Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: krastevfilm   
Дата:   16-03-18 09:40

Здравейте, има ли колеги с опит на HP Z800 WORKSTATION и евентуални проблеми при експлоатацията им.

В момента тествам посочената машина, тъй като стой встрани от работните машини и не е ползвана повече от 2-3 месеца. При стартиране ми дава няколко вероятни грешки с паметта WARN_DQS_TEST на някой от слотовете след което ботвам и тръгва.

Имам идеи, но не мога да бъда сигурен и да продължа напред спокойно.

Поздрави,
Кръстев

Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: asahi   
Дата:   16-03-18 12:17

Това чете ли го?

Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: chrisnoch   
Дата:   16-03-18 14:41

Това ли е грешката: "209-Memory Warning Condition (WARN_DQS_Test) detected. Slot CPU0 DIMM 5"?
Четох някъде, че демонтаж на процесорите, почистване и повторен монтаж решават проблема. Имайте предвид, че НР препоръчват слотовете за паметта да се ползват през един (1-3-5 е оптималната конфигурация - за предпочитане пред 2-4-6), а когато са заети повече от 3 слота на процесор, да се ползва памет с нисък волтаж.

Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: kefalcho   
Дата:   16-03-18 14:52

Слотовете са по три за всеки процесор и ако не са заети всички има схема как да се разположат

Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: tyunkata   
Дата:   16-03-18 15:24

При работните станции се получават подобни проблеми ако памететие не са еднакви и инсталирани по препоръчения шаблон и конфигурация ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: krastevfilm   
Дата:   16-03-18 15:28

Привет,

Аз позачистих, но на първо време не се реших да ги свалям всички модули. Има някакво несъответствие между сложената памет и изискванията - волтове, разположение и различни памети като вероятност. Аз тествах рам модулите с вградените приложения на уиндоус 10 и Hp, няколко Benckmark програми и при стартиране на комп биос тест ако не греша., като не даде проблеми. Друг въпрос, че е сложена 52гб, а се използва 44гб. Вероятно ... почистване, грешка в рам модул, дори не знам не ми се вярва някое гнездо да е дефектирало или почистване...

Неприятна история в напрегнати дни ..

203 - Memory module failed self test and failing rank was disabled slot CPU1 DIMM5
204—Memory module failed and user rank was disabled CPU .. DIMM ...


По-късно ще кача скийн с текст и код на грешките, ако е удобно да видите.

Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: krastevfilm   
Дата:   16-03-18 16:03

Ето го нашия приятел

https://ibb.co/f3cG4c


Може би да проверя модулите какво разпознава компютъра на всеки и след това подходяща комбинация с метод на изключването с вероятност да изолирам грешна комбинация, несъответствие с изискванията или неработеща памет или гнездо !??
Няма видим прах на паметите, докато при вентилаторите и охлаждането на процесорите има леко полепнал .
Лично не мога да съм убеден кое да изключа като като положение.

Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: localhost   
Дата:   16-03-18 16:15

Имаш някаква странна комбинация на паметите - как я докара до 52ГБ?

4х8ГБ + 5х4 ?

Провери си дали всички модули са изправни и са еднакви като честота и т.н. После ги пренареди според документацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: krastevfilm   
Дата:   19-03-18 11:36

Привет на всички и благодаря за вниманието и споделените мнения към темата.
В петък бе внимателно бе почистен компютъра от прах, като бяха свалени компоненти - памет, процесори и прочие, нямаше много, много запазен компютър и прекрасна машина, след което
останаха само

209-Memory Warning Condition (WARN_DQS_Test) detected.
Slot CPU1 DIMM 5

209-memory warning condition (rd dq dqs) detected
Slot CPU1 DIMM5

203-Memory module failed self test and failing rank was disabled
slot CPU1 DIMM5

Съответно се махна паметта от този слот и изчезнаха съобщенията.

Паметта е за сертифицирана за този компютър, може да се пренареди и да се потърси оптимална и супер надеждна работа. В по-късен етап ще коментираме ако се стигне до това, но сега има нещо финално за изчистване.
Компютърът не иска да се изключи от shut down или sleep mode. Не знам от къде би могло да е :

- настройки или липсващ драйвер в power management.
- BIOS /версията е последна за това дъно/ или евентуално преинсталиране на уйндоуса.

В заключение когато качих втори диск и влязох в биоса не ми даде възможност да бутна от там. За мен има грешка в BIOS-са или в драйверите.

Мерси!

Лек ден!
К.

Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: krastevfilm   
Дата:   19-03-18 11:39

Тествах машината с няколко програми и съответно показа доста висока производителност, характерна процесора.

Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: lamerko   
Дата:   19-03-18 11:49

Тия машини обикновенно имат специални схеми за наредба на паметите - освен, че работят с точно определени памети, но и да постигнеш някаква комбинация от няколко чипа към един процесор, те трябва да бъдат разпределени в точно определен ред. Ето тук има описани схемите, надявам се точно за твоя модел. Схемите са различни ако имаш един или два процесора - гледаш съответната таблица.

Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: asahi   
Дата:   19-03-18 11:56

Още

Ако това не ти е работа не е срамно да потърсиш помощ от специалист.

Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: krastevfilm   
Дата:   19-03-18 12:11

Грешките са изчистени, паметта работи отлично, единствено грешките в драйверите трябва да се изчистят. Чакам специалист, но това не означава, че няма да подготвя компютъра и да изчистя надлежно всичко по софтуера и хардуера, затова благодаря и съм благодарен на всички мнения на хора работили с тези машини, разбира се трябваше да пусна темата в специализиран форум.
Ръководствата и схемите от интернет за тези машини са прегледани детайлно.

Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: asahi   
Дата:   19-03-18 12:20

Проблемите с shutdown обикновено са адресирани към това. В масовите системи се оправят с преинсталиране на ОС, а в специализираните - с инсталиране на подходящата за системата оптимизирана ОС.


Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: krastevfilm   
Дата:   19-03-18 12:25

Привет,

Аз съм написал, че е възможно проблема да бъде решен с преинсталиране, затова отправих апел към хора работили с HP workstation z800 и по-ново поколение, за да може да си спестим и оптимизираме въпросите и отговорите.

Мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: asahi   
Дата:   19-03-18 12:49

Проблемът ти е обявен от 3 дни. Преди час каза, че ще се занимаваш с финално доизчистване. Това означава, че преинсталирането е прескочен етап. Не че с проби-грешки не мож еда се стигне до решение, но дните ще станат 7, а доколкото разбрах машината е за работа, не за експерименти.

Отговори на това съобщение
 Re: Здравейте, колеги с опит на HP Z800 и евентуални проблеми при експлоатацията.
Автор: krastevfilm   
Дата:   19-03-18 13:12

Проблемът е обявен в работния ден петък, в който бе почистен и грешките елиминирани. Днес е втория работен ден, в който вече имаме работещ компютър с проверена конфигурация и тестван, работата продължава неуморно във всички работни направления. Не сме стигнали до 3-ия ден все още, ако наистина може да помогнете, както дадоха добри съвети предходните участници в темата може да го направите.
Лично аз не виждам смисъл да отброяваме дните, нито да си държим сметка, не сме тук за това, нито за каквито и да е равносметки.

Мерси!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »