Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 От Nikon D5100 към Canon EOS 77D
Автор: Saurianx   
Дата:   22-02-18 16:46

Здравейте,извинявам се ако вече има подобна тема,не съм видял.
Та така,в момента използвам Nikon D5100 с китов и 35мм f1.8.Това е изцяло апаратурата, с която започнах да разучавам DSLR-ите,след като горе долу влязох в час кое как и защо разучих основите и започнах да знам какво да правя дет се вика ми се наложи и се оказа,че за напред ще снимам повече видео отколкото снимки,а с Nikkon-а това е доста болезнено.
Та обмислям закупуването на Canon 77D ( Канон заради по-достъпните цени на обективи и най-вече заради Dual Pixel системата ),знам че има за тези пари Сонита примерно които снимат и 4К но да речем че съм се спрял на Канон.Следващото,което разбира се е очевидно ми трябва обектив,та поне за мен доста трудно решение...ходих до Фотопавилион изпробвах тялото там ми препоръчаха Обектив Sigma 17-50mm f2.8 EX DC OS HSM.
Май сега е момента да вмъкна основното,че реално обектива и тялото са ми нужни най-вече за видео,от рода на спортни тренировки,понякога близки кадри и доста движение като цяло.Снимах каквото снимах прибрах се погледнах снимките и видеата,които бях направил и всъщност там изпробвах и Обектив Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM , впечатленията ми от това което видях са..доста остра и чиста картина с 10-18 и сякаш не толкова ясна с Сигмата...Бюджета тук ме кара да гледам тези обективи ,от които май Сигмата най-отговаря на това което ми е нужно...Бърз фокус (малко е шумен но на видеата,които ще правя така ли иначе ще монтирам звук и музика ) , стабилизация, ф2.8 бленда при 17 и 50,което е прекрасно.
Реално не ми се иска да купувам тялото с китов обектив а направо да скоча на нещо по-добро, искам да попитам хора ползвали този обектив Sigma 17-50 f2.8 EX DC OS HSM за мнение на това тяло и как той работи за вас? Благодаря ви,очаквам съвети.

П.С Бюджета ми е около 2200-2300 макс за двете заедно.

Отговори на това съобщение
 Re: От Nikon D5100 към Canon EOS 77D
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   22-02-18 17:12

Saurianx написа:

> и се оказа,че за напред
> ще снимам повече видео отколкото
> снимки,а с Nikkon-а това е доста
> болезнено.

>,знам че има за тези
> пари Сонита примерно които снимат
> и 4К но да речем че съм се спрял на
> Канон.

Казваш, че ще снимаш повече видео, а ще купуваш Канон. [smilie11] Да, Канон за видео все пак е по-добре от Никон, но Сони и Панасоник са камерите за тази работа. На твое място бих избрал между тези две марки.

Отговори на това съобщение
 Re: От Nikon D5100 към Canon EOS 77D
Автор: Saurianx   
Дата:   22-02-18 17:19

Явно е така не го чувам за пръв път,но реално 4К няма да снимам поне за близко бъдеще,само защото лаптопа ми няма да се справи с обработка а и 1080p full HD смятам,че ми е напълно достатъчно за тези пари и за обектива да речем,реално да повече видео но и доста фотосесии просто видеото ще е повечко,като скок от 5100 на 77д и при положение,че съм сравнително пресен в тази сфера... от тази гледна точка,харесва ми това че канон усилват червените и именно от там тонът на кожата и лицето е специфичен...това също ми допада защото моите модели ще са 90% хора а поне на това ниво ми е малко трудно да докарам перфектен скин тон при обработка.Може и да звучи смешно,но това е като си знам възможностите за момента и бюджета,инвестирах в монитор Dell U2415 преди дни и смятам,че тялото с обектива за парите които мога да дам биха ми вършили страхотна работа,затова питам хора които са ги ползвали за мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: От Nikon D5100 към Canon EOS 77D
Автор: victory13   
Дата:   22-02-18 17:23

... с 18-135 ... 2240лв...


[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: От Nikon D5100 към Canon EOS 77D
Автор: aceontheriver   
Дата:   22-02-18 17:24

Ползвах тази камера временно и ще ти свърши работа, но както колегата по-горе е писал сони и панасоник ще ти свършат много по-добра работа.

Отговори на това съобщение
 Re: От Nikon D5100 към Canon EOS 77D
Автор: StraightEse   
Дата:   22-02-18 17:25

Въпросът не е дали ти трябва 4к, а че панасоник и сони като цяло са по-добри за видео. Едно FZ2000 примерно, в момента ще ти дойде 1890 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: От Nikon D5100 към Canon EOS 77D
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   22-02-18 17:26

Panasonic DMC FZ2000.[cool]

С Панасоника получаваш страхотни видео възможности, като разбира се и снимките не са за подценяване. Все пак не е турбосапунер с 1/2.3 инчова матрица, а с 1 инч (4 пъти по голяма площ).

A пък за случаите, когато се налага да снимаш и да гониш по плитък DOF, имаш Никона, ще ти остане и някой лев за някой и друг обектив.



Публикацията е редактирана (22-02-18 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: От Nikon D5100 към Canon EOS 77D
Автор: ombre   
Дата:   22-02-18 19:09

Взимай панасоник и не го мисли.Много ме кефи 80-ката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »