Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Истината за камерите на смартфоните
Автор: amza   
Дата:   10-03-18 09:09

Истината за камерите на смартфоните. Всичко е рекламен трик, много добър дисплей и софтуер, който подобрява снимката, но софтуерно. Истината е, че когато снимките се качат на компютър, не изглеждат толкова добре, както на дисплея на телефона. Смартфоните, дори най - скъпите, не могат да снимат както фото апаратите. В момента най - добрите смартфони снимат с качеството на фото апарат за около 300лв. Не може сензор с големината на зърно, да се сравнява със сензора на DSLR или сапунерка. Освен това, фото апарата не е само сензор, матрица и процесор, а и обектив. Един добър обектив е в пъти по - скъп от самия апарат. През деня смартфоните правят добри снимки, но вечерта не могат да се сравняват с фото апарата. Да обърнем внимание и на светкавицата. В смартфоните има едно малко диодче, което наричат светкавица. То върши работа, за да си светиш в тъмното. Друго си е истинската ксенон светкавица. Телефоните могат да стигнат на доста добро качество на изображението, но след няколко години. Надявам се, Iphone 15 да прави снимки поне като Nikon d90

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: ombre   
Дата:   10-03-18 09:14

Пускаш тема за нещо,което е ясно на всички....[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: vga   
Дата:   10-03-18 09:33

Аз си снимам с телефона, за да си разглеждам на него и снимките са превъзходни. Защо повече напъване, не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: amza   
Дата:   10-03-18 09:57

Пускам темата, защото много хора с хай фони ми се пречкат докато снимам и ми показват колко уникални снимки са направили. И ги сравняват с моите снимки. В ритуалната зала един такъв с камерафон ми развали кадрите на подписа. Той им подвикваше да гледат към него, докато подписваха. Ужас! Всичко развали. Случаите са много, затова съм пуснал темата. Писна ми хората да си мислят , че могат да ни се пречкат с телефоните и да правят уникалните снимки, докато ние се мъчим да дадем всичко от себе си, за да оставим хубави спомени.

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: keri-di   
Дата:   10-03-18 10:05

Сегашните смартфони,със мощният си хард и софтуер,ако имаха качествена оптика-щяха да са фото апарати,с възможности за комуникация!

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: exobexo   
Дата:   10-03-18 10:12

Смятам, че тази информация тук е ясна, но ако успеете наистина да я представите и на клиентите си по най-правилния начин, ще останете доволен.

С най-добри пожелания [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: AsahiPentax   
Дата:   10-03-18 10:51

keri-di написа:

> Сегашните смартфони,със мощният
> си хард и софтуер,ако имаха
> качествена оптика-щяха да са фото
> апарати,с възможности за
> комуникация!

То май имаше такъв на Панасоник с едноинчов сензор, но не съм го виждал на българския пазар.

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: OIM   
Дата:   10-03-18 11:38

При 47% разводи у нас , много е вероятно след няколко години ,снимките и от тази сватба да отидат в кошчето [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: IDA   
Дата:   10-03-18 11:40

"Пускаш тема за нещо, което е ясно на всички....[smilie10]"

Нищо подобно, представа си нямаш колко са необразовани и невежи хората, особено подрастващите. Нелепо е да считаш, че на тях им е ясно каквото и да било, при положение че някои от тях са толкова неграмотни, че дори и името не могат да си напишат. 99% от тях считат, че с техните телефони могат да правят същите снимки както ние, с големите и тежки апарати и обективи и даже ни се присмиват, когато ни видят с тях. Точно на това олигофренско невежество разчитат фирмите производители на мобилни телефони, за да заливат пазара с тях и да реализират огромните си печалби и пазарен успех.


Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: ombre   
Дата:   10-03-18 11:42

Амза-предполагам е така,както казваш,но това трябва да го кажеш на тях и на клиентите.Тук и да го обясняваш,ние го знаем,а тези с телефоните едва ли имат регистрация в форума за да видят темата ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   10-03-18 11:46

За някои пейзажни цели стават. Бичиш клин плюс панорама и нещата са доста читави.

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: stukloplast   
Дата:   10-03-18 12:05

Пълни глупости.
Последните 3 снимки в профила ми са снимани с посредствена камера на телефон. Жоро също е давал не малко примери.
Единственото ограничаващо е невъзможността за дълги експозиции (поне при моя телефон). Другото е креативност - или я имаш, или не. Ако можеш да снимаш, и с пинхол ще направиш шедьовър, ако не можеш-и с хаси да снимаш, пак лайна ще сътвориш.

Снимам по принцип с малка безогледалка, за да мога да я мъкна винаги с мен, но от както телефона ми снима в роу, не съм я взимал. Взимам я само за сериозни пейзажи или събития на приятели.



Публикацията е редактирана (10-03-18 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: Mogila   
Дата:   10-03-18 12:10

amza за някои неща не се замисляш обаче. Примерно, че 60-70% от хората ползват само смартфон. Е за какво им е по-добро качество? Телефонът е напълно достатъчен.

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: ombre   
Дата:   10-03-18 12:10

Ида,явно сме писали по едно и също време.Не оспорвам казаното от теб,явно не си ме разбрал.Казвам само,че е ясно на всички,като под всички,визирам участниците тук в фотографски форум.Извън него и аз съм чувал,абе тоя тел как снима и колко много мегапиксела му е камерата,не говоря за тези хора,а за тези които сме тук....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: mmjm   
Дата:   10-03-18 13:04





Публикацията е редактирана (15-03-18 19:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: ani_im   
Дата:   10-03-18 13:41

Ами да, съгласна съм с колегата за тия където се бутат с телефоните, но телефоните не са за подценяване. Във високите класове, камерите са много добри, матрицата е 1/2,5, която се слага в масовите сапунерки. Снимат в RAW,дори тука има няколко теми за снимки с телефони. То е ясно че никога не могат да снимат като големите черни апарати, но е факт че се развиват доста бързо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: lamerko   
Дата:   10-03-18 13:53

Всъщност има си смартфони с по-големи матрици колкото на стандартната сапунерка, както и такива с добра оптика и механична бленда. Маркетинга обаче си вкара автогол, като вкараха опорната точка за многото пиксели и опитите да се пусне по-качествена камера с малко такива срещат масово неудобрени от класическия неандерталец, чакащ на от 5 сутринта на опашка да си вземе телефон за 2к и то просто за да бъде от "първите"...

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: roburt48   
Дата:   10-03-18 14:09

Всяко нещо си има своето приложение според мен :) ... Както и за всеки влак си има пътници. За качество не мога да взема отношение, тъй като не снимам със смартфона си. Но.. то си е средство за комуникация, а не за фотография (така си мисля). Нямам идея дали е така, но мисля, че огромен процент от хората снимащи със смартфон гледат кадрите отново САМО на смартфон... Т.е. качеството, което смартфона предлага напълно ги задоволява :) Даже ще дам един акъл на производителите на камери - както в телефоните отдавна се интегрират камери, що не вземат да интегрират телефони в камерите си [smilie5] ... Баси кефа ще е [smilie5] Даже ми идва още нещо наум във връзка с тази тема, тъй като е набъркана събитийна фотография... Сватбен фотограф, снабден с камера, която има вграден телефон... Още със снимането праща кадрите на шерпи в студиото, които тутакси се заемат с обработката [smilie5] ... в реално време ;) Яко [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: georgioiv   
Дата:   10-03-18 14:12

Ето снимки с обикновена Нокия, на вътрешно осветление, в заведение:


http://360pano.org/nokia/untitled2.jpg




Ето и 100%кроп



http://360pano.org/nokia/Untitled1.jpg



Верно не е като ДСЛР или безогледалка 42 МП, обаче да кажеш че тия снимки не стават... [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: batsali   
Дата:   10-03-18 14:56

Телефоните имат гъсти дисплеи и ярки цветове, освен тва са физически малки. Нормално е при това положение снимките да имат "въййй, малиии" ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: ZENON   
Дата:   10-03-18 15:20

Глупости, малките матрици са си ОК и колкото по-малки, толкова по-добре. Според някои форумни идоти... Напоследък.
Олигофренията така е налазила хората, че директно отказват да се съобразяват със законите на физиката и т.н. и т.н.
Не знам защо, но за тях не съществува простия факт, че повече фотони, означава повече полезен сигнал за АЦП и т.н. и всички последици от това (при една и съща технология).

Спирам (за облекчение на горните), че се подесетвам... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: dtangelov   
Дата:   10-03-18 15:45

ZENON
Прав си.
Средния формат си е друга бира, но какво да се прави като 99% снимат на кропки. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: nyamago   
Дата:   10-03-18 16:19

Неправилното заглавие на темата подведе много участници в грешна посока. Не видяхт ли, че въпросът всъщност не е "Могат ли телефоните да правят добри снимки?" - а е

"Имат ли право роднини с телефони да ми се пречкат пред обектива и да ми провалят сватбарския бизнес?" [smilie8]

Докато първият, подвеждащ въпрос има ясен технически отговор за повечето участници в този форум, вторият може да е по-нееднозначен и спорен. За подсещане, алтернативен въпрос към автора:

Ако братовчед на кума с по-голям, по-черен и много по-скъп апарат от твоя ти беше закрил с широк гръб решаващия кадър или беше подвикнал на младите да гледат в неговия скъп обектив, а не в твоя по-евтин - щеше ли да ти пука за телефонните камери и каква тема щеше да пуснеш? [smilie11]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: vladis   
Дата:   10-03-18 16:21

Тук във форума има хора, които със смартфони правят в пъти по-хубави снимки от голям процент притежатели на големи черни апарати. Така, че истината е някъде там...
Макар че стана ясно, че темата няма нищо общо с качеството на камерите на телефоните.

Отговори на това съобщение
 Re: Истината за камерите на смартфоните
Автор: ZENON   
Дата:   10-03-18 16:31

Може ли някой да ме светне какво означава "хубава" снимка... Много ще съм признателен. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »