Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор между Fujifilm X100F vs Sony RX1R
Автор: denisadsl   
Дата:   24-03-18 18:41

Здравейте на висчки!
С фотография се занимавам "вече" основно като хоби и доста тела и стъкла са минали през ръцете ми когато снимах за пари в периода когато живеех в България.
В момента имам Канонска система Canon 6D Mark2 + набор от стъкла...но снимам много рядко.Седнах да мисля защо снимам рядко :)
Осъзнах,че една от най-големите причини е че немога да мъкна навсякъде с мене в ежедневието това тяло (6d mk2) и някое друго стъкло поради теглото и размерите им.
Стигнах до извода,че решението конкретно за мене би било една качественна безогледалка която да се побере в джоба и да е навсякъде с мен!
След консултация със стар приятел професионалист фотограф от форума и Google научих за FUJI X100F
След още доста консултации с чичко Google научих и за една уникална по рода си камерка с FF сензор-Sony RX1R

Ще съм много радостен ако някой сподели конкретно опит и мнение за някое от двете "мъници"

FUJIFILM X100F

или

SONY RX1R

Отговори на това съобщение
 Re: Кое да избера: Fujifilm X100F vs Sony RX1R
Автор: ombre   
Дата:   24-03-18 18:58

Малко в павилиона пощраках с такова фуджи,и мога да кажа,че е като едно малко про2.Абсолютно безшумен апарат,което е много подходящо за снимки като в църква например,хибриден визьор,джойстик,много добра ергономия за класа си и т.н.Сонито което споменаваш е доста по скъпо/нямам идея дали питаш за нови камери или втора ръка/едното е кроп,другото фф.Освен това,има хора които не харесват х-транс сензора на фуджи когато се обработва с лр,в смисъл да се погледна и от тази страна,ако е важно де.Гледал съм доста снимки с тези камери но в нета всичко е много гот...[smile] Желая ти успех с покупката.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Fujifilm X100F vs Sony RX1R
Автор: denisadsl   
Дата:   24-03-18 19:07

Отначало се бях ориентирал към въпросното Fuji но след като се натъкнах на едно от ревютата за тази малка камерка на Sony s Zеiss Sonnar 35/2 и FF сензор представите ми за джобен апарат доста се промениха,тъйкато отдавна снимам постояно с FF камери...ето и въпросното ревю:

http://www.stevehuffphoto.com/who-am-i/the-sony-rx1-sample-image-gallery/




Публикацията е редактирана (24-03-18 19:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Fujifilm X100F vs Sony RX1R
Автор: ombre   
Дата:   24-03-18 19:23

Знам ,и аз съм го гледал,но на живо само фуджака за малко съм го пипал и споделям впечатлението си с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Fujifilm X100F vs Sony RX1R
Автор: lamerko   
Дата:   24-03-18 19:34

RX1R съм въждал само през витрина, но поне по спецификации - трябва му само едно външно визьорче и нещата приключват. Стига човек да може да си го позволи финансово де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Fujifilm X100F vs Sony RX1R
Автор: marves   
Дата:   24-03-18 20:34

Фуджито е по-фотографско като изнесени контроли, изработка и най-вече усещане по време на ползване, хибридния визьор е впечатляващ и по-добър от външен LCD за RX1R.

RX1R ползва стария сензор от Sony A7 първа генерация и изходния файл е 12битов.

X100F е с последно поколение сензор, но макар да е по-малък има 14бита RAW, цветни профили и обработка от FUJI, като характеристи за шум и динамика не би трябвало да има голяма разлика между двата апарата.

Според мен задължително трябва сам да ги сравниш в някой магазин, защото за избора е много важно усещането от ползване.

RX1R има малко по-добро обективче, но ако е втора употреба и без гаранция внимавай - RX1/RX1R имат фабричен дефект с автофокуса (не знам дали не е оправен с по-новоизлезли бройки). С Фуджифилм също трябва да се внимава втора ръка, защото ремонтите им са за суми като за "премиум" клиенти.


Сигурен ли си, че желаеш фиксиран обектив?
Примерно Panasonic LX100 дава почти същото усещане за апарат като Фуджито, има светло варио обективче, по-малък визьор, размерите са общо взето същите, изработката малко по-зле, само 12мп по-малка матричка, но със стабилизация на обектива...
Sony A6300 с твърди малки обективи (примерно Sigma 19/30/60) не много по-голям на размери.

Ако компактността е приоритет провери и Fujifilm X70, той е още по-малък от X100F/RX1R, но 28мм обектив (приравнено към ФФ), като запазва голямата APS-C матрица.
Преди ползвах Nikon Coolpix A (близнак на Ricoh GR), истинско сапунерче, което влиза в джоб на прилепнали дънки почти неусетно, а картината е невероятна - APS-C сензор без АА филтър, 28мм изключително рязко обективче, резултатите от него бяха по-добри от повечето DSLR+твърд обектив комбинации. Същите размери са и Sony RX100 серията, Panasonic LX15, но вече много редуцираме размера на матрицата и крайното качество на изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Fujifilm X100F vs Sony RX1R
Автор: Simbon4o   
Дата:   24-03-18 21:56

Разцъквал съм фуджито и това е можеби най-кефещият модел на марката. Самата му концепция е много приятно изпълнена. Единственото, което не ми хареса е недостига на боке. Обичам да имам малко повече от него и 35 2.0 на фул фрейм ми идва идеално.
Централният затвор е голяма екстра за снимане със светкавици и инкогнито.

Дадоха ми за кратко и RX1RII, което е последната и според мен най-добра модификация на камерата. Страхотна играчка!!! Има само един проблем - батерията идва малка. Не знам защо не са вкарали FW50 батерията от 7ците, тъкмо грипа щеше да стане идеален. Иначе отново централен затвор, бърз АФ(не знам старите модели как са, но това си е A7rII). Дефакто са набутали A7rII в тялото на А7 първа генерация без визьора отгоре и са сложили батерията и визьора от RX100 серията. Резултата е много мощен инструмент в джобен размер. Наистина много ми допада. Ето снимки с него галерия.

Има и трети вариант :). Избираш си А7ца на вкус и бюджет и слагаш отпред Samyang 35 2.8 AF. Така ще имаш компактна машина с опция за ползване на обективите от канона при нужда.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор между Fujifilm X100F vs Sony RX1R
Автор: denisadsl   
Дата:   25-03-18 22:07

Благодаря за отговорите!
Везните клонят към Sony!
Интересно ми е струва ли си разликата от цената между тези два модела Sony RX1R и RX1R-2

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »