Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Edit: Съвети за работа с Micro 4/3 система Olympus
Автор: Neuromancer42   
Дата:   21-02-18 02:50

Здравейте. Занимавам се с фотография от 4 години, но това не ми е основна дейност, а спомагателна. Журналист съм в онлайн медии и се занимавам със Социални мрежи. До скоро снимах D90 и 18-70,но го продадох - адски тежко, неудобно, бавен фокус и т.н - остаряла техника. Сега имам ходене в САЩ и съм решил да си вземам турбо сапунерка. Ще се ползва за спомагателни снимки към материали, снимки за социални мрежи и лично ползване - туризъм и спомени. Не искам вече DLSR, просто не ми се мъкне и няма да инвестирам в обективи. Бях се спрял на Olympus OM-D E-M10 Mark II, но... ами няма да инвестирам в обективи. Та - може ли да препоръчате някоя турбо сапунерка до 500-600 долара? Моля не ме убеждавайте за DLSR - знам какво ми трябва и в ерата на мобилната фотография рядко на хората реално им трябва професионален фотоапарат и аз не съм един от тях - дали ще снимам с добра сапунерка или Nikon D4, задапаратно устройство като мен няма да даде особена разлика. Искам просто като отида на интервю да направя прилична снимка за уеб и като се върна от екскурзия да си гледам по-готини снимки от тези на телефона. Използвам в момента Huawei p10 и той ми върши почти идеална работа и като пипна RAW-а хората не вярват, че е снимано с телефон, така че в днешно време, за ситуациите, които аз го използвам и уменията, които аз имам фотоапарат между 1000 и 10000 лева, почти няма разлика. Иска ми се да мога да снимам и в затворени помещения на стайна светлина и по възможност да могат да се правят прилични видеа. Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: orkwideo   
Дата:   21-02-18 03:35

ами всичко с 1 инч сензор ще ти върши работа

у тъмно без светка , никой апарат не ще да снима свястно, освен ако не ти дреме как ще изглежда снимката

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   21-02-18 06:09

Panasonic LX100 или някой от 1" вариантите на Sony, Panasonic, Canon и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: ubp   
Дата:   21-02-18 07:53

Canon PowerShot G7 X Mark II [shtrak]

Цена с 2 години реална гаранция в България


http://magazin.photosynthesis.bg/img/640x480/100101203024_22737.jpg




Публикацията е редактирана (21-02-18 08:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: kokotoo   
Дата:   21-02-18 08:48

www.eglobalcentral.co.uk - Lumix DMC-LX10


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: bobyn   
Дата:   21-02-18 09:23

Въпреки, че си се отказал от E-М10 II, ако не си видял тази оферта:
Никой не те кара да инвестираш повече в обективи :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: lamerko   
Дата:   21-02-18 10:23

Какъв по-добър повод да си вземеш теника с например 30% по-ниска цена направо от САЩ - само ще ти трябва нещо, което да покрие пътя до там :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: Neuromancer42   
Дата:   21-02-18 12:05

Да, знаех си, че е добра идея да пиша тук.
Скандална оферта. Не мисля, че за тези пари може да се купи нещо по-добро ново - поръчах.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   21-02-18 12:11

kokotoo, този сайт, които си посочил сигурен ли е? Някой дали е пазарувал от там, да разкаже?
www.eglobalcentral.co.uk

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: swy   
Дата:   21-02-18 12:35

Предлагам да се замислиш за някое Фуджи ![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: Neuromancer42   
Дата:   21-02-18 13:42

Тъй като не се разбра - възползвах се от Olympus E-M10 II (сребрист) OM-D + ympus MFT 12-50mm f/3.5-6.3 EZ (черен) за 900 лв.
Благодаря на колегата bobyn, че я даде.
Не мога да повярвам каква акция е това, от Олимпус и Фотосинтезис са изготвили наистина невероятна оферта. Поръчах веднага.



Публикацията е редактирана (21-02-18 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: ivjordan   
Дата:   21-02-18 14:52

Да не ти попарвам ентусиазма, но за тази оферта няма наличност и в двата магазина. Дано стане налична до края на промоционалния период, но няма да е за първи път да пуснат "промоция", която на практика я няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: Neuromancer42   
Дата:   21-02-18 15:07

Аз вече го поръчах. Нямаше го в София, но я имаше във Варна и утре ми пристига с куриер.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: lamerko   
Дата:   21-02-18 15:09

Имаше наличности до преди половин час - нормално е да се изчерпат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: Neuromancer42   
Дата:   21-02-18 15:19

Да, явно аз съм или последния, или един от последните.
Благодаря много отново на bobyn, защото просто не е я бях видял тази оферта, а е страшна. [beer]
Много съм щастлив, че успях да го поръчам - дано всичко да е наред и си ми пристигне утре [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: ivjordan   
Дата:   21-02-18 15:23

Честито, щом си успял!
Наистина си заслужава офертата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: bobyn   
Дата:   21-02-18 17:04

@Neuromancer42 радвам се, че съм успял да помогна. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: Neuromancer42   
Дата:   22-02-18 16:12

Пристигна - страхотна визия и усещане на фотоапарата.
В момента правя разлика между ров-евете на Huawei P10 и Olympus-а, като едното е телефон за 900 лв., който е 100 неща, а другото е фотоапарат за 900 лв., който е само фотоапарат.
Казано честно - не правя драматична разлика, но нека да видим след време, може още да не съм разучил просто апарата :)
Дано само не се озове след няколко дни в базара, че ще съм разочарован много.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: mihajlov2   
Дата:   22-02-18 16:23

Ако му вземеш един по-читав обектив, никога няма да се разочароваш. Честно казано, 12-50 си е китак със всички произтичащи от това последствия.
Олимпус имат страхотни обективи, но на малко по-така цени...

Примерно това. Любимия ми зум обектив:


https://farm5.staticflickr.com/4544/37919360734_828a1832a3_b.jpg

PB250097 by Georg Mihailov, on Flickr

Ето как изглежда, качен на моя Олимпус - като твоя, но по-стария модел:


https://farm5.staticflickr.com/4582/23970121597_e09cc93f23_b.jpg

P1010892a by Georg Mihailov, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: Neuromancer42   
Дата:   22-02-18 16:28

Със сигурност ще му взема. Ясно ми е, че 12-50 е китак, но все пак говорим за техника за 1000 лв., която би трябвало да може да издухва смартфонските камерки? Вярно Haawei-ските RAW-ве са най-добрите телефонни камери, ама чак пък толкова.
Ориентирал съм след време да взема някой твърдак, че скъпите вариота ми идват много скъпи. Ще дебна във форума да излезе нещо на оферта - мисля, че тогава ще се преродя.
Бях забравил колко скъпо хоби е това. Вече взех задължителните чантичка и карта, а тепърва трябва да взимам статив, поне още 1 батерия и обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: mihajlov2   
Дата:   22-02-18 16:33

За ежедневна употреба от твърдите на мен ми е най-удобен Олимпус 17/1.8. Май че и сега има един в базара. Никак не е лош и Панасоник 20/1.7. Някои се оплакват,че фокусирал малко по-бавно. Аз поне не съм забелязал. А той е и палачинка.
От 17/1.8 има и един по-добър - Панасоник Лайка 15/1.7. В момента почти не го свалям от другия Олимпус - PEN F. Но цената не е малка.
А за 12-50 - преди време си бях взел един от базара, но нещо никак не ми хареса...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: Neuromancer42   
Дата:   22-02-18 16:37

Следващият ми мисля баш да е Панасоник 20/1.7
Има ли нещо подвеждащо тук? Спрямо другите обективи, този ми се струва адски евтин за това, което предлага.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: bobyn   
Дата:   22-02-18 17:08

Купих си Панасоник 20/1.7 преди седмица, даже още не съм го разцъквал като хората. Ако си от София и искаш да го пробваш, поне това ти дължа, след като те набутах с офертата :-)
Имам и някои други...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: keri-di   
Дата:   22-02-18 18:22

Какво научих за RAW файловете,специално за Олимпус със тази матрица.
Повечето RAW конвертори са разработени за апарати с антимоарови филтри,и плъзгача на sharpen дефолтно е на около 1/4.
При Оли,антимоаров филтър няма,затова sharpen Трябва да се върне на нулева позиция,иначе от перфектен кадър ще се изстисква нереален шум!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на турбо сапунерка до 600 долара
Автор: Neuromancer42   
Дата:   22-02-18 18:33

Да, ако дадете такива съвети за използването на тази система - ще съм много благодарен :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »