Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: santuco   
Дата:   23-02-18 06:49

Трябва ми само за една проба това нещо. Става въпрос за приемника, без значение за Никон, Канон, Сони....


https://www.kayellaustralia.com.au/godox-flash-receiver-only-p-5147.html


Искам да пробвам дали ще го сработя със светкавица Godox TT350, като идеята е светкавицата да е мастър и с помощта на въпросния приемник X1R-? да паля моноблок с pc-sync кабелче!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: punkpixel   
Дата:   23-02-18 10:06

Май ти трябва и трансмитер за да активираш ресивъра

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: lamerko   
Дата:   23-02-18 10:43

От коледните намаления си взех трансмитер (за Фуджи) dynaphos за 69 лв, сега са по 109 лв. Само приемниците пък в момента са по 99 лв, което обезсмисля по-горната оферта, ако доставката ще е до България.

трансмитер за Никон

приемник за Никон

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: compur   
Дата:   23-02-18 11:00

що не звъннеш в Dinafos и да ги питаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: santuco   
Дата:   23-02-18 11:15

Самата светкавица си има вграден предавател и си мисля че би трябвало да командва X1R .

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: SEURET   
Дата:   23-02-18 11:20

Тук го има


Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   23-02-18 12:58

Аз чакам два такива, в момента. Взех ги на по 34$.. Мисля обаче да ги ползвам с GODOX Xpro commander. Всеки момент трябва да пристигнат, но не съм в София [beer]

Като пристигнат ще погледна в книжите им дали не пише кой може да ги командва.



Публикацията е редактирана (23-02-18 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: santuco   
Дата:   23-02-18 13:15

Кофти, дано се появи накой от София! Ако трябва ще оставя пари, взимам го ,тествам и го връщам!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: punkpixel   
Дата:   23-02-18 18:21

http://www.godox.com/EN/Products_Mini_Camera_Flash_TT350F.html
Няма да стане без трансмитер
Моноблока, може да се запали оптично. Зависи от модела , но почти всички имат сензор

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: santuco   
Дата:   23-02-18 21:04

Аз забравих да спомена, че ми трябва да паля моноблока в HSS режим! Иначе варианти има много! Запалване с оптичен тригер отпада автоматично![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: milen   
Дата:   27-02-18 19:08

Извинявам се за спама, но да не пускам отделна тема. Някой ползвал ли е или има впечатления от това: Yongnuo YN622C Trigger + YN622C-TX TTL Wireless Flash Controller for Canon. Това което искам да правя, е да контролирам канонска светкавица 430ЕХ2 и да си взема още една или две YN600 или YN685. Телата са ЕОС 5Д и 5Д марк2. Няма да се ползват интезивно и при екстремни условия.
Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   27-02-18 21:25

Причината аз да се ориентирам към GODOX Xpro, е че YN622 има проблем с по новите тела.. Явно не при всички се проявява. НО това което прочетох е че не винаги работят коректно с така наречените "флагмани" D810, D850, 5Dmk4.. Вероятно и новите модели от другите марки. Аз лично имам транссивъри на VILTROX които имат абсолютно същия проблем. В моя случай работеха прекрасно с D600 но не работят с D810, губят комуникация. От разни теми и приказки из нета, оставам с извода, че проблема се изразява когато устройството е в режим ТХ (ако е транссивър) и буквално забива.

това видео показва проблема, който е абсолютно същия и при моите VILTROX

"I'm just back from a testing/troubleshooting session, and I've had to conclude reluctantly that there is indeed a compatibility problem between the YN622C II and the 5DIV (running fw 1.03).

The triggers will fire the attached strobe(s) but not at the correct output level when in ETTL, and the camera frequently puts up a warning about incompatible flash / flash turned off.

My transceivers and flash work great on my 5DII, and the the flash works great directly on my 5DIV, so yup, it's a compatibility problem.

There's no new firmware update that I can find for the YN622C II, so I've contacted Yongnuo support to see what they say.

Bummer

Will update this thread with any developments." ето цитат от една от много мнения по темата.

milen в твоя случай обаче, не би трябвало да има проблем.



Публикацията е редактирана (27-02-18 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: milen   
Дата:   27-02-18 22:21

Много ти благодаря за изчерпателния отговор!
Аз не смятам скоро да ъпгрейдвам тяло а и подозирам че китайците ще изкарат нов фърмуеър след като определено има проблеми. Също така се съмнявам че ще ползвам често ТТЛ режима.
Ще се мятам смело, че това което ползвам в момента е меко казано смешно :)
Благодаря![beer] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   28-02-18 10:04

И все пак. Aко смяташ да ги купуваш нови, обмисли и системата на GODOX. Разликата в цената, мисля че не е голяма.. A годокса пускат този командър преди няколко месеца. На няколко места четох, че описания проблем е решен.. А като интерфейс Xpro-то е доста по френдли. Недостатъка е, че на командъра не може да се сложи светка.. Моя командър пристигна и определено съм очарован.. Много лесно и интуитивно се работи с него. Остава да пристигнат и ресивърите, за да кажа и като работа реално как са..



Публикацията е редактирана (28-02-18 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: milen   
Дата:   28-02-18 18:46

Ами това добре, но значи че и светкавица от същата марка трябва да взема. А това, че неможе да се закачи светка на командъра не ме притеснява особено.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   28-02-18 19:08

За светката не е задължително да е от същата марка.. Моите не са годокс, НО чакам ресивърите на годокс.. Те просто пренасят данните, без значение каква марка е светката.. Разбира се ако светките са на годокс и имат радио, ресивърите стават излишни.

Не натрапвам системата, дори реално още не съм я пробвал. Все пак имам само трансмитер все още. Но по мое мнение е по-гъвкава и преспективна от другите. И си струва да се помисли :)



Публикацията е редактирана (28-02-18 19:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: milen   
Дата:   28-02-18 19:24

Дам, сега се зачетох и като че ли годокс е по добрия вариант. Мисълта ми е, че ако си взема светка от същата марка (а светкавица или 2 ще си взема при всички случаи), няма да имам нужда от рисивър- самата светкавица ще може да се командва като слейв от трансмитера- или бъркам?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   28-02-18 21:08

Ами ако е годокс с радио да. Но то това е така и при юнгно-то. Но не всички светки и на двете марки имат радиа.. Някои имат слейв с ТТЛ но е оптичен... Поне при никонските е така. За канонските не съм сигурен, нека някой колега да каже.

EDIT:

При никоните вградената светкавица, може да се ползва като командър. С iTTL и "CLS" И това без да свети по време на кадъра. Това е оптичната синхронизация.. Просто изисква сравнително добра видимост между тялото и светките.. За това аз предпочитам радио.. За канон нямам представа дали се случва по този начин.. Т.Е. Това че има слейв режим, не значи че има вградено радио.



Публикацията е редактирана (28-02-18 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: milen   
Дата:   28-02-18 22:34

Ясно, значи ще се задълбоча още малко в четенето преди да взимам.
При канон съм пробвал с канонския безжичен тригер и е доста капризен, да не кажа че хич не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   01-03-18 14:12

Днес ми пристигнаха и приемниците.. На първо четене всичко е идеално, с едно изключение.. Нещо не е ОК с HSS режима.. За сега от всички опити само на един кадър светнаха на време.. По спомени моите светки имаха опция, дали да се пуска ръчно или автоматично HSS, вероятно там става нещо. Така, че и аз ще трябва да почета още и да пробвам. НО проблемът с комуникацията, наистина е изчистен при тази система.

santuco в книжките им няма описано, какво може да ги командва :(

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: santuco   
Дата:   02-03-18 17:57

baron_barbaron мерси за инфото! Аз пак да подсетя ако някой има такъв приемник само за проба ще съм благодарен!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: santuco   
Дата:   04-03-18 20:33

Така...благодаря на колегата, който ми услужи с Godox X1R! След като си поиграх стигнах до извода (може и да греша), че светкавицата Godox TT350 в режим мастър не подава сигнал към приемника когато е включен HSS! На ниските скорости си комуникират и приемника сработва и пали моноблока! Никъде не бях видял да го пише в спецификациите на светкавичката, но се оказа така![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   05-03-18 01:06

А аз си мисля че приемника не приема сигнала.. Защото и аз имам проблем точно с HSS.. Управлявам ги с командър, не със светка. Светкавиците палят, но синхронизацията не е ОК.. Не съм сигурен на къде се движи пердето на Д810, но ако е надолу, значи светките закъсняват. А когато са на тялото и с двете нямам проблеми.. Аз писах на GODOX за моя проблем, и им пратих и снимки.. Ще чакам да видим какво ще ми отговорят. Иначе във всяко друго отношение са ОК.. Дори учудващо голямо разстояние покриват.. На открито ги тествах на приблизително 50м и си палят..



Публикацията е редактирана (05-03-18 01:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: santuco   
Дата:   05-03-18 09:57

Много кофти де.а! А какви са светкавиците, че не рзбрах аз! Пробвай да включиш HSS на светките ръчно и пробвай пак!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой в София да има Godox X1R-?
Автор: santuco   
Дата:   05-03-18 10:03

Ами да сега се сетих., че колега пробва с ТТ350 да командва ТТ685 и AD200 и каза че бачка HSS без проблем....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »