Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 От lumix g7 към sony a6300?
Автор: atisas3   
Дата:   22-02-18 15:06

Накратко да ви попитам струва ли си? Към момента снимам с lumix g7, 14-42 китов и 25mm f/1.7, както и beholder ms1. Обмислям ъпгрейд към a6300 и zhiyun crane v2, както и обективи като 10-18 и 28mm f/2. Главната ми насока е към официална видео продукция. Много ми харесва white balance-а, който предоставят панасониците, dynamic range-a, както и възможността за постобработка на видео файловете при 100 mbps битрейт при лумикс, но автофокусната система, както и кроп фактора сякаш ме спъват. Pros and cons за а6300?

Отговори на това съобщение
 Re: От lumix g7 към sony a6300?
Автор: kiten   
Дата:   22-02-18 15:14

a6500

Отговори на това съобщение
 Re: От lumix g7 към sony a6300?
Автор: nice2mitiu   
Дата:   22-02-18 19:12

С а6300 забравяш за 4К, просто заради "проблема" с прегряването. Аз ползвам същия панасоник като твоя, но не снимам много 4к и съм се замислял за същата промяна. Това, което ме спря е дисплея на сонито - не се отваря настрани, а само нагоре-надолу. Също много хора казват (не съм го виждал наживо), че дисплея няма достатъчно осветеност да го ползваш навън и бил безполезен.
Другото, което ме спира е самата форма на камерата - често ми се налага и снимки да снимам, а този рейнджфайндър стил не ми е никак удобен, лично на мен.
Обислял съм и ъпгрейд към Канон, заради перфектния автофокус, хубавите цветове и т.н., но пък вече до толкова свикнах да снимам фото с безогледалка, че не мисля да се връщам обратно към огледалата (свикнах да виждам готовата снимка във визьора, веднага след като съм я снимал, без да се налага да гледам в дисплея).
За гимбъл, от скоро ползвам Moza AirCross, просто защото можех да го поръчам от България и евентуалното гаранционно обслужване щеше да е по-лесно, съветвам те да му хвърлиш едно око. Включения кабел за стартиране на запис работи с G7

Отговори на това съобщение
 Re: От lumix g7 към sony a6300?
Автор: atisas3   
Дата:   22-02-18 19:33

Нуждая се просто от по-добър автофокус, както и да е по-широкообхватно тялото. Със сигурност не бих инвестирал в 7-14mm, поради куция автофокус и гредата в m 4/3... Колегата май е прав за а6500. Но а6300 ми идва по-достъпен, не става ли за 4k без да прегрява, като се има предвид, че снимам късометражни клипове/филмчета и не го пържа на запис 30 минути, а обикновено го правя на накъсни от 5 секунди до 3-4 минути макс?

Отговори на това съобщение
 Re: От lumix g7 към sony a6300?
Автор: kiten   
Дата:   22-02-18 20:21

от а6500 няма да намериш по-добър следящ афтофокус и отделно и тъча си е предимство да чукнеш да дисплея къде да премести фокуса. И петосевата стабилизация на матрицата е многохубава екстра за фото и видео. Прегряването е най-малкия проблем, преди поснимах с а6000 и 29 минути без проблем изкарваше в августовски жеги.

Отговори на това съобщение
 Re: От lumix g7 към sony a6300?
Автор: SEURET   
Дата:   22-02-18 22:09

Е, точно автофокусната система ли? Определено бих ти препоръчал да се насочиш към G80 или новата GX9!

Отговори на това съобщение
 Re: От lumix g7 към sony a6300?
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-02-18 23:13

Добре си се ориентирал, но вместо 28 2.0 вземи 35 1.8 ;).

А6300 отдавна не прегрява толкова лесно и дори да го прави има варианти за заобикаляне на проблема. Примерно с дъми батерия или захранване по USB. Ей го на Moza Aircross има дъми батерия с която можеш да си го храниш от гимбала цял ден и няма да загрее изобщо.

Ще загубиш обаче доброто 1080, на А6300 4К записа е брутално детайлен с много добро поведение и на тъмно и лош ролинг шътър. 1080 записа му няма ролинг шътър или поне не и силно изразен, но детайла е като от канонска камера, с други думи по-зле от Г7.

АФ на А6300 е по-добър от на всички панасоници. За видео бих казал, че е на нивото на дуал пиксела на канон. Не е подреден по същия начин, но върши същата работа, ако знаеш как.

Относно цветовете и динамичния обхват :) камерата предлага много екстри в тази насока и може да се преправя цвета и гамата в много големи граници вътре в камерата без допълнителни хакове и т.н. Може да се направи да снима с "канонски" цветове, може и други... въпрос на вкус и както си го направиш. Има си от стандартни профили до най-новия S-LOG3 от синема камерите.

Ако ще даваш повече пари вместо А6500 се огледай за А7р2. А6500 е А6300 със стабилизация на сензора, нови менюта, тъч скриин(може да е полезен ама не чак толкова) и по-голям буфер за снимки. За видео не предлага нищо повече. А да има опция да оставиш алармата за температура изключена, че да си опечеш сензора по-добре.

Проблема на Сонитата с тъмния дисплей е при 4К запис. Всичките свалят харчовете на ток до минимум като записват 4К, защото батерията идва слаба и прегрява. Това вече го няма при А9 и А7р3, които са с новата батерия, която между другото е брутална :) изкарва по над 2ч запис и разглеждане, АФ, ... нормална употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: От lumix g7 към sony a6300?
Автор: atisas3   
Дата:   23-02-18 02:08

Симбонка, благодаря ти колега за изчерпателното мнение! Остана значи един последен въпрос, щом проблема ще опре само до дисплея. Как стоят нещата с hdmi свързането, мога ли да използвам например таблет с IPS матрица или е важно да се оборудвам със специален external дисплей, за да ми показва действителни цветове на файла. Накратко, на работната машина съм със Asus MX279 и искам подобни резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: От lumix g7 към sony a6300?
Автор: sakuraki   
Дата:   23-02-18 08:53

Oт няколко месеца и аз снимам с сонито 6300 и това с прегряването ме притесняваше много. В магазина тествах 19мин запис и нямаше проблеми, след това в къщи в кухнята на още по - топло 30мин запис и нямаше прегряване, дори не излезна и съобщението за температурата.

На тъмно видеото на 6300 е в пъти по - добро, особено след 3200 исо. Снимах спорт в зала и там ползвах 6400 исо, на 4к беше супер чисто, а на колегата до мен с панасоника си беше зърнито.

За външен монитор също мога да потвърдя, че работи. Пробвано е с black magic video assist и нямаше проблеми, но за таблет не знам как ще бъде.

На ярко слънце е кофти дипслея при 4к видео както е описал Симо и почти нищо се не вижда, но ако се сложи визьор към дипслея /не помня как се наричаше, като кутия е/ няма проблем и става.

Цветовете много лесно можеш да си ги нагласиш още в камерата, но ако искаш имаш и опция да снимаш S-LOG3 и след това да оцветяваш. Аз отскоро ползвам Премиер и съм си направил вече готови Luts/Пресети и става бързо нагласянето на цветовете.

Батерията обаче е мега зле откъм продължителност и задължително трябва да имаш втора батерия или поне една външна. Има кръгли батерии външи и на обувката за светкавицата има аксесоари, които държат такива батерии, което е най - добрия вариант.

На мен за продължителна работа ми е доста по - удобно със steadicam, oтколкото с гимбал, но вероятно е до свикване.

Фокусът на тялото е чуден просто и не съм имал проблеми до момента с китовия, чакам новите обективи да видим как ще е с тях, но едва ли ще е по - зле. Особено като си зададеш фокуса да следи нещо определно не го изпуска.

Отговори на това съобщение
 Re: От lumix g7 към sony a6300?
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-02-18 09:18

За външен монитор - HDMI само иначе няма как. Там си вади некомпресиран сигнал чист или картината от екрана отива там заедно с менютата.

На А7р3 можеш да снимаш по вифи на телефон или таблет и камерата си е с пълна функционалност по време на записа, таблета/телефона се ползва само за видео монитор с опция да сменяш бленда, скорост,... и да пускаш и спираш записа. На по-старите модели като ползваш вифи минава в отделен андроид за целта и там нямаш профили за видеото.

А6300 можеш да го прегрееш само в топло помещение, като го оставиш на статив без да има течение около него на въздух, който да го охлажда и е със нормалната батерия. Още преди година или повече като снимах лекцията си във фотосинтезис използвах А6300 с външна батерия и два часа и малко не прегря и не даде съобщение даже. Точно в такава обстановка - статив на топло без течение. Друга опция за прегряване е лош обектив или адаптер. Някои адаптери не са много добре направени и точат повече ток (говоря за тези под 200лв), понякога като излезе нов обектив и не е ъпнат софтуера на камерата може да стопли от това... като не се разбират добре. Така ми прегря А7р1, което не беше прегрявало никога преди това. Сложихме му 90 2.8 макрото и ... не му хареса, трябваше ъпдейт на камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: От lumix g7 към sony a6300?
Автор: kasad   
Дата:   23-02-18 11:20

Това за автофокуса на панасониците и на а6300 не е вярно! Категорично! Имал съм и панасоник гх80 и алфата 6300. Като чета отзиви, колко е бил добър и точен, че и бърз фокуса на 6300 се чудя дали не съм имал дефектен модел. Категорично, повтарям че панасоничето отвяваше 6300 по бързина на фокуса, по консистентност, а и най-култовото на сумрак какво хънтене беще на 6300, като и двата са с китаците си. Това за бързия фокус и за следящия на 6300 за мен са приказки само за повдигане на самочувствие без да е нужно. Даже от на братовчед ми сони 6500 не съм много впечатлен. За А9 лични впечатления нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: От lumix g7 към sony a6300?
Автор: sakuraki   
Дата:   23-02-18 11:48

Аз пък мога да твърдя обратното [smilie5] . Не съм имал никога проблеми, а в тъмното пък още по - малко. При снимането, което направихте неговото gh5 променяше фокуса чат пат, но без видима причина. Последния път особено ,когато беше по - тъмно в спортната зала често изпускаше фокуса или по - скоро беше там където не искаше да бъде. Не съм го имал панасоника, но по думите на колегата не искам и да го имам, защото най - вече снимам вечер аз.

До момента не съм имал проблеми с фокуса и винаги е бил там където искам.

Отговори на това съобщение
 Re: От lumix g7 към sony a6300?
Автор: peio87   
Дата:   23-02-18 13:18

А мнения за тази видео камера (пред Панасоник и Сони със сменяема оптика)
http://magazin.photosynthesis.bg/oferta/kamera-sony-fdr-ax100-4k-handycam.html

Отговори на това съобщение
 Re: От lumix g7 към sony a6300?
Автор: kiten   
Дата:   23-02-18 13:57

Какво мнение искаш за видекамерата фото ли ще снимаш[smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »