Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon 5d mark iv
Автор: DAOSA   
Дата:   18-02-18 10:49

Доста изчетох за камерата.

Бих желал обаче да чуя мнения на хора тук,които я ползват.

Заслужава ли си.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: Petri   
Дата:   18-02-18 15:42

Ако сменяш от 3 към 4 - не. Казвам го от опит.
А на теб за какво ти трябва да си заслужава? От какъв апарат ще минаваш на МК4?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: DAOSA   
Дата:   18-02-18 16:06

Минал съм през 350D,40D,7D.Марк 4 не е евтин.Заслужава ли си парите,т.е. това ,което дава като възможности.Не ми се минава към безогледалки защото трябва да разпродавам всичко.А искам Full frame.Всички обективи са ми за Full frame.



Публикацията е редактирана (18-02-18 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: horrible   
Дата:   18-02-18 16:19

Така... колега аз подобно на теб от 7Д мк1 минах на 5Д мк3, 4-ката е... 3ка със сменена матрица грубо казано... 5д мк3 ще ти свърши същатата работа, аз лично съм мнооого доволен!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: DAOSA   
Дата:   18-02-18 16:25

Ами относно Dual pixel въведението.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: horrible   
Дата:   18-02-18 16:29

Ми.. ако ти е за това взимаш 70Д и той е с Dual pixel ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: DAOSA   
Дата:   18-02-18 16:36

Да,съгласен съм.Но е кроп.Определено се чудя при налични няколко L обективи дали да взема Марк 4 или да разпродам всичко и да се обърна към SonyA7RIII. Сонито е още по-скъпо. Все пак за любител е хубаво да си сложа граница.



Публикацията е редактирана (18-02-18 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: DAOSA   
Дата:   18-02-18 16:45

Вярно е ,че много любители хвърлят повече за техника от тези ,които си вадят хляба с това.



Публикацията е редактирана (18-02-18 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: alext   
Дата:   18-02-18 18:04

Може да си ползваш Canon обективит на A7III с адаптор и даже имаш много прилични резултати цък Виж тука фокус по очи и т.н



Публикацията е редактирана (18-02-18 18:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: DAOSA   
Дата:   18-02-18 18:32

Бих желал да чуя мнения на колеги ,които работят или са работили с Марк4

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: pllb   
Дата:   18-02-18 19:05

И мен ме интересуват техните мнения[smile]
Alterna,цялостните ремонти,протеини,РЕКЛАМНИ ТЕНИСКИ



Публикацията е редактирана (08-03-18 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: h0nda   
Дата:   18-02-18 21:01

Аз снимам главно с марк 3, снимал съм и с марк 4. Марк 4 се справя много по-добре с цветния шум, има по-голям динамичен обхват, това според мен е най-голямата разлика с марк 3. Другото са някакви благинки, като wifi и тн.



Публикацията е редактирана (18-02-18 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: DAOSA   
Дата:   18-02-18 21:09

Благодаря hOnda! Това което казваш не е маловажно.Благините катоGPS и Wifi не са ми определящи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: Petri   
Дата:   18-02-18 22:10

Единственото, което забелязах в мк4 беше динамичния обхват (спрямо мк3), както казва h0nda. Лично аз смятам, че цветния шум е слабо подобрен.
Аз съм снимал с 5д 1, 2, 3 и последно 4. Казвам го, защото минах на Сони, когато излезна А9. Разпродадох всичко и смених изцяло системата. Понеже и ти се чудиш, затова споделям...
Не казвам, че това е по-добрия избор, но след като дълги години снимах с Канон, сега съм по-доволен! Цялата ми система е по-лека, и забравих какво е това фронт и бек фокус. А с канон съм работил само с твърди обективи, като 35/1.4 и 2, 50/1.2 и 1.4 и 85/1.2.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-02-18 22:17

Защо никой не казва нищо за фокуса на 5д4?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: h0nda   
Дата:   18-02-18 22:18

Защото няма голяма разлика с марк 3. Единствено когато се снима видео има някаква по-голяма разлика, но пък нали сме фото форум :D

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   18-02-18 22:46

Добре де така като ви слушам преди като излезе тройката се говореше че няма голяма разлика между 5д3 и 6д.Сега четворката била нищо повече от тройката.Баси излиза че 6д е същата работа ама два пъти по-евтин така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: Petri   
Дата:   18-02-18 23:56

metodiev_martin, в моите очи 5д мк4 не предлага по-добър автофокус, както се говореше. Вероятно в някои ситуации ще има предимства, но това е несериозно. Истински ъпгрейд на фокуса видях в Сони!
Горе някой питаше за дуал пиксел - това е безумна тъпотия, която изисква неразумно големи файлове за нищо. Корекцията на фокуса е пълен смях. Ако ти е избягал фокуса на носа/ухото, няма начин да го преместиш на окото. Реално се убедих, че канон през годините правят жалък ъпгрейд спрямо предния модел. Заслужава си да ъпгрейдваш през модел едва ли не.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-02-18 01:17

И през модел да ъпгрейдваш, пак не си заслужава.
Канон тъпчат на едно място от години.
Разпродавай!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: nikalas87   
Дата:   19-02-18 11:51

5д4 има доста по-бърз и добър фокус от 5д3, следящия му фокус е много по-добър , ако снимаш през лайф-вю фокуса на 4-ката е още по-добре [beer] динамиката на 4-ката е по-добра, за видео е по-добре, за мен лични си заслужаваше закупуването на 4-ката , имам и 3-ка и снимам с двете едновременно, шума при 4-ката е доста по-нисък при еднакво исо.
успех ! [beer]

... но като цяло и аз може би се ориентирам към а9 ;)



Публикацията е редактирана (19-02-18 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: DAOSA   
Дата:   19-02-18 12:18

Единствено цената на А9 ме спира. Не искам да мина определена граница.МК4 можеби ще задоволи потребностите ми на любител,който снима по 1500 кадъра годишно.

Благодаря на изказалите мнение!



Публикацията е редактирана (19-02-18 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: Джъмбо   
Дата:   19-02-18 12:40

4 ката отнася 3 ката като куцо пиле домат... по-добър фокус, по-добро изображение... това е напълно достатъчно

при всички фирми новият модел е просто с нова матрица и нов фокус... корпуса е черупка която няма смисъл да се ъпдейтва... примери колкото щеш

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: kvakioh   
Дата:   19-02-18 12:49

70d, 650d, 60d са калпави тела и рискови. Дори 7д мк1 в някои случаи.
Мк3 на 5д е достатъчен. Ако няма нужните достатъчно добри стъкла няма са стане мк4. Dual pixel не е такава велика екстра.
Привърженик съм все още на Канон в някои отношения, но за до 10000 кадъра на година не бих взел това топ тяло. 1d mk4 дори е за предпочитане.
За Сони и едно А7 мк1 и адаптор подходящ става, ако скоростта на фокус е ок. И батериите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: DStefanov   
Дата:   19-02-18 12:51

Динамиката на сензора е може би най-важното качество за DSLR-те. Тя показва колко детайл например може да изкара от сенките, колко шум ще има, колко добре се справя камерата при по-високи ISO, шум и т.н.т. Ето един сайт в който са направили много добро замерване на динамиката на много сензори съпоставени със стойностите на ISO. Този сайт е от любимите ми, с много ценна информация.
Тук можеш да сравниш сензора на 5D Mark III с 5D Mark IV.

http://www.photonstophotos.net

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark iv
Автор: dragoart   
Дата:   19-02-18 13:57

5D4 си заслужава всяка стотинка.По-добра картинка като цяло,исо,шум,цвят,динамичен обхват - чудесна камера,особено ако скочиш от кропка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »