Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21     всички  напред  последна
 Защо не минахте на SONY>?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-03-18 19:19

След като четвърти човек за една седмица ми се похвали, че разпродава техниката си, за да мине на Sony, реших да питам, аджеба, остана ли някой, който още ползва DSLR (Канон, Никон, Пентакс) и защо все още го прави?
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: RHCP   
Дата:   16-03-18 19:22

ами аз продадох пентаксЪ, ама сега въпреки сонито си загубих фотографските умения и затова вече почти никой Б не ми гласува по снимките :(
честит петък
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: georgioiv   
Дата:   16-03-18 19:22

да, като второ и трето тяло имам два ДСЛР Канон... [smilie5]
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: enizvk   
Дата:   16-03-18 19:23

Щото минах на филмов/лентов/ролков[smile]



Публикацията е редактирана (16-03-18 19:24)
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: Pavlov   
Дата:   16-03-18 19:27

Има една агитка във Фото форум, която отчаяно и нагло пъха Сони във всяка тема. Заради тях намразих марката, и никога няма да си купя апарат, произведен от нея! Независимо колко добър, технически съвършен, евтин и т.н. е.
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: ElBandido   
Дата:   16-03-18 19:27

имам и никон фф и канон кропка с обективи ефи си ме огледалото не бих го заменил за нищо най-малко пък за сони :) а и не виждам нужда да го правя въпреки внушенията на форумните разбирачи :)
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-03-18 19:31

RHCP за 8 гласа, не мога да стана рейтинг Б, като стана ще ти гласувам под всички снимки - денонощно! [smilie5] ! [cool]
enizvk и аз така преди няколко години го преоткрих филма, но да си призная ми излиза малко солено - два филма с "цветното проявяване" ми излизат към 50лв (и най-големия проблем, че трудно се открива вече място за качествено проявяване). Но пък искрено се забавлявам, когато на комерсиални туристически дестинации извадя старото АЕ1 пред всички останали кютуци :D [smilie5]
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: colorphoto   
Дата:   16-03-18 19:38

Мартин Методиев: Що пък толкова скъпи ти излизат филмите?

Лайка формат ли ползваш?

Толкова осезаема ли е разликата между цветени негативни филми за 5-7 лева и скъпите?
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: enizvk   
Дата:   16-03-18 20:05

2 бр. от любимите ми Kodak Ultramax 400 (35mm) струват 24лв от ebay и проявяване около 10лв. някъде там излиза. Но пък много си преценям какво да снимам с тях :D

Ultramax 400,с добавена цифрова рамка и малко острота:


http://eniz.eu/wp-content/uploads/2018/03/222-1.jpg



Мои познати спореха с мен, че горната е била фотошопната щото имало хало и на всичкото отгоре небето било цветно заради обработката (не че ми пука за просветленото покритие на старото стъкло :D). И се наложи да покажа негатива.[smilie5] Дотова води многото разбиране от камери, обективи, жени коли и т.н.
Как да им обясня на хуманоидите ,че си купих фуджи щото ме кефи структурата на шума, а не нямането на шум (ще ме линчуват с нагорещено жилязо :D)

Иначе много харесвам качествени фотографии направени с Sony, Canon, Nikon, Pentax, Leica, Sigma, Go Pro.
Поздрави!
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-03-18 20:19

Готин филм :) аз се ограничавам до класиките - Portra 400 и PRO 400H Fuji.

Относно Сони - всеки сам си преценява с какво ще снима или какво ще си купи, за да каже какво си е купил [smilie5]
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: mmjm   
Дата:   16-03-18 20:19

Въпросът за сони ли е или по принцип за безогледален? Ако е за сони, защото за човек със скромни умения(или по-скоронеумения) ново супер-дупер тяло сони е неоправдано скъпо. Ако е за безогледален няма как да отговоря с безогледален съм, и със лентов, но зрението ми отслабва и телеметъра на моя ФЕД започнах да не го виждам(упс то и той е безогледален[smilie8] )
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: lamerko   
Дата:   16-03-18 20:23

Разкарах DSLR-a, но... не минах на Сони [smilie11]
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: demiman   
Дата:   16-03-18 20:27

Имам Сони ... Тринитрон [cool]
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: enizvk   
Дата:   16-03-18 20:31

@Simbon4o [smilie24] [smilie24]
Kodak Portra 400NC - Любимия ми за всички времена

@demiman кефи ли те аналоговия шум :D
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: marrio31   
Дата:   16-03-18 21:16

"Santa Maria de Guadalupe" [smilie18] "this is ridiculous" [smilie18]
Цитати от един фен на сонитата от youtube,и тук има подобни:)
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: sherbit   
Дата:   16-03-18 22:00

Аз минавам на уиски.
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: kiten   
Дата:   16-03-18 22:42

Заглавието е уловка ! Все едно аз да питам защо не карате жугули и лади.
https://fakti.bg/avto/225276-nemec-navarta-1-mln-km-s-moskvich

а и аз си пазя лентовите огледалки, някой ден може да ми потрябват[smilie5]
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: sohk   
Дата:   16-03-18 22:59

Защо се минахте със Сони?
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: Myth   
Дата:   16-03-18 23:05

Ако сменям системата скоро ще фуджи, защото ако ще е Сони ще е фул фрейм, ама фул фрейма скъп и обектива който бих искал да купя и той струва майка си и баща си, та явно кропска система ще е, а ако ще е кропска, то Фуджи ми допадат повече от Сони, телата им са с много добра ергономия, влаго и прахозащитени, обективите им са качествени, картинката им е добра (не казвам, че при Сони не е) Е сони имат някои глезотии, но чак пък...

Та това е най-общо казано.
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: santuco   
Дата:   16-03-18 23:24

Аз съм на Sony.....ама си е DSLR, даже фулфрейм [smilie25]
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: asahi   
Дата:   16-03-18 23:31

Защо да "минавам" на нещо?
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: mugen   
Дата:   16-03-18 23:47

Pavlov
Има една агитка във Фото форум, която отчаяно и нагло пъха Сони във всяка тема. Заради тях намразих марката, и никога няма да си купя апарат, произведен от нея! Независимо колко добър, технически съвършен, евтин и т.н. е.


По тая логика ако беше регистриран във ФФ преди около 10-на години сега нямаше да снимаш с Никон [smilie5]



santuco [shtrak]
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: quazimodo   
Дата:   17-03-18 02:41

Ще си купя Сони в момента,в който видя на тяхно тяло копче "шедьовър"????!
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: lamerko   
Дата:   17-03-18 03:19

Ее са с AI - не им трябва копче. Някой тук дори беше заснел клип как се правят портретни шедьоври :)
 Re: Защо не минахте на SONY>?
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-03-18 03:29

Автор: Pavlov
Дата: 16-03-18 19:27
Има една агитка във Фото форум, която отчаяно и нагло пъха Сони във всяка тема. Заради тях намразих марката, и никога няма да си купя апарат, произведен от нея! Независимо колко добър, технически съвършен, евтин и т.н. е.


По-голяма глупост не съм чел.
Всеки има право да бъде глупав. Досега не бях виждал, обаче, някой да се хвали с глупоста си.



Автор: demiman
Дата: 16-03-18 20:27
Имам Сони ... Тринитрон [cool]


Страхотен телевизор!
Не мога да кажа същото за фотграфската ти система. [smilie5]



Автор: quazimodo
Дата: 17-03-18 02:41
Ще си купя Сони в момента,в който видя на тяхно тяло копче "шедьовър"????!


Купи си Канон - и в най-евтините модели има по две такива копчета. Едното е от долната страна на огледалото, а другото - под контактите на батерията. Получаваш и трето, ако си инсталираш Магически Фенер. [smilie5]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.