-добрият от всички самянги с АФ. Тежък е и голям и от там се губи малко смисъла за компактност обаче. Не е голям компромис ако вземеш Сони ФЕ 28/2.
Сони 85/1.8 е много изгодно стъкло. Бърз АФ, доволна острота и много приятно боке.
Нямам опит с варио обективи и не мога да дам мнение там.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-03-18 14:24

Много благодаря за бързата реакция и точното мнение!

Очаквам още много мнения от хора ползващи системата, знам, че има какво да се каже. Благодаря! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-03-18 14:29

Получих и предложение за бартер с варианти за Канон байонет, препоръки да дадете за тоя вариант, АФ адаптера достатъчно добре ли работи и колко парички е? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: Mogila   
Дата:   28-03-18 14:35

PhotoBo защо пускаш тема като вече хотснейл написа всичко супер подробно в другата тема за сони?

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-03-18 14:46

Ами защото не само hotsnail-a очаквам да се включи, пък и тук трябва да се подходи индивидуално според моята ситуация, а не генерално - кой обектив е по-по-най.[smile]

В интерес на истината получих и много добро предложение на лс от уважаван колега да си преизчисля приходи/рразходи и загуби и да задържа Никон-а като второ тяло да кажем с един от обективите, а от продажбата на останалите да взема най-необходимото за Сони. Това не го бях мисли като вариант, но не е лошо да го пресметна [smilie5]



Публикацията е редактирана (28-03-18 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: menigiki   
Дата:   28-03-18 14:50

Този 24 1.8 е за кроп.
И аз съм в дилема за FE и честно казано размерите и цените на обективите ме възпира и си стоя с кроп тяло. Някак като сравня а6500 с цайс 16-70 и а7iii с 24-105 ф4 и се отказвам.
Гледал съм много ревюта и съм изчел доста по форумите - ако искаш да запазиш някаква компактност на системата и да е в поносими цени обективите, които аз виждам са:
85 1.8; 55 1.8; 28 2.0/16-35 4
За 16-35 f4 са доста противоречиви мненията (мек по ъглите т.н.) и като гледам какви стойности показва в DxOmark мисля, че няма да вади достатъчно детайл и острота за пейзажи.

За зумове този новия 24-105 ф4 го хвалят.
24-70 ф4 не го препоръчват, да не кажа, че са разочаровани повечето хора в нета.
Другото са GM 2.8 зумове, което прави системата огромна и скъпа за мен.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: Mogila   
Дата:   28-03-18 14:58

За какво изобщо се замисляте за готина фулфрейм камера и зуумове на ф4? Това е брутална безсмислица!

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-03-18 15:01

хммм, вярно, че 24/1.8 е кроп обектив, ето личи си колко съм в час със сонешките обективи. Вариант е тогава Sony 28/2 или Самянг-а 35/1.4 както каза aceontheriver!

Почвам да си мисля, че евтин и качествен варио обектив за Сони няма да е вариант [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: Pac   
Дата:   28-03-18 15:05

Несвързано със Сони системата, аз съм разбрал за себе си, че трябва да си купувам топ стъклата. Като си купиш компромисен обектив, след време ще искаш да го смениш с по-добрия и реално по-евтиното ще ти излезе по-скъпо.
И аз не разбирам много зуумовете на ф/4. Може ако евентуално имаш светли праймове, но искаш за удобство при пътуване да имаш и едно по-универсално стъкло като 24-120/4...
Иначе за Сони системата, аз може би бих започнал с 28/2 и 85/1.8, знаеш нямам личен опит с тях, но съм си развивал някакви хипотетични комплекти. :)
Поздрави и дано си доволен от новите играчки! :)



Публикацията е редактирана (28-03-18 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-03-18 15:06

Еее стига де Mogila, кроп и ф/4 ми се струва по-голяма безсмислица, отколкото фф със същия. А основата на замислянето са пустите му пари, то е ясно [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-03-18 15:09

Бе то ако не бяха ангажиментите, които се надявам да се увеличат нямаше въобще да го умувам, за кефа щях да взема точно два прайма, както Pac казва и до там. Ама нали се бутам в другата лига [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: Pac   
Дата:   28-03-18 15:17

Ами за мен работен обектив би бил 24-70/2.8, но това е защото аз не снимам с дълги обективи. Ти щом си фен на 70-200 е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-03-18 15:20

Е 70-200 ми е любим за портрет, то е 50/50 кеф/работа, но спокойно той може да бъде заменен поне на първо време с 85/1.8 и заради компактността, а и заради цената. Вариант-а 24-70/2.8 при Сони си е тлъста сума пак, но оптимално май ще излезе, че 24-70/2.8 + 85/1.8 е най-добрия вариант. В този случай разпродажбата на всичко Никон-ско е сигурна и пак пари допълнително ще трябва да наливам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: Mogila   
Дата:   28-03-18 15:27

PhotoBo аз сзм абсолютно сигурен, че качеството на снимките ти в никакъв случай няма да се подобри.
Само за кефа така ново тяло и обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: SLX   
Дата:   28-03-18 15:35

Аз бих препоръчал Самянг 35 мм на 2,8. В момента това леко и компактно стъкълце струва 260 долара, а оптически е направо чудесно. Така тялото с обектива става не по-голямо от сапунерка и е пригодно за доста прилична употреба. Имам мнение и за праймовете и зумовете, но нямам никакъв опит с тях на сони, за да давам съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: demiman   
Дата:   28-03-18 15:46

Ще се разкарва ли никонската система или ще останат и двете / което е чудесен вариант/? Много хубаво си си отговорил сам иначе ... и половината неща няма как да дублираш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: hotsnail   
Дата:   28-03-18 15:48

Не исках да пиша тук ама....

Тамрон ще пуснат до няколко месеца 27-75/2.8, който е доста компактен.

Сони имат 24-105/4 не е лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: ararat   
Дата:   28-03-18 15:49

Само да не вземе да стане така, че тъкмо си окомплектовал новата система с голяма загуба, защото ще продаваш Никона евтино, а ще купуваш Сонито скъпо, и Никон да вземат да изкарат наесен на Фотокина нов модел ФФ безогледалка. Аз на твое място със сигурност бих изчакал до есента, преди да продавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: marves   
Дата:   28-03-18 15:52

Sigma ще пуснат скоро Art 35/1.4 (и други от серията) нативно за Sony FE, очаква се да работи по-добре, отколкото през MC-11 адаптер, тъй като ще комуникира директно без "превод в ефир" на канонски алгоритми.

Има и автофокусен адаптер за NIKON-ските обективи, но нещо май не работи най-читаво (поне по време на A7II телата) и е скъпичък, можеш да му метнеш едно око.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: Pac   
Дата:   28-03-18 16:41

Донякъде офтопик, но се чудя за спряганите бъдещи фул фрейм безогледалки на Никон и Канон, с какви ли байонети ще са.
Тъпо е да запазят байонета и да имат кухи тела (с място за огледало, но без такова).
Но от друга страна нов байонет ще иска нови стъкла.
Ако са с нов байонет и извадят собствен преходник към стария, който да работи безпогрешно, ми изглежда най-смислено.
И лека полека да вадят нови стъкла с вече по-къса работна отесечка.
Така или иначе е малко трудно да се отърсят от наследството си.

Всъщност Сони са пример за марка минала от ДСЛР към безогледални модели. То си е като да градиш нова система от 0...

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: Zdram   
Дата:   28-03-18 16:56

Автор: Mogila
Дата: 28-03-18 14:58

За какво изобщо се замисляте за готина фулфрейм камера и зуумове на ф4? Това е брутална безсмислица!


16-35/4 изобщо не е безсмислица поне в няколко жанра.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: ararat   
Дата:   28-03-18 16:58

Логично решение изглежда да са с нов, по-широк байонет с по-късо разстояние от сензора до байонета (flange distance) и да имат dedicated преходник към F/EOS, който да е или в комплекта на фотоапарата или да е на много достъпна цена. С преходника ще работят всички стари обективи, а на новия mount ще са новите.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-03-18 17:04

Такааа, понеже обичам да се вслушвам в мненията на останалите мисля, че и този път няма да сгреша. ако ви послушам за повечето неща! До сега опита и доверието ми към съветите на demiman (преки или косвени) също винаги са ме водили до взимането на правилните решения, за които не съм съжалявал после. И в този ред на мисли в момента мисля да не бързам да разпродавам що имам Никон-ско (и други го споменаха!) и да изчакам докато през май месец ми донесат Сони-то от САЩ. До тогава все ще съм събрал тия 2000$ за него и няма да има нужда от продажби на каквото и да е. След това стъпка по стъпка мисля да действам като проверя настоящите АФ адаптери за Никон FX обективи към Сони ФФ. За такъв вариант бях чул малко след анонса на А6000, но никога не се поинтересувах в детайли как вървят нещата (за мен това би бил и най-благоприятния вариант и колкото и да струва, ако успея да си завинтя и ползвам качествено 6-те обектива които имам - не знам какво по-сладко от това).
Марио, ако имаш впечатления, дори на база прочетено в нета моля те сподели какво не му работи читаво на въпросния адаптер и колко струва? Аз единствено се сещам за това, че бях чел някъде, че АФ сработва много бавно, но ставаше въпрос за Сигма обектив с Ф-байонет. Може и линк нещо да ми пратиш, ако не те мързи [smile]

След това на второ мислене и като имам наличното а7мк3, ако варианта с преходника не се получи смятам да продам най-неизползваемото от мен като стъкла, сирече 20/1.8, 50/1.8, 85/1.8 и тука вече ще го мисля дали 24-70/2.8 да не иде в базара или пък 70-200/2.8 (с последния най-трудно ще се разделя, признавам![smilie2]) и съответно с парите ще си помогна за закупуването на негов заместител при другата марка, с което ще си закупя първия обектив вече за Сони-то :)

Така след време се виждам с да кажем:

вариант 1:
D750 + 35/1.4 art + 70-200/2.8
и а7мк3 + 24-70/4 или 24-105/4 (или този Тамрон 28-75/2.8, като се разчуе и за него повече)


или пък вариант 2:
D750 + 24-70/2.8
и а7мк3 + Самянг-а 35/1.4(2.8) + 85/1.8

и всичко се нарежда като за първо време....

След време ако видя, че не мога да уплътня двете тела със заетост, то може пак да подходя към варианта за продажба на останалото и да гледам да взема възможно това, дето ме влече най-много, светло варио за работа и за кеф.

Горе долу така ги избистрям нещата на тоя етап, вие какво мислите? Няма проблем и да ме нахраните, ако нещо не ви се струва вариант, Mogila [smilie24]



Публикацията е редактирана (28-03-18 17:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да сглобя Sony FF система ;)
Автор: Mogila   
Дата:   28-03-18 17:07

Zdram 16-35мм да. Аз визирах по-скоро 24-70 ф4 и 24-105 ф4.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »