Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимки на яз. Широка поляна
Автор: avo   
Дата:   19-03-18 09:54

Здравейте,
Планирам едно еднодневно фотографско пътуване до яз. Широка поляна, като ми се иска да хвана язовира малко преди изгрев, докато слънцето все още не се е подало от хълма в далечината, гледайки откъм пътя. Искам да попитам снималите там, според вас в края на април/началото на май до колко часа сутринта все още е възможно това , за да мога да планирам кога да съм там.
Благодаря на отзовалите се!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на яз. Широка поляна
Автор: Offroad   
Дата:   19-03-18 13:41

Здравей, виж дали тази таблица няма да ти свърши работа.
p.s.
Сякаш откривам грешка в края на март?
Който е копирал данни от предходни периоди сякаш малко е объркал числата.



Публикацията е редактирана (19-03-18 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на яз. Широка поляна
Автор: krist   
Дата:   19-03-18 13:47

https://www.photoephemeris.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на яз. Широка поляна
Автор: avo   
Дата:   19-03-18 14:04

Offroad, благодаря, реалната ситуация обаче силно ще зависи от терена и разстоянието до околните възвишения, които засенчват слънцето. Искаше ми се някой, който обича да снима там и има опит да сподели кое е доброто сутрешно време, преди слънцето да се е появило над боровете в далечината. Ориентировъчно разбира се, 7 късно ли е например, допускам, че не би трябвало.

krist, звучи супер, пробвал ли си го реално как работи? Притеснява ме доколко детайлно ще може да се зададе мястото на интерес и доколко ще е реалистична информацията за локалния релеф, а не е безплатно и не ми се иска да го свалям само за играчка.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на яз. Широка поляна
Автор: krist   
Дата:   19-03-18 14:43

Ползвам само безплатната версия, на равни места, където релефът не ме притеснява кой знае колко.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на яз. Широка поляна
Автор: MarinY   
Дата:   19-03-18 15:18

Ползвам photoephemeris в двете Америки. Работи перфектно и отчита релефа и денивелацията между камерата и околните планини. Иска интернет за тези функции.
За посоки на изгрев/залез и часове може SkyView. Много е удобна за нощни снимки - звезди, метеорни потоци и т.н.



Публикацията е редактирана (19-03-18 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на яз. Широка поляна
Автор: victory13   
Дата:   19-03-18 15:22

Android версията не отчита релефа! Говоря за безплатна, платена не знам дали има изобщо...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на яз. Широка поляна
Автор: MarinY   
Дата:   19-03-18 15:27

Е, аз ползвам презряната ябълка. [smilie3]
Скайвюто показва трасето на съответното тяло, върху образа на камерата ти и на място, можеш предварително да подбереш позиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на яз. Широка поляна
Автор: nimi   
Дата:   19-03-18 15:29

Ето един таймлапс с конкретно място..
Както гледам на 1 май ситуацията ще е почти същата с разлика от няколко градуса. Ще трябва поне час по-рано да си там.

Мястото

https://flic.kr/p/LtsUEs




Публикацията е редактирана (19-03-18 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на яз. Широка поляна
Автор: nsirakov   
Дата:   23-03-18 05:16

Един съвет от мен...
Понякога (често) хубавите снимки стават малко преди слънцето да се покаже над хоризонта... в края на март слънцето изгрява към 7 часа (по лятното часово време).. значи поне 2 часа по-рано трябва да си там - за да имаш време да си намериш локаията, предния план, да разпънеш статива, да подишаш чистия въздух... и да се молиш изгревът да е с теб.. :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »