Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Pentax 16-85 vs Sigma 17-70 C
Автор: danielangelov   
Дата:   19-03-18 21:08

Здравейте :)

Търсих мнения тук и отатък океана за въпросният Pentax 16-85 за жалост без особен успех. До колкото ми е известно Sigma-та е силна, но допълнителният range и WR-a на Pentax много ме замислят. Притеснява ме, че е с по-бавна бленда и снимките не са толкова остри.

Ако някой има опит с въпросните обективи, ще съм много благодарен да сподели.

Благодаря предварително [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 16-85 vs Sigma 17-70 C
Автор: roburt48   
Дата:   20-03-18 00:55

Здрасти,

Аз също съм с K-S2.. За Сигма-та не мога да кажа нищичко, тъй като не съм снимал с такава никога. Но... 16-85 на Пентакс е страхотен. Изобщо няма да съжаляваш. Обектива е чук [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 16-85 vs Sigma 17-70 C
Автор: dragovarvar   
Дата:   30-03-18 16:26

Имал съм 16-85, хубав обектив за туризъм, но го смених с 16-50, който също е WR.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 16-85 vs Sigma 17-70 C
Автор: Ven_Ganovski   
Дата:   30-03-18 22:13

Преди 2-3 години си бях купил нова Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro HSM Lens for Pentax, от новата серия "С". Невероятен обектив, много качествен и много рязък. Ползвах го тогава с К50, но Пентакса се скапа нещо, соленоид ли беше ,......, та продадох всичко тогава. Яд ме е за Сигмата.
Сега снимам с Пентакс 16-50 на 2,8 и също много съм доволен. Но според мен Сигмата беше с почти никакви аберации, за разлика от 16-50, който си ги има доста, особено по краищата.
[shtrak] "Обективи много, фотографи малко !" [smilie6] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax 16-85 vs Sigma 17-70 C
Автор: dinio84   
Дата:   01-04-18 02:46

Аз не съм снимал с нито един от двата. Ако трябва да избирам бих вземал Sigma-та. Проблм с остротата на 16-85 не съм чувал да има, ама толкова пари за тъмен китов обектив не бих дал. Щом искаш range вземи си 18-135 (на същата бленда е като 16-85), а ако искаш повече острота гледай 16-50 на Pentax, 17-50 на Sigma (ползвам такъв) или някой твърд [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »