Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Photoshop CC 2018 и Wacom
Автор: s_l   
Дата:   14-03-18 18:14

Здравейте!
Наскоро си рапънах пак работната станция и понеже няколко месеца не бях пипал - актуализирах всичко да последни версии. Става дума за Win 10 и Photoshop до CC2018..
Wacom таблета също с актуализиран драйвер,обаче не ми работи натиска в Photoshop.Моля ако някой се е борил с конкретните неща и е успаял, нека сподели опита си моля.

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop CC 2018 и Wacom
Автор: Imaginarium   
Дата:   14-03-18 18:59

Аз имах същия проблем.
Два варианта имаш:
1. От настройките на Wacom-a пробваш да включиш/изключиш Windows Ink опцията.Сиреч, ако ти е включена, изключваш я стартираш шопа и следиш в Brushes менюто дали изчезва удивителната с грешката за натиска. И обратното, ако ти е изключена опцията, включва я , пускаш шопа и пробваш.

2. Това което при мен сработи и доста ме изненада, сменяш връхчето на писалката с някое друго от комплекта.Рестартираш шопата и пробваш.
Тази врътка я прочетох в не помня кой форум след няколко часа ядосване и псуване по таблета и шопа, но най странното е, че при мен това даде резултат и нищо друго от бабините рецепти , които намерих в нета.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop CC 2018 и Wacom
Автор: s_l   
Дата:   14-03-18 19:13

Аз деинсталирах и на чисто сложих пак драйвера. При включен "windows Ink" - работи сега всичко, но показва ALT,CTRL..като балончета под курсора.
При изключен "Ink" няма такъв проблем, но няма натиск..

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop CC 2018 и Wacom
Автор: s_l   
Дата:   14-03-18 19:41

И това го оправих мисля..

Малко странно, но явно ако се ползва модула "INK" - винаги има надписи за задържания клавиш, което ме дразни.

Решението е на този линк:
https://forums.adobe.com/thread/1918427


Ето го и синтезирано:


Hello gents and ladies !

Let me share a solution that worked for me, and I hope will work for you too, without deactivating the "magic" Windows Ink.

1. Create a text file in a text editor such as Notepad.

2. Type in the following lines:

UseSystemStylus 0

3. Save the file as a plain text file named PSUserConfig.txt in the Photoshop settings folder: [Installation Drive]:\Users\[User Name]\AppData\Roaming\Adobe\Adobe Photoshop CC 2015\Adobe Photoshop CC 2015 Settings\

To turn off the reversion to WinTab in Photoshop, do one of the following:

Delete the PSUSerConfig.txt file.
Change the lines so they read:

UseSystemStylus 1


I used the newly created file PSUserConfig.txt with the command set to "0" UseSystemStylus 0.*

*Note: after creating the PSUserConfig.txt, on the specified directory, you should restart your Photoshop and it should work.

Tablet support for Photoshop on Windows 8

The credit goes to the guys from Adobe Support for the method. I just found it, tested it and it seems it really works on a Wacom Pen & Touch Bamboo Tablet.

Hope it works for you too!



Cheers,

C.

За сега работи, ще видим колко време и как.

Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop CC 2018 и Wacom
Автор: Imaginarium   
Дата:   14-03-18 21:30

А дано! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop CC 2018 и Wacom
Автор: iliyanb   
Дата:   14-03-18 21:56

"За сега работи, ще видим колко време и как.

Поздрави!"

Имах същия проблем. Това е решението. Ще работи до някой ъпдейт, който ще скапе нещо /не при всеки ъпдейт се случва/. Досега два пъти ми се наложи да правя процедурата за около година и нещо. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop CC 2018 и Wacom
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-03-18 22:06

Тая тема трябва да е забучена във “важни”! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Photoshop CC 2018 и Wacom
Автор: nsirakov   
Дата:   14-03-18 22:32

При мен си работи по дефолт, без дори да съм пипал по настройките

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »