Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за избор между Canon EF 300mm f/2.8L IS и нестабилизираната версия
Автор: xfs   
Дата:   12-03-18 21:13

Здравейте,

двоумя се между двата обектива, основното което ме притеснява за нестабилизираната версия е че Canon не ги ремонтират вече, колко трябва да ме притеснява този факт, и другото което ме интересува има ли смисъл от третата версия на екстендера (Canon EF 2x) и по добър ли е оптически, при положение че немога да си позволя Canon EF 300mm f/2.8L IS II.

Мерси предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор между Canon EF 300mm f/2.8L IS и нестабилизираната версия
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-03-18 22:32

Третата версия на extender-a е много по-добра от втората, дори когато се ползва и варио обективи. Повече острота, по-малко аберации. Въобще не съжалявам, че си я взех.
Ползвал съм го със 200мм f2 страхотна картинка вадят двете. При старата версия на 300мм 2.8 със сигурност няма да е същия резултат, но все пак ще имаш "твърд" 600 5.6, което е предпоставка за що годе добра картинка. Лично аз бих предпочел стабилизираната версия, но тук вече зависи от бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор между Canon EF 300mm f/2.8L IS и нестабилизираната версия
Автор: dave   
Дата:   13-03-18 12:33

http://www.eflens.com/ef-lenses/ef_300_f_28L_usm.html
много рядка направа - най-голямата му леща е флуоридна. Качеството на картинката е дзверско.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор между Canon EF 300mm f/2.8L IS и нестабилизираната версия
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   13-03-18 13:04

Стария нестабилизиран не работи с 3тата версия на екстендъра?
https://www.bhphotovideo.com/FrameWork/charts/canon2xExtender.html

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор между Canon EF 300mm f/2.8L IS и нестабилизираната версия
Автор: ZENTEX   
Дата:   13-03-18 14:09

Старото 300 на 2.8 върви средно 2000 долара в супер кондиция.Не мисли че като имаш стабилизираната версия и имаш проблем ще ти го оправят или въощбе ще си заслужава след като ти обявят цена за ремонта.На този обектив каквото и да му се случи,винаги си едни 1000 долара назад.Обаче по принцип, то няма какво и да му се повреди,в смисъл малко са компонентите които могат да дадат фира,така че ремонтите са изключителна рядкост.Преди време един такъв без стабилизация с повредена диафрагма го пращаха по всички известни и неизвестни сервизи по ЕУ и всички го отказаха на бърза ръка,нямало части.Накрая взех че го отворих,оказа се счупен ротор на мотора на блендата,купих една нова диафрагма за 300 на 4 която е със същата механика,но с по малък диаметър на отвора на блендата,прехвърлих механизма за управление на старата,която е вечна и се успа за едни 300 долара тотал цена.Това ако не стига бюджета,иначе с готови пари ясно,ново със всички екстри.



Публикацията е редактирана (13-03-18 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор между Canon EF 300mm f/2.8L IS и нестабилизираната версия
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   13-03-18 17:22

ZENTEX от 2 години имам стария нестабилизиран 300 2.8 според серийния номер 1996та година ... абсолютен трепач е, но ако му стане нещо ще те търся теб ако може ? :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »